en omstreken V olksavond 1,50 F DEELNEMENDE GROEPEN RAADZITTING Nieuwe Nijverheden --- Begroting C.O.O. KLEIN LOGEOEK Nieuw Slachthuis Het Belfort Openbare Werken Eindelijk kredieten voor belangrijke Openbare Werken te Aalst en Ninove ww tte '.wth'ft Jcl v a hrt 2t zoli 1 Vine r i bewu schc ïr en in be arten och o >ten v 1 leg| oor 2 litter; idig aar d dat A ad, to 'edigj ►el wij ►ioene rust Gazet van Aalst Raadszitting Klein Logboek. Deelnemende groepen aan de Aalsterse Karnavalstoet Filmrubriek 18e jaargang. Ne 12 Zaterdag 10 februari 1962 Schoolstraat 26, Aalst IIE1 VUMMEK VAN 7 FEBR. 1962 Tijls come back. 1TIG 'ijlde ek, d ïrugj te b' Iracht iar d te b; De Jongste raadszitting zal ongetwijfeld |Geem tot verwezenlijking van het bijzonder geboekt worden in de annalen van de Aal sterse raad. Tientallen punten werden in een minimum van tijd afgewerkt, terwijl de sfeer zo sereen was, dat men zich nau welijks in de gemeenteraad van Aalst waande. De zitting zelf werd trouwens zeer gemoedelijk ingezet, vermits de bur gemeester vooraf hulde bracht aan de tadssecretaris - wegens een bijzondere onderscheiding en schepen Claus en die voor de vijfde keer vader was gewor den. Dat nam niet weg d l opnieuw tal rijke belangrijke verwezenlijkingen wer den besproken, waaronder de oprichting van een nieuw slachthui: dat nagenoeg vijf en twintig miljoen zal kosten BEGROTING DER C.O.O. Burgemeester Blanekaert opende de zi ting met een hulde aan stadssekretaris Frans De Meyst, wegens zijn bevordering tot ridder in de Leopoldsorde. Na de over handiging. gooide de burgemeester ook een bloempje aan schepen Claus (C.V.P.) die voor de vijfde keer vader was geworden. Sekretaris De Meyst dankte voor deze hui plan van aanleg van de wijk Varkens- markt van 270.000 F voor levering van verlichtingstoestellen en kwikdamplampen voor de openbare verlichting, van 178.000 F., zijnde het saldo van de gedeeltelijke overwelving en verlegging $an waterloop 5051, van 226.000 F voor het saldo van cutbackwerken in verschillende straten, verdeeld als volgt Nieuwstraat en Markt 765.798 F.. Gentse- en Vlaanderenstraat 891.090 F., Tragel 357.759 F., Immerzeel- dreef 235.168 F., samen 2.254.815 F. waar voor slechts 2.029.000 F. werd geleend. De waterleidingswerken in de Heiig Hart- en Leopoldlaan worden gefinancierd door een lening van 1.438.000 F., waarvan het stadse- aandeel 590.000 F. bedraagt, en 848 000 door derd glas, glas in lood, fresco, graffito, mo- zaiek bij de afdeling sierkunsten en toege paste kunstambachten. NIEUWE NIJVERHEDEN EN SLACHTHUIS In verband met de oprichting van een nieuwe nijverheid, «Europlastica». werd op verzoek het ministerie ven binnenlandse zaken, de overeenkomst tussen de firma en het stadsbestuur gewijzigd, inhoudende de vrijstelling van sommige gemeentebelas tingen. Deze nijverheid, die gevestigd js in de oude gebouwen «Leclercq» langsheen de Dender zal over enkele maanden volop kunnen starten, vermits de raad talrijke uitbreidingswerken goedkeurde. Voor de verbouwing van de oude gebouwen, het de staat zullen terugbetaald worden. Het j bedrijf klaarmaken van een bestaande college werd eveneens gemachtigd eer. elektriciteitskabine, en de aansluiting met rechtsgeding in ie vorderen tegenover het stoomleidingsnet Werden bestekken op- Frans Verbrackel, Kloosterweg, ten bedrage van 1.227 F voor het leggen van.een voet pad. In de