v™, d. v.j irsssst» Markt. VERSLAG WERKLIEDENBOND VAN AALST, Stad en Omtrek. Verschillend Nieuws. De kleederen van prinses Jose phine. Het bruidskleed is iu wit sa tijn met hofmantel. De sleep is versierd met gaze van witte zijde, een volant van brusselschen kant aangeboden door de da- men van Brussel en eene guierlande van oranjebloemen. De corsage is op gelijke wijze versierd. De kanten voile valt op den hofmantel. Aan de Maatschappijen der drijmaandelijksche algem. Vergadering van den Vrijen Anti-Socialisttsche Verleden zondag had de aangekondigde Bijeenkomst plaats. De opkomst onzer Werklieden was buiten aller verwachting zeer machtig. De Vergadering werd geopend met bet aflezen van 't drijmaandelijks verslag, waarna de Schrijver, H. Van de Velde, in gepaste woordende werkingen der akvcr- ecnigitigen in de toekomst, aïteekeude. Dat onze Werklieden spreker ten volle begre pen, zulks getuigden de toejuichingen die hij uitlokte. Dan greep de kiezing plaats voor de vernieuwing van den helft van het bestuur Alle uittredende leden werden herkozen ook zijn hunne namen, bij het afroepen,op luid bravogeroep onthaald. Ten slotte greep eene prachtige Prij slo ting plaats. De Vergadering ging om 4 3/4 in den grootsten geestdrift uiteen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk geslacht 7) 20 Vrouwelijk geslacht 10) OVERLIJDENS. F. Matthys, weduwe Marlier, zonder beroep, 72 jaar Gentschesteenweg. M. Van den Abbeele, kloosterlinge, 50 iaar Pontstraat. ,1. De Sadeleer, weduwe Van Keer, zon der beroep, 77 jaar Zoutstraatpoort, H. Masure, kloosterlinge, 75 jaar Ach terstraat. S. Callebaut, zonder beroep, 70 jaar Schaarbeek. I\ De Valck, man Van Nuffel, oliesla- gersgast, 40 jaar Botermarkt, 1 kind onder de 7 jaren Leopoldsorde. M. Baron Leo Be- thune. onzer stad. lid van den hoon-11 raad van den Onafhankelij ken Congestaat,, is tot ridder der Leopoldsorde benoemd. Onze hartelijkste en beste gelukwenschen aan den zoo gevierden Vriend van ons Aalstersche Werkvolk! Processie. Heden Zondag gaat in. onze stad de Processie van het II. Sacra ment uit. Naar wij vernemen, zullen e; wederom verschillige nieuwe groep, u 111 gaan voorstellende godsdienstige onder werpen. De Brusselsche gazetten schrijven dat onze Processie eene der schoonste is van het landliet is dus met recht dat de Aalsteuaars er tier op zijn-. Nieuwe Kieswet. Ziehier het ge tal kiezers welke onze stad heeft volgens de nieuwe kieswet op eene bevolking van over de 26,000 zielen Voor de Kamer. 3141 met 1 stem of 60 0/0. 1421 met 2 stemmen of 27 1/10 0/0 078 met 3 stemmen of 12 9/10 00 Samen 5240 kiezers hebbende ,.8917 stemmen. Voor den Senaat. 2307 met 1 stem of 53 0/0 00 met 2 stemmen of 32 1/10 0/0 met 3 stemmen of' 14 3/10 0/0 Samen 4355 kiezers hebbende 7051 stemmeÈ. Gewezen Weesjongens. - Deze maat schappij, gevestigd bij M. Ach. Mnmaert, Groote Markt, zal den 1 Juli, eerste Zon dag van Kermis, haar vaandel inhuldigen. Te dier gelegenheid zijn al de maatschap pijen der Gewezen Weesjongens van het land uitgenoodigd op een prachtig Muziek feest dat in den namiddag, op het kiosk der Groots Markt, zal gegeven worden. Varia. Op de 4" bladzijde zullen on ze beminde Lezers de Achterwacht van 't Nieuws vinden. grall(L De schade in de drukkerij van M Vrancken, welke zaterdag nacht de prooi der vlammen werd, wordt geschat op 50,000 fi s. Alles was verzekerd voor 75,000 frs. Diefstal. In den nacht van 22 op 23 Mei zijn er ten nadeele van Gustaaf Clerck herbergier en bestuurder der stedelijke Zwemkom, verscheidene schoone duiven gestolen. De dader is gekend en zal ver volgd worden. Veroordeeld. Dijnsdag voormiddag heeft de