en omstreken 1,50 F Filterie Impériale blijft in Aalst Nieuwe wegen en tuinwijk Raadszitti g van vrijdag 18 mei 1962 De oude dender Cijns en demping Platenfestival in de Molenstraat Nieuws in 'tkort T5ë Gazet van Aa IN DIT NUMMER Raadszitting Platen festival in de Molenstraat Ons kort verhaal. Sport op alle fronten. 18e JAAR TAX' Xr Donderdag 24 mei 1962 Schoolstraat, 26, Aalst. HET NUMMER De honderden werknemers van de rilterie Impériale hebben wekenlang gewacht naar de gelukk: ,3 beslis .;:ig die verleden week werd getroffen. Na de reusachtige brand, die een groot gedeelte van de gebouwen verwoestte, weid er inderdaad ern stig gesproken over een mogelijke overheveling van de fabriek naar Gent of Erembodegem. IX stad Aalst kon inderdaad geen gronden ter beschikking stellen <1 ie voor deze nijverheid een ideale vestiging zouden betekenen. Teslotte heeft men de knoop dorgehakt en werd er in de Siesegemkouter ter hoogte van de Gentsesteenweg terrein van 20 hectaren aangeduid voor industriële doeleinden. Vermits dit voor heen landbouwgrond was, moest de raad zich uitspreken over de wijziging van de bestemming van deze terreinen. Het wekte werkelijk verwondering, toen dr. Cornells zich in naam van de oppositie kantte tegen dit plan. Hoewel de libe ralen zicli bij de stemming hebben onthouden mag men terecht de vraag steïlen of zij in het kader van de economische expan sie van de stad wel ÉNIGE verantwoordelijkheid willen ne men. Na de bloemenveiling heeft men thans een tweede bewij hieraan te twijfelen... In deze raadszitting werd ook een nieuw boompje bezet voor de schouwburg, vermits in de Molenstraat een huis zal aangekocht worden met het oog op de oprichting van een schouwburg (nog één). De raad keurde eerst en vooral de vol gende rekeningen goed Sint Anna ont vangsten 232,309 fr. uitgaven 231.828. ba tig saldo van 481 fr O.L. Vrouw Bijstand: entvangsten 156.317fr uitgaven 154.462. ba tig saldo van 1925 fr Sint Jozef: ontvang sten 932.218 fr.uitgaven 931,984. batig -al- do van 233 fr.: Heilig Hart: ontvangsten 153.:560 fr. uitgaven 113.377. batig saldo 183 fr. Het kasnazicht van de C.O.O. over het perste kwartaal 1962 werd aangenomen met een verantwoord vermogen van 15.564.514 F. Een bedrag van 290.765 F voorde belastingen in het jaar 1959 werd oninbaar verklaard, daar dit bedrag dubbel gebruik maakt met reeds gevestigde aan slagen In gevolge een beslissing van de Gouverneur werd een wijziging gebracht aan de contracten, die werden afgesloten met gemeenten voor de hulpverlening bij het uitbreken van branden. Er werd voor heen immers een bedrag van 10 fr. per inwoner vastgesteld, doch dit moet terug gebracht worden tot 7 fr Een aankoop van brandmaterieel voor 4 888.000 F. ten be hoeve van de brandweer werd goedgekeurd, mits een staatstoelage van 75 r'r. Bij de bespreking van de rekening van het stede lijk bedrijf voor waterbedeling antwoord de schepen Ringoir (C.V.P.) op een vraag van heer D'IIaeseleer (PV.V) dat het stads bestuur er ernstig aan denkt om de prijs van het water te verlagen bij het voorleg- van de volgende rekening. Het dienstjaar 1961 sluit in de exploitatierekening met een winst van 1.456.483F. terwija de ontvanest- en uitgavenstaten over het jaar 1961 sluiten met een boni van 971.382 F. ONDERWIJS Er werden enkele leningen aangegaan voor de verdere uitrusting van de stads scholen: 42.000 F voor de