7>e en omstreKen Kermisstemming in de raadszaal De alcoholtest Regeling stadsdiensten (4) DE VERWACHTE "NEDERLAAG,, Prijzen werkelijk zonder konkurrentie «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 Lachen is gezond Pensioen voor raadsleden in overeenstemming met hun waardigheid en hun ambt Vakantie voor allen of bericht aan de lezer! 70 tijdelijk bedienden en arbeiders afgedankt. Na Verroken... C V P. AALST BALIE VAN DENDERMONDE Gazet van Aalst NEC EPE, NEC METU 22ste JAARGANG Nr. 52 ZATERDAG 2 JULI 1966 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER De laatste zitting van de Aalsterse ge meenteraad voor de vakanties, heeft aanleiding gegeven tot een kermis stemming, ook al waren bepaalde on derwerpen niet van aard om de lach lust op te wekken. Zo de Siesegemkouteï, dc verkeers veiligheid en honny soit qui mal pense datgene wat Frans De Brul nogal omslachtig de bevoid.r.ng van het Vlaamse uitzicht van de stad Aalst heeft genoemd. In e k geval zitten in de drie onder werpen méér dan de spreekwoorde lijke wolfijzers en schietgeweren. Voor de rest zijn dc meeste raadsleden op hun paardje gesprongen en hebben hun straatje éven in de verf gezet. Een licht hier, een verkeerspiakkaat daar, zodanig dat burgemeester B'an- ckaert en dd. gemeentesekretaris Van de Wiele het niet konden bijhouden. Ook nog dit de jongere generatie was tijd ns deze zitting zéér aktief waarbij het raadslid Frans De Brul alle re- kords sloeg. Hoe ontspannend de Aalsterse raads zitting wel moge zijn kan blijken uit de aanwezigheid van sommige stads genoten. Wie aan zenuwdepressies lijdt kan momenteel in e k geval het bijwonen van de Aalsterse raadszitting worden aangeraden. De PVV Volksvertegenwoordiger Mer- gam is van oordeel dat de gemeente raadsleden meer sociale zekerheid moeten krijgen. Dies onze man een wetsvoorstel neer legde dat een pensioen beoogt voor de raadsleden (zie onze Aalsterse pap penheimers al glimlachen). De liberale volksvertegenwoordiger licht zijn voorstel als volgt toe «dat al wie een belangrijk deel van zijn leven aan de uitoefening van een man daat heeft gewijd, verzekerd dient van zijn oude dag, die in overeenstemming is met zijn rang en met de waardig heid van zijn ambt.» SIESEGEMKOUTER In het gedetailleerd verslag van de raads zitting zullen alle besproken onderwerpen nader belicht worden. Uit de dagorde wil len wij alleen nu de Siesegemkouter pluk ken. De raad besloot immers de beslissing om het K.B. waarbij deze kouter industrie terrein werd, uit te stellen tot de betrok ken firma met de stad kontakt heeft opge nomen en eventueel een andere vestigings- Een Antwerps blad, dat nogal gretig verslonden wordt in sommige mid dens, omdat het onze Vlaamse frondeurs- mentaiiteit voedt, heeft de gewoonte te spreken van de PRAATBARAK, en hier mede worden de wetgevende kamers be doeld. Alen moet nu niet veronderstellen dat alle senatoren feniksen zijn. Er zitten mjsschien wel personen in, die beter niet zouden helpen wetten maken, maar kom, zij maken het noodzakelijke pigment uit van de demokratie. In de zaak v. de aicohountoxicatie en de veiligheid op de weg heeft de senaat zich in elk geval zeer waardig en daarbij BE VOEGD getoond in de zaak. Een vraag aan de hh. Senatoren, laat deze nieuwe wet een of twee jaar aan de Praktijk getoetst zijn en leg ze dan terug op het stramijn van uw wetgevende be