en omstreken Overval te Aalst Ver k i ezi ng PRINS KARNAVAL Aalsterse Bloemenfee 1962 Prachtig Variétéprogramma 1,50 F Misdadiger Zieke Slachtoffer Bij de Aalsterse Socialisten Oude man neergeslagen en berooid h Knap werk van Aalsterse politie Dader van fietsdiefstallen aangehouden WEL EN WEE VAN DE FISKALE HERVORMING OP ZATERDAG 10 FEBRUARI 1962 te 19 u. 30, in de goed verwarmde stadsfeestlialle, Schoolstraat, te Aalst -PcGa RIS van Aalst Misdadiger' Zieke' Slachtoffer? Bij de Aalsterse Socialisten Overval te Aalst Dader van fietsdiefstallen aan gehouden 18e jaargang Nr 11 Donderdag 8 februari 1962 Schoolstraat 26, Aalst lief vcmmk;; te Aali Die vraag stelt zich ieder ernslig naden-:soms laat wegblijvende studenten en stu 3tgen«kend mens. Werd Serge Brees. toen hij dedentinnen Kontroleren zij de lezing hun kleine Magda vermoordde, gedreven door ner kinderen Geven ze niet te veel «drink- egen o sectie l 13 eckaer aarovf riellnc! oou ursbek gewilde boosheid of door een ingeboren of aangekweekte drang waaraan hij niet kon weerstaan op het ogenblik der misdaad Is Serge Brees een psychopaat, iemand, edie er niet in slaagt zich aan de eisen, die de samenleving stelt, aan te passen, wegens gebrekkige kontrcle over de uitingen van gevoelens en wil, terwijl hij niet lijdt aan een duidelijke zenuwziekte of krankzinnig heid 9» Laten we het beoordelen der daad over aan de deskundigen. Wij voelen meer voor het «beweren» dat de crgelukkige Ser ge meer slachtoffer is dan misdadiger. «Hij bedreef de misdaad juist zoals ze ROND beschreven staat in het Frans tijdschrift ld ten dat Serge las», 's Avonds in het bed. ouders. i nuirj Wij onderstrepen de ver;-,'aringen in de 75ca,i Standaard van L. D L. De rechterlijke oost macht treedt niet streng genoeg op tegen st aan verspreiders van pornografische lektuur. Regelmatige razia's op korten termijn, in 9 var. veel winkels gekende winkels en kios j ken zouden tonnen vrachten vuile prentlek- :a., en tuur op de brandstapel brengen. Leerkrach ten zouden zeer dikwijls grote kuis moeten 900 F] houden in de boekentassen en lessenaars, breed! Oversten van internaten .noeten scherp oog houden op de betrekkingen tussen intejr- 000 1 nen en externen, dikwijls, zeer dikwijls de kamers onderzoeken. Verwonderd zouden ze opkijken voor de rijke vondst pornografie. geld»'.' Zoeken de ouders zelf hun geluk thuis Krijgen de kinderen genoeg liefde, moederliefde vooral 9 Is moeder «genoeg» thuis Mogen wij een parentese opnemen 9 El ke dag, plus minus kwart na zes 's morgens zien we een man voorbij fietsen een kind je van een paar jaar voor zich. slapend in een stoeltje. Elke dag rond half acht brengt een jong koppel hun kindje bij een verzorg ster. waar zij het 's avonds laat gaan halen. Pa en Ma werken Klas doen Een schcon groot huis bezitten is hun droom de vrouw is haar gewicht in gout! waard 1 De kinde ren Bijzaak De uitbesteedde kinderen krijgen te weinig liefde, moederliefde van hun moeder; zij hechten zich aan hun ver zorgster. een vreemde, maar vervreemden van hun eigen moeder. Met al de nadelige gevolgen vandien. Kennen de ouders hun kinderen Geven zij het goeden voorbeeld Kennen de leerkrachten hun leerlingen Hun studenten, studentinnen Bestuderen zij hun volk Het sociaal milieu waarin hun studenten, studentinnen leven De beste plaats voor die «studie» is de speelplaats. Vraag oude leerkrachten wat :ONDj 1 Op een vergadering van 2 februari jl. heeft de B.S P.-Aalst de taalontwerpen var de regering onder de loupe genomen. Meteen tekent zich ook bij de plaatse lijke verantwoordelijke socialistische lei ders een kentering af die niet zonder be tekenis is zowel voor de B.S.P. zelf als voor de nuidige Vlaamse beweging in het algemeen. Deze laatste kan er slechts bij winnen indien ten alle prijze de indruk wordt vermeden dat ze gemonopolizeerd wordt door één partij. Het is meteen dui delijk dat de aktie van de socialistische groep Links, waarvan de promotors voor al in eigen stad aan te treffen zijn, thans kennelijk vruchten heeft afgeworpen. H. De Gheest en M. Deneckere prediken blijkbaar niet langer in de woestijn. In een verklaring aan de pers heet het dat de B.S.P.