^Dt en omstrenen 1,50 KLEIN LOGBOEK acijiótiócUe opriópincj w (^ommunieprentjeó Sinte (zM- polio h ia- en de Tandpijn I Nieuwe trainer bij Eendracht Aalst De Fanfare van het Katholieke Groen Kruis vereniging voor in de pluimpjes gebrekkigen en verminkten Bouwvergunningen Indexcijfer met 0,55 punt gestegen Gazet van Aal Katholieke vereniging voor gebrekkigen en verminkten. Bouwvergunningen Nieuwe trainer bij Eendracht Aalst. Klein Logboek. TC5 18e jaargang Nr. 34 MONSEIGNEUR K. J. CALEWAERT VEERTIG JAAR PRIESTER IN ZIJN VIJFTIENDE BISSCHOPSJAAR Zaterdag 28 april 1962 Schoolstraat 26, Aalst HET NUMMER "~*fy - Op 23 april 1962 was het 40 jaar geleden dat Mgr. Calewaert tot priester werd gewijd en sinds 8 maart 1948 Bisschop van het Bisdom Gent. to Het bericht dat de Londenaars hun landgenoten die betoogden tegen de Amerikaanse kernproeven voor kommunisten hebben uitgescholden, was voldoen de voor ons. om piëteitsvol nog eens te bladeren in die oude beduimelde b'j- bel der pacifisten Van het Westelijk Front Geen Nieuws, het boek dat als de pest werd geschuwd door Mussolini. Stalin en Hitler, welke laatste aller voorhan den exemplaren ten jare 1933 naar de brandstapel verwees, wijl de auteur Erich Maria Remarque op het nippeitie aan deGestapoklauwen ontsnapte. De gruwelijke waarheid over de frissh. frohliche Krieg. was wat al te bar voor de toenmalige Marsianen. De oorlog 14-18 is sedert de laatste reeds tot het museum der geschiedenis gaan behoren. Maar toch. waarde lezer, als tegengift voor alle pogingen van toe komstige Hirosjima's moet je bij gelegenheid nog wel eens deze onverholen aan klacht tegen de zinloze massamoord d e iedere oorlog is. ter hand nemen. Veel helpen zal het niet. want 8 miljoen exemplaren van lm Westen Nichts Neues, voor wereldoorlog II verspreid over de ganse wereld en gelezen door mil joenen mensen, hebben niets te betekenen gehad toen de oorlogswolken samen pakten in die hete zomer van 1939. zoals dat zo dichterlijk in de krantentaal wordt gezegd. Tragi-komisch doet het intussen wel aan hoe de scribenten van de wereld pers. voorafgegaan door wetenschaplui zich dikke zorgen maken over het gevaar van sigarettenrook voor de gezondheid der wereldbevolking. In een of ander hoekje kan je dan wel lezen dat de rookboven het Christmaseiland of boven een verlaten oord van Siberie voortkomende van kernproeven vrijwel onschadelijk is. proper als die bommen zijn Werk van Aalsterse Kunstenaar Zondag a.s. wordt te Mortsel bij Ant werpen een hulde op touw gezet aan twee vooraanstaande Vlaamse figuren, wijlen D. Rombouts en Dr. Pil. Door de Kulturele Stichting «Het Noordstarfonds» worden 2 herinneringsplaketten geschonken die als blijvende herinnering zullen aangebracht worden aan de voormalgc woningen van deze beide overleden Vlamingen Deze plaketten werden ontworpen door de Aalsterse beeldhouwer Mare de Bruyn I nterkommunale Aalst-Erembodegem Blijkens een mededeling .n 'n uitgave van het Gemeentekrediet van België werd thans de Interkcmmunale Aalst-Erembode- gem opgericht, in de vorm van een koope- ratieve vennootschap. Het doel van deze interkommunale is de vestiging van nieuwe bedrijven, tevens het onderzoek en de uit werking van een regionaal plan voor ruim telijke ordening en ekonomische expansie. Grootwarenhuizen te Aalst Hebben grootwarenhuizen te Aalst min der sukses dan elders? Deze vraag is het voorwerp van een ernstige enquête in be langhebbende milieus, die in dit verband reeds tot voorlopige conclusies zijn geko men die zouden wijzen op een merkwaar dig verschil in zake aankoopgewoonten en vastgeankerde mentaliteit in bepaalde be volkingslagen van het Aalsterse. Vraag en Antwoord Onderwijzer vraagt de leerlingen een sa menstelling te vormen resp. met één twee en drie. Leerlingen