Kriekenlaan zullen ook vier lam pen voor de openbare verlichting worden bijgeplaatst. De gedeeltelijke verlegging en overwelving van de onbevaarbare wati gesteld voor 549 397 F. er zullen ook le ningen worden aangevraagd. Na de goed keuring van de aankoop van twee motor- pompen en twee ledigingspompen ten be hoeve van de brandweerdiensten voor een bedrag van 220 000 F. werd het ontwerp herinnerd dat hij met de huidige roman cier L. P. Boon en H. Pieyns en G. Van Ofschoon de Shakesperiaanse en ook wel der Eist de Studiekring «Jonck Vlaende. ren» stichtte Hebben wij het goed voor. dan is Karei Colson thans nog in het bezit van een paar zeldzame verzen van L.P. Boon. Voordien was hij aktief in de Aals- andere wolfijzers en schietgeweren in die «Midzomernachtdroom» zowat overal ver spreid lagen, heeft Frans De Brul een al te merkwaardige prestatie geleverd. Merkwaardig, in acht genomen dat de terse studentenbeweging, o.m. De Iweins- Old Man. eeuwen na zijn beweerde dood niet met zich sollen laat. Op de keper beschouwd is «Midzomer nachtdroom» door groep Tij!, dé voorstel ling van dit toneelseizoen. kerels, en waarvan de toen nog piepjonge Bert Van Hoorick sekretaris was. Inder daad, waar is de tijd. Wat Karei Colson voor het toneelleven in de stad en in het gewest heeft gepres- Een niet geringe verdienste schuilt on- teerd is niet samen te vatten in enkele kor- getwijfeld in het feit dat het merendeel der te regels. akteurs. debutanten waren. Dat hij er nog niet om gedeccerd is, be- Eresalut aan Karei Colson. In de portrettengalerij van het Aalsters loop Asserendrieszijp bestek 4/60 over- I voor het nieuw slachthuis goedgekeurd, ook schrijdde de ramingeh terwijl het aanbren- i de vraag om toelage. De nodige gronden deblijken. en verklaarde dat hij gedurende gen yan een verharding in de Kruis-. Ge- J werden hiervoor aangeworven op de Al- 41 jaar steeds hel plichtsbewuslzijn had j*jusiljeerden_ en Spoeltfraat. rninwerken -brechtlaanindeomgevingvandebloem.cn- nagestreefd. De raad behandelde vervol gens verschillende punten, die door de com- r. :ssie van Openbare Onderstand werden voorgelegd het nazie ht van de kas werd goedgekeurd ontvangsten 54.232.108 S. uit gaven 52.087.103, batig saldo: 3.145.105 F. De begroting voor het dienstjaar 1962 word eveneens aangenomen gewone dienst ontvangsten 37.032.084. uitgaven 37.032.084; buitengewone dienstontvangst. 10.650.000, r'tgaven 10.385.937 F.; begroting voor order 12 .00 000 F in- en uitgaven, met een stads- toelage van 11.065.00!) H. De Stobbeleir (lib) bepleitte een meer intercommunale visie in de uitbating van het hospitaal, der| doch schepen Rngoir (C.V.P.) en h. Bar- Tez (C.V.P.) verklaarden dat al het moge lijke wordt gedaan voor een rationalisatie van de uitbating Do stad komt nu ook regelmatig de verplichtingen na tegen over de C.O.O. in de toelageverlening voor de bouw van het tehuis voor Ouden van da gen Zo werd een lening aangegaan met het Gemeentekrediet van België van 789.000 F., zijnde het saldo van de stadstoelage to taal 1 788.855 F - voor dit werk. Verschil lende andere beslissingen van de C.O.O. werden eveneens eenparig aangenomen behoud van hout, voor eigen gebruik, voort komen uit kap 1 uit het Osbroekbos van Erembodegem. evenals het behoud van hout. voortkomend van bomen, gevallen door de windstorm in het Osbroekbos te Erembodegem. De raad was het ook eens met de