-Aalst zich verheugt over de inspanningen die worden aan de dag ge legd om de taalmoeilijkheden op te lossen en dringt er op aan dat duurzame oplos singen zouden genomen worden ten ein de eens en voor goed deze problemen van Toen de 79-jarige Ernest Beuzelinck, wonende Pontstraat 38 te Aalst, zondag avond omstreeks 19 uur zwaar gewond in zijn woning werd aangetroffen taste men in het duister nopens de oorzaak van de opgelop/tn kwetsuren alhoewel men on middellijk vermoedde dat de oude man overvallen was. Daar het slachtoffer tot maandagavond bewusteloos was beschikte men natuurlijk over geen enkele aandui ding. Gelukkig kwam de zwaargekwetste man tot het bewustzijn terug en kon men hem in het hospitaal van Aalst ondervra gen. He" slachtoffer vertelde dat hij zondag namiddag omstreeks 18 uur het bezoek ge kregen had van zijn 17 jarige neef Paul De Maeseneer. woonachtig in de Hoogstr te Hof stade, waarbij hi^ na het heengaan van zijn neef en na het sluiten van de voordeur door een andere kerel was over vallen en neergeslagen. De politie legde de ondertussen aange houden De Maeseneer op de rooster en zo kwam aan het licht dat deze bij zijn oom op bezoek was gekomen, doch de te A de speelplaats hun openbaarde, welke ze-He baan te helpen. denkonflikten werden ontdekt. Di" studie'De afbakening van de taalgrens geschiedt voor^eJr op een kier had gelaten met de vraagt zorgvuldig ongezien bewaken. het best, aldus deze verklaring op basis v. ^doeling dat zijn gezel de 16-jarige De Men denke niet dat wij overdrijven. Lan-Bewaken, gedaan door al de leerkrachten de besluiten van het Centrum Harmei. 1 Tr0ch Willem, Nederveldstraait te Aalst, ge, lange, jaren ondervinding doen ons zo over de hele speelplaats verspreid. .reken. j Paal en perk dient gesteld aan de schan- ten aan die anderstaligen binnen de bei- De rechterlijke macht moet onverbidde-1 dalige naaktreklaam. Om gelijk welk vrou- de taalgebieden zelf. Dit sluit o.a. in dat De B.S.P.-Aalst verwerpt alle facilitei- die buiten op wacht stond na hem in de :n op A nr lg ens' Vsnj lm- isels. 90 F egen e A Lie- lijk optreden tegen die huizen. Een paar voorbeelden Acht dagen te reke valt onze politie bin nen in 'n zeker café. Ze vindt er studenten en studentinnen minder dan 18 jaar. Waar om dit café niet sluiten voor goed Als het mag. Een iongelui-café gekend krijgt er nieuwe huurders een jong koppel. Moeder trekt er 's avonds naar toe, fijn uitgedost, vergezelcf van haar vijftienjarig dochtertje. Of er iets gebeurd Wij weten het niet. Maar mag het jong meisje in het café van haar zuster komen en blijven 9 Misschien zou een geroutineerd rechter lijk agent uit een onzer grote steden onze agenten kunnen leren hoe zij «zekere» klubs kunnen vinden in «zekere» handelshuizen waar mannen gemakkelijk toegang hebben. «De homosexualiteit wordt een plaag in onze stad» zei ons iemand die het weten kon Mogen grote internen, meerderjarig of niet, 's avonds vrij uitgaan, ongekontro- leerd of niet genoegzaam gekontroleerd 9 Worden de ouders regelmatig ingelicht over het gedrag en het uitgaan der internen welijk kledingsartilcei te lanceren kousen de oprichting van franstalig lager- en kleu soutiens, keurslijven maken de handelaars teronderwijs te Leuven, Brasschaat en Le de publiciteitsfirma's de vrouwenbeel-cpoldsburg uit de boze is. Dergelijke op- den zoveel mogelijk naakt. Naakte ruggen,1 richtingen zouden opnietw de integriteit naakte of half naakte borsten zien we re- j Van de taalgebieden in het gedrang bren- gelmatig in TV. Zag U vorige zondag de gen, gevaarlijke toestanden scheppen en hawaiaanse danseressen: naakt v. de drie de bron van nieuwe taalmoeilijkheden en vierden. Hoeveel moorden geeft de TV we- taalstrijd worden. kelijks Vorige week een tiental, waaron der een paar gewurgde vrouwen. De jeugd moet gevormd tot zelfstandige, Tenslotte wordt nog gezegd dat de taai faciliteiten in de Vlaamse en Waalse rand gemeenten van Brussel zouden beperkt durvende schone mensen, door tijdige aan-20dat het oorspr0nkelijk Vlaams of gepaste voorlichting. Ouders, waarom durft niet