voegdheid. Nu kan ik hetzelfde niet zeggen van de perskonferentic van de heer minister van Justitie. Wat onze nationaie gendarmerie aan de officiële pers heeft medegedeeld, kan juist zijn, maar is in ieder geval niet begrepen door de pers en zeker ook niet door het publiek. Omdat de zaak interesse \oor mij had, heb ik mij enkele dagbladen aangeschaft om het relaas te lezen van de konferentie van de h. Wigny, minister van Justitie. Het gaat hier vooral om het verband tussen het aantal gedronken glazen bier en 'iet bekomen van alcoholgehalte in het bloed of in de adem (Taux d'alcohoiique). Er is een algemene fout, omdat men uit gaat van de resultaten bekomen door onze militaire politie in Duitsland,-bij de vast stelling van dronkenschap aan het stuur. De eerste opmerking is een vraag Zijn de opgegeven promille, het resultaat van een ademtest-proef of van een bioedontle- ding Zo het uitsluitend ademtestproeven zijn, dan zou dit het bewijs leveren van de deug delijkheid van deze methode. Alaar de pinten in Duitsland zijn niet gelijk aan de onze. In Duitsland drinkt men doorgaans kleine pinten van 200 milli liters ofwel grote pinten van 500 ml. en in Beleren maten van 1 liter of 1000 ml. De gegevens door de gendarmerie ver strekt waren gebaseerd op pinten van 200 ml. zonder aanduiding van het alcoholge halte. In Beigie is de inhoud van de bierglazen 250 ml. voor pils en 333 ml. voor export. Vandaar de verwarring in vele dagbladen. De groep «Standaard» en «Het Laatste Nieuws» geven geen cijfers. «Le Soir» heeft het omgerekend in ex portglazen 3 pinten is geiijk aan 100 cl. of 1 liter. De «Volksgazet» geeft cijfers aan voor wijn, Spirituozen en Bier. Maar de dispo sitie is nogal ongelukkig, niemand zal er zich uit verstaan. Hier ook vijf pinten bier voor 1 liter. In «Het Volk» wordt de eenvoudige op somming gedaan op basis van glazen bier van 200 ml. In «La Libre Belgique» wordt ook het onderscheid gemaakt tussen wijnen, spiri tuozen en gewoon bier. Een grote fout bij het het zo geleerd doende dagblad. Men beweert dat de alco holverwijdering uit het lichaam 0,15 gram per uur is. De Libre, uit traditionele ge woonte, weet wel waar de kïok hangt, maar niet waar de klepel bengelt. Het zal ons oen genoegen zijn dit lijfblad van de frans kiljons de weg in de cijfers te wijzen. (VERVOLG OP 2e BLADZ.) plaats (vermoedelijk zal de omgeving van het stadhuis voorgesteld worden) werd gevonden. Indien dan toch de Siesegem kouter wordt weerhouden, dan zal de Aal sterse raad zich uitspreken. Verder werd ook vernomen dat binnen kort een bijeenkomst wordt gepland van de commissie van openbare werken, waar op schepen Claus een overzicht zal geven over de stand van de openbare werken in de stad en tevens rle toekomstplannen zal ontvouwen. In verband met de verkoop van de COO- gebouwen in de Kattestraat langs de zijde van de De Ridderstraat, werd nog aange stipt dat de kapel zal behouden blijven, vo'gens het plan van aanleg dat werd goed gekeurd. Hierover zal later nog een en an der gezegd worden... Ook werd besloten op het industrieter rein van het Wijngaerdveld een perceel grond te verkopen aan de firma Dhondt- Temmarman, Molenstraat Aalst, voor de oprichting van een nieuwe fabriek. Wie de oude Aalsterse tradities en de naoorlogse socia e wetgeving eerbiedigt, gaat tijdens de nationale julimaand met vakantie. Destijds sloegen ('e Aalstenaars