Markt. belgie. Stad en Omtrek. V: BURGERLIJKE STAND. Geboorten. Mannelijk geslacht 10) 18 V rouwelij k geslacht 8) Huwelijken. C. Janssens, spoorwegbediende, met A. Van de Maele, landbouwster. P. Steenhaut, twijnder, met Th. Van de Meerssche, twijnster. J. Braeckman, ajusteur, met M. Mor tier, breidster. R. Bosschaert, bediende, met L. Van Droogenbroeck, modiste. OVERLIJDENS. G. Boone, weduwenaar, Callebaut, zon der beroep, 87 jaar, St. Job. F. Walgraet, twijnder, 15 jaar, Gent- schestraat. L. De Neef, vrouw Vercammen, zon der beroep, 48 jaar, Wiudmolenstraat. M. Matthieu, twijnder, 14 jaar, Moor- selschebaan. G. Van der Eist, vrouw Verlée, zonder beroep, 25 jaar, Gentschestraat. M. De Wolf, vrouw De Meyer, zonder beroep, 36 jaar, Ledebaan. 2 kinderen onder de 7 jaren. Onderscheiding. Twee leden der Rederijkkamer De Catharinisten onzer stad, de heeren Leo Geeroms en Edward Van Hauwe, hebben voor de eerste maal naar eenen prijskamp van tooncelkunde gewëest, te Schaarbeek (Brussel), uitge schreven door de maatschappij De Vcree- nigde Vlamingen. Zij zijn schitterend uit het strijdperk ge komen, want werden met den derden palmtak bekroond. Eere aan de jonge ovei-winnaars en hartelijk proficiat Afbraak. Geen spoor blijft nog van het Kapelleken van Meuleschette over, dan de plaats waar het twee eeuwen lang gestaan heeft. Werk-en Nijverheidsraad.—Vandaag zal den Raad vergadering houden om te spreken over het nachtwerk en den arbeid van vrouw en kinderen. Gered. De genaamde Joannes Roe- landt, daglooner, heeft vrijdag morgend rond acht ure, met levensgevaar, het zoontje van een schipper gered, dat toe vallig van het schip zijns vaders in het wa ter gevallen was. Ongeluk. Op de hooge vesten is er een kind overreden door eeue hondenkar die in volle vaart kwam afgereden en is lichtelijk gekwetst. Reusachtige eierkoek. Een koop man in eieren reed de Molenstraat af, met eene vracht eieren geladen, de achterste mand tuimelde om en een honderdtal eie ren werden op den grond in stukken op- eengespreid. Een omstaander had er een 15 tal gebroken op. Een andere omstaan der (een groote hond) likte ze op alsof hij water dronk en zoo waren er nog niet veel verloren. Twee paarden op hol. Verledene week geraakten, op den Dendermondschen steenweg, twee paaiden op hol. Dank aan de koelbloedigheid van M. Michel Coes- sens, dié de paarden kon tegenhouden, heeft men geeue ongelukken te betreuren. BRUSSEL. Men zal ziob herrinne- ren dat de kerel, die den avond van het feest der drukpers in den Alhambra, den pelsenfrak van M. de Burlet stool, tot 3 maanden gevangenis veroordeeld werd. M. de Burlet heeft voor hem ten beste gespro ken hij den minister van justicie, en kwijtschelding zijner straf bekomen. Aabdig tbouwfeest. 't Was de ze week groot rumoer op de Groote markt! Men vierde het huwelijk van zekeren D. Do man is van zijne eerste vrouw wet telijk gescheiden; daarna fceeft hij getuist met eene ongelukkige, die hem vier kin deren geschonken heeft, en nu, woensdag, trouwde hij met een jong meisje van 19 jaren. Ook word het koppel duchtig uitge jouwd; de policie is er zelfs moeten tus- scbcn komen om het volk te beletten het rijtuig, waarin de gehuwden zaten, omver te werpen. Er nestelt daar een soortje, m dat be schaafd Brussel Dwaze weddingschap. Vier met sers, die donderdag in eene herberg der Mariastraat zaten te lampetten, zoodanig dat er de t aanhing, gingen eeneweddmg aan om op min dan een half uur eeu liter genever te drinken. Een hunner, Alphonse V..., nam de wedding aan. Op 25 minuten had hij bet doodend nat bimiongeslorpt, maar nauwelijks was de liter ledig of li ij stortte als levenloos ten gronde. Was dit te verwonderen? De prisj is als 'nen Lazarus naar het gasthuis gedragen, en of bij al tot zijn zei- ven gekomen is, weten wij niot. 