Sprokkelingen De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI. Wanneer ge met het kouder worden der dagen eens gekookt vlees op tafel wilt brengen, doet ge een onverstandige keus. Gecombineerd met groenten als schorsene ren, wortelen en spruitjes, geeft het een goede smakelijke maaltijd. Vooral als groenten en aardappelen in de vleesbouil lon worden gekookt, zodat de spijzen een pittig aroma krijgen. Wel moet ge er aan denken het vlees met kokend water op te zetten. Koud water geeft weliswaar een pri ma bouillon, maar maakt het vlees wat dro ger, wat minder pittig. Voor veel mensen is de wat sterke smaak van niertjes vaak hinderlijk. Het is evenwel een klein kunstje, die weg te wer ken. Zet de niertjes op met koud water, brengt dit aan de kook en giet het dan weg. Nu vers kokend water toevoegen, zout en kruiden erbij doen en de nieren geheel gaar laten koken. Deze bewerking noemt men blancheren en heeft tot doel de al te sterke smaak te doen verdwijnen. Ook bij zuur kool wordt het blancheren wel toegpast. Maar niet door de echte zuurkool-liefheb bers, want die houden juist van die speciale smaak. Tegenwoordig wordt een feestelijke maaltijd dikwijls besloten met kaas. En na tuurlijk een glaasje wijn. Maar welke wijn? Men schenkt daarbij; rode port, bordeaux of bourgogne en ook nog beaujolais. Ontstaan er, niettegenstaande al uw goede zorgen, toch nog wel eens klontjes in de saus of in de vla Zorg dan een vol gende keer dat het bindmiddel, dat met koude melk is aangeroerd, in de melk wordt gegoten vóór ze echt kookt. Giet het aan geroerde papje er in één keer vlug in en laat de massa snel even doorkoken. De kans op klontjes is nu praktisch uitgeschakeld. HUISHOUDELIJKE WENKEN Roestvlekken verdwijnen van metalen voorwerpen wanneer men ze afwrijft met een papje van petroleum en een zacht schuurpoeder. Te ijverige huisvrouwtjes gaan hun mooie gepolitoerde meubelen wel eens te lijf met boenwas. Dit is verkeerd Dit soort meubelen vraagt slechts een onder houd met een zachte flanellen doek. Wan neer boenwas wordt gebruikt ontstaan er doffe vettige plekken. Om deze te verwij deren, zonder het politoer te beschadigen, gebruikt men een doekje met wat petro leum. Het glazende hout zal dan weer tot zijn volle recht komen. Tere, mooie gekleurd zakdoekjes moet u liever niet opkoken. Zet ze in de week in water met wat zout, dan kunt u ze heel ge makkelijk op de hand schoon wassen in een sopje. Wel eerst goed het zout water er uit spoelen, voor de zakdoekjes in het sop gaan. Marmer is ideaal om deeg op uit te rollen; het kleeft er niet aan vast. Als u dus een oude commode of wastafel wegdoet, gooi dan de marmerplaat niet weg, maar leg hem op een keukentafeltje. De Rubberhandschoen van de ene hand gaat meestal eerder stuk dan die van de andere hand. Van twee rechter of linker handschoenen kunt U weer een paar ma ken, door een handschoen binnenste buiten t# dragen. Een aardewerk vaas met van binnen barstjes, waardoor water komt, wordt weer waterdicht met nagellak. Zorg dat de vaas goed droog is en doe er binnenin twee laagjes nagellak op. UIT DE MODEWERELD. D.E MOGELIJKHEDEN VAN KATOEN Een halve eeuw geleden vond men ka toen alleen maar geschikt om er nacht hemden en schorten van te vervaardigen. Een enkele keer werd het ook gebruikt voor kinderkleedjes. Maar een japon voor mevrouw foei Stel u voor even zitten op zo'n katoenen rok en het strijkijzer zou er reeds aan te pas moeten komen. Toch beseften vooruitstrevende fabrikanten toen reeds dat er van katoen wel iets anders te maken moest zijn, iets dat meer in de smaak zou vallen van de dames en de mo deindustrie. En zie, nauwelijks was de eer ste wereldoorlog ten einde of de eerste nog zeer onvolmaakte kunstzijde ver scheen op de markt. Toegegeven, het was een glimmend, flod derig, goedkoop en vooral zeer kreukelend weefsel. Maar langzaam, doch zeker kwam er verbetering, die na de tweede wereldoor log