Kaetsspel Esplanadeplein Kaetsspel Hofstade, schouwd worden, ja, styn leven in groot ge- vaer verkeerde, indien hy niet onvervvyld op vrye voeten werd gesteld. (lOHTE.MlVK. Het sluiten van een reglstreeks handelsver drag tusschenOostenryk en Rumenië, met goed keuring van Rusland en Duitschland en zonder toestemming van Turkye, verwekt veel opzien in Engeland. Dit laetste land, dat verlangt zyn invloed in het Oosten te behouden en wil trouw blyven aen zyne gevolgde politiek, heeft tot op zeker punt de regten van den sultan willen vry- waren, tegenover die van prins Karei. Lord Derby heeft om die reden verschillende notas gezonden naer de mogendheden, die met Enge land het verdrag van Parys hebben ondertee kend, zooals Frankryk, Turkye, Rusland, Prui sen, Oostenryk en Italië. De laetste mogendheid stelt geen belang meer. in de kwestie; Rusland en Duitschland maken gemeene zaek met Oos tenryk, en Frankryk schynt besloten te hebben zich niet meer met deOostersche kwestie te be moeien, die voor dit land slechts een onderge schikt belang heeft verkregen maer vooral om dat Frankryk in geen geval inbreuk wil maken op de goede betrekkingen, welke het in de eerste plaets wil behouden met Rusland. Hl'A.XJK. Zonder partikuliere korrespondentiën en eenige ofticieele telegrams, die van tyd tot tyd eene behaelde overwinning op de Carlisten mee- deelen, zou iedereen er beginnen aen te twyle- len ol' er wel een oorlog in Spanje gevoerd wordt,zegt een by uitstek republiekeinsch dag blad. Om nu het geheele gedacht van de repu- bliekeinsche drukpers te kennen over den toe stand in Spanje zal het voor onze lezers met onaerdig zyn te weten hoe den toestand der twee vyandelyke legers wordt afgeschilderd door de Indépendance.Wy nemen letterlyk over Door hooger bevel blyft de telegraet van Ma drid zoo stom mogelyk over de militaire opera- tiën; maer indien zy hetstilzwygenbewaert on- derdit opzicht, wordt zy zeer babbelachtig wan neer er kwestie is, feiten ruchtbaer te maken wacruit deaenstaende herstelling van den open baren vrede kan afgeleid worden. Zoo heeft de telegraef sedert verscheidene weken niet opge houden ons te onderhouden over ontbindingen, die in hetvyandelyk leger zouden plaets vinden; er hadden zich cabecillas onderworpen, andere verzochten een convenioen werkelyk hadden er ontbindingen plaets, maerten gunsteder Car- listen. Dynsdag heeft de llavas Reuter, altyd voortgaende in zyne vroegere rol, eene depeche verzonden,die niet uil Madrid mogt vertrekken, dan met de goedkeuring der overheid en die bevestigt, dat don Carlos te Tolosa het bezoek heeft ontvangen van verschillende invloedryke .persoonenzynerparty,die hemde nutteloosheid der voortzetting van den oorlog zouden onder het oog gebragt hebben. Eene pooging in dien zin zou kunnen begre pen worden, indien de gouvernementstroepen eenige afdoende overwinning behaeld hadden, maer daer het integendeel de Carlisten zyn die vooruit gaen, niet alleen in Navarra, vyaer zy Pampeluna eng ingesloten houden en inBiscaye, waer zy belangryke nyverlièids-gestichten af branden voorde poorten van Bilbao; maer ook nog ten zuiden van den Ebro, welke rivier nog- maels door don Alfonso is overgetrokken en in Asturië, waer hunne benden eene schrikbarende uitgebreidheid aennemen, zoo gelooven wy ons geregtigd, ondanks het half oflicieele der depe- ehes, dezelve niet te ontvangen dan onder de uitdrukking van den allergrootsten twyl'el,voor wat hunne nauwkeurigheid aengaet. De twyfel die dit republieks-gezind blad koes tert over de^echtheidder oflicieele en ofticieuse telegrammen uit Madrid, wordt nog meer be vestigd door twee depeches, welke maendag morgeud