Markt. lerkelijk Nieuws. f OVERLIJDEN. S Stad en Omtrek. Verschillend Nieuws. MfcCHTEItW ACIIT. Aan de Maatschappijen Heden Zondag het Evangelie: Werpt u- we netten uit, of de Roeping van Petrus. Lucas V). Maandag, feestdag van den d. Barnabas; dijnsdag, H. Leo; woensdag, H. Antonius; donderdag, H. Valerius; vrijdag, H. Modestus; zaterdag, 11. Adol- phus. Gedurende de maand Juni, toe gewijd aan liet, H. Hart van Jesus, is in Sint-Jozefskerk de eerste mis, aan den Autaar van het H. Hart, ten 6 uren. In de Groote Kerk, eiken morgend om half 7, en in het CoÜegie eiken vrijdag der maand, ten half 6, mis met zang en uitstelling van 't H. Sacrament; eiken vrijdag ten 8 uren, Lof, Sermoen en akt van Eerboet. In de Sint-Jozefskerk is een nieuwe prachti- tige geschilderde vensterraam geplaatst, verbeeldende het H. Hart van Jesus, ver schijnende aan deH. Margaretha, omringd van Engelen, die het wonder verkondi- en met zang-blaas- en snaarspeeltuigeu. _)e venster komt uit de werkhuizen van M Arthure Verhaegen van Gent. Verleden week is insgelijks in Sint- Jozefskerk een nieuwe biechtstoel geplaatst, vervaardigt door M. Van Pottelsberghehij is gansch in gothieken stijl en zeer net afgewerkt op deze nieuwe kunststukken komen wij later terug. Morgen, maandag, zal te Brugge de wijding geschieden van den nieu wen Bisschop, door Z. E. den kardinaal Aartsbisschop van Mechelen, Goossens; dijnsdag zal de plechtige Inhaling plaats hebben. A godvruchtig in den Heer ontslapen, den E. H. Justien VAN DEN ABEELE, Co adjutor in het klooster aldaar. De overle dene was geboren te Huysse, den 23 Sep tember 1860 en is den broeder van de Eer waarde Heeren Remi en Leo Van den A- beele, de laatste, Pastoor van ons Stede lijk Hospitaal. Wij nemen innig deel in het smartelijk verlies welke de achtbare Familie komt te treffen. R. I. P- BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk geslacht 8) Vrouwelijk geslacht 12) Huwelijken. O. Taeymans, drogist, metJ. Druck, zonder beroep. M. De Bolster, kuiper, met V. \an den Bossche, breidster. P. Baccaert, tappissier, met M. Van Geem, breidster. F. DeVylder, twijnder, met M. Basti- aens, twijnster. A. Herremans, werkman, met Dag- huyt, rondleurster. L. Schockaert, wever, met M. Thomas, strijkster. C. Van den Broeck, verwer, met M. De- landsheer, zonder beroep. Oveblijdens. A. Ilendrickx, man. Van der Speeten, zonder beroep, 76 jaar Dendermondsche- t Van der Kelen, twijnder, 20 jaar Dendermondschesteenw eg 2 kinderen onder de 7 jaren. Vlaamseh Taalgilde. Heden, Za terdag avond, om 8 1/2 ure, bij M. E. Van de Maele, Groote Markt, lezing van Frag menten uit Hertog Filip (Lustspel). 2° Me- dedeelingen. Ongeluk. Zondag, rond half zeven s' avonds is de genaamde Jozef Lenain, in de Patronagie uit een der vensters geval len. Men dacht eerst dat zijn been gebro ken was, doch te huis, waar een genees heer hem verzorgde, bleek het onwaar te zijn. Zijn toestand is op dit oogenblik zeer voldoende. EREMBODEGEM. Zaterdag nacht is hier eene laffe wraakneming gepleegd te gen den baas uit Den Draaiboom, Brussel- schensteenweg, nabij de wijk Ronsevaal. B. Goedincks zijne hop stond zeer schoon en zijn patatten gingen in de bot komen, als er zaterdag nacht schroebbers gekomen zijn die over de 300 struiken hop afsneden, 85 kuilen aardappels en 4 a 5 roeden vlas vernietigden. De brave man is ten deele geruïneerd. De policie doet ieverige opzoe kingen. MOORSEL. Daar is 't nog een soort beter Zaterdag nacht zijn drie kerels in gedrongen bij Joannes De Decker, die op denTinnenhoek, met zijne zuster alleen woont. De inbrekers zijn recht naar dc slaapkamer van De Decker gegaan en voor dat deze kon om hulp roepen, hadden zij hem reeds aan handen en voeten gebon- lenmet zijne zuster deden zij hetzelh' Dan zijn ze te werk goafmu als mannen die ons doen denken aan de bende van Jan I >e Lichte; zij hebben eene lantaarn ontsto ken, eene kist opengekapt en geroofd al w.:it zij konden medekrijgen. Niet genoeg hiermee, sloegen zij M. De Decker e« n beeü af. brachten hem nog verscheidene wonden aan het hoofd toe en dreigden hem met de dood, indien hij dierf om hulp roe pen. 