en omstreKen Aktieve dekenijen Verenigd voor de toekomst Plannen in verband met traject Aalst-Ninove KLEIN LOGBOEK Prijzen werkelijk zonder konkurrentie «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 Vrij... p Raadszittingen Voor beter wegverkeer in de streek Nieuwe steenweg of aanpassing van bestaande Gazet van Aalst NEC SPE, NEC METU... ima - 19 22ste JAARGANG Nr. 20 20,30 i Music 1,35 De 25 B ledelin- 5 Bon- litie - 20,30 !0 Wie 5 E een be-1 ,00 K a- ilm - 19,Oti od and - 20,00 - 21,05 ïantage r anima Je vou ramma fielren- —16,20 i passé- ïw ws ,30 Fa- mera's Sur un nieuws ZATERDAG 12 MAART 1966 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER en m eng- ,45 Al- een U- - 16,30 markt le tele- !ge 0 Joer- - 22,00 iUWS - 22,201 rEN VAN iENT proken correc- werd Marie, 8 no- Duits et ver- ik van cember et ver- ik van cemberl s zaak voorde- Diesel, trd bij •handel t bank- verart Garage ng ge- i Koop- edrieg- et ver- ik van cember ij von tdel te roer der lersoon illeerde suk; In het café De Koornbloem werd voor de eerste maal een vergadering gehouden voor al de leden van de zes Aalsterse Dekenijen. Het aantal aanwezigen overtrof het dubbele van wat de inrichters hadden verwacht. De belangrijkste punten van de dagorde wer den aandachtig gevolgd en nadien breed- denkend en positief door de vergadering besproken. nog een schone toekomst is weggelegd voor vooruitstrevende middenstanders. De hou ding van de kleinhandelaars is positief ge worden tegenover de grootwarenhuizen. Zij erkennen eenieders recht zich in hun stad te komen vestigen en de bestaande hande laars klanten te ontnemen. Maar zij mogen niet lijdzaam toezien hoe de kuddegeest van de massa uitgebuit wordt. Waren eveneens aanwezig de h. archi- Wie ernstig prijzen en kwaliteit vergelijkt tekt Antoine Blanckaert, directeur van de zai steeds zijn voorkeur blijven geven aan stedelijke Akademie voor Schone Kunsten, cte honderden gespecialiseerde handelaars en verder de heren Benoni Ringoir, schepen Van Aalst. Te veel verweermiddelen staan van financien en middenstand, en Jacques jbeschikking om het hoofd te laten han- Spittaels, bureeLhoofd van de Ekonomische gen. Niets is bv. zo eenvoudig, zo doeltref- Dienst der stad. fend en zelfs zo goedkoop, als aktief mee te doen aan de geplande Paastombola. Een nieuwe geest blijkt stilaan onder onze middenstanders van het centrum te groeien. De opsomming van de vele mogelijkheden Een opvallende solidariteit komt tot stand, voor kleinhandelaars maakte indruk op de dfie rijpte in het Verbond der Dekenijen, aanwezigen, waar de onderscheiden bestuursleden elkaar sedert drie jaar ontmoeten. Etalage en Ekonomische Dienst Wezen en doel Op initiatief van de Dekenijen zal een sa- Voorzitter Frans Steenhaut belichtte op menwerking tot stand komen met onze Aka- vaderlijke toon de reden van bestaan van demie voor Schone Kunsten waar een kursus het Verbond, wees op de meerdere bereikte voor etalage-leer werd ingericht. De heer resultaten en deed een warme oproep tol Directeur Blanckaert verklaarde zich op de alle leden om aktief deel te nemen aan alle vergadering principieel akkoord, doch be- dekenij-aktiviteiten van hun eigen straat. schikt nog niet over afgestudeerde kursisten noch over de praktische middelen om zijn Sekretaris Paul Vinck maakte de prijzen kursus volwaardig uit te bouwen. Zeer be- bekend die verloot zullen worden tijdens de reidwillig zal gestreefd worden naar een grote Paastombola die toekomende week van vruchtbare samenwerking, start gaat. Een auto, een velo-motor en tien fietsen zijn te winnen, alsmede nog één Schepen Bingo» had een kuil maai sjnu- fiets voor de handelaars die deelnemen, pathiek woord over voor de kollega's uil de Dekenijen die zich sterker beginnen te or- Uitdrukkelijk wees hij op het feit dat ganiseren en verzekerde hen van de algehele geen vreemde organisaties aan de Paastom- medewerking van de stadsdiensten waarop bola geld zullen verdienen en dat geen en- de tl. (Spittaels uitweidde over al de moge- kele frank zal verloren gaan aan kommis- lijkheden die ter beschikking staan van e siesof percenten. Alles wordt door eigen kleinhandelaars. Zij zullen steeds geholpen mensen ingericht en elk eventueel voordeel voorgelicht worden in ai hun problemen, zal »ok naar de dekenij-kassen gaan. Be Ekonomische Dienst is gevestigd op de eerste verdieping van het stadhuis, naast de Hij drong aan op aktieve deelneming en grote feestzaal, waarschuwde voor het gevaar voor sommige middenstanders, die wel affiches voorhangen D<*,r de h. De Paepe werd tenslotte een doch geen loten geven, aldus hun klienteel preef aangekondigd, voor samen-aankoop van kleine geschenkvoorwerpen. Belangstellende op het spel zetten. 