't Zijn slechte bazen, die dergelijke fo lies in hun herberg laten gebeuren. Een zwarte letterzetter. De Congoleesche letterzetter, die in de ten toonstelling van Antwerpen werkzaam is, beeft gevraagd nog eenigeu tijd in 't land te mogen verblijven om zijnen stiel en ook de fransche taal beter aan te leeren. Hij zal binnen kort zijnen intrek nemen in eene groote drukkerij van Brussel. Waarom leert hij ook geen Vlaamsch LAEKEN. Zaterdag morgend be merkte de koster der St-Rochuskerk te Laeken, dat de deur opengebroken was. Met de sacristijdeur was dit hetzelfde geval, en de grootste wanorde heer.schte daar biBnen. De kassen, die het zilver werk bevatten, waren geopend en daaren boven waren al de offerblokken leeg ge stolen. De policie, die het eerste onderzoek deed, vond in de sacristij eenen hamer, waarmcê de inbraak was gebeurd) Terwijl dit onderzoek gebeurde, wer den te Sint-Joost-ten-Noode drie kerels aangehouden, die bij de ontmoeting der policie de vlucht uamen. Een hunner wierp een zak weg, welke cibories, kelken, ex-votos, enz. bevatte. De voornaamste dief is een koffiehuis- bediende zonder plaats, oud-soldaat van een gidsen regiment, die stool om op de koersen te spelen. Hij erkent het feit, doch weigert verder eenige inlichtingen te geven. GENT. Men heeft in de Weverska- pelle (gewezen Edenschouwburg) donder dag morgen gedeelten van menschelijke geraamteus opgedolven, o. a.'een doods kop, nog voorzien van eene mate, welke goed bewaard is alhouwel zij een driehon derdtal jaren oud schijnt. Doktor Jacquemin, dio verleden jaar veroordeeld werd voor moord op zijne vrouw, is sedert eenige dagen naar "het ziunelooshuis vau Froidmont (Doornijk) overgebracht. Zooals men weet, zit de ko gel, die hij zich in het hoofd schoot, nog altijd in zijne hersenen, en dit zou voor gevolg gehad hebben dat hij zinneloos ge worden is. Daar men echter denkt dat hij slechts veinst zinneloos te zijn, is hij in dit ge sticht onder toezicht geplaatst. Het. onderzoek zal uitwijzen of hij inderdaad krankzinnig is, iets, wat, gezien den aard zijner wonde, geene verwondering baren EECLOO. MM. Vande Putte en Bouls hadden ondervonden dat sommige jonge werklieden hunner fabriek een ge deelte van hun loon achterhielden. Daarom verwittigden zij de ouders dat zij zelf om het geld moesten komen. Uit dien hoofde hebben de jonge werklieden het werk laten .staanzij eischen zelf hun loon te ontvangen. WAARSCHOOT. Verledene week waren de kinderen van August Pauwels aan het spelen rond eenen gracht, als op eens het jongste kind, Medard genaamd, oud 22 maanden, in het water viel onder de oogen van den oudsten zoon, Karei ge naamd en 5 jaar oud, die in het water sprong eu zijn klein broerken op 't droog bracht. Het eerekruis-zal voorwaar op geene jongere borst prijken BRUGGE. Dwaze grap. Zooals men weet, verkoopt men cigaren, w;iarin poeder gewerkt is, die ontploft wanneer de cigaar den helft opgesmoord is en eenen harden slag geeft, als eene springbom. Dezer dagen was zulks het geval in eene herberg alhier. Een persoon kwam binnen en legde zijne brandende cigaar op den grond, in de nabijheid der herbergierster die op eenen stoel zat en niets bemerkt had. De ontploffing had weldra plaats de vrouw verschrikte zoodanig, dat zij naar bed moest en er nog ligt. DE PINTE. Zondag was het hier prijsvlucht. Een inwoner der