verkoop uit de hand van een strook grond, groot 4 a 93 ca, aan de gemeente Schellebelle De ruiling van grond met par ticulieren op het grondgebied Erpe werd gunstig geadviseerd, evenals de rninwerken en de wijziging aan het lastenkohier voor de uitbreidings- en verbouwingswerken in de radiologie van het stedelijk hospitaal OPENBARE WERKEN Nadat het college van burgemeester en voor 18 820 F. met zich bracht, en de ver- veiling. De werken voor de technische in- harding van de Rustoord- en Lambrecht- richting en de koelinrichting werden dan straalt, meerwerken voor 15 128 F. De raad gaf eveneens een gunstig advies over de wijzigingen aan de bijzondere plans van aanleg «Sin'-Jolwtraa't» tussen Btekveldstr.. Gus- taaf Papestr en Nieuwbeekstr ingevolge de vraag van H.,Decrem. «Stationö Nijverheidstr. aanvraag v. «La Nominette» «Prins Regent Karei laan» bestemmings plan eigendom Caudron «H. Hartlaan»: Kouterstr Bmn nstr. Geld- hofstr. door de vraag van P De Waele. «Beekstraat;; Lambrechtstr door öe vrtag van Erven De Bruyn. «Rozendreef» verkaveling hoek Moorsel- b a an en ""Pa a rHén d r ies Bij de behandeling van de stemming der voorlopige kredieten, onder de vorm van twaalfden voor de maand maart 1962, ver klaarde de heer D'Haeseleer (lib.), dat z:jn groep zich zou onthouden omdat de begro ting nog niet was ingediend De burgemees ter antwoordde echter dat over een twee tal weken alles kant en klaar zal zijn en dat deze eerst in sectie en daarna in open bare vergadering zal behandeld worden. Heer De Stobbeleir (lib) verklaarde zich trouwens akkoord met de gevolgde werk wijze van het stadsbestuur, vermits nie mand op dit ogenblik met zekèrheid kan zeggen hoeveel de belastingen in de stads kas zullen deponeren HET BELFORT Het Belfort za! in de kor. de rrc-ndc-i eveneens verfraaid worden. De raad br- sliste reeds de verder, uitrusting van het automatisch speelwerk te .vij'. cok de uur- werkinstallatie zou herzien wcarden. Thans werd een lening afgesloten met het gemeen tekrediet van M90 000 F voor het leveren in aanbesteding gegeven, zodat thans ook de ruwbouw in het projekt kan gevoegd worden. De werken en leveringen worden geraamd op 25 700 664 F, en zullen voor 60 door de staat gefinanceerd worden. Daarmee mag men thans de volledige zekerheid heb ben dat het verouderd gebouw op de Moor- selbaan over enige tijd zal verdwijnen, na dat.' het reeds dikwijls is gebleken dat dit niet meer beantwoord aan de moderne ei sen. In de geheime zitting werden vervol gens volgende punten behandeld Ontslag, op eigen verziek, van de heer Sinds zijn ontstaan heeft het Actieco- Jozef Huylebroeck, korporaal bij de stede- ;™ité grote belangstelling getoond voor de lijke vrijwillige brandweer. .openbare werken in het arrondissement. Dat het klein liefhebberstoneel in ons wijst hoe bescheiden hij steeds is te werk Vlaanderland ondanks alle jeremiades lang gegaan, maar ook hoe schoon en onbaat- niet dood is. heeft Tijl met deze opvoering zuchtig hij steeds is geweest in zijn avond- bewezen en met Tijl ook het Aalsterse pu- werk voor Vlaanderen, voor de kulturele bliek dat een meer dan gewone en entoe- opgang van zijn medemensen, via dat lief- siastc belangstelling vertoonde voor dit hebberstoneel dat hem zo nauw aan het liefhebbersevenement. hart ligt. Bravo, Mr. Asselman. De heer Asselman is een achtenswaardig ■toneelleven tijdens de laatste decennia