verbouwingswer ken in de meisjesschool op het Vredeplein: 218.000 F voor het stadsaandeel in de be- vloeringswerken. aanaardingen en aanleg van overdekte fietsplaatsen in de jongens school van de Binnenstraat; voor de meis jesschool van het Vredeplein werden de uitgaven voor binnenschrijnwerk en de elektrische installatie verdisconteerd NIEUWE NIJVERHEDEN De raad was het eens over het aangaan van een lening van 729.000 F voor de ver bouwingswerken aan de industriële eigen dommen van de Hertshage waar de N.V. met Europlastioa zijn intrek heeft genomen verbouwingswerken 565 179 F. stoomleiding 20.000. elektrititeitswerken 70.726 en publi- catiekosten 3.000 F Do oprichting van de P.V.B.A. Friac. een Aalsterse industrie die vooral diepvriezers produceert is nu even ééns geregeld. De stad zal een lening alan- Raan van 7.238.000 F voor de ruwbouw van dit nijverheidsgebouw, evenals een lening van 1.768.000 F voor het saldo van de ruw- bouwwerken De stad zal ook bijkomende verbintenissen onderschrijven. voorzien door de wetten over de economische ex- IJl.t pansie. De gebouwen zullen opgetrokken worden op de Albrechtlaan. waar thans feeds de Bloemenveiling staat, en waar bin nenkort ook het nieuw slachthuis zal op rijzen Voor de bloemenveilingshalle werd ^n bijkomende uitgave van 26.652 F aan vaard voor de levering van betonijzer. De économische expansie van de stad zal ech ter ook aan de andere zijde van de stad Werkelijkheid worden. Op de wijk «Siese- aat CS rieting gemkouter» ter hoogte van de Gentsesteen weg zal een strook van 20 ha landbouw grond bestemd worden voor industriële doeleinden, 't Bestemmingsplan werd hier voor gewijzigd en het onteigeningsplan zal bij Koninklijk Besluit geregeld worden. Raadslid Cornelis (PVV) was het niet eens met het plan. omdat dit niet voldoende kon uitgediept worden, en omdat de fa brieken die hier zullen opgetrokken worden te vër' buiten desitad zijn gelegen. Hij stelde eveneens voor andere gronden te zoeken om de vestiging van een industrie toe te laten. Deze tussenkomst wekte wel enige verwondering, omdat de inspanning vooral wordt gedaan ten bate van een Aal sterse nijverheid. Filterie Impériale d'Alost' die juist hierdoor zijn bedrijvigheid in Aalst zal kunnen handhaven. Met de onthouding van de oppositie werd dit plan goedgekeurd, nadat schepen Claus op de noodzakelijkheid van deze maatregel had gewezen. AANWERVINGEN Voor de aanwerving van gronden voor de Boudewijnlaan en aanpalende straten werd een lening goed gekeurd van 41.000 F., terwijl, op advies van het Ministerie van Volksgezondheid een wijziging werd ge bracht aan de nummering van de krotwo ningen die op de Oude Gentbaan zullen aangekocht worden. Od de hoek van de Beekveldstraat en de Capucijnenlaan werd een eigendom in der minne aange worven voor het bijzonder plan van aanleg van de wijk «Sint Job». Door deze aanwer ving zal de Beekveldstraat op de linglaan kunnen uitmonden, en de aankoop werd aanvaard voor 411.311 F (1 a 67) Op de hoek vande Moutstraat en de Varkens- markt werd een strook van 1 a 30 aange worven voor een bedrag van 240.519 voor de verwezenlijking van het plan van aanleg van de Varkensmarkt. De aanwervingen van eigendommen op de wijken Schaarbeek en Valerius De Saedeleerstr.. tweede der de en achtste reeks, werden aangepast aan de wijzigingen, die ondertussen in de ei gendommen zelf werden vastgesteld. De tiende