en omstreken Verkiezing Prins Karnaval 1966 Vrijdag 4 februari te 20 u. De betwistingen rond de ziekteverzekering Huisartsen te Aalst WONINGBOUW EN URBANISATIE INDEX: 127,68 hLtm LilHBOEK Stadsfeesthalle Schoolstraat /IT Prijzen werkelijk zonder konkurrentie «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 Administratieve staking in omliggende gemeenten Ook in O. L. Vrouwkliniek Geen reden tot ongerustheid n r fm:1 ■stvv Onveilige Denderstreek Zwaar verkeersongeval te Nieuwerkerken Inkom30 F. i ril en Gazet van Aalst NEC SPE, NEC METI3... jeefl 22ste JAARGANG Nr. 8 het ZATERDAG 29 JANUARI 1966 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER wijst tuur ling- 33. van j in-j igen be- hoe loel- gei .ïnst pun- eerij wei r'ercl ioon ïam ver-j ker nen i-za cij- lers ooi Zoals reeds werd gemeld in ons blad, hebben de huisartsen in het Aalsterse besloten de verhoogde tarieven toe te passen in weerwil van het ter zake verschenen K.B. In middens van de artsen oordeelt men dat deze beslissing juridisch niet zou aan vechtbaar zijn. Men laat nl. opmerken dat de destijds tussen de regering en artsen verenigingen getroffen akkoord van 1964 een verhoging van 25 voorzag die vanaf 1-1-1966 in voege zou treden. Men weet dat dit akkoord van regeringswege, inge volge diverse perikelen, werd verbroken. Anderzijds wordt gemeld dat in de gemeenten Erpe, Burst, Mere, Nieuwerker- ken en Lede de zg administratieve staking zou toegepast worden. Zoals ener. weet betekent dit dat de artsen voor kwijtingen en voorschriften ten behoeve van de patient en de mutualiteiten niet de gewone voorgeschreven formulieren gebruiken. Naar verluidt wordt ook in de O. L. Vrouwkiiniek tot de administratieve staking beslist. Medische verzorging blijft normaal geschieden Welke ook üe evolutie moge zijn in verband met de problemen betreffende de ziekteverzekering in ons land, alvast in het Aalsterse zal de medische verzorging haar normaal verloop hebben. Aldus konden wij gisteren vernemen in geneesherenkringen. Problemen van Ruimtelijke Ordening scherp gesteld in ons arrondissement Gewestplannen moeten leiden tot konkrete verwezenlijkingen iCiJ Op uitnodiging van de C.V.P. hield de h. Nijs, voorzitter van «Veilig Wonen», een zeer interessant exposé over de diverse aspecten van de Wo ningbouw en Urbanisatie liet leek ons niet onbelangrijk een en ander uit deze uiteenzetting te beklemtonen voor de lezers van dit blad in het algemeen en voor de ge meentelijke mandatarissen en andere verantwoordelijken in het bijzonder. De h. Nijs behandelde 1. Het probleem van de huisvesting en het grondbeleid. 2. liet probleem van de Ruimtelijke Ordening. Zeer terecht o.i. heeft de h. Nijs gewezen op de verantwoordelijkheid van gemeentemandatarissen inzake het probleem van de huisvesting, het grondbeleid en de ruimtelijke orde ning. Huidige nadelige toestand In verband met de huisvesting en het grondbeleid wees spreker op de huidige na delige toestand die voortspruit uit het Voortbouwen op stratennet uit het statische tijdvak. Hopeloos verspreide bebouwing (de lintbebouwing). De onverantwoorde verkaveling van groenzones. Dit heeft als gevolg dat vrijwel overal en niet het minst in onze streken zich een onverantwoorde stijging van de grond prijzen voordoet. Van deze stijging is de kleine man in de eerste plaats het slacht offer. De huidige situatie stelt ook andere na delen op het vlak van de ruimtelijke orde ning. Een nieuwe en sociale aanpak van de problemen inzake huisvesting en ruim telijke ordening moet leiden tot doeltref fende urbanisatiemaatregelen, waarbij men o.m. zeker het Nederlands voorbeeld onder ogen mag nemen. Abnormale stijging grondprijzen remmen Het probleem van de ruimtelijke ordening is vooral scherp gesteld in ons arrondisse ment. Er is eendeels de bevolkingsdichtheid, an derdeels de