Driedracht. Onderwijer Gij. daar .Jan. vorm nu een samenstelling met het woord vier' Gans de klas (luidkeels) Blavier. Bla- vier Eendracht. Tweedracht. KIES NU Zeer ruime keus modern en klassiek Drukkerij .DE GAZET VAN AALST» Schoolstraat, 26, Aalst. tondag a.s. heeft de traditionoele Apol- k>n:'ekermis plaats en de hiermede ge paard gaande bedevaart naar de kapel van deze Heilige aan de Oude Gentbaan. Men gaat er «zijn tandpijn verkopen». Tandpijn is een oude kwaal. Reeds Ja cob van Maerlant. de vader der Dietse d/'chters, zat met ,deze kwaal geplaagde Als middel er tegen ried hij op poëtische wijze aan Hem die tandvleesch ende mont queaet hevel ende onghesont, siede hofminte in aisine ende wr've mede die tande sine sachte. ende wrive daer an 't pulver van droeghe menten dan. Over tanden en aanverwante is er nog een oud rijm. dat vooral in het Dender- mondse gekend was. Ik ben Spriet van Dendermonde tandentrekker wel bekend 'k Doe in Vlaanderland m'nn ronde En ik ben altijd kontent. Dat en is geen wonder 'k Trek ze zonder pijn of smart Advckaten en doktoren j Die studeren tot ons straf Z'hebben ons proces verloren I en ze helpen ons in 't graf Ze komen af met rekeningen i die ons ooren recht doen springen 'En is niets anders, zeg ik vrij dan grote tandentrekkerij. BERT HERREMANS KWAM DAN TOCH OVER DE BRUG Toen wij na die praatjes die de ronde deden over de nieuwe trainer van Een dracht Aalst. Bert Herremans in zijn wo ning te Anderlecht opzochten om even te vernemen hoe hij zelf er over dacht om naar Aalst te komen, bevestigde hij ons formeel dat hij bij Racing Mechelen wen ste te blijven. Trouwens in ons blad van donderdag hebben wij woordelijk het ge sprek weergegeven dat wij met de Brus selse trainer hadden. Bij de tien kandi daten die bij Eendracht voor de functie als trainer in aanmerking kwamen stond hij ook niet eens vermeld. Fendracht wil echter weer zo vlug mo gelijk de plaats in Eerste Nationale herne men. en daarom was er voor het Aalsterse bestuur niets te veel om een bijzonder trainer naar de Ajuinstad te lokken. De Aalsterse voorstellen waren dan ook zo verlokkelijk dat Bert Herremans er niet heeft kunnen aan weerstaan. Hij heeft on dertussen reeds het bestuur van Racing Mechelen in kennis gesteld van zijn ont slag. terwijl hij voor een termijn van twee" jaar tekende bij Eendracht. Het zal de witzwarte aanhangers alvast vee! genoegen doen dat het Eendraeht- bestuur niet in de greep zit van de ont moediging maar integendeel meer dan ooit op de bres staat voor het welzijn van Een dracht. Trouwens voorzitter Mertens is in ver gevorderde 'onderhandeling met een be faamde Duitsespeler. zijn naam werd niet vrijgegeven, zodat het best mogelijk is dat men volgend seizoen op het Pierre Corne- lisstadion een buitenlandse internationaal aan het werk zal zien. 0O0 STAD AALST PROGRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN ingericht ter gelegenheid van de V-dag, door het stadsbestuur, in samenwerking met. het verbond der Vaderlandse verenigingen. Maandag, 7 mei: te 18 h. 30 Bijeenkomst van de personaliteiten en maatschappijen op de koer van het stad huis. Te 19 h. Korte OPTOCHT door de stad en NEER LEGGING VAN BLOEMEN aan de monu menten van Koningin Astrid en van de Slachtoffers van de beide Wereldoorlogen. Zondag. 