tot een ware revolutie uitgroeide. Deze verbetering in de techiek, samen met de enorme vooruitgang der chemie, heeft er toe geleid dat we heden ten dage beschik ken over katoensoorten, waarvan zelfs de haute-couture een ruimschoots gebruikt maakt. Zo werd onlangs te Venetië de «Prima Mondiale del Cotone» gehouden, een show waaraan grote couturiers met in ternationale faam hun medewerking ver leenden. De resultaten waren verrassend zo bleek bijvoorbeeld katoenen kant buitengewoon flatteurs te zijn en zich bij uitstek te lenen voor snobistische fourreau. kamer staan, waar de temperatuur onder de 15° is ONS WEKELIJKS PRAATJE. KINDEREN HEBBEN VEEL SLAAP NODIG Uit verscheidene landen liggen de resul taten van psychologische onderzoeken voor, uit dewelke het blijkt dat kinderen veel slaap nodig hebben. De hedendaagse kinde ren slapen té weinig Zij worden door het onrustig leven van de volwassenen en door een algeheel valse «moderne levensopvat ting» beïnvloed Meer en meer wordt toe gelaten, dat de kinderen 's avonds langer opblijven dat is verkeerd De geneesheren Dr Robinson, Dr War- thau en Dr Mc Fleet hebben, op verscheide ne gezondheidskongressen der jongste tijd, de nadruk gelegd op de wetenschappelijk vastgestelde nodige slaaptijd voor kinderen en jeugdige personen. Deze hoogstnodige slaaptijd bedraagt voor zuigelingen 13 tot 16 uren, voor kin deren van twee tot vier jaar oud 12 tot 15 uren; kinderen van vier tot zes jaar moeten elf tot dertien uren slaap hebben; van zeven tot negen jaar tien tot elf uren; van tien tot veertien jaar negen tot tien; en de jongens en meisjes van 15 tot 19 jaar oud moeten nog steeds acht tot negen uur slaap heb- ben. Acht uur zal ook de kleinste slaap- Er was ook een mooi cameliarood model grens voor alle volwassenen blijven. Zelfs met kleine hoge satijnen ceintuur van En- J oudere mensen moeten ervoor zorgen meer dan zes uur rustige slaap te hebben. Professor Dr Nolte bewees, dat het kind zo (Italië) en een zeer sjieke marine kan ten japon met georgette draperie op de hals van Madeleine de Rauch. i gedurende de eerste twee uren van de nacht Katoenfluweel was er in tal van warme I de diepste en de heilzaamste slaap heeft, iten vertegenwoordigd zeer charmant.i I In het verder verloop van de nacht liggen was het Grieks aandoende turquoise ge- x TT nog twee andere spitsen van diepste slaap, waad van Griffe, terwijl Veneziani een Het is tegen alle wetenschappelijke be- pauwblauwe japon bracht, met een donker- 1 o. v. j vvindingen aan te nemen, dat kinderen s avonds wel eens langer mogen opblijven. blauw gebreid tussenstuk ter hoogte van de taille. Ook Amerika, Spanje, Zwitserland e. a. landen toonden modellen, prachtig uitge voerd in veredeld katoen. Zelfs India, het land van de natuurzijde, was vertegenwoor digd met een sari van rode katoenen mous seline. Kortom, op het Internationaal katoen festival in Venetië heeft men overtuigend willen laten zien, dat katoen in de haute- couture van vandaag een even belangrijke plaats kan innemen dan om het even welke andere stof. ONZE KAMERPLANTEN. Ook op het gebied van kamerplanten kunnen we van mode spreken. De plant, die vooral na de laatste wereldoorlog in ons land burgerrecht heeft gekregen en tegen woordig bijna in geen enkel huis ontbreekt, is de Sanse VIERIA. U mag ze ook zwaard- plant, vrouwentong of slangenblad noemen. Deze moderne kamerplant is al vreselijk oud, want ze werd aan haar mooie naam geholpen door Raymond de Sangro, vorst van Sanseviero, die van 1710 tot 1771 leef de. We mogen dus gerust aannemen, dat onze Sansevieria al 200 jaar oud is. U kunt van uw Sansevieria jaren en ja ren lang plezier beleven. En intussentijd heeft de plant al zoveel jonge stekken ge- j nis. Het toppunt van zijn prestaties ligt on- kregen, dat wanneer zij het van ouderdom j geveer drie uren na zijn ontwaken over zou begeven, u toch altijd wel één van haar het algemeen tegen tien uur en later tussen nakomelingen over heeft. 