?>e en omstreken -t LOGBOEK Scherper politietoezicht noodzakelijk Auto Racesnobisme moet eindigen Inzet der Aalsterse Brandweerfeesten DENDER- PROBLEMEN... Leraar onder auto te Aalst Auto tegen paal te Aalst Verkeers veiligheid en Siesegemkouter terug op dagorde Senator Coppens kreeg voldoening Parkeerplaatsen KLEIN Volksvertegenwoordiger D'Haeseleer: Tegen Wetsvoorstel Verroken Albert Baeyens overleden BEROUW Het aktiecomitee treedt op voor het Geraardsbergse Gazet van Aalst NEC fPE, NEC METU DE GAZET VAN AALST en omstreken VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK Kantoor Schoolstraat 26, Aalst Telefoon: 241.14 Postrekening 381.72 3 maandab 52,50 F 6 maandab. 120.F Jaarabonnement 230,F 22ste JAARGANG Nr. 51 DONDERDAG 30 JUNI 1966 2,50 F HET NUMMER Het tragisch ongeval dat zich zon dagavond aan de hoek van de Korte Nieuwstraat en de Keizerlijke Plaats heeft voorgedaan en waardoor een vader van vier kinderen brutaal uit het leven werd gerukt, geeft pijnlijk te denken aan allen die enigszins bekend zijn met het stilaan fameuze snobisme van jeugdige auto-racers, die voor hun spektakels o.m. ook de Hopmarkt en aanverwante straten uitkiezen. Het wordt in elk geval noodzakelijk dat paal en perk wordt gesteld aan de wijze waarop deze moderne jeunesse dorée tij dens het weekeind in het stadscentrum, bij voorkeur zeer laat, rondtoeren. De sfeer van de Korte Nieuwstraat is wat zij is Niemand misgunt de jeugd haar pretjes en haar dansjes. Maar het loopt de spuigaten uit wanneer men zou du.den dat sommigen onder hen met de wagen van papa of mama het stadscentrum mogen onveilig maken. Daarenboven houdt een doeltreffende jeugdbescherming ook in welbepaalde ge vallen een preventief optreden in van de overheid, van de opvoeders. Voor de ge.egenheid zou dat in hoger- vermelde omgeving wel eens een drastisch optreden mogen worden. Nu vandaag terug de verkeersveiligheid ter sprake komt in de Aalsterse gemeen» teraad, kan ook eens de aandacht gaan bv. naar de Korte Nieuwstraat, waar beur telings parkeren meer dan noodzakelijk is. Zondag jl. werden de feeste.ijkheden ter nT gelegenheid van het negentig jarig bestaan a' van de stedelijke Vrijwillige Brandweer I te Aalst p.echtig ingezet met een open- s'i luchtmis op de Grote Markt, opgedragen I door Mgr. Van Peteghem, Bisschop van I Gent. lfj Na de mis werden aan de muziekkapel sr| van de brandweer nieuwe muziekinstru- >1 inenten overhandigd vanwege de verschil- e-l lende dekenijen der stad. De inzet van dit lustrum werd bes'.oten met een grote optocht naar het stedelijk kerkhof waar een bloemenhulde gebracht werd aan de afgestorven leden. Het is de mensen die reeds sinds een hele tijd de infrastructuur van de Dender streek onderzoeken en trachten te verbe teren, niet ontgaan, dat ook de Dender aan de orde is geweest. Resultaten zijn tpt hiertoe uiteraard niet voortgevloeid uit dit bezoek; maar men verwacht niettemin dat een en ander zal kunnen verwezenlijkt worden. Overigens ligt het in de bedoeling van vele mensen de volledige steun van minister Desaeger te vragen voor deze noodzakelijke werken. Kan in dit verband niet even worden verwezen naar de toestand van de jaag paden naast de Dender tussen Aalst en Denderleeuw. Honderden fietsers gebrulk- ten voorheen deze wegel omdat de verbin ding tussen Denderleeuw en Erembode- gem enerzijds en Aalst anderzijds nierdoor kon ingekort worden en waarop voor het ogenblik ieder verkeer verboden is. OP SLAG GEDOOD De 45 jarige leraar Pierre De Schaep- drijver, wonende Ploegstraat 16 te Aalst, was na een feest in de Handelsschool, Keizerlijke Plaats, zondagnacht omstreeks 24.15 uur nog even binnengestapt in het drankhuis «De Drie Koningen», rechtover de school. Enkele minuten nadien verliet hij het drankhuis en stak de straat over om zijn wagen te bereiken toen hij plots verrast werd door een personenwagen, bestuurd door een garagist uit Aalst. De ongelukkige werd met geweld ten gronde geslingerd en was vrijwel op slag dood Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier minderjarige kinderen. De gerechtelijke diensten kwamen ter plaatse voor het onderzoek. Vier gekwetsten Een personenwagen waarin vier jeugdige Brusselaars hadden p.aats genomen is zon dagnacht omstreeks 23.30 uur te pletter gereden op een paal naast de Kapucienen- laan ter hoogte van de