en omstreken Jeugd en Economie 7)e L&c&toitcAe <2>< 1962 !l,50 F "^Becjrotincf AALSTERSE veroveren BLOEMEN Parijs 't Nieuws van de Week Nieuw initiatief van het Economisch Acliecomité Z, ezerótribune Congres voor (Jrtho- eru zijn er verheugende resultaten bereikt Een zonderlinge zaak Voor een schoner en aantrekkelijker Aalst Vt Gazet van Aalst EN OMSTRKK KIM EIGENAAR EN VERANTWOORDELIJKE UITGEVERG. Sanders. Postrekening: 88.172 Telefoon: 24114 Schoolstraat, 26 VERSCHHNT TWEEMAAL PER WEEK Driemaandelijks 40 F Zesmaandelijks 75 F Jaarlijks 150 F 10 33 19 12 18e jaargang. Nr 24 Zaterdag 24 maart 1962 Schoolstraat 26, Aalst HET NUMMER STAD AALST Terwijl de sportieve raadsleden na tuurlijk pruttelden omdat men Real Madrid -Standard niet op het TV-scherm zou kun nen volgen, moest de raad niettemin een zwaardere finale afwerken. Telkenjare wordt de stodsbegroting im mers met veel zorg aangepakt, want dit vrij lijvige bundel biedt vanzelfsprekend voor iedereen een kans or in het spel te treden. Nadat het proces-verbaal van de laatste raadszitting was goedgekeurd, werd de begroting van het stedelijk bedrijf voor waterbedeling besproken en vatte de raad de bespreking aan van de stedelijke belas tingen 1962 en de begroting 1962. In ver band met de wijziging in de stedelijke belastingen moet men eerst en vooral terug bewijzen naar de jongste mims'eri- ele onderrichtingen, die door geen enkele stad kunnen ontweken worden. De minis ter van Binnenlandse Zaken en van het Openbaar Ambt verklaarde inderdaad uit drukkelijk dat alle begrotingen in even wicht moesten gebracht worden. Daarvoor mocht een gemeente een buitengewone be lasting invoeren op de bedrijfsbelastingen van natuurlijke personen, evenals on de verkeersbelastingen, Deze maatregel wordt 'rouwens algemeen ingevoerd, zodat ook de stad Aalst deze niet heeft kunnen ontwij ken. Hierop komen wij trouwens nog uit voerig terug, doch vooreerst zouden wij een greep willen doen in de voorgestelde begroting 1962. Naast een aantal artikels over de nieuwe vestigingen, worden, in de rubriek onder Stad en Sociale Voorzorg opnieuw de kre dieten voorzien voor de geboortepremies (260,000) en bouwpremies (350.000), ter wijl de toelage aan de C.O.O. vastgesteld wordt op 11.065.000 F. Verder werd in de rubriek van de Sport - Volksopleiding en Folklore ook een verhoging van de kredie ten ingevoerd, zodat alleszins een emsitige inspanning werd gedaan om de begroting 1962 zo goed mogelijk te kunnen voordra gen De bloemenveiling Flora wist een groot om de buitenlandse markten te veroveren, en verdiend sukses te behalen op Le con- Zo werden Italië, Engeland. Duitsland er. cours général agricole de France», die andere Europese centra \olledig bewerki haar jaarlijkse tentoonstelling, vorige weck en leveren verheugende resultaten op. te Parijs, hield. Ook de Scandinavische landen schijnen zeer veel belangstelling te koesteren voor de Aalsterse bloemen. Aalst is goed op weg om een internatio naal centrum voor snijbloemen te worden. Vrijwel iedere bezoeker was vol lof over de stand door de bloemenveiling ingericht en deze werd beschouwd als de meest voor name in de Belgische afdeling. De bloemen veiling van Aalst is inderdaad goed op weg Hollywood-Monaco Grace Kelly, prinses van Monaco gaat haar oude beroep terug hervatten. Zij zal optreden in een film van Hitschock. De instemming van haar gemaal, Prins Rainier. wijst er op de miljoenen, voort komende uit deze nieuwe filmperiode van Grace, zeer welkom zullen zijn in de schat kist van het vorstendom, waarvan de fi- nantiële toestand niet rooskleurig is. Op Buckingham Palace Geachte Heer, Ik las in Uw geeerd blad een bericht omtrent het voornemen van de oprichting van een Supermarkt te Aalst. Dit bericht verscheen ook enkele dagen later in een ander blad. waarschijnlijk door de plaat selijke korrespondent overgenomen uit de Gazet van Aalst. In hoeverre dit bericcht juist is kan ik natuurlijk niet acchterhalen, maar dat er zeker een nieuwe bedreiging