7. j leden die thans reeds dergelijke aankopen afzonderlijk doen, zullen op een bijzondere Houding tegenover grootwarenhuizen vergadering met terzake gespecialiseerde leveranciers de kans krijgen betere voor- In een begeesterend betoog onderzocht on- waarden te genieten, dank zij globale be- flervoorzitter De Paepe de redenen waarom stellingen. De huidige toestand kan gemakkelijk sa- j mengevat worden veertien kilometers in betonbedekking met twee rijvlakken over de i ganse lengte, in min of meer goede staat. Veertien scherpe bochten en een spoorover- weg met automatische lichtinstallaties, één fietspad dat op geen enkele plaats is be schermd en dus voortdurend op gelijk ni- I veau met de rijweg loopt. Het logisch antwoord, rechttrekken van de bochten, zou op enkele plaatsen vooral dojdoortocht van Erembodegem en voor Ni- nove gemakkelijk kunnen opgelost wor den. Maar op het grondgebied van Welle en Denderleeuw zou dit aanleiding geven tot een miljoenen-onteigening die zeker een hele tijd in beslag zou nemen. EERSTE PLAN Zo komen wij meteen tot het eerste plan dat werd opgesteld. Het draagt het nummer B 864 bis en werd opgesteld door de dien sten van Bruggen en Wegen op 8 november 19..5 Het werd goedgekeurd bij koninklijk besluit van 15 januari 1959 en werd natuur lijk ook aangenomen door de gemeenteraden van de betrokken gemeenten. Officieel heet het «Rijksweg Solre sur Sambre Aalst, traject nr. 55». In dit plan zijn natuurlijk ook de rooilijnen opgenomen. TWEEDE PLAN IS «GOEDKOPER» Al de opmerkingen die de uitvoering van het plan '59 onmogelijk maken, werden weerlegd in het tweede plan. Dit voorziet in/ 0e (verbinding Aalst Ninove langs de bestaande koutergronden tussen beide ste den. Dit biedt immers het voordeel dat wei nig woningen zouden moeten onteigend wor den, hoewel natuurlijk rekening moet ge houden worden met de belangen van de land bouwers. Hoe ook, deze weg zou via Ninove-Idder- gem, langsheen de Eigenstraat en de Ande renbroek in Denderhoutem, over de Molen beek, de Dries van Terjoden in Aalst belan den aan het bestaande complex voor de autosnelweg. Van hieruit zou dan een ver binding met de bestaande Ninovesteenweg voorziene, worden, en aan de aanliggende gemeenten zou de kans geboden worden eveneens aansluiting te verzekeren, zodat een snellere verbinding zou verzekerd wor den. De bevoegde diensten zouden vooral de uitvoering van dit plan voorstaan, hoewel het dan ook de hoogste tijd zou zijn, klaar heid te scheppen in de toekomstplannen. De inwoners van de gemeenten die door al deze plans «gebonden» zijn, kunnen niet «ten eeuwigen dage» aan de draad worden ge houden... En meteen heeft Aalst het Luik van Vlaanderen, zeggen sommigen weer eens in de politieke aktualiteit gestaan. Jongens toch^ Zo na de vrijspraak te zien, ontsnapten oud-senator Diependaele en Aalsters raadslid Frans De Brul blijkbaar niet aan gevoelige overpeinzingen omtrent de lotgevallen die politiekers kunnen beschoren zijn. Leedse V.U.