ondernemer uit het nabije Liedekerke, te- heeft de bescheiden man die Karei Colson vens beheerder van de Interproffesionele is, een vooraanstaande plaats. Syndikale Kamer voor Brussel van het In de programmabrochure van groep Tijl, Bouwbedrijf. wordt herinnerd aan het feit dat hij, Ka- Op een recente statutaire vergadering rel Colson, zowat 35 jaar in het toneelle- heeft deze man het met een prijzenswaar- ven staat. dige moed, aangedurfd voor het eerst in de Na al die jaren heeft hij er blijkbaar nog geschiedenis van dit organisme, zijn tus- niets van zijn toneel en ander idealisme senkomst in het Nederlands te houden, bij ingeschoten. Wat in deze tijd het ver- Het had het effekt van een plastiekbom. melden waard is. We zeggen Mr Asselman, U althans hebt Waar en hoe hij zowat overal aktief is als Vlaamse zakenman, de fierheid, hal geweest kan men in deze brochure lezen, volkse zelfbewustzijn dat helaas zo menig Onder vele anderen worden we er aan politieker ontbreekt. Vh toekenning van een vergoeding we gens buitengewone prestaties, tijdens het dienstjaar 1961, aan de hh. Paul Klincken- borgh, August Linthout. Maurits Van Hau- Het begon in juli 1959-toen in-de schoot van het Actiecomité een werkgroep van «Openbare Werken» werd opgericht zoek van de verschillende vragen en te vens ramingen op te maken betreffende de kosten. Op 9 juli 1960 werd de delega tie opnieuw door de Minister ontvangen en hij beloofde 3 werken in een 3-jaren- plan te zullen opnemen, nl. de ringlaan te schepen machtiging werd verleend 'ot ver- en plaatsen van een automatisch speelwerk wezenlijking van een kredietopening bij het Gemeentekrgdiet van Belgic. werden talrijke verbeteringswerken aan wegen goedgekeurd. Er werd een lening aange gaan van 300.000 F voor de aanvullings- werken van de stadseigendom op de Al- brechtlaan, een lening van 51.000 F. voor het leveren van spanten en dakbekleding, betonpalen en funderingswerken in de ste delijke bloemenveilirigshalle, van 458 000 F voor de aanwerving van de eigendom Van ?n een torenuurwerkinslallatie door de fir ma Casterlain uit Kuurne. De discontover richting met het gemeentekrediet voor het toelagen voor het leggen van vloeren, de wandbekleding. trappen en het uitvoeren van schilderwerken in de stadsmeisjes school, Vredeplein werd aangenomen, ter wijl in de stedelijke academie voor schone kunsten ook de definitieve uitbreiding is aanvaard van de leergangen in sier- en lettertekenen, kunstschrift, gebrand-schil- we, Leon De Smedt en Pierre Uvin, van op 29 juli 1959 een vergadering belegd het stedelijk personeel. waarop al de senatoren, volksvertegen- benoeming van de h. Etienne Buyle, woordigers, provincieraadsleden van het als hulpboekhouder, in vast verband, bij I arrondissement, de burgemeesters van de het stedelijk zelfstandig bedrijf voor wa- hrtmwirHWte pntaplo terbedeling. - Op pensioenstelling, op eigen verzoek, van de h Constant De Neef, werkman bij hert stadsbestuur. Vaststelling "van het overlevingspen sioen van weduwen van overleden perso neelsleden. vaststelling van de benoemingsvoor waarden en verplichtingen voor de dienst der kinderverzorgsters en ziekenoppasters der C.O.O. na beslissing van de C.O.O dd. 9 november 1961 Vaststelling en wijziging der aanwer- vings en bevorderingsvoorwaarden voor het bediendenpersoneel der C.O.O.. na beslis sing van de C.O.O, dd 18 januari 1962. Definitieve