dreigende veragglomeralisering van gemeenten als Denderleeuw, - Liede- kerke - Ninove, Nieuwerkerken, Haaltert, Mere en Erpe. Terwijl de welvaartsproblemen zich in dit land van Schelde en Maas toespitsen Ziekte- en Invaliditeitsverzekering, verminderde koopkracht, Zwartberg in Limburg en Vranckx- kommissie in de Wetstraat, staatsbudgetaire moeilijkheden en noem maar op verlangen elders in de wereld, in Viet nam, miljoenen mensen dagelijks gekonfronteerd met on noembare ellende, naar een klein beetje vrede. De Belgen kunnen zich inmiddels bezinnen rond 't bekende gezegde Het zijn sterke benen die de weelde kunnen dra gen. Een bekommernis die vooral de verant woordelijken in dit verband moei beheersen is het scheppen van open ruimten en groen zones, waarbij dient gelet op het behoud van land- en tuinbouwzones. Momenteel staat men in onze streek met vrijwel zeer weinig aanlegplannen. Er is weliswaar de belangrijke Sodegecstudie, mede de vooropgestelde gewestplannen. Maar op het konkrete vlak dient zich een tussentijdse aktie op. Het is dringend noodzakelijk de als het ware voortwoekerende verspreide bebouwing en de lintbebouwing tegen te gaan. De ab normale stijging van de grondprijzen moeten afgeremd worden. Daartoe is het nodig dat een weloverwogen grondbeleid wordt ge voerd en dit door het vestigen van een stel sel van geplande uitbreidingszones. Deze zones kunnen gedeeltelijk verworven worden door de openbare overheid, hetzij de gemeente, hetzij een interkommunale, hetzij een bouwmaatschappij of andere in stantie die bestendig bouwpercelen ter be schikking heeft ten behoeve van bescheiden gezinnen. Ruimtelijke Ordening Een wetenschappelijk verantwoorde ruim telijke ordening moet uitgaan van een richt- plan op schaal van de streek. Dit streekplan is gebaseerd op een sociaal-ekonomisch ont wikkelingsprogramma. Dit geeft de hoofdelementen aan voor de ordening als daar zijn de infrastructuur spoorwegen waterwegen, autowegen, enz. de lokalisering van nijverheids zones. de specifieke landbouwgebieden. de hiërarchie der te ontwikkelen woonkernen. de indeling in gewesten. Gewestplannen Terecht heeft de h. Nijs ook de nadruk gelegd op het gewestplan dat Inderdaad een nadere toepassing Is van het streekplan. De hoop mag dan ook worden uitgedrukt dat binnen zeer korte tijd door de Adminis tratie te Brussel de nodige schikkingen zou den getroffen worden in verband met de Denderstreek. ITe«t is Inderdaad hoogdrin gend dat na de merkwaardige Sodegecstudie men vla het opstellen van gewestplannen tot konkrete verwezenlijkingen kan over gaan. Roger Otte DIEFSTALLEN OHNE ENDE... j In de Denderstreek en meer bepaald in I het Aalsterse neemt het aantal diefstallen steeds toe. Daarbij worden bij voorkeur bedrijven uitgezocht en deinzen de dieven niet terug voor brutaliteit. Nadat vorige week Notaris Devidts te Den derleeuw, nog wel voor zijn woning, werd overvallen door een onbekend individu, kreeg ook de Brouwerij Zeeberg het bezoek van een onbekende die er de nachtwaker Marcel Bruylandt overviel. Ingevolge het hulpgeroep van deze laatste vluchtte de aan rander. Weze tenslotte herinnerd aan de opeen volgende inbraken in de verschillende nieu we fabrieken aan de autoweg te Erembode- gem, terwijl ook in de chocoladefabriek Cal- lebaut te Wieze een gerechtelijk onderzoek diende ingesteld te worden betreffende op zettelijke schade aan een machine, mede tal van andere kleine diefstallen en men komt tot de vaststelling dat de Denderstreek in steeds grotere mate onveilig wordt. Het Indexcijfer der kleinhandelsprijzen voor januari is donderdagochtend door de Indexcommissie vastgesteld op 172,68 punten tegen 127,18 in december 1965. De stijging bedraagt dus juist een half punt, zoals reeds bij de eerste prijsopneiningen was voorzien. Aangezien het indexcijfer van de laatste twee