omstreken H /t KLEIN LOGBOEK Oostvlaamse ekonomische situatie EROV pronostikeert: Groeiende Pendelbeweging in richting Gentse Industriezone Voetganger >p aangereden door personenwagen te Erpe Wijs en onwijs Tehuis voor Ouden van Dagen betrokken te Aalst Lof voor de brandweer Het wetsvoorstel Verroken ÊêÊÊL. 3L. AtUlk. H. Sakraments- processie 1966 ruin* NEC SPE, NEC METU.. icki 22ste JAARGANG Nr 45 van Aalst DONDERDAG 9 JUNI 1966 In de monografie «De arbeidsmarkt in Oost Vlaanderen 1947-1971» een uit gave van de Ekonomische Raad voor Oost-Vlaanderen wordt voor de Den derstreek vooropgesteld dat zij in grotere mate binnen de invloedssfeer van de Gentse industriezones zal komen. De auteur van deze monografie A. Voor- deckers wijst erop dat inzake de werkver schaffing in Oost-yiaanderen merkwaar dige resultaten zijn behaald ingevolge de talrijke nieuwe bedrijven, waarbij uiter aard de hoogkonjunktuur van de iaatste jaren mede een positieve invloed heeft uitgeoefend. Evenwel zijn nog belangrijke regionale verschillen. Dit blijkt bv. uit het feit dat voor het arrondissement Gent een stij ging van werknemers ten bedrage van 85 '/t wordt voorzien, waar dit voor het Waas land amper 44 zou bedragen. De oplossing blijkt volgens A Voordec- kers te liggen in een grotere werving van .arbeidskrachten in de verschillende ar rondissementen ten behoeve van de Gent se industriezones. GENTSE INVLOEDSSFEER Terecht wordt in deze monografie ver wezen naar de ekonomische stagnatie in Zuid Oost Vlaanderen meer bepaald Ge- raardsbergen en het Oudenaardse. Steeds volgens deze monografie mag worden verwacht dat het Noordelijk en centrale gedeeite van de Denderstreek steeds meer en meer binnen de Gentse in dustriële invloedssfeer zal komen. Een eerste, weze het vluchtige indruk van deze overigens niet onverdienstelijke monografie: De oplossing van regionale ekonomische noden wordt nogal gezien in het licht van de Gentse situatie. Hoe pertinent ook de opmerking in deze uitgave dat nieuwe woonzones op een be hoorlijke afstand van de werkgelegenhe den dienen voorzien te worden: b.v. de nieuwe woningen rond de Gentse industrie zones (Sidmar enz) kunnen op zijn zachst uitgedrukt nu reeds beschouwd worden als een zoveelste vergissing tegenover wat als «ruimtelijke ordening» moet gezien worden. Een en ander in deze monografie is overigens van die aard dat zij niet aan de kritische aandacht mag ontsnappen van al degenen die bekommerd zijn om de ver dere ontwikkeling van de Denderstreek. st, i ar den pestrf gn fwasl ns k met 'g «SI er Fr it nr. IS In Erembodegem-Terjoden troffen we twee viergeslachten in vrouwelijke lijn aan: Van Keymeule» Alf. 81 J. GhIJsels Elisabeth 49 j. Mertens Mar- cella 25 j. Devos Ann 2 J. Mertens RHa 20 J. en Dedecker Ingeborg 3 maanden. (Cl. Het Volk) IN ZIEKENHUIS OVERLEDEN jk Hi rum i ;dte 1 jtaris 12. Zaterdagavond omstreeks 18 u 50 werd in de gevaarlijke bocht aan de Dorp te ^^0 Erpe een voetganger aangereden door een personenwagen. De man werd hierbij ern- T stig gewond en werd overgebracht naar het hospitaal te Aalst waar hij enkele tAL uren nadien overleed. De omstandigheden van het ongeval zul len nog nader moeten onderzocht worden, maar de voetganger werd verrast toen hij op het voetpad stapte. Aalst .72 1.50 F I—F I,F De 83 jarige Cyriel De Landtsheer, Sta- tionsstraat 3 te Erpe werd door het voer tuig weggeslingerd en bleef bewusteloos op de rijweg liggen. Hij werd door de hulpdiensten 900 naar het hospitaal te Aalst vervoerd, waar hij ondanks de beste zorgen, rond 21 u is overleden. KUSSEN VERKORT HET LEVEN Een kus verkort het menselijk leven met drie minuten Tot deze onheil spellende vaststelling is hst psycholo gisch instituut van de Nijmeegse uni versiteit gekomen. De kus, aldus het rapport van de geleerden, veroorzaakt zulke hartklop