is voor onze middenstand is klaar. C vra - kan nu gesteld worden of som- Prins Albert van België vertoefde dins-mige nieuwe initiatieven van onze deke. lag op Buckingham Palace, alwaar hij thee nijen in het stadscentrum n:c; van aard zou zi.in de middenstand beter te harnas sen tegen doze konkurrentie van grootwa renhuizen. Door het Actiecomité voor Economische Expansie in het Arrondissement Aalst werd een nieuw en belangwekkend initiatie! ge nomen. Ook de jeugd zal Ln deze actie be trokken worden hetgeen nodig is wanneer men bedenkt dat de inspanningen die in dit land gedaan worden om de regionale economie te ontwikkelen gericht zijn op de toekomst. Zodoende moeten zij eerst en vooral de jeugd interesseren. De jeugd moet belang stellen in de regi onaal economische problemen. Zij moet de gelegenheid krijgen om de problemen te kennen en zich te kunnen voorbereiden om actief mede te werken aan de bloei van ons gewest. DRINGENDE NOODZAKELIJKHEID Tn ons arrondissement is er een evide.it te kort aan werkgelegenheden vermits er iedere dag 30.000 mensen werk moeten zoe ken te Brussel en verder Bovendien tellen we nog vele werklozen. De attraktie van Brussel is zo sterk dat men kan spreken van Aalst satelietstreek van Brussel. De inspanningen moeten ernaar gericht zijn in dit alles een kentering te brengen. dag op Buckingham I gebruikte met Koningin Elisabeth. De Prins vertoefde in de Britse hoofdstad naar aanleiding van een toespraak die hij er diende te houden voor Engels-Belgische verenigingen. Atlantische Oppositie Ik denk bvb. aan de Winkelinstraat te Kortri.ik waarover de dagbladen hebben geschreven. Dit plan moet te Aalst nu niet letterlijk worden nagevolgd. Maar in ieder Wanneer men met deze attraktie van 1 Brussel rekenig houdt dan is een streven i om het behoud van onze mensen in deze streek, om het behoud ook van onze eigen i volksraad, des te noodzakelijker. Reeds I Belangrijke Amerikaanse bedrijven voor i plastiek en rubber artikelen hebben onze hirnnnnmten streek verkozen om een nieuwe nijverheid V^llliupuu uit te bo,,wen De inplanting van nijver- -*-) i I heden voor elektronika en mekanika zijn ^0 l3russel verzekerd. De voorkeur voor deze bedri- I ven is wel duidelijk. Dank zij onze tec1- nische scholen, de vrije technische school Om de aandacht van de publieke opinie I js de belangrijkste van het Vlaamse land. te vestigen op wat er op het gebied van de j beschikken wij jaarlijks over voetverzorging de jongste jaren in ons land verwezenlijkt werd en om de betrokken be roepskringen van orthopedische schoenma kers en chiropodisten-voetverzorgers voor te lichten over de huidige stand van zaken, wordt op 24. 25 en 26 maart e.k. in het Kon gressenpaleis te Brussel een nationaal con gres voor chiropodie - orthopedie met in ternationale deelname gehouden. een zeer groot Dotentieel van flinke en jeugdige tech nici. Tot nu toe vonden zij slechts ringe mate werk in eigen streek EUROMARKT De Euromarkt is reeds een werkelijkheid geworden. Wij zullen ons taai moeten te weer stellen om aan de daverende concur rentie het hoofd te kunnen bieden. Willen wij aan ons land oen plaats verzekeren f^e het toekomt dan zal er harde spanning no dig zijn. Ook de jeugd draagt hierin een grote verantwoordelijkheid. Al wat dienen kan om de gestelde objec tieven te beantwoorden eist de volle mede werking van onze jeugd. Het is niet alleen door ben maar ook voor hen dat w« iets bereiken. PRACHTIG INITIATIEF Om al deze redenen is het initiatief door het aktiecomité genomen, zo gelukkig. Vele middelen staan ter beschikking conferen ties, ontmoetingen en bezoeken. Een ontmoeting gaat door od zaterdag a s. 25 maart te 17 uur in de raadszaal van het stadhuis Na een inleidend woord var de voorzatter van het comD'é. oud-minister Moversoen. zal de heer Kamiel Buys, voor zitter van deS.V. Bloemenveiling van Aalst snreken over de toekomstmorel'ikhedon v de snijbloementeelt in onze streek. Alle jon ge mensen die interesse hebben voor de sociaal-economische