13 mei te 10 h. PLECHTIGE H. MIS. in de Sint Marti- nuskerk gevolgd van TE DEUM. (men be- geve zich rechtstreeks naar de kerk) De bevolking wordt vriendelijk verzocht gedurende die dagen, de huizen te bevlag gen en aan de plechtigheden deel te nemen. De voorzitters van al de Vaderlandse verenigingen doen ook een dringende op roep tot al hun aangesloteno leden opdat ze zouden tegenwoordig zijn. Door bemiddeling van haar muziekleider had de Koninklijke fanfare Kunst en Vermaak uit Aalst de mogelijkheid zich een auditie te laten afnemen door een zeer bevoegde jury, dit in verband met de op name van een harer concerten door de diensten van het N.I.R. Onder de juryleden bevonden zich twee eminente Belgische componinsten de heer Piet Leemans en de heer De Rouck. De volgende stukken werden ten ge hore gebracht Marche - Cortège, de PaSriarchen en Moskowa. Alhoewel het concert om reden van het kleine volume van de zaal niet volledig tot haar recht kwam. verklaar den de juryleden zich zeer te vreden en prijsden de chef en zijn muzikanten. Ze beloofden dat het bestuur zal mogen te vreden zijn met de uitslag, en dat ze praktisch de verzekering wonden geven dat de proef geslaagd was., altans voor de juryleden. De Koninklijke Fanfare «Kunst en Ver maak» zal dus mogen spelen voor de radio. Een van de grote verdiensten van de nieu we jonge chef, heer Maurice BONNAE- RENS. Maai heeft de heer Bonnaerens dit kun nen verwezenlijken, dan hoeft in dezelfde mate hulde gebracht aan de stille werker, de onderchef heer Leopold DE WOLF. Hij immers heeft de jonge musici gevormd, en het is aan zijn opleiding te danken dat de heer Bonnaerens kan beschikken over zo een schaar van flinke muzikanten, die hem geholpen hebben het beoogde resul taat te bereiken. Na de auditie bracht de erevoorzitter oud-minister Moyersoen. hulde aan de mu zikanten van het Groen Kruis en hun chefs. Dat de sympatisanten hun oren open hou den, eerstdaags komt «hun» muziek voor AFDELING AALST Corthals Henri, Merestraat te Aalst voor het bouwen van een villa aan de Immer- zeeldreef. N.V. Van der Haegen, Kareel- straat. 2-4 Aalst voor het uitbreiden van werkplaats Kareelstraat. De Schrijver Emiel, Hospitaalstraat. 48 te Hamme voor het buwen van een woning hoek van Lin destraat en Welvaartstraat. De Rijck-Lim- pens. Vlaanderenstraat, 5 Aalst voor het verbouwen van woning en winkel hoek Vlaanderenstraat en Gentsestraat. Janssens Alfons. Geldhofstraat. 90 te Aalst voor het bouwen van een woning in de nieuw ont worpen Rozendreef. Verhegge Paul. O. L. Vrouwplein 9. Aalst, voor het bouwen van woning in Verlengde Appelstraat. Slagmul der Gustaaf. Asserendries. 76 Aalst voor het bouwen van appartementsgebouw in Sint Jozefstraat. Rubrecht Emiel. Hovenier straat. 49 Aalst voor het bouwen van wo ning tot magazijn in Hovenierstraat. 50 D'Hondt Frans. Pieter Couckestraat. 96 Aalst voor het bouwen van garage in Cau- dronstraat. CallebautMaurits. Kreupelveld- straat. 34 Aalst voor het bouwen van wo ning in de Kreupelveldstraat. Camerlinck Jozef. Burchtstraat. 2 te Kruibeke voor het bouwen van appartementsgebouw in Posthoornstraat. Claus Aimé. wonende Mo- lendreef. 64 Aalst voor het bxiwen van wo ning en garage voor bedrijf op de Lede- baan. Van Nuffel Louis. Petrus Van Nuf- felstraat. 76 Aalst voor het bouwen van woning in Rustoordstraat. Roelandt Oscar Dompelstraat, 11 Aalst voor het bouwen van werkplaats in Dompelstraat. N.M.B.S. Ingenieur Cotman A. Koningin Hendrik plein, 2 Gent voor het bouwen van wissel 1 wachterspost in Station Aalst. Claessens Victor. Immerzeeldreef. 105 voor het bou wen van woning in Immerzeeldreef. 105. oOo Het ministerie van Economische Zaken en Energie deelt mede. dat het indexcijfer van de kleinhandelsprijzen voor de maand april 1962 112,22 punten bedraagt, tegen over 111.67 punten in maart 1962. i De belangrijkste prijsbewegingen zijn de sterke stijging van de prijs van de aard appelen. de minder belangrijke verhoging van de prijs van de eieren en de daling van de prijs van de boter en van het var kensvlees. Tweede Paasdag. 