17 en 18 uur. Daarom mogen kinderen, na De Sanseviera is een dankbare en gemak- ^et middageten, niet onmiddellijk aan het kelijk houdbare plant. Zij vraagt een voed- schoolwerk worden gezet, zame bladgrond, vermengd met leem, een 1 u ers' waa 1 op het slaapritme van uw kinderen dit slaapritme is van groot be lang voor heel hun later leven oOo Volgens medische ervaring bestaat er geen heilmiddel voor de verzuimde vroegtijdige slaap. De diepslaap laat zich namelijk niet door een langere slaapduur vergoeden. Voor kinderen is het absoluut noodzakelijk, dat zij voor de opbouw van hun lichaam, en voor de latere scherpte van de geest en voor de latere gezondheid een juist slaap ritme bezitten. Ook bij volwassenen is het slaapritme van groot belang. Het spreek woord Alle slaap vóór middernacht telt dubbel mag niet wetenschappelijk aan vaard worden voor volwassenen kan het geen kwaad ook na middernacht in bed te komen. De eerste slaapfaze is ook dan diep, wanneer er geen gezondheids- of alcoholi sche storingen de bloedsomloop storen. De wetenschappelijke vaststelling, dat een na-middernachtslaap meestal lichter is komt voor de volwassenen hierop neer, dat deze slaap dan langduriger en minder diep is. Daar er ook over dag een geestelij ke en lichamelijke waakkurve bestaat, is het te begrijpen, dat de slaapkurve na de eerste diepslaap voor. middernacht later dan de uren lichte slaap zijn op te tekenen. Doch dat heeft niets met «dubbel tellen» te maken. Voor het kind is de geestelijke en licha melijke waakkurve van bijzondere beteke- tamelijk zware grond dus. De grond moet tamelijk droog gehouden worden, te veel water doet de bladeren rotten. Heel matig begieten dus, vooral in de wintermaanden. Van oktober af tot en met eind april is TWEE KEER PER MAAND zelfs voldoen de. Ze moet maar juist zoveel water heb ben, dat de mooie bladeren niet verschrom pelen. Wel moeten de bladeren af en toe met een vochtige spons afgenomen worden. Wordt de pot te vol, dan kan men in het voorjaar stekken. De jonge scheuten wor den bij de worteltronk afgescheurd en on middellijk in een potje met aarde geplant. Deze stekken worden na verloop van tijd even mooi en krachtig als de moederplant. Denkt U er aan, dat een Sansevieria warmte nodig heeft. Zij mag nooit in een •©•OeCSCSCOOC DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de oorlogskroniek van een Westvlaamse familie. 41ste Vervolg. Alles lokt ons naar buiten, nodigt ons, mensenkinderen, uit om aan de vreugde van de zon deel te nemen. Komaan, zolang we nog adem hebben, laten we leven naar ons hart Maar mevrouw Kantjes weifelt. Mijn voorstel om een uitstapje te doen, schijnt haar ietwat te bevreemden. Iedereen is toch aan den arbeid... Liefkozend strijkt Nolla's mooie been te gen mijn broekspijp aan. Ze lacht Hoe flauw, mama. Toe, zeg ja. 't Is hier toch zo'n prachtig land. Hier beginnen de Vlaamse Ardennen En Stefaans moe der zal ook meegaan, dan kunt ge alvast kennismaken met m'n beste vrienden. Ten slotte geeft mevrouw zich gewonnen. Binnen 'n uurtje dan Zoals ge verkiest, mevrouw. Nol la loopt mee de gang in. Om de deur te openen, of. Helaas, moeders houden graag een waak zaam oog op hun jonge dochters. Ze zijn ook van 't vrouwelijk geslacht. Ze weten maar al te best, dat de vrouwtjes er steeds op uit zijn om van de mannelijke zwak heid misbruik te maken. Nochtans indien mevrouw Kantjes wist hoe weinig ik mij bekreun het slachtoffer te worden van haar aardig dochtertje Doch wees zo uitgeslapen als ge wilt, moedertje, de jeugd wipt u lachend over 't hoofd. Dus tot strakjes, mevrouw. Tot strakjes. Vóór de deur van de villa Mijn Rust staat een troepje mnsen druk aan 't keuve len. Het gaat er vrolijk toe. Wat is er gaande stel ik Juliaan Vo gel benieuw de vraag. Triffon is net terug thuisgekomen. Men heeft hem er weer uitgegooid. Nu, zes tig dagen brommen om eens met 'n spuit