door het fransch gouvernement ont vangen zyn, waervan de eerste zegt dat de Car listen vooruitrukken naer Irun, om de belege ring dier stad aen te vangen; de tweede, dat een deel van het republiekeinsch leger de Carlisten van naby opvolgt. Uit die twee depeches is dus af te leiden: ten eerste, dat don Carlos geen ge hoor heeft gegeven aen het slaken van den oor log en ten tweede, dat er een beslissende veld slag tusschen de twee legers mag te gemoet ge zien worden, dewyl hunne strydmagtenaenzien- lyk en nagenoeg van gelyke groote zyn. Het bombardement dat woensdag tegen Irun geopend is, heeft slechts onbeduidende schade aengericht. Het getal der dooden be- draegt 6, dat der gekwetsten 10. Het verlies der Carlisten is niet gekend. Derden en Tweeden Prijs Op ZONDAG 8 NOVEMBER aenslaende: BERGEN tegen GOSSELIES. Bersten Prijs. Op ZONDAG 15 NOVEMBER aenstaende BRUSSEL (Zavel) tegen de winnende van 8 November. (Eeckhout). ZONDAG 8 NOVEMBER om 12 uren's middags, spe len de pariyen Joannes Van Gyseghem Hofstade tegen August Everaert Hofstade. Om 3 uren de winnende party tegen Petrus Van der Steen Audeghem. ZONDAG 15 NOVEMBER om 3 uren namiddag,spelen de pariyen Eduard De Clerck Audeghem tegen Frans Claessens Hofstade. Aenstaenden dynsdag, 10 november, zal de ope ning van den welgevenden zittyd 1874-75 geopend worden. Er zal gcene koninklyke openingszitting ge houden en dus ook geene troonrede uitgesproken worden. De Gouverneur van Oost-Vlaenderen maekt be kend dal de muil- en pootplaeg thans in vele gemeen ten is verspreidrunderenschapen ook varkens worden door die plaeg aengelast, de ziekte is zeer aenzeltend, zelfs do menseh kan ze betrapen. De muil- en pootplaeg besmeltelyk zynde, zoo mogen geene andere veeartsen de aengelasle dieren behandelen dan diegene welke na gedane studiën ter veeartsenyschool, een diploma hebben ontvangen; de enkele paerdenmeeslers (maréchaux vélérinaires) zyn daertoe niet bevoegd. De veehouders, zoodra zy vermoeden of te weten komen dat een hunner dieren van de muil- of poot plaeg is aengelast, zyn verpligt dit onmiddellyk ken- baerle maken aenden Burgemeesterhuiiner gemeente, zv moeten bovendien geheel de kudde vvaeronder zieke dieren zyn, te huis houden in afwachting dat de Burgemeester hun laet weten wat zy te doen hebben. Op het verzuimen dier kennisgeving aen de plaelselyke overheid, staet gevang en boet, voorzien by de art: 319, 320 en 321 van het nieuwe stralwelboek. De Annuaire ofliciel kondigt de volgeude statis tiek af, over den duer van het mcnschelyk leven in België. Van de 1000 personen sterven er 28 beneden den ouderdom van 1 jaer; van 1 tol 5 jaren, 114 per 1000; van 5 tot 10 jaren, 102 per 1000; van 10 tot 15 jaren, 91 per 1000; van 15 tot 20 jaren, 85 per 1000; van 20 lot 30 jaren, 162 per 1000! Deze cyfers zyn inderdaed versehrikkelyk! Dus sterven de meeste mcnschen op den ouderdom wanneer zy volwassen menschen worden, en de ver houding vermeerdert in dezelfde maet, tot op den ouderdom van 50 jaren. Opbynavyf millioen Belgen telt men slechts 419, <80 menschen van 50 tol 00 jaren oud. Er zyn slechts 62 zestigjarigen op de 1000 inwoners van België. Men telt per 1000 nog slechts 24 zeventigjarigen, en slechts 5 die een tachtigjarigen ouderdom, bereiken. Wat de personen betreft welke van 90 tot 100 jaren oud worden, deze vindt men in zulk klein getal, dat do statistiek hetzelve niet meer opgeelt. Op 31 december 1866, telde België op zyne onge veer vyf millioen inwoners, 12 honderdjarigen. De nyverheidstentoonstelling' van Brussel is verleden maendag, ten 5 ure namiddag gesloten; ge durende de twee maenden dat zy geduerd heelt is zy door