problemen van onze streek ziin uitgenodigd. Maar wij richten ons in het bijzonder toch tot de pas afc studeerden, de universiteitsstudenten en de studenten van de hoeere technische cn han delsscholen. de leiders van jeugdbewegin gen en rethoricastudenten Wij zijn er van overtuigd dat de jeugd in voldoende mate beseft welke verantwocr delijkheid zij draagt voor morgen, daarom zullen zij ook niet nalaten dit initiatief voor hen genomen, te steunen. Generaal de Gaulle heeft de lijst laten gevaj be< Ware misschien wel eens interes- voorleggen van de Franse parlementairen i san^ jncqjen dekenijen te Aalst de kop- die tijdens de laatste maanden in de USA j cgrnenstaken. Wie weet komt door een vertoefden. Het zijn er meer dan honderd- verstandig beraad niets vruchtbaars voort, vijftig, waarvan de meesten behoren tot de onze middenstand ten bate. uiterst rechtse oppesitiekringen. Op het Elysée heet men deze parlementaire Ame- rikareizigers L'opposition atlantique Bijster veel vertrouwen heeft de Franse regering niet in dit veelvuldig heen en weer reizen van Parijs naar New-York. Het programma ziet er als volgt uit Zaterdag 24 maart 10 uur opening van het congres en het salon voor chiropodie -orthopedie, academische zitting; 14 uur voordracht door dr. Moreels (Antwerpen) over aangeboren voetmisvormingen te 15 uur voordracht door dr Renotte. (Luik) over verworven voetmisvormingen te 17 uur voordracht door dr. Maex, (Meche- len) over verlebragene pijn. evenwichts stoornissen en migraine, orthopedisch ver oorzaakt en behandeld Zondag 25 maartanatomische les. de monstratie met behulp van anatomische on derdelen, door dr. Jungblut (Brussel), te 14 uurvoordracht door dr. Moiame (Brus sel), over «De huidziekten van de voet»: te 15 uurvoordracht door de heer Grepp- mayer (Duitsland), over Na gel prothesen» He deel) te 16 uur: voordracht door dr. Martinus Reys (Nederland), over loop stoornissen te 17.30 uur voordracht door de heer Ch. Plancke. leraar in orthopedie, over «de blauwdruk en de gips Maandag 26 maart te 10 uur voordracht door de heer Greppmayer (Duitsland), over «Nagelprothesen» (2e deel); te 11 uur: voordracht door dr. Callewaert (Gent), on derwerpPes valgus en plano valgus bij kinderverlamming. Anatomie en fysiologie Correctie door operatie. Vereisten voor de orthopedische schoen, te 14 uur festival van medische films le deel; 16 uur 2e deel te 18 uur Besluiten Enige tijd geleden raadpleegde een auto-1 automobilist de raad gegeven in ^beroep te mobilist de juridische dienst van Touring- Wegenhulp voor de volgende aangelegen heid. Hij had op 16 juni 1959 een tweedehands- vagen gekocht. Volgens het inschrijvings- boekje was dit voertuig op 30 april 1956 voor het eerst in het verkeer gebracht. Op 15 april 1961 kreeg de betrokkene een proces-verbaal omdat hij geen schou- wingsbewijs bezat, ofschoon het voertuig tweedehands was gekocht De verbalisanten hadden echter uit het oog verloren dat het K.B. van 2-4-1959 in zake verplichte technische kontrole voor tweedehands gekochte voertuigen en die van 5 jaar ouderdom, pas op 1-1-1960 van kracht werd (artikel 23). De vóór die datum gekochte wagens val len dus niet onder de nieuwe reglemente ring maar de telastlegging was gewij zigd. Nu werd hem aangewreven dat hij met een voertuig van meer dan 5 jaar niet naar de technische kontrclc was gegaan Daar de wagen echter pas op 30 april 1956 voor de eerste maal in het verkeer was gebracht, was hij op 15 april 1961 nog geen 5 jaar. Inderdaad had de bestuurder de dag van de bekeuring nog 15 dagen om zich in orde te stellen. Nieuw protest Resultaat 'n dagvaartli- ging voor de politierechtbank van Charle roi en veroordeling. gaan en aan de Korrektionele Rechtbank van Charleroi konklusies met uiteenzetting van de bovenstaande argumenten over te leggen. Desondanks werd hij opnieuw ver oordeeld en het vonnis luidde in hoofd zaak als volgt ((vertaling) Aangezien de in eerste aanleg als bewezen verklaarde feiten zijn blijven vaststaan door