te paffen, is al welletjes. Vindt ge niet Julien Vogel, een gulle, rondborstige dik kerd, is een oudstrijder uit de Groten Oor log. Vier jaar lang heeft hij aan den IJzer gestaan. Helden als meneer Porree zijn hem nog geen knip voor den vinger waard. Ik ben het echter met hem eens. Ook ik meen, dat mijn oude vriend al voldoende voor zijn «onharfdigheid» geboet heeft. En Wat zegt zijn waardige wederhelft daarvan Spijtig, jongen, dat ge wat hardhorig zijt, anders kondt gij haar tot hier op straat horen huilen. Van verdriet Nee, van vreugde. LENING TOT WEDEROPBOUW lste GROEP. Bij de 515e trekking van de Wederop- bouwlening lste groep, is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 7303 nunimre 319. DERDE GROEP Bij de 389 ste trekking van de Wederop- bouwlening, 3de groep, is een lot van 1 mil joen gevallen op obligatie reeks 0985 nr. 484. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar aan 1.000 frank. i ©C, ©©©©©©©©©©©©©©©©©©C©©©00©90 Zo Vrouwen zijn vrouwen, kameraad. En Juliaan Vogel neemt spoedig de spade weer op, om het keurig aangelegde bloe- menhofje vóór zijn woonhuis vierkant te spitten. Hij zal er struikboontjes op telen, Een mens kan tegenwoordig van zijn rant soen plus rozengeur alleen niet leven. Morgen ga ik meneer Porree mijn op wachting maken. Ik hoop voor zijn verder levensheil, dat Flavie de gekregen les be grepen heeft. Was haar echtvriend een meer bedreven schutter geweest, een oud frontsoldaat als Juliaan Vogel bijvoor beeld, dan zou ze dezen heerlijken lentedag nooit beleefd hebben. Dan was ze heden al lang in 't pierenland. En wanneer een man eenmaal getoond heeft dat er een tij- INDLAS WOLFKIND DOOR GELEERDE ONDERZOCHT De bekende socioloog urof. Liam Ogburn, heeft een Indias jongetje onderzocht, dat zou opgevoed zijn door een wolvin. Hij verklaarde dat de gedragingen van de jongen er op wijzen dat hij door een wolf is grootgebracht, maar zei, dat dit niet definitief kan bewezen worden tot hij en kele mannen heeft ondervraagd,die beweren dat zij het kind onlangs uit een bende wol ven heeft gehaald. Het kind likt water als een hond en ver scheurt vlees met zijn tanden, terwijl het neerligt. Dit is echter volgens Ogburn geen defini tief bewijs. Hij voegde er aan toe, dat het goed mogelijk is dat een wolvin, die haar jong verloren heeft, een kind zou adopte ren. TEGEN DE KOUDE VOETEN In het grootste warenhuis van New York, Macy's, worden sedert enkele weken warm- waterzakken van rubber verkocht, die de lichaamsvormen van bekende vedetten heb ben. De modellen Marilyn Monroe zijn zeer gevraagd maar Lolobrigida's waren na een paar weken uitverkocht. INTIEME GESPREKKEN OP BAND De «hoge kringen» te Hannover leven in onrust. Verscheidene politici, industriëlen en handelaars zijn in de jongste tijd het slachtoffer geworden van een misplaatste grap, uitgehaald door een persoon, die tot nogtoe niet geïdentificeerd kon worden. In het midden van de nacht rinkelt de te lefoon bij de heer X. Wanneer de abonné afhaakt, meldt zich aan het andere eind van de draad iemand aan, maar men hoort een licht gekraak. Een magnetofoon stelt zich in werking en de betrokkene krijgt aldus een allerintiemst gesprek te horen, dat hij enige tijd geleden heeft gevoerd met zijn vrouw een vriend of een zakenrelatie. Daarna wordt de aansluiting, zonder enige nadere uitleg, verbroken. Sommige inwoners van Hannover werden aldus in enkele dagen verscheidene malen gewekt en bleven bij de gedachte, dat de onbekende op zijn magnetofoon derden zou kunnen aansluiten, die in hun gesprekken levendig belang zouden kunnen stellen... Tot dusver schijnt echter niets dergelijks I te zijn voorgevallen. Het geheim blijft in volle omvang be staan, des te meer daar de onbekende tot nogtoe geen enkele chantagepoging heeft gedaan. MACABERE GRAP Toen de heer Henry Brooks na een zwaar drinkgelag weer het bewustzijn terugvond, zat hij vast in kettingen op een houten