't Is in dien toestand dat de geburen de man 's morgens vonden liggen. Doktoor Coudron heeft zijn been ingezet en van dan af zijn zijne pijnen merkelijk verzacht zijn toestand boezemde nochthans inrust in. Niemand kan inlichtingen geven over de kwaaddoeners. Menschen. die daar binnen huis geweest zijn zeggen dat zij nooit zoo eene verwoes ting zagenaljes was in stukken geslagen en ten gronde geworpen. KERXKEN. De Zot zit toch vast, hein?... want 't begint waarlijk schaltouw lij k te worden. Nu hebben dieven aldaar gepoogd, bij Em. Callebaut, wever, een stuk zijde van 't getouw te snijden... doch ze zijn verjaagd. In dezelfde gemeenten werden 's avonds verschillige menschen aangerand en besto len. ASPELAERE. Aldaar stond vrijdag morgend op verschillige poorten van pacht hoeven geschreven, met krijt, hoeveel kie- kenen zij er nog vóór Kermis zouden ko men stelen...? Niemand verstaat er zich nog uit. WETTEREN. De genaamde Prosper Vande Kerkhove, huisschilder, viel maan dag avond van eene sloep, liggende in de Schelde. Hij geraakte er zoudermoeite uit. Zijn knecht Constant Sarlet stond aan de Diefkens op een ladder een huis te verwen, toen hij eensklaps »van eene hoogte van 5 meters viel en er ongedeerd van afkwam. Deze mogen van geluk spreken 1 BRUSSEL. Alfons P... en zijne min nares Marie D..., een snotneus van 17 ja ren, woonden zondag de kermis der Mar- rollen bij en dronken dat zij waggelden.... Rond den twaalven trokken zij naar huis, maar onderweg kregen zij twist en P.. gaf zijne liefste eene goede muilpeer; maar deze trok een mes uit en bracht er haren geliefden twee steken meê toe in den nek. P...werd naar het St.-Pietersgasthuis gevoerd en Marie opgesloten in den ami go- 's Woensdaags ging P... op het policie- bureel verzoeken zijne beminde niet te vervolgen, aangezien de wonden dié zij hem toebracht, niet gevaarlijk zijn, en zij dat toch maar deed... uit vriendschap Een jonge knaap was maandag, om half tien 's avonds, aan de Groendreef, in het water gesprongen. Een werkman, die het gezien haa, sprong den drenkeling ter hulp en kon hem aan wal brengen. Dank aan de spoedige zorgen kwam de knaap tot. het leven terug. Hij verklaarde dat hij met zijne zuster en zijn schoonbroeder in de St-Franciscus- straat woonde, en dat hij zich had willen zelfsmoorden omdat zijne moeder gestor ven was. Men heeft den armen kleine naar zijne woning gebracht. SINT GILLIS. De foore van dezen Brusselschen faubourg, welke zaterdag opende, was zondag het tooneel van een schrikkelijk drama. Onder de barakken is deze van eene leeuwentemster, Virginia Klatt, 26 jaren oud. Zondag namiddag, rond 6 ure, was er veel volk in de tent, als eensklaps eene losbranding weerklonk, gelijk aan een kanonschot en op hetzelfde oogenblik barstte brand uit in de menage rie, waaruit de menigte verschrikt ont vluchtte. Ziehier wat er gebeurd wasEiken a- vond doet de temmer Emiel Missonnier, slechts 20 jaren oud, eene hyena, leeu wen en leeuwinnen samen werken en tij dens hunne oefeningen lost hij verschei dene pistoolschoten om de dieren nog woe dender en het schouwspel nog treffender te maken. Het buskruit voor dat pistool, gewoonlijk van 5 tot 700 grammen, lag aan den ingang der tent, op de toonbank der kashoudster. De temmer Missonnier hield dus zondag avond een praatje om het volk binnen te lokken en