reeks van deze aanwervingen in der minne werd goedgekeurd zodat hiermee de laatste hand werd gelegd aan de verwe zenlijking van het bijzonder plan van aan leg. De schouwburg kwam eveneens op nieuw te sprake. Nadat de hogere overheid de beslissing had verworpen om de com plexen Roos-Geerinckx-De Nayer aan te kopen, zal thans weer de oplossing van de Molenstraat bestudeerd worden. Zo werd beslist tot de aankoop \an liet huis Molenstraat 57. toebehorend aan de heer Sonck. en kan men zich weer over de plannen buigen. Voor de aanleg van de Botermelkstraat werd een ruiling van grond toegestaan tussen de stad en par ticulieren. Opden Paardendries er. Brakel- straat zullen de wegen- en rioleringswerken ook zo spoedig mogelijk aangepakt worden. Het bijzonder bestek voor deze werken werd aangenomen en de kosten worden op nagenoeg twee miljoen geraamd. De tuin wijk De Blieck werd uitgerust met een nieuw wegdek, water en riolering, doch voor de aanleg van de verlengde Za^el- baan moesten meerwerken uitgevoerd wor den voor een bedrag vtyi 241 455 F NIEUWE WEGEN Benevens de Paardendries en de Brakel- straat, zullen ook de Schoolstraat en Sint Jozefstraat een nieuw wegdek krijgen. Voor de Schoolstraat en de Sint Jozefstraat werd een bijzonder bestek aanvaard, waarvoor de gaming op 704.112 F werd bepaald. De Hoezetfaan werd eveneens opgenomen in het plan van de nieuwe wegen Vooraleer deze straat echter kan verwezenlijkt wor den dient zowel liet rooiïngsplan als het desbetreffende onteigeningsplan door de raad aanvaard, en moet nadien een open baar onderzoek doorgaan Talrijke plans van aanleg werden aange nomen. ingevolge bouwaanvragen van in woners der aangelande straten- «Cetrum» in de Eswlaoadcstraat door de aanvraag van h. Ph. Cammu: «Sint Job- straat» in de Parklaan door de vraag van h De Schutter: «Varkensmarkt»- aanpas sing van de rooilijn aan de hoek van de Slotstraat: Valerius De Sade'eerstraat» door de bouwaanvraag, van h. Meert «Station» m de Nijverheidsstraat, door de vraag van h. Butaye van «La Nominet- te».: Paddenhoek» door de van h. De Bruyn «H. Hart»: in de Kouterstraat door de h Ringoir: «Rozendreef»: in de Groenstraat door de vragen van hh. Dewolf en De Bruyn. De raad sprak zich ook uit over enkele beslissingen van de Commissie van Open bare Onderstand meerwerken in de wer ken aan de radiologie van het hospitaal: aankoop uit de hand van een eigendom Jan Bijlstraat. 19. vaststelling van het re glement van inwendige orde van het bijzon der comité der verzorgingsinstellingen; verhuring aan de stad van een eigendom. Kattestraat. 17 waar c'e stedelijke biblio theek zal ingericht worden. HET OUD H >SPITAAL. en de Ti/inwijk Dc restauratie van het Oud Hospitaal en de demoing vande oude Dender vorderen zeer goed. Om de architectuur van dit ge bouw te behouden moet een vijver aange legd worden, in het kader van de demping van de Oude Dender Hiervoor zal een le ning van 298 000 F aangegaan worden, en zal de omgeving van het Oude Hospitaal m ere hersteld zijn. De gronden in de om geving van de Affligemdreef. die oor spronkelijk waren aangekocht voor de bouw van een stedelijk slachthuis zullen een andere bestemming kriigen De per celen zullen verkocht worden met het oog cp de oprichting van goedkope woningen, en tevens zal voor de architectuur van deze wijk een wedstrijd uitgeschreven worden. Men voorziet de oprichting van 41 wonin