brits. Verschrikt richtte hij zich op en keek naar een met tralies voorzien raam. Aan de muur hing een gedrukt gevangenisregle ment met het opschrifft: «Gevangenis Pen- tonville.» Het duurde een gehele tijd alvorens de deur geopend werd. Een man in uniform van gevangenisbewaker stond in de deur omlijsting met een sleutelbos. Met een grafstem verklaarde de bewaker, dat de heer Henry Brooks in een aanval van ver bijstering zijn echtgenote had omgebracht en dat hij daarom nu in de cel van de ter- dood veroordeelden zat in afwachting van zijn terechtstelling. Dan vroeg hij de half- waanzinnige gevangene, of deze zich nog herinnerde, hoe dat precies afgelopen was en wat de voorzitter van de rechtbank ten slotte had gezegd De heer Brooks, die werkelijk geloofde, dat hij krankzinnig was geworden, ver schrikte zo zeer, dat hij een hartaandoening kreeg en stierf. In feite was er niets anders gebeurd, dan dat vrienden van de heer Brooks deze had den opgesloten in een van zijn eigen kel ders, die als gevangeniscel was ingericht, terwijl de man zijn roes uitsliep. Al de rest was maskeraden, maar de gevolgen waren zwaar. HET «PLAFOND» VAN DE NATIONALE BANK Het nieuwe gebouw van de Nationale Bank, opgetrokken op de laan van de Noord-Zuidverbinding te Brussel, trekt door zijn eenvoudige maar stijlvolle kon- struktie eenieders aandacht. Toen nu voor enkele dagen de kranten onder grote kop pen melden dat de regering het plafond van de Nationale Bank had doorboord riep een volksvrouw uit «'t Is een schan de in zo een schoon gebouw Zij die hiermede lachen moeten zichzelf maar eens afvragen of zij wel juist weten wat het zogenaamde «plafond van tien mil jard» in feite is. Op 14 september 1948, toen de regering Spaak-Eyskens aan het bewind was, werd er een overeenkomst gesloten tussen de re gering en de Nationale Bank, waarbij deze laatste er zich toe verbindt om aan de mi nister van Financies voorschotten op ont vangsten toe te staan voor een bedrag, dat echter de tien miljard niet mag overschrij den. Zulk een overeenkomst werd noodzake lijk geacht omdat de Staat zijn grootste ontvangsten boekt in de maanden januari en juli; al de andere maanden van het jaar geeft de Staat meer uit dan hij ontvangt. Met dit voorschot tot 10 miljard kan een vooruitziende regering vrij gemakkelijk al haar betalingen het hoofd bieden en de moeilijke vervaldagen, zoals bijvoorbeeld einde september, overbruggen. Natuurlijk moeten de voorgeschoten bedragen door de schatkist terug worden aangezuiverd met belastingontvangsten of leningen. De huidige regering heeft echter ge knoeid. Zij deed bestendig beroep op de tien miljard, meestal tot aan de grens. Thans heeft zij haar kredietmarge met meer dan twee miljard overschreden. Indien een huismoeder of een handelaar op zulke wijze moest te werk gaan, zou de deurwaarder er reeds hebben gestaan. De toestand is des te meer verwonder lijk, als men weet dat de regering dit jaar vier miljard méér aan belastingen mocht ontvangen dan ze had verhoopt. In de huidige ekonomische toestand zou er hoegenaamd geen sprake moge zijn van financiële moeilijkheden, maar zou een vooruitziende minister van Financies mins tens drie a vier miljard per jaar moeten op zij leggen voor slechtere tijden. Daarenbo ven zou de schuld bij de Nationale Bank haast onbestaande moeten zijn, zodat een moeilijke vervaldag of een kering in ekono mische toestand, niet gans het land in rep en roer zou zetten om aan de banken, beurs mensen en spaarders nachtmerries te be zorgen. Het is begrijpelijkerwijze veel aangena- I mer het geld door deuren en vensters te smijten en de eenvoudigste wetten van de ger in hem woont, let op uw zaak, o Vrouw! 