uitbreiding van de presta- tiees van de h. Fritz Kieckens, leraar bij de afdeling sierkunsten en toegepaste am bachten, ingevolge de verlenging van de duur van het srhooljaar voor sommige leer gangen bij de stedelijke academie voor Schone Kunsten. Definitieve uitbreiding van de presta ties van de h. René Van Gyseghem. leraar in bouwkunde bij de afdeling bouwkundig Op initiatief van deze werkgroep werd Ninove, de rechttrekking te Hofstade en de intercommunale verbinding Ninove - Oordegem. ZONDAG 11 FEBRUARI TE 19 n. IN DE FEESTMAAL VAN HET STADHUIS GROTE Zang en Animatie NOLLE VERSYP Dansorkest STEREO - CLUB Een «Knalavond,, met gezellig samenzijn en dans Woeden uitgenodigd Alle soldaiten. De ouders, verloofden en vrienden van onze soldaten De grotere jeugd boven de 17 jaar Alle simpatisanten. (jongeren onder de 17 jaar moeten vergezeld zijn van hun ouders). MIL AC AALST belangrijkste gemeenten, alsmede enkele hogere ambtenaren van ministeries, woon achtig in de streek, werden uitgenodigd. Hert. was de bedoeling een openbare be spreking te hebben over de openbare wer ken die noodzakelijk geacht werden tot verbetering van de infra-^trutytuur van het arrondissement, als streek gezien, dit met het oog op de ekonomische heropbeu ring van het arrondissement. Als gevolg van deze kontakten werd een programma van uit te voeren werken op gesteld. waarin we ondermeer citeren de ringlaan te Ninove, de rechttrekking van de rijkswee te Hofstade. de ringlaan te Aalst, de intercommunale verbinding Ni nove - Oordegem enz Op 17 december 1959 werd dan, in op- drachi van deze werkgroep en in akkoord met de bevoegde ambtenaren van het mi nisterie van Openbare Werken, een uit voerig schrijven gericht aan de toenmali ge Minister van Openbare Werken om hem te wijzen op de werken die noodza kelijk waren voor de economische herop leving van deze streek. Een delegatie, bestaande uit de parie tekenaar aan de stedelijke Academie voor mentairen van het arrondissement en de Schone Kunsten lieden van de werkgroep, werd op 4 febru- Ontslag, op eigen verzoek, van de h. .ari 1960 door Minister Van Oudenhove in IJ Jennes, leraar aan de stedelijke snijbloe- j zijn Cabinet ontvangen. Hij beloofde zijn i Benoeming in voorlopig verband van I leraars aan de stedelijke sn ij bloemen teel t- school. j benoeming van voorlopige leerkrach- ten bij het stedelijk lager onderwijs, be krachtiging van de beslissingen van het schepencollege. Aanstellen van een voorlopige lerares l aan de stedelijke adultenschool voor meis- l jes, Vredeplein, in vervanging van Mej. Maria Van Impe, die met ziekeverlof is. j Aanduiden van stadsvertegenwoordi- gers voor de jaarlijkse algemene vergade ring van «Edas» op 29 maart 1962. administratie te gelasten met het onder- BERICHT AAN DE BEVOLKING BRANDWEER AALST De Brandweer werd de laatste tijd her haaldelijk opgeroepen voor het opruimen van TV-antennen welke beschadigd wer den door noodweer en gevaar opleveren voor de bevolking. Dikwijls moesten wij vaststellen dat dit te wijten was aan de slechte toestand waarin de antennen zich bevonden, tenge volge van een totaal gemis aan degelijk onderhoud. Wij dringen er op aan dat de eigenaars hunne antennen pf^iodisch zouden doen nazien, teneinde ongevallen te voorkomen. Toen de heer Merlot het ministerie van Operibare Werken overnam, maakjle het Actiecomité van de gelegenheid gebruik