St. Jobkapel. Vier personen liepen hierbij verwondin gen op waarvan één levensgevaarlijk, nl. de jeugdige Roger Lissens, wonende Van Den Brandestraat 56 te Brussel. Al de ge wonden werden ter verpleging naar het stedelijk ziekenhiis gevoerd. Hoe het ongeval zich heeft voorgedaan moet nog uitgemaakt worden, alhoewel vermoed wordt dat de wagen ingevolge een te hog snelheid uit de baan werd geslin gerd. JÉBI IN RAADSZITTING VAN HEDENAVOND Terwijl de meeste Aalstenaars hun reiskoffers klaarmaken hebben de vroede vaderen nog een gemeente lijke dagorde af te werken waarbij van de zijde van de oppositie terug de Siesegemkouter en de verkeers veiligheid worden te berde gebracht. De V.U. zou daarbij de bedoeling hebben in de raad enkele vragen te stellen omtrent wat genoemd wordt het Viaamse uitzicht van de stad dat nog steeds hier en daar via ouderwetse rcklame-opschriften uit de tijd van «La Flandre de maman» in 't gedrang wordt gebracht. Friac en Verkoop C.O.O.-eigendommen Een vijftal punten van deze dagorde hebben andermaal betrekking op de eko- nomische expansie, meer bepaaldelijk de afwerking van het Friac-eompiex. Punt zeventien van de dagorde betreft de openbare verkoop van een COO-gebou- wencomplex aan de Kattestraat, nrs. 32 en 34. Als laatste punten op de dagorde het reeds genoemde voorstel van een raadslid strekkende tot het verlenen van een mach tiging aan het college ten einde wat ge noemd wordt «het nodige te kunnen doen» om de vernietiging aan te vragen van het K.B. van 19 september 1962 door hetwelk de Siesegemkouter als industrieterrein be stemd werd. Tenslotte enkele vragen door raadsleden betreffende Verkeersproble men in onze stad, vraagstukken op gebied van ^Denbare werker in onze stad, criteria voor het toekennen van stadstoelagen aan Aalsterse verenigingen en bevordering van het volledig en zuiver Vlaams uiterlijk van onze stad. Jeugd wordt ingeleid in wegcode Tijdens de bespreking van de nieuwe wetgeving op de beteugeling van de dron kenschap vooral de invoering van de ademtest heeft senator Coppens uit Denderleeuw ook de kennis van de wegcode te berde gebracht. Hij achtte het noodzakelijk maatregelen te treffen om vooral de jeugd op te leiden m het aanleren van de wegcode. De lessen in de wegcode zouden bovendien op het leerprogramma moeten ingeschreven wor den. Deze lesnen zouden er later ook toe bijdragen gemakkelijk het rijbewijs te verwerven dat zal ingevoerd worden met de nieuwe reglementering. Minister Grootjans heeft op deze vraag van senator Coppens reeds geantwoord en heeft besloten de voorstellen in instruc ties om te zetten aan de schoolhoofden. Zo zal de jeugd meer geintegreerd wor den in het toepassen en het aanleren van de wegcode. Een voorstel dat alleszins vruchten zal afwerpen in de toekomst. Enkele maanden geleden ontstond er enige verwarring rond de Grote Markt toen een sliert wagens voor huwelijken werden opgehouden en de verkeersopstopping tijdens de zaterdagmarkt nog niet kon vermeden worden. Daarbij kwam dan nog een bescheiden voorstel om de openbare verkopingen op de Grote Markt naar een andere plaats over te hevelen, aangezien er tijdens de zater- dagdrukte allerminst plaats is voor meu bels en oude machines op de stoepen rond het stadhuis. In verband met het eerste punt heeft burgemeester Blanckaert een radikale maatregel getroffen. De binnenkoer van het stadhuis die slechts voor personeels leden van het stadsbestuur en de mensen van de vrijwillige brandweer toegankelijk is leden van de gemeenteraad komen er natuurlijk ook bij zal voortaan 's zaterdags moeten vrijgehouden worden om de wagens voor de huwelijken plaats te bieden. Enkel een beperkte ruimte zal worden toegestaan aan de voertuigen die om een of andere reden toch op de par keerplaatsen mogen gesteld worden. Zo zullen de huurauto's voortaan wel rustig kunnen manoeuvreren. Indien er ooit enig resultaat zou voort vloeien uit de talrijke onderhandelingen en voorstellen tot inneming van een deel der Pupillenschool, om zodoende een uit gang te hebben naar de kant van de Graan markt, zouden alle problemen meteen op gelost worden... De volgende volksvertegenwoordigers uit het arrondissement hebben ge stemd voor de inoverwegingneming van het wetsvoorstel Verroken L. Moyersoen, R. Otte, A. Van Hoorick, Dr. Van Leemputten. Stemden tegen L. D'Haeseleer en