ongeveer 250,000 persoonen bezocht. Volgens men meldt is in de zitting van den ge- meenteraed van Schaerbeeck by Brussel een ontwerp neergelegd, strekkende het overwelven der Sonne, beneden Brussel. Volgens het schynt heeft het parket van Brussel er nog niet van afgezien, Stupp, den vermocdelyken moordenacr van M. du Bois-de Bianco, voor de belgi- sche reglbank te brengen. Er zyn nieuwe onderhande lingen met de bevoegde overheden der Vereenigde Staten aengeknoopt, om zyne uitlevering te bekomen en volgens men meldt, zyn deze pogingen op het punt van met een gewcnschten uitslag bokroond te worden. De vlas- en werkmarkt van Gent was gisteren van belang; de vragen waren nogtans kalm en hebben afslag veroorzaekt. Op de lynwaedmarkt zyn er weinig zaken gedaen, en de ge weefsels te koop aengeboden waren ook klein in getal. Wy hebben onlangs gemeld, dat het naburige Mariakerke (Genl)weldra eenen eeuweling onder zyne bevolking lellen zal: ComdisGysels bereikt inderdaed den 12 november zyn honderdste jaer, en zal dien dag zeiven zyn plechtig jubelfeest vieren. Kerkelyke en burgcrlvkc overheden hebben zich vereenigd om dat feest luister by te zetten. Om 9 ure zal in de kerk de solemneele jubelmisse gezongen worden. De ingezetenen bereiden zich, om het feest van den honderdjarige op vreugdevolle wyzc te gedenken. Onze lezers zullen zich het brulael feit, waervan wy de verleden week gesproken hebben, die te Wil- ■vük (Antwerpen), gepleegd is, nog weL herinneren. Een aerdewerker, die 's avonds rond 11 ure huis- A-aeris keerde, werd door dry kerels aengevallen, mishandeld en eindelyk in eene beerkar opgesloten. De ongelukkige zou onvermydelyk omgekomen zyn, in geval er niet spoedig hulp was aengebragl. Wy hebben al de byzonderheden over dit geval reeds meegedeeld, en mogen ervandaeg by voegen, dat de dry schuldigen gekend zyn en weldra voor de regl bank zullen verschynen. De beschuldigden zyn J. F. C.,schildcrsgast, woon achtig te Brussel; A. T. S...,soldaelby dekarabiniers, in garnizoen te Brussel, en A. M., woonachtig te Wilryck. Het slagtoffer heetJ. D.clin, is 29 jaer oud, en heeft voor hel geregt de volgende verklaring afgelegd Op 26 October, ten 11 ure 's avonds, rustte ik eenige oogenblikken legen een huis, staende op den steenweg van Wilryck naer Boom, toen eensklaps dry persoonen naderden, my vastgrepen, zeggende dat ik een baenslrooper was. Zy betichtten my van vele misdaden, en beweerden gcregterlykc beambten te zyn. De een zegde,dai hy de prokurcur des konings was'; de tweede deed zich doorgaen voor kommissaris van politic, en de laetste noemde zich de veldwachter van Wilryck. Ik was uiterst verschrikt, was bang voor de gevan genis, maer nog meer voor een slechten naem. Myne aen val Iers trokken party uil die verlegenheid en gaven op Imogen toon bevel, dat ik my voor hunne voelen zou werpen en om vergiffenis smeeken. Ik durfde niet weigeren, viel op de kniön, maer verzekerde dal ik niets misdreven had. Dit was echter niet wat zy verlangden; ik moest my pligtig verklaren aen feiten die ik nooit begaen had, en dacrvoor om vergiffenis smeeken. Ook dit deed ik met de hoop dat ik opvryevoeten zou gesteld worden; maer nauwelyks had ik om vergiffenis gevracgd, of zy grepen my vast en overlaedden my met stampen en slagen. Eindelykwerd ik met geweld opgenomen en in eene beerkar geworpen, die voor de woning van den ge- naemdeii M..., broeder van een myner dry aenvallcrs stond, en hierin opgestoten. Delin weet niet hoelang hy in dit slinkend hol verbleven heeft, alles wat hy verder kan meèdeelen is, dal toen hy uit zyne vreesselyke gevangenis ver lost werd, hy reeds alle besef verloren had, en