27. IDYLLE IN EEN BOOM O blijde stonden zijn er nog in 't leven en ware, o God. Uw hemel anders niet dan één van die. nog zou ik alles geven voor één van die. gelijk ik nu., ik nu geniet! GUIDO GEZELLE. Mevrouw Kantjes was inderdaad van haar woord. Ze verscheen op den gestelden tijd. Als de ega van een oud koloniaal, een militair, was zulks wel te verwachten. Een opgetogen Nolla stelde haar aan mijn huisgenoten voor. Op een manier alsof ze beduiden wou ziet ge wel, dat ik ook iets heb om er trots op te gaan De rijzige .elegante dame maakte zicht baar een voortreffelijke indruk ip het ge zelschap. Broer boog als 'n knipmes Mevrouw sprak hij galant, maak me niet wijs dat u de moeder zijt van onze Nolla. Een ietwat ondere zuster, dat kan ik nog aannemen. En zo iemand, dacht ik, een dergelijke kenner van de ingewikkelde vrouwenziel, gooit zich aan een dikke, schatrijke boe rendochter te grabbel. Hoe dwaas Dat is nu Frans riep Nolla geest driftig, is het geen lustige matroos, ma ma En kijk eens naar Bobs, mama, hoe hij mij verwelkomt. Ben ik hier niet thuis, zeg Kunt ge ook zeggen, kind, deed vader streng, Waar de ersatz-beschuiten staan? Jawel, daar is de kast, tweede plank links, de blauwe bus. Ziedaar, sprak Frans laconisch. Niets verbroedert de mensen zozeer als de ronde, gulle lach der levensblijheid «Laat bij een vredesconferentie louter hu moristen aanzitten,» betoogde een Chinese wijsgeer eens en de oorlog wordt een onmogelijk iets.» Inderdaad, de lach komt van de zon, van het licht en van den he mel. Ernst kan doden, de ware lach nooit Mevrouw Kantjes lachte, we lachten alle maal, en ze gaf zich onvoorwaardelijk over. Ook zij voelde zich nu thuis, niet meer vreemd. Als zovelen die voor de eerste maal onzen drempel overschreden, keek ze 1 tamelijk verwonderd op. In ons helder huis ekonomie, die elke huismoeder kent, over het hoofd te zien. Maar dan moet men ook niet verwonderd staan kijken als de spaarders alle vertrou wen in de regering verliezen en hun zuur verdiende centen niet aan knoeiers toever trouwen. Trouwens niet alleen op financieel ge bied, heeft deze regering geknoeid I. D. oO« DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 6 TOT 12 OKTOBER Tijdens de week van 6 tot 12 oktober werden er per dag gemiddeld 62,572 volle dige en 27,200 gedeeltelijke te toevallige werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 89.772 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering met 460 gedeeltelijke en toe vallige werklozen genoteerd. De vermindering van de volledige werk loosheid houdt verband met het seizoen en betreft de sectoren landbouw en voeding (bieten- en suikercampagne). De lichte vermeerdering van de gedeel telijke en toevallige werkloosheid is voor namelijk te wijten aan de onregelmatigheid van het werk in de sectoren textiel, kleding en leder, evenals in de automontage. is de lucht zuiver, de temperatuur zelden of nooit beneden nul hier wordt het leven op de goede manier geleefd. Het schijnt dat zulks een moeilijke kunst is. Vandaar de verbazing van den vreemdeling die binnen treedt... Hallo, vooruit riep Nolla, op avon tuur de wijde wereld in Moeder, Fifien en Elsje stapten mee op. Frans kon ons niet vergezellen, beweerde hij, hij en Bobs werden «ergens elders» ver wacht. Doch Greta, alias mevrouw Opso- mer, was wel graag van de partij. Jos en vrouw zijn nu reeds over 't ergste heen, in bizonder Greta. In den beginne kregen we zus in 't vaderhuis niet zoveel te zien; lang zamerhand echter vindt ze den weg naar ons terug. Misschien laat ze nog eenmaal den apoteker voorgoed in den steek. Elsje, Nolla en ik vormden het tweede groepje. We wisten alle drie best waarom. Mevrouw Kantjes waagde het slechts drie keer achterom te kijken. Den eersten keer toen we tien meter achterbleven, den twee den keer toen het al meer dan dertig meter geworden was en den derden keer toen we ons achter een haag verstopten en ze ons niet meer bespeuren kon. En nu, Elsje, herinner ik u aan uw zusterplicht. Moet ik er onder uitknijpen Juist. Rap wat verdwijn Maar ge vergeet iets. Wat Waar ik u tweetjes terug kan vinden?

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2