VValtniel Tijdens het voorbije weekeind overleed de Aalsterse schrijver Albert Bayens. Albert Bayens verwierf in de vooroor logse jaren naam als een verdienstelijk volksschrijver (Die Goede Moeder Aarde) en was tevens auteur van verschillende toneelstukken o.m. «Een Mandeken Fruit» dat destijds door de Aalsterse toneelvere nigingen in de Openluchtschouwburg werd 'opgevoerd. Hij was ook vele jaren als onderwijzer verbonden aan het Koninklijk Atheneum te Aalst. De eeuwenoude kapel van O. L. Vrouw van Bijstand, langs de Leuvestraat te Erembodegem, zal eerlang gesloopt worden, daar het terrein moet dienen voor het oprichten van een school. (Cliché Het Volk) Bij het afsterven van Albert Baeyens stuurde een lezer ons 'n zeer mooi sonnet dat we hier iaten verschijnen 'k Heb weer naar u geluisterd, oog geloken. Lief klinkt uw lied, o Pan, in 't zondig veld En weder is mijn hart in drift ontstoken Waanzinnig blind den doolweg ingesneld. Daar dansten rondom mij de zondespoken, Mijn lijf werd siddrend en mijn ziel ontsteld. Heer, 'k heb naar U mijn armen uitgestoken, En Gij, Gij hebt mijn zonden niet geteld. Omdat ik rouwend voor Uw voeten viel, En smeekend als een kind tot U verhief de Rouwvolle vaas van mijn ontwijde ziel, Aanvaardet Gij het offer van mijn leed En reikt mij, Heer, de rozen van Uw liefde, Die Ge aan mijn eigen doorn ontbloeien deedt. Aalst 1917 Albert Baeyens. Na een bezoek aan de kerk der P.P. Jezuieten Rozen stonden te geuren op de Communiebank. RUIMTELIJKE ORDENING Op een recente nationale kontaktdag van de Nederlandse federatie van makelaars in onroerende goederen heeft de bekende Nederlandse professor en specialist in de ruimtelijke ordening, Dr. Hendriks, volgen de beschouwingen ten beste gegeven die voor de autoriteiten in ons land niet onbe langrijk zijn «De demografische ontwikkeling die in de komende periode, naar verwacht wordt, zich zal gaan voltrekken, vereist het krij gen van klaarheid inzake de ruimtelijke indeling die wij wil.en nastreven en in zake de wijze waarop de gebouwde omge ving dient te worden gerealiseerd. Er ontbreekt momenteel nog, zegt Prof. Hendriks, het nodige onderzoek naar het ruimtelijke beeld van de tota e verstede lijking waaruit de nieuwe vormen kunnen worden afgeleid. Bij de bestaande onduidelijkheid ten aanzien van de ruimtelijke ordening komt ook de vaagheid van de grondslagen voor de verkeersplanning. De ekonomische groei biedt ruimte voor het maken van een keuze tussen verschil lende mogelijkheden. Voorwaarden voor de keuze, zegt Prof. Hendriks, zijn het kennen van de mogelijkheden.» MINDER ALCOHOL De verkoop van a.coholhoudende dran ken zou de laatste weken in ons land fel verminderd zijn. In brouwerijmiddens wijt men dit o.m. aan de voorgenomen alcoholtest, mede de recente strenge vonnissen van verschil.en- de rechtbanken tegen dronken autobestuur ders. NAKLANK KONINKLIJK BEZOEK DENDERSTREEK In Ninove is men nog lang niet uitge praat over het koninklijk bezoek aan de Denderstreek, meer bepaald te Ninove. Dit houdt verband met het feit dat tij dens de nacht die aan dit bezoek vooraf ging op de stadhuisgevels te Nmove anti- royalistische leuzen werden aangebracht. Een onderzoek naar de daders heeft blijkbaar tot dusver niet veel opgebracht, zodat «De Denderklok» de vraag stelt of het nu eigenlijk menens is (met een ern stig onderzoek). BRANDWEERAKTIVITEITEN In Be'.gie gaat geen uur voorbij zonder dat de brandweer opgeroepen wordt. In 1965 moesten de brandweerkorpsen gevolg geven aan 9.115 oproepen. Niet min der dan 78 personen kwamen ingevolge brand om het leven, onder hen één brand weerman. De regering heeft een wetsontwerp neer gelegd dat bijzondere maatregelen voorziet ten bate van gewesten die aan ekonomische depressie .lijden. Het Aktiecomitee voor de ekonomische ontwikkeling van het arrondissement Aalst heeft de nodige stappen bij de regering gedaan opdat de streek van Geraardsber- gen, waar de bevolking bestendig achter uitgaat, van deze uitzonderlijke gunsten zou kunnen genieten. Tevens verzoekt het, dat ook Zottegem en het industriepark te Ninove als ontwik- kelingspolen zouden worden erkend. De aanvraag werd bege'.eid met een ste vige nota die voor een gunstige oplossing pleit. We hopen dat deze stappen met succes zullen worden bekroond.

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1