toen hy tot hel bewustzyn weërkeerde, zelfs geen duidc- lyk denkbeeld meer bezat van hetgeen hem wederva ren was. Een der getuigen V. C...., bakker te Wilryck, gmg juist voorby de plaets op het oogenblik dat de aen- vallers Delin in de beerkar wierpen. Hy poogde zulks te beletten, maer werd met een zelfde lot bedreigd, indien hy zich durfde bemoeien met zaken, die hem niet aengingen en zynweg niet voortzette. Dry andere getuigen leggen dezelfde verklaring af. De belichtte Mis in bekentenis acngaende de opsluiting in de beerkar, doch loochent de rol van veldwachter te hebben gespeeld. Het onderzoek wordt voortgezet. Een jaer geleden verdween uit het huis zyner ouders, te Jemmappes (Charleroi), een kind van lOja- rigen ouderdom, dat doof en stom was. Al de opzoe kingen, om hel kind terug te vinden bleven vruchte loos, en men geloofdeeindelyk, dat hetkind verongelukt was. Voor dry weken kreeg de overheid dier gemeen te een berigt, van de tegenwoordigheid van dit kind in het zuiden van Frankryk. Men kan oordeelen over de vreugde der ouders en men kan ook ligt begrypen, dal zy dadelyk vroegen om hun kind terug te beko men. Dit kind was door barakspelers gestolen; zy voerden het mede, doch ziende dat er niet veel mede te verriglen was, lieten zy het loopen, zoodal de kleine gedwongen was te bedelen om te leven. Een liefdadig persoon kreeg medelyden met het kind; hy deed hel in een doofstommen gestigt opnemen, al- waer hel, zoodra het zich kon doen verslaen, te ken- ;af, dat het van Jemmappes was, en verklaerde hoe het uit het vaderlyk huis was weggerukt. Het kind is aen zyne ouders terug bezorgd. Sedert eenigen tyd hebben de nachtelyke acnran- dingen, diefstallen, 'enz. zoodanig toegenomen te Charleroi, dat men zegt dat eerlang de burgerwacht zal aenzocht worden, gedurende den winter, des nachts in palrouillen* uil te gaen. De oversten der burgerwacht zouden des aengaende, reeds een verzoek van wege het gemeente besluer ontvangen hebben. Men verzekert dat de werkstaking inde Borinage zich uitbreidt. Er zyn reeds meer dan 3000 werklie den die niet willen werken. Wy hebben onlangs gemeld dat de staet, by ge brek aen erfgenamen, had doen overgaen tot het ma ken van den inventaris der meubels, nagelaten door zekeren Perrot, bedelaer, die te lssy (Frankryk) over leden was. In eene ellendige kamer, rue d'Argenteuil 23, waerin die zonderlinge persoon te Parys woonde, had men in bankbiljetten, goud en zilver, eene som van 47,100 fr., benevens den titel eener rente van 1,900 fr. ontdekt. Dank zy de openbaerheid aen die zonderlinge zaek gegeven, heeft zich een neef, die sedert meer dan 40 jaren van zyn oom niet meer had hooren spreken, aengemeld om deze onverwachte erfenis te ontvan gen. Deze erfgenaem draegt denzelfden naem als de overledene, en is een gewrezen beambte by het minis terie van financiën. Eerlang komt in den dierentuin van Parys een groote gorilla uit Gabon aen, gevangen op den boord der Dangcrrivier. 't Is de eerste mael, dat de gorilla levend in Europa zal verschynen. De eenige, welken men er nog gezien heeft is de gorilla van het Museum, wiens lichaem, twintig jaren geleden in eene ton spiritus toekwam. De gorilla is een der zonderlingste dieren der schepping. Hy heeft eene buitengewone lichaemskracht en is in staet om met voordeel legen de wildste dieren te vechten; hy pletten den lyger op zyne borst, doodt den mensch met een slag zyner hand, byt den loop van een geweer plat. De gorilla is deaep die meest op de mensch gelykt. Hy is ln,50 hoog en weegt 240 kilo. Hy gaet gewoonlyk reglop. Dit zal ongelvvyfeld eene der groote merkwaerdighe- den van den dierentuin zyn. In 1872 