23 april 1962. zal met gulden letters geboekt staan in de annalen van de K.V.G.V. afdeling Aalst. Op die dag immers hielden we onze Paas- en Sint Lidwtnaviering. Na het Evangelie onderhield E. H. pas toor Biesemans, proost der afdeling, ons over het woord van Jezus tot zijn Vader: Waarom hebt gij mij verlaten Hij zegde ons dat ook Christus zich een zaam gevoeld heeft, maar dat zijn betrou wen in zijn Vader hem uit die verlaten heid gehaald heeft. Zo kunnen er voor ons gebrekkigen en verminkten ogenblikken komen van eenzaamheid en schijnbare ver latenheid, zelfs al worden we omringd door de liefdevolle zorgen van een moeder, broer, zuster of familielid. Het is in die tij den v.a. dat onze verenmiging ons 'n steun zal zijn. omdat we daar de vriendschap en liefde vinden van andere gehandikapten We moeten dan ook aankloppen bij O. L. Heer cm ons weer op te beuren en tot Hem bidden zoals de leerlingen van Emmaüs: «Blijf bij ons Heer want het wordt avond»' het is donker en droef in mijn leven, wees Gij mijn vrede en mijn licht. Aan de H. Kommunie bracht de pries ter deze aan de leden op hun plaats in de kerk, het gaf de indruk dat het was zoals weleer in het land van Judea waar O. L. lieer ook tussen de mensen kwam. Na de H. Mis werden we door de be reidwillige autovoerders naar het kasteel «Terlinden gebracht waar ons een harte lijke ontvangst wachtte. Er werd ons daar door de heer en me vrouw Etienne Geerinckx een echt prinse lijk middagmaal aangeboden, hetwelk door de aanwezigen alle eer werd aangedaan. Aan tafel ging het er heel gezellig toe. er werden liedjes gezongen, een onzer gf> brekkinge kindelren bespeelde een muziek instrument. In den namiddag mochten we de heer Van Gorp. algemeen sekretaris, be groeten. die er ook aangehouden had onze feestviering met zijn tegenwoordigheid te vereren. Na het middagmaal werd er een wandeling gedaan in de hovingen van het kasteel en gaven twee onzer leden een demonstratie in boogschieten, hetwelk veel belangstel ling wekte. Intussen werd een der salons van het kasteel in gereedheid gebracht voor een filmvertoning. Alvorens deze begon bracht de heer Van Gorp ons de paarboodschap van het hoofd bestuur en sprak over de verwezenlijkin gen van K.V.G.V. in de loop van dit jaar. Hij zette ons ook aan om zoveel mogelijk nieuwe leden aan te werven, opdat we door een machtig ledental een sterke or ganisatie zouden zijn die voor haar leden steeds betere sociale voorwaarden kan be komen. Nadien was het de beurt aan de heer R. Van de Voorde om in ons aller naam de heer Van Gorp te danken om al hetgeen hij sinds jaren voor de beweging doet. Dan ging zijn dank naar de heer en me vrouw Geerinckx om datgene wat ze dit jaar wederom voor ons gedaan hebben. Hij onderlijnde vooral hun echte christelijke naastenliefde die er hen toebrengt dit scho ne werk te doen, en bijvoegend, dat in dien de openbare besturen diezelfde ge voelens hadden er veel meer ten bate van gebrekkigen en verminkten zou kunnen verwezenlijkt worden. De huidige naam van het kasteel zou mogen zijn: «Kasteel der Kristelijke Caritas» inplaats van «Kasteel der Verdoemnis Aan mevrouw Geerinckz werd door een onzer kleinste leden een rui" ker bloemen aangeboden, dewelke ze ont roerd in ontvangst nam. Vervolgens kwam de heer Etienne Gee rinckx zelf aan het woord, zeggende dat het veeleer zijn plicht is ons te danken omdat we zijn uitnodiging aannamen. Hij drukte ons op het hart ons niet te laten ontmoedigen door hetgeen we niet meer hebben, maar liever de krachten te ge bruiken welke nog in ons zijn om ze dienst baar te maken. Hij nodigde ons tevens uit om toekomend jaar weer onze paasviering op zijn kasteel te houden. Nadien werden een paar mooie films gedraaid welke door allen zeer genoten I werden. En zo kwam het einde van dit mooie feest. Wederom stonden welwillende auto voerders gereed om allen naar huis te voe ren. Maria VAN HAUWE

De Gazet van Aalst | 1962 | | pagina 1