rookte hierbij eene cigaret, wel ke hij een oogenblik neerlegde op de toon bank, waar madame Klatt achter gezeten was. Een aap deed de cigaret tegen het bakje buskruit rollen ou de ontploffing had plaats madam Klatt werd in de tent ge slingerd en bekwam erge wonden aan de borst en het gelaat. Het link: roog is verlo ren en men vreest voor het reebter. Zij weigerde naar het gasthuis te. gaan en is in haren foorewagen gebracht, waar doc tor Cantineau haar verpleegde. Onder de personen die reeds in dc ba- rik waren, was de schrik onbeschrijfelijk, i iene vrouw die een kind op den arm dr eg liet het vallen en de kleine werd door de menigte vertrappeld. Schelmen, (wij noe men dat lachen), hebben van de verwar ring gebruik gemaakt om de kas te rooven welke ongeveer 300 frank inhield. De wanhoop van den temmer Missonnier was zoo groot dat hij zich in de leeuwenkooi wilde werpen, om zich te laten verscheu- ren. De menagerie is tijdelijk gesloten. GROENENDAEL. Zondag, tijdens de koersen alhier, is een peerd van Mijnh. Liénart, van Aalst, bij het overspringen eener rivier, op den nek gevallen en den ruggegraat gebroken. Het peerd bleef op den slag dood. De jockey kwam er geluk kig zonder letsel van af. LEUVEN. Men heeft hier maandag de aaneengebonden lijken opgeviseht van den genaamden Vos, onderofficier van het 4e artillerie, en zijne minnares Emilie Bo- drez. Zij moeten, naar men denkt, vier dagen in hot. water gelegen hebben. Vos is 20 jaren oud en geboortig van Zoutleeuw. Hij is vrijwilliger en eenig kind van eene begoede familie. Emilie Bodrez woonde hier bij haren broeder, die gehuwd is. Zij waren beiden sedert tien dagen verdwenen. Men veronderstelt dat het tegengoesting van den dienst is. die Vos tot de zelfmoord heeft aangezet. Deze zal zijne minnares aangezet hebben om zijn voorbeeld te vol gen. De lijken waren schrikkelijk om zien. Het hoofd van Vos was zoodanig opge zwollen dat het driemaal zoo dik was als naar gewoonte. Emilie is zoo erg niet gesteld. Zij waren bij de lenden vastgebonden met den band van den rok van Emilie, en aan de voeten meteenen witten zakdoek. Hunne handen waren saamgebonden met de roode koor den van den dolman van Vos. Men verstaat niet hoe het mogelijk ge weest is zich zelve zoo aaneen te binden. Het lijk van Vos is door den kolóiièl des regiment opgeëischt geworden. De begrafenis heeft donderdag plaats gehad. Vos is te Zoutleeuw begraven. Wat schrikkelijk drama toch! Alle twee in den fleur van hun leven zijn, elkaar zóó gaarne zien, en op zulke wijze een einde aan hun leven stellen Voor alle smar ten is leening, voor alle droefheid, troost wisten beide ongelukkigen dit niet?.... Alla, 't en is niet om op te peizen. En hoe moeten de ouders gesteld zijn ANTWERPEN. De kommissie der loterij van de Wereldtentoonstelling van Antwerpen, denkt omtrent half Juli te kunnen overgaan tot de trekking der lo ten van de eerste uitgifte. Zij is dan ook reeds bezig met het aankoopen der prij zen. Het vertrek van den stoomboot Ed ward Bohlen naar den Congo, had eene buitengewone menigte volk naar de kaai gelokt. Behalve het gewone aantal officie ren en onderofficieren die hunne kamara den vergezelden, bemerkte men nog vele priesters, alsook familiën van de talrijke missionnarissen, kloosterzusters, enz., die naar het zwarte land vertrekken. Vele vrienden en bekenden kwamen af scheid nemen van de reizigers en meer dan een tooneel bij het afscheid ontroerde de omstaanders. Eenige Congoleezen, die in het Stuiven- berggasthuis werden verzorgd en 'tklimaat niet kunnen gewoon worden, hebben mede aan boord plaats genomen. Zij zijn zeven in getal, twee soldaten, twee vrouwen en drie kinderen. OOSTENDE. De eerw. hh. onder pastoors van Oostende hebben een proces