werden te Parys 274,197 kilo oesters ingevoerd, u ij makende 13 millioen stuks; het volgende jaer steeg dat gclal lot 14,600,000 stuks. Volgens een nieuw tarief, waerby de oesters in dry klassen wor den verdeeld, berekent men dat Parys aen inkomend regt alleen op dat weeldeartikel ruim 200,000 fr. per jaer zal ontvangen. Dewynoogst in den omtrek van Bordeaux (Frank ryk) is thans afgeloopen; het inzamelen en persen der druiven heeft zes weken geduerd en eene hoeveelheid van 800,000 hektoliters wyn geleverd, dat is 60 p. c. meer dan de gemiddelde oogst in die streken bedraegl. De aenzienlykevoorraed wyn, van dezen en van vorige oogsten, in de kelders aenwezig, zou voldoende zyn om een kanael, door geheel Médoc gegraven, te vullen. Men heeft opdeTivoliplaets te Mulhouse (Duilseh land) eene zeer belangryke proefneming godaen met een nieuw toestel om het vuer te blusschen. Er werd een stapel gemaekt van dry sterren zeer droog hout, welke men overgooi met 90 kilos pek en eene zekere hoeveelheid petrool. De stapel aldus bereid zynde, werd in brand gesloken en was weidia door de vlam men omringd. Alsdan kwam de uitvinder,een Zwitser, afkcmsligvan Zurich,die dry vaten had laten bereiden, welke ieder omtrent 30 liters water inhielden, en wierpin elk val twee grepen van een onbekend poeier, waerna hy het vuer met dit mengsel begon te be sproeien; na weinige oogenblikken was helvuergansch uitgedoofd. Het grootste gedeelte der geleerden, die naer verschillende punten van den aerdbol vertrokken zyn, ten einde op de best gelegene plaetsen den overgang van Venus voor de zon waer te nemen, zyn op hunne bestemming. Kapitein Tupman en professor Forbes zyn te Hono lulu, op de Sandwich of Hawaiïeilanden aengekomen. Luitenant Neat en zyn gezelschap bevinden zich te Rodriguez; majoor Palmer, te Christchurch.in Nieuw- Zeeland, on kapitein Orde Brown,in Egypte. De expe ditie naer de eilanden Kerguclen, onder het geleide *van pater Perry en luitenant Corbet, heeft Cape-Town verlaten en is naer hare bestemming vertrokken. De brigade Rodriguez houdt zich vlytig bezig met de trigonometrieke opneming van het eiland, dat op on geveer 360-mylen ten oosten 't eiland Mauritius ligt. Het eiland Rodriguez is niet uitgestrekt, maer bevat eenige verhevene punten. Ilel instituet van Frankryk heeft insgelyks lydingen van hare expeditie ontvangen. M. Boucquetde laGrye, die naer het eiland Campbell gezonden werd, is te Sidney, in Australië, aengekomen, op 22 augusly laetslleden, lerwyl M. Fleuriais,die op 5 july met zyn gezelschap van Frankryk naer Tien-Tsin vertrokken is, op 1 I augusly te Shangaï aenkwam. Men heelt insgelyks brieven ontvangen van M. Mou- chez, die uit Sl-Maurilius gedagteekend waren, van waer hy zich naer zynen post moest begeven, gelegen op het eiland Sl-Paulus. Deslerrekundige kommissie, die door het ilaliaensch gouvernement gelast is, den overgang van Venus waer te nemen, is op 16 October, uit Venetië naer Calcutta vertrokken. Oostende, do twee beenen afgereden en het hoofd verbryzeld. Zondag morgend is naby de statie van Quatrecht (Gent) een groot ongeluk gebeurd. De barreelwachler, naby de dreef van het kasteel de Buerne geplaetst, is door eenen goederentrein dood gereden. De machinist zag hem te midden der riggels en schuifelden zooveel hy kon, maer te vergeefs. De wachter werd in de volle borst getroffen, en het hoofd is van de romp gescheiden. De man had 38 jaren trouwen dienst. Men veronderstelt dat hy, in een oogenblik van geesl- verbyslering, den dood gezocht heeft. Dezer dagen vond men in eene hoeischucr te Basse-Bodeux (Verviers), het levenloos lichaem van den genaemden C. M. onder het