Rechtbank van Dendermonde uit spraak gedaan in de zaak ten laste van De Ni eu werk erken en beticht van verscheide ne diefstallen gepleegd to hebben t1 Aalst en te Nieuwerkerken. Zij werden veroordeeld elk tot 1 jaar en ♦i maanden gevangzetting en zijn onmid- delijk vangehouden. Diefstal met braak en beklimming In den nacht van zaterdag op zondag is er. ten nadeele Van Van Lierde, mulder, wonende Meirestraat, een diefstal met braak en beklimming gepleegd. De dieven hebben de deur van den koeistal openge - broken en zijn vandaar op het kiekenkot geklommen, waar zij 6 groote kiekenen en 1 b.iau stolen, die zij den nek afwrongen *n in een lijnwaden zak staken. Zondag morgend echter heeft men de kiekenen weergevonden in eene plek graan achter de woning van Van Lierde. Wel licht hadden de schelmen het voornemen gemaakt die daar 's anderendaags te ko men halen. De lijnwaden zak was ruw toe- genaaid en kwam voort van den diefstal, gepleegd bij de Kinderen Van Maldereu, Tragel, alhier. Zoo geiaakte men op het spoor der dieven. Ontdekking der gestolene goederen van de Kinderen Van Malderen. Als ge dat allemaal hoort, hebben zij den po- icieofficier, M. Vei naeve, deze week nog? al gebezigdMaandag morgen dan ging de policie onderzoek doen over hooger're- noemden diefstal, bij den mulder an Lierde. Men had vermoedens op verschei dene oudgekende dieven, die onlangs in onze stad zijn komen wonen op den Pad- denhoek te Schaarbeek. De adjunct-commissaris, M. ernaeve, vergezelt van den agent De Rouck, bega ven zich naar de woonst van zekere vrouw DeVuyst, die daar woont met bare. twee zonen en den gekenden Constant V an don Brempt, (bijgenaamd de vos van nieu werkerken .Men onderzocht het huis van onder tot boven en, in een klein karnerke, onder een stro lizak, waarop zij sliepen, vond men drie pakken wascHgoed, bevat tende cols, heraden, kousen, slaaplijveu. lakens, enz. M. Vernaeve vroeg de vrouw wat. dit beteokeude, maar deze verklaarde an niets te weten. Daarop ondervroeg hij ook den os van Nieuwerkerken. maar deze insgelijks ge baarde van krommen haze. Eensklaps liep de vrouw Mijnheer, gisteren avond waren die pakken hier niet, en de Vos is dezen nacht langs het venster binnen gekomen Waar hebt gij dit gehaald? vroeg de adjunct-commissaris. Ik heb het gevonden, antwoordde de Vos. Tijdens deze laatste ondervraging, had vrouw De Vuyst de plaats gepoetst en was zich gaan verbergen in ecu boschje, maar M. Vernaeve bad haar spoedig bij de scha beraak en nam haar met den Vos en C. De Vuyst in echtenis. Zij zijn allen naar het poiiciebureel gebracht. BERICHT. In de pakken bevinden zich verscheidene stukken lijnwaad die niet herkend zijn; de personen die iets ontsto len werden, kunnen de stukken op het po iiciebureel komen bezichtigen. ERPE. In den nacht t an zondag op maandag, heeft men ten nadeele van Do- raien De Zutter, op het dorp, eene schoo ne geit gestolen; de dieven hebbeu met ge weld den stal opengebroken. Maandag namiddag vond men den kop en de inge wanden achter den Schaapstaltusschen Nieuwerkerken en Aalst,, in eene partij graan. In den nacht van maandag op dijns dag heeft men ook ten nadeele van De Wolf Nazei, insgelijks te Erpe eenen schoo- nen metten gestolenook daar is de stal met geweld opengebroken. Dinsdag na middag heeft men het beest wêergeyondeu I)e dief wilde het verkoopen aan iemand die wist van wie de metten wasdaarmee was de dief geknipt. Nog te Erpe: Bij Van de Sande, den brouwer, hebben zij al de kiekeren gesto len; 's morgends, als M. Van de Sande op stond, lagen al de koppen niet ver van zijn huis. I)e laffe daders zijn tot nu toe nog onbekend. MEIRE. Dezer