om hem in kennis te brengen van de ge plande openbare werken in de streek van Aalst. Einde september werd de Minister hieraan nerinnerd en als gevolg hiervan besloot hij op 16 november 1961 zelf naar Aalst te komen om zich ter plaatse van de noodzakelijkheid dezer werken te overtui gen. Da minister scheen overtuigd te zijn dat de werken werkelijk nodig waren en hij beloofde hoe ze in het kader van de begro'ing konden opgenomen worden. Herhaaldelijk werd bij de Minister er op aangedrongen om de uitvoering van bepaalde werken te bekomen Eindelijk heeft hij dan aan de heer L. Moyersoen, voorzitter van het Actiecomité, vast toe gezegd een krediet van cieca 15.000.000 F te zullen voorbehouden voor de streek van Aalst. Hij deelde bovendien mede dat hij beslist had die som te besteden aan de uitvoering van het eerste gedeelte van de ringlaan te Ninove van de steenweg op Aalst tot aan de spoorweg en aan het herstel van de Albrechtlaan te Aalst, teneide hel werk dat dit jaar aan de Leo- pold-II-laan werd uitgevoerd te voltooien. Het Actiecomité neemt met voldoening akte van deze beslissingen. Het zal blij ven ijveren tot dat al de infra-struktuur- problemen van onze streek zullen opge lost zijn. STAD AALST 34e KARNAVALSTOET De 34e karnavaloptocht. die gehouden I zigeuners, groep zigeuners op trektocht, wordt op zondag 4 maart, is als volgt sa- Berlare: 30. Vriendenkring van Mijlbeek, mengesteld i Aalst, bloemen, ajuin, bier en karnaval; 1. Rijkswacht: 2 Politie: 3. Reklamewa- 31. Les chasseurs de chez Maxim Muziek- gens; 4. Rijkswacht: 5. Politie. 6. Stedelijk J vereniging, Halle; 32. Lesberen Chinezen, Aalst. 33. De Sloebers. Troiak Sloebjenski, Aalst. 34. De Koekerellen. prinsengarde. Hasselt: 35. De Huzaren, show parade. 36. De Narrekop, trein anno 1900. Bergen-op- Zoom, Nederland: 37. De Platzakken. Sati re op de French Can-can, Aalst; 38. Dienst der bussen Aalst: 39. Volharding, harmonie met drumbami. Bergen-op-Zoom-, Neder- feestkomité: 7. Kon. Harmonie «Oude Gar. de», Aalst; 8. De oude garde viert karnaval: 9. Stadsreuzen. Aalst: 10. Ros Balatum. 11. Majoor Gans. Aalst: 12 Fanfare De Ver broedering. St-Gillis: 13. Vijverse reuzen. Lede: 14. Onder Ons, karnavalparade, Aalst 15. De Krabbers Nachtridders. Aalst; 16. De Twisters twisten om ter best. Aalst; 17. De Artilleristen, jeugddrumband, Bergen- land: 40. Bloehenfee 1962; 41. Balletgroep op-Zoom, Nederland; 18. De onderkroipers, Ingria, Hongaarse balletgroep, Aarschot; 42 de Aalsterse Uno-troepen, Aalst; 19. The De dochter van het Regiment, confettieka- United Mettens. Aalst; 20. Markies Willem non, Bergen-op-Zoom. Nederland; 43. De Bette, folkloristische groep Lede; 21. Den kleur en geur, Calabrische feestkledij. Aar- blok ondereen, vreugdekanon; 19. Dienst schot; 44. De Narrekop, majorettenshow, der bussen: 23. Drumband Prins Bernard. Bergen-op-Zoom, Nederland; 45. De Narre- Tlllburg. Nederland); 24. Upiversitas, de kop, showwagen, Bergen-op-Zoom. Neder- bende van Jan de Lichte, Aalst; 25. De land; 40. Bloemenfee 1962; 41. Balletgroep. Lachers, De gouden fluit, Aalst; 26. Rode kruis, Aalst; 27. L'Echo de Montagne, har monie, Tilburg, Nederland; 28. De Zwalp- eieren, voorrang van rechts, Aalst; 29. De Ware Gillis, Aalst; 48. Prins Karnaval 1962 praalwagen Aalst; 49. Pijperkorps, Prins Bernard, Den Haag. Nederland; 50. Rijks wacht.

De Gazet van Aalst | 1962 | | pagina 1