maanden meer bedraagt dan 126,50 zul len de wedden in de openbare diensten met 2,5 t.h. verhoogd worden van 1 maart af. EEN DODE EN VIER GEWONDEN Op de autosnelweg had donderdagnamid dag, even voorbij Aalst, een zwaar verkeers ongeval plaats. Een lichte bestelauto, be stuurd door de h. De Geest uit Brussel, was op het grondgebied Nieuwerkerken bezij den de autoweg gestopt. Toen de bestuurder terug wou starten was zijn voertuig in de modder vastgeraakt. Een kleine auto van Touring Wegenhulp stopte ter plaatse maar kon geen hulp bie den. De bestuurder, de h. Poelman uit Laar- ne, liet echter een grote voorbijrijdende vrachtauto van een firma uit Limburg, halt houden. Met behulp van kettingen werd de bestelauto op het rijvak getrokken. Op dit ogenblik kwam uit de richting Brussel een andere grote vrachtauto aange reden van een firma uit Nederland. Dit voertuig ramde eerst de bestelauto en reed vervolgens in op de vrachtauto en tenslotte op het voertuig van Touring Wegenhulp. Uitgezonderd de h. Poelman, die op tijd kon wegspringen, werden alle bestuurders door de hulpdiensten 900 naar het hospitaal van Aalst overgebracht. De h. Ludo Dickx, die er het ergst aan toe was, overleed echter tijdens zijn overbrenging. AFFLIGEM GROENE ZONE Ingevolge een recente overheidsbeslisstng zal rond de abdij van Aiiiigem een groene zone behouden blijven. Deze maatregel spruit voort uit de be zorgdheid deze historische abdij en haar omgeving te behouden binnen een zo oor spronkelijk mogelijk kader. AALSÏEkS siaiIGNSPLEIN Op herhaalde tijdstippen van de dag staan op het Aaisters stationsplein verschil lende autobussen startklaar ot beter gezegd met draaiende Dieselmotors die een verpes tende mazoutlucht verspreiden. Er is meer de standplaatsen van deze NMBS-bussen zijn vuile, kleverige en vooral tijdens de winterdagen, gladde «wegeltjes». Bijaldien aan deze stelselmatige luchtbe- zoedeling voor het station niet kan verhol pen worden, zolang het me uw stationcom- plez, met speciaal parkeerterrein voor de autobussen, met klaar is, mag in elk geval toch verwacht worden dat een regelmatige reinigingsdienst zou voorkomen dat deze standplaatsen met alleen een weinig hygië nische aanblik bieden, maar daarbij de voetgangers in de olie brij terechtkomen. Uw streekblad DE GAZET VAN AALST Kat riavaleditie 30.000 exemplaren MOWKiSS-MARATHON James Thiebaiut, oprichter van het Parijse danspaieis «Bus Palladium» verzekerde «Het is hier een explosie van levenslust». Bij een demonstratieavond van de Monkiss- Marathon vielen twaalf mensen flauw, ter wijl bij vier personen een verschuiving in de ruggewervei optrad. Twee benen schoten uit de kom, terwijl het aantal blauwe plek ken ontelbaar was. VREDIG Zoals bekend is de 66 jarige generaal Dan- jeart, hoofd van het Militair Huis van de Koning, in de Franciscanerorde getreden. De Vader-provinciaal van het Brusselse 1'ranciscanerkiooster vertelde daaromtrent «De generaal draagt de pij van onze orde niet. in een eenzame kale cel is hij momen teel in retraite. Wei eet hij de karige maal tijden van zijn broeders en om 2 uur in de morgen staat hij op om met ons zijn met ten in de kapel van het klooster te zingen». AFSCHEID IN AALSTERS ZIEKENHUIS Woensdag as. zal de K.O.O. Aalst een ont vangst houden ter ere van Dr. Vlassenbroeck en Dr. Crommelinck, die in hun respektie- velijke functie van directeur van het Moe derhuis en oogarts van het Hospitaal eervol ontslag hebben genomen. T.V. SLECHT VOOR DE «LIJN» Televisie maakt ons dik. Tot deze voor velen onthutsende vaststelling is een Duits geneesheer uit Frankfurt gekomen. En dat het deze arts menens is moge blijken uit het feit dat hij voor zijn patiënten die om hun slanke lijn bekommerd zijn en wie is dat niet een speciaal TV-dieet heeft samengesteld.

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1