Pt 4 en omstreken St m Koning Boudewijn vriendelijk onthaald in Dirk Martensstede KLEIN Gemeenteraad van Erembodegem LOGBOEK Tijdens.bezoek aan de Denderstreek ;i TEN STADHUIZE NIEUWE BILJETTEN VAN 50 FRANK VIJFH0 crNQUAvm Kritiek van oud- min. Moyersoen Spoorweg personeel in feest te Denderleeuw Verkeersongeval Nasleep Dave Berry bezoek Wijs en onwijs NEC S?E, NEC METU. Oazet van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK Kantoor Schoolstraat 26, Aalst Telefoon: 241.14 Postrekening 381.72 3 maandab. 52.50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F 22ste JAARGANG Nr. 43 DONDERDAG 2 JUNI 1966 2,50 F HET NUMMER De meisjes van de Dames van Maria zeiden dat Koning Boudewijn toch wel een mooie en sympathieke jongen was; een opvatting die werd bijgetreden door de juffrouwen van de Bon Marché en al de andere madammekens en pittige volksvrouwen die oog hadden voor mannelijk schoon. Toen de vorst op de bevlagde Grote Markt arriveerde riep men hier en daar «Leve de Koning», er werd zeer vriendelijk gejuichd en een sympathieke provo uit een of andere Technische Onderwijsinstelling meende het blijkbaar niet minder goed toen hij in een spontane opwelling riep «Hé, Dave Berry,,,» Dat ontlokte een grijs en voornaam mevrouwtje de opmerking «Maar jongen toch, wat zijn dat nu voor manieren...» m De vorst arriveerde zeer stipt, 9.30 uur, V( aan het Aalsters stadhuis, nadat hem ter z hoogte van de Keizerlijke Plaats reeds bloemen werden aangeboden door Mevrouw 13 De Smedt-Van Ertvelde. In de Aalsterse raadszaal werd hij opge- HU< wacht door de autoriteiten, o.w. Gouver neur De Kinder, Oud-Minister Moyersoen, lui de parlementairen Roger Otte, Van Leem- putten, D'Haeseleer, Coppens, het stads- magistraat, bestendig afgevaardige Wim Verleysen, de provincieraadsleden, arron- dissementskommissaris Van Beneden, enz. Tijdens de voorstelling van de aanwe- 01» zigen ontspon zich een kort gesprek tussen de vorst en raadslid Etienne Bogaert ter wijl het V.U.-kenteken van studentikoze Jan Caudron blijkbaar de aandacht trok van de koninklijke bezoeker. ■u Verschillende ambtenaren hingen vervol gens een beeld op van de Denderstreek- ■sl problemen en dit volgens een vrijwel aka- demische optiek, wat omwille van het infor matief karakter van dit bezoek, ongetwij feld moet betreurd worden. De Aalsterse burgemeester overhandigde tenslotte een geschenk aan de Koning, een artistiek ontwerp van de Erembodegemse kunstenares Lieve De Pelsmaecker. De burgemeester zei dat de Koning dit ge schenk, zoals dit de gewoonte is, ongetwij feld zal bewaren. Het verblijf in de Aalsterse raadszaal duurde langer dan voorzien. Bij het ver laten van 't stadhuis werden de Loning andermaal bloemen aangeboden door twee kleine meisjes. Via de Kattestraat ging het alsdan in de richting van de H. Hartpa rochie, waar een bezoek werd gebracht aan de industriezone Wijngaardveld. Tijdens de tocht doorheen de stad werd de Koning herhaaldelijk toegejuicht. Het Aalsters politiekorps wist op sympathieke wijze de ordedienst te verzekeren. Even voorbeeldig, tijdens de voorbije dagen was de volslagen black-out op het stadhuis omtrent het koninklijk bezoek. oooo i ooo KONINKRIJK, 0000000 KOYAIMI; Dl, BHLGIQU: t K A N C nv *:-£ (foto Belga) Eerstdaags zal het Staatsblad een koninklijk besluit be kendmaken betreffende de uitgifte van een nieuw biljet van 50 frank. Dit biljet vertoont de onderstaande ken merken het formaat ervan is 127,5 mm. bij 64 mm.; de hoofdkleur is oranje-bruin; het draagt op de voor zijde rechts, in oranje-bruin de dubbele beeltenis van Koning Boudewijn en van Koningin Fabiola en op de keerzijde, centraal, in oranje-bruin en bleek-geel, een gravure die het Parlementsgebouw voorstelt. Het nieuwe biljet zal het huidige type vervangen, dat op een later te bepalen datum buiten koers zal gesteld worden. De nieuwe biljetten worden van heden af in Omloop gebracht. Begroting van Landsverdediging in Vaste Kamerafdeling In de Vaste Afdeling van de Kamer van Volksvertegenwoordigers werd dinsdag voormiddag de begroting van Landsverde diging besproken. Die begroting was vo rige week door de Senaat goedgekeurd. De markantste spreekbeurt was ongetwij feld die van de h. Moyersoen, die zelf in de regering Harmei het departement van Landsverdediging beheerde. Er is in het leger een tekort van 11 procent bij het beroepspersoneel, van 8,9 procent bij de dienstplichtigen, aldus de oud-minister, die