Pintestraat, De reese genaamd, zou prijs hebben en liep met 7 haasten en half naar zijn kot om zijne blauw-gestokene te grabbelen. Rap eu zonder vrees trok De Vreese eene ladder op, die niet in den besten staat was, want er brak een sport en hij plofte naar beneden en brak zijn been. Nu zal de ongelukkige duivenmelker voor eenige weken mogen thuis zitten 1 lij kan dan ook zijne duiven wat vakantie la ten nemeu. RUYSSELEDE. Men schrijft ons uit deze gemeenteEenen booin peren koopen aan 15 fr. en er 14 fr aan verliezen, dat is zeker nog niet veel voorgevallen. Welnu, Romanus Dierckens, koopman alhier, heeft dien hazaart tegengekomen; hij kocht eenen boom peren van Carniel Ver- gote voor 15 franken en zelf trekkenhij bekwam er 700 kilo, dien hij per voerman naar de markt te Brugge deed overbren gen. Den eersten merktdag wierd er hem geen aanbod gedaan voor ziine 700 kilo pe ren acht dagen nadien verkocht hij er 600 kilo aan 70 centiemen, de andere 100 ki lo gaf hij weg aan eenen armen duivel en deze laatste vergeet van den ledigen zak terug te brengen. Ne mensch zou met zulke commercie zoodanig rijk worden dat het haar door de muts groeit. ROUSSELAERE. Zondag laatst is er op den wijk Pilderbosch bijna een groot ongeluk gebeurd. Een landbouwer ging naar zijn aardappelstuk en kwam on derweg een jongen van 13 jaren, zekeren JC. tegemoet, en gebood hem eenen an deren weg te nemen. De jongen antwoord de dat hij geen kwaad deed, en wilde zij nen weg voortzetten. Daarop bracht de laudbouwer hem een steek met een mes toe in den buik, zoodat de jongen ten gronde viel, en door voorbij gangers naar rijn huis werd gedrageneen dezer werd met een revolver bedreigd. Doktoor Vandamme heeft den jongen de eerste zorgen toegediend. De gendarmerie onderzoekt de zaak. LANGEMARCK. In den Steenacker- molen alhier is een erg ongeluk gebeurd Een manneken van 8 jaren, genaamd Ho- noré Salomez, is, terwijl de molenaar zijn molen verstak, zijn hoofd tusschen het tandwiel en den maalsteen gansch ver pletterd. De dood was oogenblikkelijk. ANTWERPEN. Een kanonnier van het 7° vroeg in de Anselmostraat aan twee andere soldaten naar den weg. Deze in plaats van den jongen op de baan te hel pen, grepen hem vast en gaven hem eene zoo duchtige rammeling, dat men hem met wonden aan het hoofd naar 't solda- tengasthuis moest brengen. BEVERLOO. Eene ware halsbreke rij moet het genoemd worden, de wedren, die Zondag alhier plaats had, voor peer den bereden door officiers en onderoffi ciers. Zeventien vertrokken er tegelijk en zulks op een terrein dat er in 't geheel niet voor geschikt was. De uitslag van de ze zotte waaghalzerij is geweest dat een wachtmeester er met een gebroken been van af kwam en twee brigadiers met erge inwendige kwetsuren naar het hospitaal gedragen werden. Die met een paard uitgaat, is met ziju meester op de baan. LUIK. Slachtoffer der Moeder liefde. De trein, die woensdag ten 11 ure 37 de statie van Luik verliet on ten half 2 te Roanne had stil gehouden, pas seerde korts nadien aan eenen overweg, waar de machinist zag dat de twee kinde reu van den barreelwachter op de baan speelden. Hij kon den loop van den trein niet te genhouden. De moeder der kinderen snel de toe om ze te redden, doch het was te laat. I)e trein trof de drie ongelukkigeu. Een der kinderen werd door de locomotief bui ten de baan geworpen, doch het andere werd in stukken gereden. De moeder welke insgelijks vreeselijk gewond was, bezweek na een half uur lij den. De policie heeft den ordonnans van een kapitein aangehouden, die beschul digd wordt eene som