stroo verborgen en in eenen plas bloed liggen; volgens het schynt had het lyk eene breede wonde aen den hals. Men verliest zich aengaende dit feit in gissingen; zou hier eene misdaed of eene zelfmoord hebben plaets gehad? Het geregt zal trachten deze vraeg op te lossen, want reeds heeft het parket zich ter plaetse begeven en een zeer nauwkeurig onderzoek geopend. Verleden zaterdag is de reizigerstrein, die ten 6 1/2 ure van Thienen in de statie van Namen aenkomt, in de nabyheid van Leuze tegen een koopwarentrein gereden. De schok was versehrikkelyk; verscheidene reizigers zyn erg gewond en de koopwarentrein werd zeer beschadigd. Verleden zondag avond is aen de yzeren brug te Couillel (Charleroi) een versehrikkelyk ongeluk ge beurd. De stoker Serny ging over de spoorbaen en toen hy uit den weg wilde gaen voor een koopwaren trein, die van Namen kwam, werd hy door een reizigerstrein die van Charleroi kwam verrast en afgryselyk verminkt. Maendag werd te Cucsmes (Bergen) eene bruiloft gevierd en zekere Pesette loste een schot met een ge weer, dat sedert langen tyd geladen was. Het wapen sprong en de ongelukkige bekwam zulke erge won den, dat hy er aen bezweken is. Zal dit voorbeeld nu eindelyk tot les dienen? Een reizigerstrein die op 13 October van Cincin nati (Amerika) kwam, reed in volle* snelheid in de richting van een punt der linie waer eene brug was ingestort. Toen de machinist het gevaer ontwaerde, was het reeds te laet om de lokomotief in te houden. Alsdan offerde de machinist zyn leven en dat van den vuerstoker op, voor het behoud der honderd en eenigo personen, welke zich op den trein bevonden; hy boog zich langs achter over den tender welke hy kon losmaken, en liet aldus den trein achter, die weldra stilstond. Het eerste rytuig bleef juist slaen op den boord van den afgrond, toen de lokomotief in de ruimte vloog, met den tender en de twee mannen die er op waren. Daerna hoorde men ze neerstorten van eene hoogte van twee honderd voelen, in den afgrond op welker bodem een snelle stroom vloeide. De lokomotief is teruggevonden in een zoodanigen staet, dat zy nog alleen goed is om voor oud yzer verkogl te worden. De lyken van den machinisten den stoker werden insgelyks teruggevonden in een erbarmelyken staet; de laetste was door eene massa kolen verpletterd en de eerstgenoemde had zich vast geklampt aen de schouw, welke hy nog met zyne armen omvatte. Kampen cn Ongelukken. Zaterdag, rond half dry ure van den morgen, heeft een brand geheel de oliefabriek van den heer J.Van Mossevelde.te Dendermonde.in assche gelegd. Men heeft enkel de aenpalende huizen kunnen redden. De oorzaken van die ramp zyn onbekend; de verlie zen worden op 150 duizend fr. geschat. Alles was verzekerd voor 207 duizend Ir. Een werkman, Denéve genaemd die de Gran- velleslrael te Brussel bewoond,gaf verleden zaterdag avond aen eenen zyner makkers het inzicht te kennen, eene purgalie te willen innemen. Deze antwoordde hem,dal het onnoodigwas hiervoor geld uil te geven, daer hy hem het noodige zou verschaffen. Eenige uren laterontving Denévevan zynen makkereen pakje, dat een wit poeder inhield; hy nam het in, doch wel dra kreeg hy hevige pynen en stierf nog zondag morgend. De ongelukkige had eene groote dosis zur- kelzout ingenomen. Er is een onderzoek geopend; doch mendenktdat hier geen plichtig inzicht bestond, en het ongeluk alleen aen een ongelukkigevergissing is toe te schryven. Een erg spoorwegongeluk is zaterdag morgend rond 6 ure. te Sl-Denys-Weslrem (Gent) gebeurd. De landbouwer de Rudder, die dronken was en den nacht buiten huize had doorgebragt, is 's morgends, op de spoorbaen zynde, door den sneltrein