gen. 32 garages en speelplein, en de inwo ners die een woning zullen ontrekken zul len gemt enschappelijk moeten Douwen, teneinde de kosten te drukken Heermee heeft de stad reeds een eerste stap gezet naar de Verwezenlijking van één vande hoofddoelen: mensen toe te laten goedkope percelen aan te werven voor dito woningen. Tot slot van de openbare zitting legde raadslid D'Haeseleer (PW) een ontwerp van statuut voor.voor het stedelijk politie personeel Hij motiveerde dit voorstel om dat de bedienden en het werkliedenperso- neel sinds 1945 onderworpen zijn aan een statuut en de politie nog niet zijn vaste normen kent. Schepen Ringoir (CVP) bur gemeester Blanckaert en schepen Van Hoo- rick ((Soc.) waren echter van oordeel dat men slechts na rijp overleg een wijziging in die zin zou kunnen doorvoeren Het gaat evenmin op dit statuut als overgangs maatregel te nemen, en vermits h D'Hac e- 'eer daarna voorstelde om het college het oger.biik te laten kiezen dat het meest ge schikt zou zijn. was de bespreking vrij vlug ten einde DE GEHEIME Z!TT<NG In de geheime zitting werden volgende punten behandeld: op pensioenstelling van de heer De Smedt Philemon, stadsm agazi j n ier aanvaarding van beslissing van de kerkelij ke overheid: houdende aanstelling van een interimaire bijzondere leermeesteres in godsdienst onderricht bij het stedelijk la ger onderwijs bekrachtiging van be slissingen van het schepencollege houdende voorlopige aanstelling van leerkrachten bij het stedelijk onderwijs aanstelling van een beheerder voor de intercommunale gas- voorzieningsmaatschappij goedkeuring j van de beslissing van de COO houdende wijziging van het vast kader voor het be- diendenper.soneel. het tijdelijk kader (ver- i pleegassistentenaanvulling van de bevor- deringsvoorwaarden van het reglement voor het bediendenpersoneel: vaststelling van I de weddeschaal voor het ambt van direc- teur-rekenplichtige en hoofd van de sociale dienst bij de C.O.O, Na een onderbreking van zeven weken werden de werken aan de Oude Deder een paar dagen hervat. Zeifs met tegenslag door weersomstandigheden zal deze spekta- kula onderneming algeheel voltooid zijn legen einde 1963. In elk geval staat het vast dat de Oude Dender déze zomer voor de laatste maal zal rieken Momenteel wordt hoofdzakelijk nog be zinksel en slib weggevoerd naar een weide in de Albrechtlaan. en wordt goede aarde in de plaats aangebracht, afkomstig van de Konijnenberg te Hofstade. Deze laatste zal er grotendeels door verdwijnen. De bewoners van de Burchtstraat (zou de ze naam niet moeten veranderen in Burcht- iaan?) vragen zich af of zij nu kortelings zullen ontslagen worden van de jaarlijkse taks door het bestuur van Registratie en Domeinen opgelegd, omdat zij het voor recht genieten aan de rand van de Oude j Dender te wonen. Deze middeleeuwse cijns heeft geen reden van bestaan. Zou de administratie hem uit eigen beweging af schaffen. DE ZOVEELSTE KWAKKEL.. DE HEER MERTENS BLIJFT VOORZITTER VAN EENDRACHT AALST Nadat reeds zovele kwakkels over Eendracht in sommige bladen versche nen. was de nieuwste het ontslag van de h. Etienne Mertens als voorzitter van Eendracht Aalst. Het vergde ons niet veel moeite om uit te maken dat ook deze primeur totaal uit de lucht was gegrepen .Men verzekerde ons bij Eendracht dat de verstandhou ding in de witzwarte middens opperbest is. en er niet het minstje vuiltje