er aan toevoegde dat er te veel hogere officieren zijn. De twee in Duitsland gestationeerde di visies, met elk drie brigades, zo ging hij verder, zijn maar operationeel als men er reserve-eenheden aan toevoegt. Onze tanks zijn verouderd en versleten. Sinds iang is beloofd dat zij vervangen zouden worden. De Russen voeren hun tankleger op, de Fransen bouwen een nieuwe gevechtswa gen, evenals de Duitsers en de Amerikanen werken van hun kant aan een plan van supertanks met atoomaandrijving. En Beigie schrikt terug voor een uitgave van 6,6 miljard. Dat alles weegt zwaar op het moreel van het leger. Daarom moeten zonder verder verwijl maatregelen worden genomen. Tijdens dit debat werd o.m. ook nog het woord gevoerd door de heer Jaminet (CVP Franstalig), de heer Gelders (BSP Nederlandstalig), de heer De Weerdt (PVV Nederlandsta.ig), de heer Mattheyssens (VU) en de heer Cools (BSP Franstalig). Het spoorwegpersoneel van het station Dendeneeuw was in feest ter gelegenheid van de overhandiging van de veiligheids- vlaggen die aan dit station werden toege wezen. Tevens werden een aantal personeelsle den onderscheiden met burgerhjke medail les en werd hen op het gemeentehuis van Denderleeuw ook een herinneringsschaal aangeboden. Tijdens de ganse plechtigheid werd door niemand nagelaten het be.ang te onder strepen van het station Denderleeuw in zijn belangrijke funktie als transit-station op voorname spoorlijnen. IN HET STATION Nadat de personeelsleden hadden ver zameld op het perron van het station, be gaven zij ziih met het muziekkorps van de NMBS naar het ereperk. Hier werden de veiligheidsvlaggen gehesen voor de ar beidsongevallen en voor de exploitatie en werden toespraken gehouden door station chef Gerard Vervaecke, groepschef Van de Putte en een afgevaardigde van de directie personeel. In het buffet werd een ontvangst aan geboden, waarna het ganse gezelschap naar het gemeentehuis vertrok. Hier werden zij verwelkomd door bur gemeester De Pe.smaeker, schepenen Van Isterdael en Vanderniepen, senator Cop pens, secretaris Balduyck, provincieraads lid Gustaaf Debacker, raadsleden en andere vooraanstaanden. Het spoorwegpersoneel werd er in een warme hulde betrokken en kreeg vooral gelukwensen van de burgemeester en van senator Coppens. De gemeenteraad van Erembodegem heeft een aantai plans van aanleg goed gekeurd die het toekomstbeeld van de ge meente zullen bepalen. Zo o.m. voor de wijk Centrum waarin de overbrugging van de spoorlijn Brusse.-Gent is opgenomen, evenals de onteigening van de volledige eigendom De Cock, nodig voor de nieuwe straat die langsheen de spooriijn zal ge trokken worden. Een tweetal klachten van de betrokken eigenaars zullen naar de ho gere overheid worden doorgestuurd. Voor het Fonteinbos werd ook een plan van aanleg aangenomen met het desbe treffende onteigeningsplan, evenals voor de wijk Molenkouter, de Osbroek waar een groenzone wordt voorzien Terjoden, Lokerenveld waarbij rekening werd ge houden met de nieuwe weg Aalst-Ninove, die op Terjoden zal uitmonden en voor de Leuvestraat. Op de Leuvestraat werd overigens een aantal onteigeningen beslist, in de Kortestraat 1-3 (eigendom wwe Gheysens) voor 1440000 fr. en Leuvestraat 30-32 voor 885000 fr. Voor de aanleg van de Driehoekstraat, zal ter hoogte van de Geraardsbergsesteenweg de woning ontei gend worden van Smet Gustaaf voor 332000 fr. OPRICHTING MUZIEKSCHOOL De raad sprak zich eveneens uit over de oprichting van een onderafdeling van de muziekakademie van Aalst in de lokalen van de gemeenteschool. Hierin wordt be paald dat de gemeente Erembodegem het nodige didactisch materiaal zal leveren, terwijl de leraars door de gemeenteraad van Aalst zullen aangeduid worden. Aan de verscheidene frakties werd eveneens gevraagd kandidaten aan te duiden voor het examen van klerk dat op 11 juni 1966 zal afgenomen worden. De raad keurde de rekeningen 1965 goed van de kerkfabriek van O.L.V. Hemelvaart, van St. Jozef Terjoden en van de Prot. Evan. Kerk Aalst. Ook werd ingestemd met het gewijzigd ontwerp voor de IJzerenwegstraat ingevol ge opmerkingen van de bevoegde overheid Door het Ministerie van Verkeerswezen werd tevens toelating verleend deze weg aan te leggen. De uitvoering zal misschien volgend jaar nog op het programma kun nen geschreven worden. Twee leningen werden goedgekeurd, 97.000 fr. voor het opmaken van plans van aanleg en 750.000 fr. voor de aankoop van een nienwe