pingen dat het hart in vier seconden meer werk verzet dan anders in drie minuten. Statistieken ter zake tonen aan dat 480 kussen van het leven één dag aftrekken; dat 2.360 kussen u op een week komen te staan en dat 148.397 kussen gewoonweg een verlo ren jaar betekenen. Als men het ons vraagt slecht nieuws voor verliefden... Een beeld uit de vele prachtige uitvoeringen tijdens het nacht feest op de Heisel ter gelegenheid van het 75 jarig bestaan van de encycliek ..Rerum Nov arum». Geestelijk personeel vertrokken Het is zonder enig ceremonieel gebeurd maar in de Dirk Martensstede heeft het afscheid toch hier en daar een beetje sen timentaliteit ontlokt. De ouden van dagen hebben immers het nieuwe rustoord voor bejaarden betrokken, dat door de COO werd opgericht in de omgeving van het Capucijnenklooster Maar op hetzelfde ogenblik verlieten ook de broeders het rustoord in de Kaltestraat waar zij gedu rende vele jaren de oudjes hebben ver zorgd. Zij zullen nu niet meer in de ver trouwde sfeer zijn en talrijke oudjes zul len hen ook missen, maar door de nieuwe indeling in het nieuwe rustoord konden zij niet meer in het personeel worden op genomen. Er is nu nog een datum die in de officiële stukken zal worden opgeno men en die voorlopig onbekend is. De of ficiële inhuldiging is immers nog niet ge pland, maar zal vermoedelijk slechts over een tweetal maanden doorgaan. Dan zul len alle oudjes meteen hun weg hebben afgebakend in hun nieuw verblijf... Het is ongetwijfeld niet gemakkelijk voor een vereniging of maatschappij in het drukke stads»even een vooraanstaande plaats in te nemen. Alleen wanneer de verdiensten op een voornaam peil staan, kan men aanvaard worden in de grillige gunst van de mensen. In de Dirk Martensstede heeft de Vrij willige Brandweer dit kunnen bereiken. Het Aalsterse korps kan immers op een ruime sympathie rekenen, niet al.een bij de bevolking, maar bij eenieder die iet of wat vertrouwd is met de hulpdiensten. De brandweer van Aaist is immers een keurkorps geworden. Nimmer of nooit is er een meer geschikte ge.egenheid geweest om deze verdiensten te onderstrepen dan bij de viering van het negentigjarig be staan. Het korps is dan gastheer van een sterke afvaardiging uit binnen- en buiten land, die zeker niet zullen aarzelen de mo gelijkheden van de Ajuinen te peilen. Maar er is meer. Het negentigjarig be staan is slechts een aanleiding voor een feestprogramma, dat werkelijk de Ajuin- stad in de greep van de spuitgasten zal brengen. Eerst en vooral het congres van de Ko ninklijke Belgische Brandweerfederatie en als toemaatje het eerste congres van de oud-brandweermannen, die met deze bij eenkomst de basis willen leggen van een aktie voor meer begrip en waardering voor het werk dat zij hebben gepresteerd. De muziekmaatschappij van de brand weer wordt dan nog in het nieuw gezet (althans op het domein van de instrumen ten) en dat is zowat de hoofdschets van de bedrijvigheid die binnen de muren van het stadhuis zal heersen. Nadien komen het sportveld aan de beurt, maar ook het stadspark, waar de fontein wordt ingewijd en waar tevens het nieuwe monument Desiré Dewolf zal inge huldigd; worden. Meer argumenten zijn er wellicht niet nodig om te bevestigen dat het negentig jarig bestaan van de Aalsterse brandweer werkelijk de ganse stad zal aangrijpen. VOLKSVERTEGENWOORDIGER R OTTE MEDEONDERTEKENAAR Volksvertegenwoordiger R. Otte heeft het Wetsvoorstel Verroken betreffende het taalgebruik in het hoger onderwijs medeondertekend. In tegenstelling met wat in sommige politieke kringen werd verwacht is PVV volksvertegenwoordiger L. D'Haeseleer niet kunnen ingaan op het verzoek van de h. Verroken om eveneens het voorstel te ondertekenen. Ook van de BSP werd een negatief antwoord ontvangen. VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK Kantoor Schoolstraat 26, Aalst Telefoon: 241.14 Postrekening: 301.72 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F 2,50 F HET NUMMER OPENBARE VERKOPINGEN Enke.e weken geleden deed zich in de omgeving van de urote Marst een groie verKeersopstopping voor toen de binnen koer van het staunuis en aiie straten die naar het «huwelijks-oord» ieidden door een twintigtal personenwagens werden in genomen. Er moesten toen maatregelen worden getroffen, die ondertussen alles zins vruchten hebben afgeworpen. Maar minder verantwoord nog zijn de openbare verkopingen die regelmatig in de omge ving van de Grote Markt doorgaan, en die vrijwel alle beschikbare ruimte op de voet paden innemen. Wanneer, zoals zateruag jl. ook vracht wagens onder de hamer vaden, is het on afwendbaar dat er geen plaats meer is voor het doorgaande verkeer. Kan voor dergelijke verkopingen niet een ruimte worden voorbehouden die minder hinder zou uitoefenen in het drukke verkeer en waar de eventuele kopers ook niet elke minuut aan een ongeva» zouden blootge steld worden? Nu is in elk geval de slechtste pïaals voorbehouden die op de ganse Markt kan uitgepikt worden. Er moet dan bovendien nog rekening mee gehouden worden dat de voorwerpen die onder de hamer val.en ook ter plaatse moeten gebracht worden, en dat ook kostbare minuten verloren gaan. HET GESCHENK Zondag a.s. 12 juni na de Hoogmis pro cessie door de stad. Daar de Halfoogstpro- cessie niet meer door gaat zal de wegwij zer er als volgt uit zien: Pontstraat, Houtmarkt, Zonnestraat, Keizerlijke Plaats, Vredeplein, Vrijheids straat, St Jozefskerk (Esplanadeplein) Es planadestraat, Vaartstraat, Werfkapel (Slotplechtigheid en ontbinding). Er wordt evenwei door de kerkelijke overheid op gewezen dat om het jaar de wegwijzer zal veranderen in die zin dat dan de weg van de H. Sacramentsprocessie zal gevolgd worden. Het eindpunt van de processie zal nochtans de Werf zijn. Door deze wijziging zal de Erewacht van OLVr ter Druiven deelnemen aan de Sacramentsprocessie Het is ongetwijfeld een goed initiatief geweest van het stadsbestuur om de Ko ning bij zijn bezoek een kunstwerk aan te bieden dat van één van de kunstenaars uit het Aalsterse is. Het werk van cera miek dat door burgemeester Bianckaert werd aangeboden is immers van de hand van Lieve De Pe.smaeker, de ceramiste uit Erembodegem, die enkele tijd geleden ook ae internationale prijs van Faenza won. Zij is één van de laureaten geweest in de Aalsterse Academie voor Schone Kunsten die overigens al vaak referenties heeft ge kregen... KULTURELE EN TOERISTISCHE ACHTDAAGSE TE EREMBODEGEM Mgr. Schelfhout zegende zondag II. de nieuwe O.L.Vr, Beroepsschool te Borsbeke klaslokalen en turnzaal van (Cl. Het Volk) De VTB-VAB Erembodegem heeft een reeks initiatieven genomen waardoor de as. Kermisweek benevens het bekende «brood en spelen» ook nog wat anders gaat bieden. Van 12 tot 20 juni wordt het inderdaad te Erembodegem een Achtdaag se voor Kuituur en Toerisme met o.in. een tentoonstelling waar wel enkele jonge maar bekende namen in voorkomen: De cartonisten Gal, Picha, Hugoké, de grafi cus Lue Verstraete, beeldhouwer Mare de Bruyne, de fotografen Walter de Mul ler en Bekbergen, ook nog de Groep Takel enz Het volledig programma van deze acht daagse ziet. er als volgt uit: Zondag 12 juni: Toeristische en kuitu- rele verkenningstocht naar Klein Brabant- Mariakerke en Weerde), Vlassenbroek, be zoek aan de internationale ikonententoon- stelling te Bornem en aan het kasteel te Marnix, evenals aan St. Amands Woensdag 15 juni Te 20 u. Literaire avond in de raadszaal van het gemeente huis met L.P. Boon, Gaston Durnez en de deklamator Jo van Eetvelde. Zaterdag 18 juni en maandag 20 juni: Tentoonstelling in de raadszaal van het gemeentehuis.

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1