aan de Eendrachthemel is. Wanneer zullen sommige mensen het willen begrijpen dat men met al deze sensatie berichten meer kwaad dan goed sticht DE REDAKTIE. Voor dc zoveelste maal werd de verkeers regeling in de Molenstraat op een nieuwe wijze aangeduid. Platen die vroeger al eens kortstondig werden aangebracht, ieden nu weer hun verschijning. Erg oordeelkundig werden ze evenwel niet geplaatst. Eén ervan hangt vlak voor een andere plaat school" die hierdoor weggestopt maar niet weggenomen werd. Een tweede werd vlak voor de officiëloe plaa! van de autobushalte gehangen (even eens op 20 cm afstand-) waardoor ook deze laatste onzichtbaar wordt maar niet temin blijft hangen. Een derde werd opgesteld vlak voor een nieuw neon-opschrift dat er pas een week hing De reeds te lange strook waar in de Molerfstraat parkeren verboden is, werd thans nog langer gemaakt omdat één der (andere) platen bij vergissing te ver bene den de straat in het voetpad werd geplant. Een ander pikant voorbeeld van geldver spilling en administratieve vergissing biedt ons de wegwijzer Aal^t-station aan het huis Bayens. De Kapellestraat is se dert lang niet meer toegankelijk vanuit de Molenstraat. Vreemde chauffeurs wor- lus naar de Mark gestuurd wanneet ze naar 't station willen. Die plaat blijft niet alleen staan in haar al te grote afme tingen maar ze werd onlangs nog ver nieuwd ook. Aan he? huis De Ster tenslotte staat Aalst-centrnm Leer Uw kinderen dan zonder fouten schrijven. Maar op de overblijvende platen valt niets aan te merken P LEEUWENMENSEN IN TANGANIKA WEER OP STAP Uit de hete, vochtige oerwouden van Centraal Tlanganlka zijn berichten Ont vangen, dat de moordzuchtige 'leeuwen mannen van Singida weer op pad zijn. De laatste keer. dat deze leeuwenmannen van zich deden spreken was in 1947. toen 150 mensen aan hun klauwen ten offer vielen. Leeuwenmensen worden van kindsbeen af als zodanig opgevoed. Zij worden daar voor door toveraressen in donkere hut ten opgesloten, gedurende de dag en mo gen bij nacht naar buiten. Zij kleden zich in leeuwenhuiden en leren mensen te do den met behulp van leeuwenklauwen. Daarbij lopen zij op handen en voeten. Deze leeuwenmannen geloven werkelijk dat zij leeuwen zijn, tenminste als hun vertelden ervaren jagers. ONRUST BIJ DE AMERIKAANSE JAGERS De Amerikaanse jagers zijn er niet ge rust meer in. Tot nog toe droegen zij. om zich te beschermen tegen de geweer schoten van hun collega's vesten en hoe den in een vurig rode kleur. Nu heeft een onderzoek in Californië uitgewezen, dat er in die staat cp de 650.000 jagers 50.000 zijn die kleurenblind zijn en het rood niet kunnen onderscheiden van de groene kleur van struiken en bomen. «Kleed u in citroengeel! Dat is de enige kleur die goed zichtbaar is!» raden de specaflisten van de chromo techniek aan. Maar de fabrikanten van jachtkostuums hebben de tijd nog niet gehad om hun stocks te vernieuwen en men vindt niet voldoende citroengele jachtkostuums in de handel. Het zal nochtans nodig zijn. zeggen de bladen, over zo'n geel uniform te beschikken om het volgend jachtsei zoen te overleven POL VAN AUDENHOVE KAMPIOEN VAN BELGIE I Dc Aastenaar Pol Van Audenhove werd in eigen stad kampioen van Belgie der weltergewiehten. Hij versloeg de Bruss elaar Jean Hoefler door k.o. in de tweede ronde. Hier beide boksers in actie, links van Audenhove.

De Gazet van Aalst | 1962 | | pagina 1