dagen hebben nog maals stoutmoedige dieven twee of drie kapellen van O. L. Vrouw van den H. Ro zenkrans opengebroken. Niet tevreden met dezen heiligschen- denden diefstal, zijn zij overgegaan tot diefte met braak en hebben getracht de hoenders van vier of vijf burgers te stelen. ueu van 't begin van 1800 was het M. Ka rei Van Assche, die meier was der gemeen ten Moorsel, Meldert en Baardegem. Na do lransche Republiek was bij burgemee ster der gemeente Moorsol tot hot jaar 1831 ti hij wierd opgevolgd door den baron" Joi pli Van der Noot, burgemeester gedu rende 18j ren. Nadien volgde hem op M. Petrus .lose- phns Coudron, die ook 18 jaren burgemee ster was. Mijnheer Eogócn Ueyutjeiis wierd burgemeester benoemd in 't jaar 1867 en heeft deze Vl:\amsche gemeente bestuurd tot 1 mei 1894, dag van zijn over lijden. S. MARTENS-LAETHEM, Bij den genaamde Desiré Kuüddb', werkman, zijn zeven schoone konijnen gestolen door eenen hond. Kadé was er in gelukt een gat in eepe plank te maken en langsdaar pikte de vierpootige dief de vette konijnen. NINOVE. Toen de knecht van M. T. De Cooman, koopman in specerijen, te Niuove, de genaamde V. Lievens, maan dag avond, met een gespan van twee peer den naar huis kwam gereden, zijn op den steenweg van Geeraardsbergen de paarde*: op hol gegaan. De knecht, die afgestapt was om iets af te leveren, liep er achter en greep het: gordel vast hij werd 200 nm ters ver meegesleept en moesi eindelijk lo-laten. De wielen reden hem over het lijfiiij heeft erge wonden in zijn aange zicht en klaagt over inwendige pijnen. Zijn toestand is bedenkelijk. MOORSEL. In de gemeente Moorsel, houdt meu niet van de gedurige verande ringen der gemeenteoverheden. Gansch deze eeuw is Moorsel slechts bestuurd ge- BRUSSEL. Donderdag was er veel volk in St. Gudulakerk aanwezig. Een echtpaar uit de Berlaimontstraat werd te zanten naar bet graf gedragen. De man, oud 80 jaren, stierf dinsdag morgend. De vrouw, oud 79 jaren, was zoo wanhopig over bet verlies van haren man, dat zij bezweek, terwijl men dezen aflegde. Ziehier de officieele lijst der vorste lijke personnagies die te Brussel verwacht worden ter gelegenheid der bruiloft van prinses Josephina: de koning van Rurae- nië, prins Frederik-Leopold van Pruisen, generaal prins Fritz van Hohenzollerndo kroonprins van Rumeniö, neef van den re geerenden koning en broeder van den bruidegom, de koningin van Saksen, enz. De koning en de graaf van V laanderen zijn het eens om aan de plechtigheid een familiekarakter te geven, en daarom wordt er zoo weinig gesproken van die vorstelij ke bruiloft, welke nochtans zoo nabij is. De bruids-uitzet of trousseau bestaat uit 20 klecderen. Al deze kleederen zijn zeer prachtig. Hel linnengoed is buitengewoon ver- zord. De broderien en de naamcijfers zijn van buitengewone fijnheid in de afwerking. Alles is t'e Brussel gemaakt geworden. Een leurder met regenschermen, ze kere K..., wonende O. L. Vrouw van Gi/a- tiestraat, kwam maandag avond dronken thuis. De rrian meende dat zijne schapraai hem beleedigde, greep een hamer en sloeg ze in gruis. K... beelde zich in dat de ta fels en stoelen partij trokken voor de kas, en deze kregen op hunne beurt van 't zelf de laken eene broek. Porcelein, keukengerief en de rest vlo gen vervolgens door het venster op de straat. De policie, door de buren verwittigd, leidde K... naar het poiiciebureel der lu afdeeling. Ge vindt toch dweeze horzels in de we reld ANTWERPEN. Donderdag avond heeft in het stadhuis van Oud-Autwerpen, de kiezing plaats gehad voor het magi straat. De stemming geschiedde met al de plecht iriieid in voege in de XVle eeuw. De leden van het kiesbureel, in