U zult de huwelijksdaad niet ont heiligen door de medescheppingsdaad waar dig te doen kennen. Jeugd, durf. Doe U eerbiedigen. In volle trein sloeg Maria de man met onrustige vin gers in 't gezicht. Rekruut Herman slinger de de vuilproters in volle wezen «Sm .1 ppen, zoudt u die smerige moppen durven vertellen in het bijzijn van uw moe der. uw zusters, uw verloofden 9» Blood aards. kregen moed, steunden Herman en, gedaan met de vuilpraterij Deftige mensen, tot gelijk welke wereld beschouwing, steunt elkaar, durft optreden. Werken de ouders mede. Kontroleren zii beschermt de kinderen, de jeugd - hun uitgaande dochters en zonen Hun C B Waals karakter van de betreffende woning zou kunnen dringen. Nadat De Maeseneer een tijdje bij zijn oom vertoef de was ondertussen De Troch in de wo ning geslopen en had zich in de voorka mer verborgen Nadat De Maeseneer was vertrokken werd de oude mar; plots aan gevallen door De Troch, die een ijzeren staaf in de handen had en zich ondertus sen ook gemaskerd had. Alhoewel het slachtoffer zich kranig verdedigde werd hij zwaar geslagen op het hoofd zodat hij tenslotte bewusteloos ten gronde zeeg. De jeugdige bandiet doorsnuffelde ver volgens de woning en kon de hand leggen op een koffer met 33.000 F. Eens zijn mis daad verricht ging hij zijn vriend opzoe ken en beiden gingen met hét gestolen geld tot laat in de nacht op zwier. Toen ze maandagnamiddag aangehou den werden hadden ze reeds een groot deel van het geld verbrast, terwijl de rest van de som op hen werd aangetroffen. Ze wer den naar de gevangenis van Dendermonde overgebracht, terwijl in de loop van dins dagavond het parket van Dendermonde, onder leiding van onderzoeksrechter Mat- thijs, met substituut Callebaut en griffier Dierickx, ter plaatse kwam voor het ver der onderzoek. Alhoewel de toestand van het slachtoffer nog de meeste zorgen baart hoopt men hem niettemin te kunnen red den. Men weet dat sinds enkele weken in I Sint-Jobstraat Jan D'Haeseleer. Brussel- onze stad fietsdiefstallen aan de lopende se steenweg Aalst, fiets gestolen aan café band plaats hadden. De politie legde dan meenlten behouden blijft. Dergelijke be- ook een grote waakzaamheid aan de dag pertyte faciliteiten dienen wederkerig te zijn van Waalse als van Vlaamse zijde. De hogere functionarissen dienen een voldoende kennis te bezitten van de twee de landstaal. Tot zover de verklaring van de Aalster se B.S.P Met uitzondering van de Liberalen heb ben thans de verschillende politieke par tijen op plaatselijk vlak zich uitdrukke lijk gekant tegen iedere vorm van facili tei'! en aan de franssprekende minderhe den in het Vlaamse land. Waarop wachten de heer D'Haeseleer en Co en er werd een uitgebreide aktie op touw gezet die tenslotte voor één der dadets noodlottig is geworden. Voor hij werd aan in de Ridderstraat; Roeland',, Oude Gent- baan, Aalst, fiets aan een café op het Vre deplein* fVlfred Vonck, Oude Gentbaaru Aalst, fiets aan een drankhuis in de Nij verheidstraat.; Jozef Diependaele, Erembo- STAD AALST VAN gehouden had hij echter nog volgende degem. rijwiel aan een herberg in de Den slachtoffers gemaaktR. Van der Meirsch derstraat, wonende in de Groenstraat, Aalst, die zijn tweewieler kwijt geraakte aan de café in de Nieuwstraat; Richard De Clercq, wo nende Schoolstraat te Nieuwerkerken, die zijn fiets aan een drankhuis in de Nijver heidstraat gestolen werd; Gaston Roeland uit Edixvelde-Erpe. die zijn rijwiel onbe- H. Leopold, wonende Gentsestwg te Aalst. De rijwjeldief stallen waren zo enorm dat het bijna een zekerheid is dat hier een gespecialiseerde bende aan het werk was Nu dat men dus een der dieven een D ■aakt had laten staan aan een café op het Vredeplein; Louis Van Weyenberghe, wo nende Gentsestwg Aalst, fiets gestolen aan een café in de Nijverheidstraat; Oscar De Saedeleer. uit Nieuwerkerken. rijwiel ont vreemd aan een café op de Gentsestwg; Monique Cooman uit Aalst en Gaston Drossaert uit Lede, rijwielen gestolen aan een herberg in de Ridderstraat; August De Moerloze. Papestraat. Nieuwerkerken. tweewieler ontvreemd aan een café in de op heterdaad kon betrappen en bij