-militant W. Cobbaut had er evenwel zijn vurigheid niet bij verloren. In elk geval het zal dan toch waar zijn dat alleen ingevolge de kermisfeesten anno 1302 de roem ruchte Slag der Gulden Sporen 'niet heeft plaats gegrepen op de Aalsterse Hoezekouter. IN FAMILIEKRING Zoals reeds gemeld hield de bekende en alomgeachte familie De Vos een bijeenkomst in de lokalen van de Dames van Maria te Aalst. Hier de broers, zusters, schoonbroers, schoonzusters, oompjes, tantes, nichtjes en neefjes aan de dis... In totaal ca. 200. VOLKSVERTEGENWOORDIGER DE PAEPE (eventueel) OPVOLGER VAN V.D.B. In sommige politieke kringen stelt men de naam voorop van de Gentse volks vertegenwoordiger Placide De Paepe als belangrijke kandidaat voor de eventuele opvolging van de huidige formateur Van den Boeynants, momenteel nog Na tionaal voorzitter van de CVP. De heer De Paepe is afkomstig uit het Oeraards- bergse. De Aalsterse gemeenteraad komt woens dag 16 maart a s. te 20 uur in openbare zit ting bijeen. Een reeks administratieve pun ten staan op de dagorde. De bespreking van de stadsbegroting 1966 is voorzien tijdens een latere zitting, vrij dag 18 maart te 20 uur. VRIJSPRAAK De vrijspraak van de gewezen VU-senator Diependaele en zijn politieke vrienden F. De Brul en W. Cobbaut is niet onverwacht gekomen. Zelfs in nationalistische kringen waar men het Belgisch gerecht nu krachtens oude tradities niet precies als een welbe minde beschouwt, verwachtte men zich aan een wijze uitspraak. Dat is de vrijspraak van het onfortuinlijke VU-viertal dan toch geworden. Wie wars van alle partijpolitieke passies kan oordelen, zal zich om deze afloop ver heugen. Men kan inderdaad slechts huiverig staan tegenover veroordelingen uitgesproken m politieke affaires. DEINING In medische kringen in het Aalsterse is enige deining ontstaan nadat op een BSP- (vervolg op laatste blz.) En idat betekent dat elke bouwvergunning die sinds de datum van de goedkeuring wordt afgeleverd in overeenstemming moet zijn met het ontworpen plan. Zo zijn er vele inwoners die sinds 1959 een aanvraag tot verbouwingswerken hebben ingediend en die hun vraag stelselmatig zagen afgèwezen. En nochtans weet men dat het huidig plan zeker niet in de eerstkomende jaren kan uitgevoerd worden. De lintbebouwing langs heen de bestaande Ninovesteenweg zal de overheid immers verplichten een hele reeks onteigeningen door te voeren. Op het grond gebied van Welle alleen over een traject van een drietal kilometers zouden nage noeg veertig huizen moeten aangekocht wor den. Er zouden nieuwe verkeersregelingen voorzien worden aan de «Halt» en aan het kruispunt van Regentiestraat-Ninovesteen- weg, terwijl bovendien de twee bestaande viaducten problemen stellen. De huidige overweg zou immers moeten afgeschaft wor den, maar de rechtstreekse lijnen Brussel- Gent en Brussel-Oostende liggen zo kort bij dat overbrugging of tunnel zeker moeilijk heden zouden vormen. Dat geldt dan alleen voor de gemeente Welle, maar diezelfde moeilijkheden zouden overal ontmoet wor den... Het is niet de eerste keer dat wordt aangedrongen op de verbetering van de steenweg Aalst Ninove. Deze weg is ekonomisch zo beleangrijk dat niet langer mag gedraald worden met de uitvoering van de plans, die wer den opgesteld. Plans Inderdaad, meer dan eens al werd een project op kaart en vel gebracht, maar tot hiertoe bleef alles aanslepen wegens de omvangrijke fi nanciële bijdrage die moest geleverd worden. Thans is de noodzaak zo groot geworden dat langs alle zijden op de uitvoering van deze werken wordt aangedrongen. NOORD-ZUID VERBINDING In de ekonomische ontwikkeling van de Denderstreek hebben Aalst, Erembodegem en Ninove tot hiertoe vaste kernen gevormd waar talrijke nieuwe nijverheden werden gebouwd. Het is dan ook logisch dat de in frastructuur van deze kernen wordt afge stemd op een snelle verbinding met de be staande hoofdwegen, terwijl zij onderling eveneens degelijk dienen verbonden. Aangenomen dat de afstand tussen Aalst en Ninove veertien kilometers bedraagt is het vrijwel onbegonnen werk voor zware voertuigen in minder dan een half uur van het industriepark te Aalst naar dit te Nino ve te rijden. De oorzaak hiervan is de toe stand van de Ninovesteenweg, dit is de rechtstreekse verbinding Aalst Ninove. Maar meer en meer wordt ook naar de verbinding met de grotere industriecentra gekeken, Gent, Brussel, Antwerpen. Om dit te verwezenlijken is in de Denderstreek een noord-zuid verbinding dringend gewenst. Aangezien nu precies de bestaande weg Aalst Ninove deze problemen moet oplos sen, is het duidelijk dat nieuwe mogelijk heden moeten worden geschapen. HUIDIGE TOESTAND

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1