van 1,700 fr. ten na- deele van zijnen meester gestolen te heb ben. De kapitein bestatigde de ontvreemding toen hij van de manoevers weerkeerde. Een deel der gestolen som werd in het be zit van den soldaat weergevonden. STAVELOT. Een ijselijk ongeluk is aldaar eene mijn gebeurd. Een steenblok van 3000 kilos zwaar,is uit het gewelf los geraakt en op twee werklieden nederge- stort, die op den slag dood bleven. FRANKRIJK Vreeselijke misdaad. Uit Dijon wordt gemeld, «lat aldaar zondagnacht eene dubbele misdaad is gepleegd in de rne des Novices. De echtgenooten Quant in- Baivot waren juist iu hunne wouing terug fjekeerd, toeii er twee schoten op hen ge- ost werden. Quantiu viel stëendood neer; zijne vrouw kon nog eenige stappen doen, maar zij viel voor de St-Jacobskeik en stierf. lutusschen vervolgde het volk den moordenaar; men was op het punt hem aan te houden, toon hij zich een kogel in het hoofd joeg. Hij ook was op den slag dood. De moordenaar is zekere Grantianet, 28 jaren oud. Uit eenen brief, iu zijn bezit gevonden, bleek dat hij uit jaloezie ge handeld heeft. De ecktgenooten Quantin waren slechts sedert zes weken getrouwd. DUITSCHLAND Duitsche studenten. I)e duitsche bladen vertellen het volgende Fritz Lehman, student te Ieua, vroeg aan zijnen oom 30 mark, om een boek over de ontleedkunst te koopen. Oom, die een slimmerik was, stuurde hem niet het geldmaar het boek. Dat verdroot Fritz. Een tijd nadien schreef hij aan zijn oom, dat hij dapper aan 't studeeren was, en dat hij nu hoopte dat oom hem wat centen zou sturen. Oom antwoordde hem dat zijn studeeren maar blague was; want dat hij, als hij slechts de twee eerste bladen van het boek had opengesneden, hij een bankbiljet van 50 mark zou gevonden hebben. Sapper de boerende student had het onopengesneden boek verkocht aan het eerste kraam het beste, van den verkooper van oude boeken. En het ergste van al is dat hij dezen niet meer kon vinden Sint Martensgesticht, BISSCHOPPELIJKE MIDDELBARE SCHOOL. ESPLANADE. Heropening der klassen, Donderdag* 27 September. Lager, voorbereidend en middelbaar on derwijs, ingericht volgens het Programma van den Staat. Bereiding tot de examens van Landme ter,voor Spoorweg,Posten en Telegraphen. In onze drukkerij is voor de 3e maal ver- schen den Almanak voor het Land van Aalst, (80 bladz.j) aan 10 cjntiemeu. STAD BRUSSEL. HjEEnSTIISr O "V _A_ 1ST 1886 O'Jficieele trekking van 15 Septemb. 1894. De reeks 73,811 N. 14 is uitk. met 100,000 109,243 N. 24 2,500 55,077 N. 9 1,000 64,705 N. 14: der. 99,402 N 16 500 De twintig obligatiën waarvan de num mers volgen R. 13,023 N. 7 R. 27,241 N. 25 R. 14,489 N. 3 R. 29,151 N. 20 R. 14,489 N. 12 R. 34,481 N. 11 R. 14,489 N. 18 R. 35,631 N. 22 R. 14,489 N. 25 R. 40,335 N. 19 R. 17,910 N. 5 R. 44,380 N. 12 R. 22,691 N. 21 R. 44,380 N. 25 R. 53,281 N. 23 R. 63,893 N. 7 R. 71.916 N. 6 R. 76,515 N. 20 R. 79,636 N. 15 R. 96,675 N. 22 zijn uitkeerbaar met 150 franken ieder. AALST, 22 September 1894. BOTERMARKT. Zaterdag werden 805 klonten boter ter markt gebracht, wegende te samen ongeveer 6450 kilo. Tarwe fr. 14.50 a 00,00 Masteluin 00,00 a 00,00 Rogge' 09,75 k 11,00 Garst 12,50 k 13,00 Haver, per 100 kilos 13,00 a 14,25 Spelt 00,00 a 0,00 Aardappelen roodedelOO k. 7,00 k 7,50 Aardappelen geele nieuwe 00,00 a 0,00 Boter de 3 kilos 6,27 a 7,45 Eiersde25 2,36 a 2,63 Vlas, per 3 kil. 2.72 a 3,63 Viggenen, per stuk fr. 20.,00 a 30,00 Ajuin, 100 kilos.volg. kw. 0,00a 0,00 Hoppe 1894. BEL VOOR BEL, 4 Balen 55 a 60 frs. 1® KWALITEIT, 37 Balen 48 a 55 frs.

De Gazet van Aalst | 1894 | | pagina 3