een huiszoeking in zijn woning een aantal v de gestolen fietsen en onderdelen werden aangetroffen, heeft men meteen zekerheid een der hoofddaders bij de lurven te heb ben, waardoor het geen twijfel laat dat men er zal in gelukken de ganse bende op te rollen Leopold D H werd na ondervraging ge vankelijk naar Dendermonde overgebracht di met medewerking van de Actif Club modern show en dansorkest. met de zanger Mare Morry Bob Van Bael - gekend e TV-conferencier. Rina Pia - radio- en TV-Vedette. Verschillende internationale attrakties. Aalsterse K omische groepen. Gekende Aalsterse Karnavaltypen. INKOM 25 F. (voorbehouden stoel inbegrepen) kaarten zijn te verkrijgen vanaf heden op het SEKRETARIAAT VAN HET FEESTK OMITEE, bureel 1 van het stadhuis - huis De Winter Pierre. Grote Markt. - Café «Sportwereld». Stationplein - café «Pompierken», Grote Markt - «Muziekpaleis» A. Liénartstraat - café «De Tijger». Grote Markt - Boek- en music-shop Van Nuffel. Jflporselbaan 51. Het nummeren der kaarten geschiedt GRATIS op bureel 1, in het stadhuis. Namens het stedelijk feestkomitee De Sekretaris-penningmeester, HENRI VAN DE PERRE De Schepen-voorzitter, GILBERT CLAUS I Het kan niet ontkend worden dat de re gering thans zeer moeilijke dagen door- 1 maakt. Het taalprobleem schijnt thans wel een oplossing nabij te zijn. We zeg- |gen, wel. een oplossing; en niét «de» op- j lossing, want zoals elk compromis en de taalwet van minister Gilson is een com jpromis zal deze regeling nog veel onte vredenen nalaten Maar ondertussen is er dan een andere wet voor het parlement ge komen, die minstens heel wat stof zal doen opwaaien. Die wet is de fiscale hervor ming. Over fiscale hervorming wordt al jaren geschreven Iedereen is het eens om te zeggen dat dergelijke hervorming die een vereenvoudiging moet zijn - - er dient te komen. En in zoverre dus dat deze re gering de zaken vereenvoudigt en dat doet ze onbetwist zou dergelijke her vorming slechts toegejuicht kunnen wor den. Maar aan die fiscale hervorming zit er nog een straatje dat heel wat minder aan genaam klinkt. Inderdaad, de zaken wor den wel vereenvoudigd, maar meteen ook worden de belastingen verhoogd. En dat zoiets nooit prettig gevonden wordt, zal wel geen mens ontkennen. Het is een feit dat de fiscale hervorming lichte verminderingen toestaat voor klei ne inkomens. Daartegen echter is er de gemeentebelasting, die vrije teugel wordt gelaten en die wel eens die kleine verlich tingen zou kunnen teniet doen. De zeer grote inkomens krijgen eveneens een zwa re deuk, maar die zijn niet talrijk genoeg om de gewenste verhoging van vier mil jard op te leveren. Deze vier miljard zou den worden gehaald, voor de helft uit be teugeling van de fraude wat normaal is en voor de andere helft uit verhoogde belastingen, en deze zouden ten laste val len van wat we zouden kunnen noemen de inkomsten der middcnstandsklassen. In derdaad, handelaars, zelfstandigen en ka ders gaan heel wat meer te betalen krij gen. Dat is het slechte nieuw-s dat deze hervorming brengt Wij zullen de laatsten zijn om te ont kennen dat de staat geld nodig heeft. Im mers iedereen wil uit de staatsruif eten, en het geld moet ergens vandaan komen. Maar het mag toch wel spijtig genoemd worden dat meteen ook geen besparingen worden doorgevoerd. De éénheidswet van de regering Eyskens kondigde eveneens zwaardere belastingen aan. Maar op zijn minst had die wet het voordeel echte be sparingen aan te kondigen. De belastingen werden behouden, de besparingen vielen j weg. Men vraagt zich. niet zonder angst 1 af. wat de'regering zou doen moest zich 1 een economische depressie voordoen en bijgevolg de fiscale ontvangst verminde ren. Intussen heeft de regering het zeer kwaad te verduren, vooral voor de Senaat, waar de commissie van financiën reeds de kadastrale perekwatie met één jaar heeft uitgesteld. Wat de komende weken zullen 'brengen, blijft een open vraag, maar-.de j regering zal in ieder geval op sterke weer- stand stuiten vooral dan in sommige CVP- kringen die zich sterk tegen iedere belas tingsverhoging hebben gekant. L. B.

De Gazet van Aalst | 1962 | | pagina 1