van Gent naer Kunst- en Letternieuws. Patte-dc- Velours! dit is de lieftallige en pikante titel van een nieuwen wals van Jules Klein. Al de hoedanigheden des sc.hryvers van Fraises au Cham pagne, zyn in dit melodieus en zangerig gewrocht ver vat, waervan het succès te Parys overgroot is. Overi gens vandaglotdaggroeildefaemvandenuitstekendcn maëstro aen: Pazzad' Amore, Lèvrcs de Feu! walsen; Caiur d'Arlichaut! Peau de Satin! polkas, Soupir et Baiser en nu Patte de Velours hebben den naem van M. Jules Klein gemaekt. Men kan al deze stukken voor piano bekomen met 2 fr. 50 cent. in postzegels te zenden aen M.deLiége, muziekhandelaer, Bcrgstrael, 94, Brussel. (Dezelfde stukken voor 4 handen kosten 3 (r. en voor de melodie 1 lr. 70.) HOPPEMARKTEN. AELST, 7 oct. Op de markt van heden waren 140 balen hop gebragt. De pryzen zyn geweest van 130 lot 150 fr. NINOVE, 3 nov. Zooals het te voorzien was, is de vraeg voor hop weêr een weinig hcrlevendigd. Van 120 a 125 fr., zooals hy over acht dagen was, is de prys spoedig geklommen lot 150 cn zelfs tol 155 fr. per 50 kilo. Thans betaell men fr. 150. ANTWERPEN, 3 nov. De markt voor dit artikel is zonder verandering; de pryzen zyn zwakkelyk on dersteunend. Er waren verkoopers aen fr. 150 voor aélslersehe 1874 en fr. 170 voor Poperingher per 50 kilo. DIJON (Burgondië), 27 oct. De pryzen blyven aen fr. 200; zonder handel. De aenbiedingeu zyn onbedui dend, om zoo te zeggen en de planters willen niet besluiten hunne koopwaer aen dezen prys af te geven. Zy hopen op eene verbetering der pryzen. B1SCHW1LLER (Elzas), 28 oct. De vastheid van over acht dagen is niet blyven voortduren, want sedert eenige dagen is de levendigheid weer op nieuw be gonnen, niet in zoo groote evenredigheid als tevoren, doch in zoo hooge mate om eene sterke ryzing in de pryzen te doen ontstaen. Van 220 en 225 fr., w:elke prys aengeboden en betaeld werd voor eenige loten koopwaer van tweede soort, klommen de pryzen schielyk tot 245, 250 en 260 fr. Heden biedt men 270 fr. POPERINGHE, 30 oct. Men begon met aenkoo- pen te doen aen 140 fr. per 50 kil., om later op te klimmen tol den hoogsten prys waervan hy dit jaer gekwoteerd is geweest, dat is 165 fr. Niets duidt nog aen, dat deze levendige vraeg cn deze trapsgewyze ryzing moeten ophouden of verminderen. Men heeft deze week veel aenkoopen gedaen; nog een dergelyk geval, vergezeld van een' zwakken opslag, en het overige van den hop-oogst zal op onze markt wegge- kogt zyn. NIEL'WKUIK, 29 oct. Sedert de vorige week is op alle hopplaetsen lagere notcering, daer allen voor konsumptie wordt gekocht en de duitsche en engel- sehe markten voor transport niets beteekenen. In Duitschland noteert men: Nuremberger marktweerde gl. 110 a 115; Hallertauer 130 140; Wurlemberger 118 a 140; Elzasser 115 a 125. In Engeland wordt liever 10 a 15 besteed voor Beiersche en puike Elzas ser. Amerika begint uil te voeren. "MANNEN VAN BU1TENGEWOONE ENERGIE EN STAND- VASTIGHE1D VAN KARAKTER. Onder de mannen van buitengemeene Energie en standvas tigheid in hunne voornemens, die zich den weg tol de ver- maerdheid en het vermogen hebben gebaend, zullen wy, te regt, als voorbeeld van navolging voor allen, den beroemden Thomas Holloway noemen, in de gansche wereld beter bekend door zyne Pillen en zyne Zalf; dan Professor Holloway. Het ligt niet in ons plan over zyne geneesmiddelen te spreken; wy hebben niets van hem te vorderen, noch iets tegen hem in te brengen; wy willen slechts, door eenvoudige, maer alom be kende daedzaken, toonen wat eene onverzetlelyke wilskracht en een vast karakter kunnen doen: en wat een man gedaen

De Gazet van Aalst | 1874 | | pagina 2