voor laster ingespannen tegen het liberaal blad de Oostenden aar. Zij vragen 3.200 fr., schadevergoeding. De oostendsche li beralen zitten in nesten. INGELMUNSTER. Eenige jongelin gen van Ingelmunster waren zondag mor gend rond 5 uren, naar Iseghem gegaan, en kwamen later door Emelghem naar In gelmunster afgezakt, niet zonder onder- wege eenige druppels te drinken, zoodanig dat zij allen in den namiddag dronken wa ren. Gekomeu te Ingelmunster, in de her berg De Gboote Pint, vielen zij aan het kaarten met den baas, en gedurende het l spel kregen zij twisthet was toen 7 uren van den avond. De baas, woedend, greep naar zijn revolver en schoot naar zijnen bijzondjèrsten tegenstrever, met name v er- faille. Hij miste zijn schot en de k gel vloog in de bil van zekeren ermaete. Hij schoot een tweede schot en ditmaal was Verfaille op den slag dood. Vermaete is ook zeer slecht en men vreest voor zijn leven. Verfaille was oen man van rond de -ld jaren, vader van 8 kinderen. De dader, Alois Mestdach, is zondag avond neg dom- de gendarmen naar Iseghem gevoerd, en het parket van Kortrijk werd maandag morgend om 8 uren verwacht. Mgr. Pourbaix, hulpbisschop van Luik, is vrijdag morgend, om 5 uren, aldaar overleden. Emile Jozef Pourbaix was geboren te Trazegnies op 24 April 1845. Dijnsdag, de plechtige Begrafenis. De socialist'Stautemas, (Millio), van Gent, is aldaar veroordeeld voor las ter op M. Arthure Verhaegen; hij werd verwezen tot de. kosten en 400 fr. te beta len aan M. Verhaegen. Dat zijn lappen. Ziehier de opgave der Kiezers voorde provincie Oost-Vlaanderen. 1 stern, 150,171 kiezers. 2 steramen, 40,453 kiezers. 3 stemmen, 28,011 kie zers. Hetzij dus een totaal van 218,635 kiezers Te Aalst is M. Seraph. Kiekens, van den Brusselschen Steenw., Voorzitter gekozen der Maatschappij De Oiul-Pauze- lijke Zouavèn. Zijne oude wapenbroeders, ten getalle y.an 20, waren zondag 11-, ten zijneut uitgenoodigd en zijn er hartelijk wel ontvangen. óns Vader zaliger bleef van de stichting tot aan'zijne dood, Voorzitter dier Veroe- niging; maar toen was zij in haren vollen bloei, en er waren (ran bijeenkomsten en uitstappen in 'uniform. Leening* der stad Gent (1880). Trekking van den 5 Juni. De bijzonderste prijzen zijn gewonnen door de volgende nummers Nr 92558, fr. 10,000! n. 128207, fr. 1,000: n. 57668, fr. 300; u. 121818, 94806, 52807, fr. 200. Nummers aflosbaar met 150 fr. 2964 31904 49624 65386 88026 5964 3462 58143 67750 94053 22101 36681 61689 67976 96641 26719 3.9947 61994 79757 104936 28091 41150 6490?» 83154 107787 109903 110483 112371 121105 123275 124464 125177 125863 130892 In onze Drukkerij worden spoedig en uitermate net aan ongeloofelij kc LAGE PRIJZEN gedrukt kaarten, plakbrieven, programma's, enz., enz., voor Duiven, vluchten, Kaart,- Bol en andere Speler- Prijskampen op den Vogelpuk, Bak ën Billard, enz, Die Prijskampen worden dan GRATIS in ons blad afgekondigd, efl genieten dus eene dubbele ruchtbaarheid. AALST, 9 Juni Tarwe fr. Masteluin Rogge Garst Haver, per 100 kilos Spelt Aardappelen roode de 100 Aardappelen geele nieuwe Boter de 3 kilos Eiers de 25 Vlas, per 3 kil. Viggenen, per stuk fr. Ajuin, 100 kilos,volg. kw. 1894. 14,50 a 15,50 12,50 a 13,50 10,00 a 10,50 00,00 ii 00,00 16,00 a 17,00 00,00 a 0,00 k. 6,00 a 7,00 0,00 a 0,00 6,00 a 7,00 1,54 a 1,72 3,50 a 4,50 50,00 a 60,00 0,00 a 0,00 Hopmarkt. GEWAS 1893. Heden werden ter markt gebracht: 0 b. 0 balen geprimeerde of geplukt bel voor bel en verkocht tegen fr. a 000 0 balen 1' kw. gewone pluk en verkocht tegen fr. 00 a 00 0 balen werden afgekeurd. W BOTERMARKT. Zaterdag werden 1096 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen ongewaar 8301 kilo grammen.

De Gazet van Aalst | 1894 | | pagina 3