tankwagen voor de brandweer. Raadslid Ey.enbosch informeerde naar de plannen voor de Gaston De Schepper- straat, waarbij het kasnazicht van de ge meente, van de COO, evenals de rekenin gen van 1965 van beiden werden aanvaard. Ook werd het rooiplan aangenomen voor de Scherre- en Kromme Elleboogstraat en werd gunstig advies uitgebracht over de autobusdienst Aalst-Oordegem. De raad keurde ook het voorstel goed cm een nieuwe wagen aan te kopen voor de gemeentelijke politie. Burgemeester Boei verklaarde dat het huidige voertuig tien jaar oud is en niet meer aangepast aan de behoeften. Voor het vervoer van materieel zal deze wagen nochtans verder behouden worden, zpdat de nieuwe wagen een kleiner model zal zijn en ongeveer 72.000 fr. zal kosten. SANA DENDEROORD Dr. Daem bracht vervolgens verslag uit over de algemene vergadering van het Sana Denderoord te Overboelare. Hij verklaarde zich uiterst voidaan over de verzorging in dit sanatorium, waar momenteel 78 zieken verpleegd worden en waar 101 bedden be schikbaar zijn. Hij deed ook een oproep om verder de nodige steun te blijven ver lenen aan de werking van dit instituut Raadslid Brack en burgemeester Boei dankten raadslid Daem voor dit initiatief dat in de toekomst voor alle raadsleden bijzonder nuttig kan zijn. GEHEIME ZITTING In de geheime zitting werden twee be trekkingen van gemeentewerkman openver- klaard. De voorwaarden werden vastgesteld en de kandidaturen moeten ingediend wor den van 1 tot 31 juli. Dr. Rumbaut werd aangeduid voor de pokinenting, waarna Paul Van Den Abiel, Omer Van Renterghem, Etienne Baillius cn Willy Boriau werden benoemd als brandweerman. De wedde van politieagent De Brauwer werd geregulariseerd, waarna de raad het ontslag aanvaardde van de gemeentewerk man Antoine Pissoort. RICHTPLAN BRUSSEL OOK WESTWAARTS Dat men in het Leuvense kluwen ook niet te onderschatten financiële belangen van grote maatschappijen kan herkennen, weet stilaan iedereen die ook maar van ver is vertrouwd met sommige kapitalistische konstellaties. De olievlek uitbreiden in de richting Leuven, in de richting Halle let op de evolutie in de laatste Vlaamse gemeente (St. Pieters-Leeuw) ten zuiden van de Brusselse agglomeratie is één zaak. Een andere betreft deze, voorlopig nog vrijwel onmerkbaar, in de richting van het Dender- land, meer bepaald naar de Aalsterse ag glomeratie. Er zijn ruimschoots gegevens voorhan den die aantonen dat men in deze «rich ting» reeds fel speculeert... reeds letter lijk. Misschien wordt het tijd dat regionale groeperingen en verenigingen uit de Den derstreek zich omtrent deze situatie eens ernstig gaan bekommeren. Het richtplan van het Brusselse bv. toont de niet ondoor grondelijke aspiraties aan van sommige hoofdstedelijke financiële bonzen. Zoveel is zeker dat vooralsnog geen taalwetten, geen Richtplan van de Dender streek, enz. volstaan om te voorkomen dat staag maar zeker deze Brusselse maneu vers zouden slagen. Er zal meer nodig zijn om te beginnen een objectieve voorlichtingskampagne bij het publiek en tevens bij de kleine brave grondeigenaars, niet te na gesproken de gemeentebesturen. Een en ander heeft méér belang dan wat de man van de straat een flaminganten kwestie noemt. De slag die men van uit somzpige invloedrijke Brusselse kringen, op lange termijn, beoogt, heeft te maken met de vitale belangen van de streek op het sociale en ekonomische vlak. GULDENSPORENVIERING Naar verluidt zou de jaarlijkse Gulden- sporenviering ditmaal gepland zijn voor vrijdag 1 juli a.s. De jongens van 1302 hebben inderdaad, en jammer genoeg, nim mer rekening gehouden met de Aalsterse kermisdagen. Auto van impressario zwaar beschadigd Op weg naar Aalst is Dave Berry tijdens het voorbije weekeinde betrokken gewor den in een verkeersongeval. Op de autosnelweg geraakte de wagen waarin deze Engelse vedette had plaats genomen en die bestuurd werd door de Aalsterse impressario M. De Coster, wo nende Volksverheffingstraat, betrokken in een autobotsing. De wagen van de h. De Coster werd zeer zwaar beschadigd, terwijl hijze.f een lichte hersenschudding opliep. Dave Berry zelf werd licht gewond, evenals de zangeres Liliane die zich ook in de wagen bevond. VRUCHTBAAR De lichten aan de Keizerlijke Plaats en de Schoolstraat, om er een paar te noemen, hebben reeds hun vruchten afgeworpen. Aldus een Brusselse krant. Wij wachten. vruchteloos...

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1