het onderzoek gedaan ter zitting van de rechtbank zetelend in be roep: aangezien de strafwet rechtmatig op de aangeklaagde is toegepast: uit spraak doend op tegenspraak, bevestigt het bestreden vonnis.» Begrijpe wie kan Dit lakonische en in algemene bewoor dingen gestelde vonnis, geeft geen ant woord op de in de besluiten uiteengezette argumenten. Wij weten niet welke feiten zijn biijven vaststaan en volgens welk artikel van de strafwet deze automobi list veroordeeld is. De juridische diensten van de Touring Club van België en van Touring-Wegen- hulp hebben de veroordeelde dan ook laten weten dat hij zich in Kassatie moest voor- zien en dat beide verenigngen de kosten voor de beslechting van deze principekwes tie zouden dragen. Inderdaad is dit een zaak die alle auto mobilisten aanbelangt. Wij willen recht zien geschieden en houden U verder op Priesterroepingen Van 22 tot 26 mei a.s. gaat te Rome een Internationaal Congres voor Priesterroe pingen door. Officieel is het onderwerp op dit Kongres vermeld De roepingen in de moderne wereld, de toestand op het ogen blik, de problemen en de kommer van de zielezorg. Laatste Ronde In politieke kringen te Brussel volgt men met belangstelling de pogingen van de B.S. P. en A.B.V.V, leiding om Renard, aan banden te leggen. Reeds heeft het A.B.V.V. enkele ondubbelzinnige maatregelen ge troffen ten aanzien van de toestand in het Walenland. De Koninklijke Militaire School Ontstemming heeft de benoeming ver wekt van een Franstalige kommandant, de tweede in bevel van de Koninklijke Militai re School, te Brussel. In weerwil van het aandringen van dc I Vlaamse parlementsleden bij de Minister van Landsverdediging, blijft de toestand in- zake taalverhouding vrijwel de zelfde od de Koninklijke Militaire School. Aristocratie Van de zo roemruchte Engelse adel, zijn er slechts twee geslachten nl. de Ardens en de de Berkeleys, wier stamboom terug gaat tot de II eeuw. De honderden andere families, graven, burggraven, markiezen en barons hebben een blazoen dat hoogstens twee eeuwen oud Is. Ministers In Nederland werd een enquete ingesteld over de bekendheid van de ministers bij de bevolking. 2 mannen, en 6 vrou wen wisten geen enkele ministernaam te noemen. De vogel was gaan vliegen Tijdens de afgelopen week hebben Fran se politiediensten in Algerië getracht ge neraal Salan de O.A.S.-leider, gevangen te nemen. In het geïmproviseerde hoofdkwartier van de E^-Generaal troffen ze evenwel slechts enkele spélende Algerijnse kinde ren aan Een winkelier Stadscentrum N.v.R. Het bericht in ons blad van 13 maart jl. in verband met een onderzoek naar de mogelijkheden voor de oprichting van een nieuwe Supermarkt steunde op betrouwbare inlichtingen. Inderdaad, verscheen het enkele dagen later ook in een provinciale editie van een Vlaamse krant. Apoteken met wachtdienst Tijdens de vorige week waren de twee apoteken met nachtdienst gelegen te Mijl beek en op het H. Hart. Zouden de heren Apotekers van Aalst hier geen betere regeling kunnen treffen en voor de wachtdiensten een apoteek aan duiden én aan de ene én aan de andere zijde van de stad. Me dunkt dat hier reeds vroeger in Uw blad werd op gewezen zodat het stilaan tijd wordt dat de Aalsterse apotekers met de wensen van hun kliënteel rekening hou den Een lezeres Het actiecomitee voor de economische expansie van het arrondissement Aalst, heeft beslist met de medewerking van de Middenstand, bonden en dekenijen, leer gangen voor het etaleren in te richten. De eerste leergangen zullen naar alle waarschijnlijkheid op 2 april beginnen. De bedoeling van deze leergangen is on ze winkels aantrekkelijker te maken door het beter verzorgen van de étalage's Over dit nieuw belangrijk initiatief van het actiecomitee zullen wij volgende week een meer uitgebreid verslag latei verschij nen. Zo huldigde Haaltert zijn nieuwe Pastoor, Z. E. H. Tijmans. veroorueuuB. heeft Touring-Wegenhulp aan de I de hoogte over deze zonderlinge zaak.

De Gazet van Aalst | 1962 | | pagina 1