hunne ouderwetsehe kleederdracht, zaten plecht-, statig hunne lauge pijpen te rooken eu bier te drinken gedurende de stemming. Keu hellebardier hield wacht bij de koperen'; kroezen, waarin de stembriefkes gelegd' werden. Op de 74 ingeschreven poorters, namen er 52 deel aan de stemming. Ten 8 1/2 ure werd van op het balcon de uitslag der stemming afgekondigd. De ge kozenen hebben op do Groote Markt M»<»r de poorters tonnen gersten ontstoken. RENINGHELST. Eene schrikkelijke misdaad, waarvan de drank de oorzaak is. werd dezer dagen alhier gepleegd. Zekere Knockaert was getrouwd-mot een mm-je dor gemeente. Een kind was uit dit huise lijk geboren. Knockaert leverde zich aan den drank over, en er werd, voortdurend getwist en gevochten in het huishouden. Over acl t dagen was de rampzalige weer dronken thuisgekomen. Hij greep het kind, pas I jaar oud en brak het armpjes en beentjes dan ziende dat het wicht nog leefde, sloeg hij het den schedel in. Dat afschuwelijk tooneel gebeurde on der de oogen van de ongelukkige moeder, die niet om hulp dien roepen daar de dronkaard haar met hetzelfde lot dreigde. Het arme kind overleefde zijne afgrijselijke wonden slechts eenige «ogenblikken/ Men vertelde in het dorp dat het kind overle den was aan de gevolgen van eenen val. De begrafenis had over eenige dagen plaats en niemand vermoedde eene misdaad. Woensdag kwam Knockaert weer dron ken thuis en, volgens zijne gewoonte, zocht hij twist tegen zijne vrouw. Hij mishandel de haar zoodanig dat de ongelukkige bij de gebaren vluchtte. De dronkaard achter volgde haar, en de arme moeder is hem dan bij de policie gaan aanklagen. Aans tonds werd een onderzoek geopend en het parket van Yperen verwittigd, kwam met een wetsdoktoor ter plaatse. Het lijkje van het kind werd ontgraven en de lijkschouwing bewees dat het arme wicht bezweken was aan de wonden, die het aan den schedel had bekomen. Knockaert werd aangehouden, en na zijne ondervraging, naar Yperen gebracht. Hij is nog maar 25 jaren oud. STAD AELST. Stedelijke Zwemkom. De Stedelijke Zwemkom is geopend op Donderdag 24 Mei 11. Des Dijnsdags en Donderdags zal de Zwemkom van 3 1/2 ure tot 5 ure 's na middags gesloten zijn. De overige dagen der week, uitgezonderd den Zondagzal ze gesloten blijven van 3 1/4 ure tot 4 1/2 ure, Op deze uren blijft de Zwemplaats uit - slultelijk ten dienste der leerlingen van Je Pupillenschool des legers. De Kom zal uitsluitelijk voor de vrouw personen toegankelijk zijn alle Dijns- en Vrijdagen, van 9 tot 12 ure 's voormid dags. In onze Drukkerij worden spoèdig en uitermate net. aan ongeloofelijke LAGE PRIJZEN gedrukt kaarten, plakbrieven, programma's, enz., enz., voor Duiven, vluchten, Kaart.,- Bol en andere Spolen- Prijskampeu op den Vogelpuk, Bak en Billard, enz, Die Prijskampen worden dan GRATIS in ons bl au afgekondigd, en genieten dus eene dubbele ruchtbaarheid. AALST, 2ö Mei 1894. Tarwe fr. 14,50 a 15,50 Masteluin 13.00 a 14,00 Rogge 10.00 a 10,50 Garst 00,00 a 00,00 Haver, per 100 kilos 15,50 a 17 Spelt 00,00 a u 00 Aardappelen roodedelOOk. 6,00 a 6 ">0 Aardappelen geele nieuwe 10,00 a 0 00 Boter de 3 kilos 6.00 a 7, I S Eiers de 25 1 63 a 1,80 Vlas, per 3 kil. 3,50 a 4,00 Viggenen, per stuk fr. 50,00 a 00,00 Ajuin, 100 kilos,volg. kw. 0,00 a 0,00 Hopmarkt. GEWAS 1893. Heden werden ter markt gebracht,: 0 b. 0 balen geprimeerde of geplukt bel voor bel eu verkocht tegen fr. a 000 0 balen 1° kw. gewone pluk en verkocht tegen fr. 00 a 00 0 balen werden afgekeurd. U BOTERMARKT. Zaterdag werden 1027 klonten boter ter markt "gebracht, wegende te samen ongeveer 8301 kilo grammen.

De Gazet van Aalst | 1894 | | pagina 3