hun ten ten op in de nabijheid van Me'.dert-vijver, Overmere-Donk, Hofstade-Bad, en wat al meer. Omdat het water er veel te smal en veel te diep was en nog om vele andere redenen meer logeren of bivakkeren duizenden en duizenden Aalstenaars ja er zijn zoveel Ajuinen van Adinkerke tot het Zoute. Aan onze lezers en ook aan onze niet- lezers gunnen we van harte een prettig zeeverlof, schoon wij natuurlijk geen be zwaren hebben, diegenen die van oordeel zijn dat Vlaanderen lang niet het schoon ste land ter were d is en derhalve verder trekken, naar de Ardennen, naar Parijs by Night, naar de stad van de Eau de Cologne aan de Rijn, naar Zwitserland, naar Italië, r.aar Roemenie, Zuid-Slavie, en zelfs naar China... De lezers die het interesseren mogen dan ook langs deze weg aannemen dat ons kantoor gesloten is van 16 tot en niet 25 juli as. Ons b'ad verschijnt dus niet op 21 juli en 23 juli as. AALSTERS STADSBESTUUR BEZUINIGT DRASTISCH In het kader van wat bezuiniging op de personeelsuitgaven wordt genoemd, heeft het stadsbestuur dezer dagen 70 tijdelijke bedienden en arbeiders afgedankt. Het be treft hier personeel dat destijds voor tij delijke betrekkingen was gerecruteerd tus sen werklozen. Zo deze maatregel niet onverwacht komt, heeft zij toch verwondering verwekt door dat zij vrij plots aan de betrokkenen werd medegedeeld. VOOR KEKMISVERLOF EN 21 JULI 1966 Er wordt ter kennis gebracht van de bevolking dat de stedelijke diensten zul len gesloten zijn van 11 juli tot en met 17 juli (kermisveriof) en op 21 juli (Na tionale Feestdag). Volgende diensten zuLen echter wel ver zekerd worden ten behoeve van 't publiek. Burgerlijke Stand open op 11, 13, 15 en 16 juli, teikens van 8u30 tot 11 uur, maar uitsluitend voor de aangifte van ge boorten en overlijdens. Bevolking open op 11, 13 en 15 juli, teikens van 8u30 tot 11 uur. De aandacht van de personen die een internationale reispas wensen aan te vra gen wordt er op gevestig dat het bureel van de bevolking enkel open is volgens bovenstaande dienstregeling en dit enkel voor dringende gevallen. Er worden geen internationale reinpas- sen afgeleverd. Reinigingsdienst het huisvuil zal niet afgehaald worden op maandag 11, dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 21 juli. Normale dienstregeling op donderdag 14 en vrijdag 15 juli. Werkiozondienst Er is vrijstelling van scempelkontrole van 11 juli tot en met 23 juli. Geuurende deze periode is het bureel gesloten voor het publiek. Slachthuis Op maandag 4 juli open van 10 tot 12 uur voor aanvoer en aan- gifie. Op andere dagen geldt de normale dienstregeling. Zwembad Gesloten van 10 juli tot en met 17 juli. Vismijn Gesioten van 10 tot en mei 17 juli. Stedelijke Bibliotheken Centrale bibliotheek, Kattestraat 17 Open op 11, 12, 13, 14 en 15 juli (normale dienstregeling). Gesloten op zaterdag 16 juli. De wijkbibliotheken Sint Jobstraat en Binnenstraat zijn gans de week gesloten. Wanneer het Aalsterse brandweerkorps ooit zijn eeuwfeest viert, zullen de oude stallen van de Hertog de Berry, zijnde het huidig brandweerarsenaal, een andere bestemming hebben. Uit ons archief, ter gelegenheid van de brandweerkorpsfeesten, dit prentje van het arsenaal. Het verwerpen van de inoverweging- neming van het wetsvoorstel Verroken heeft aanleiding gegeven tot rouwtitels in de grote Vlaamse dagbladpers Zwarte Dinsdag, Fatale Stemming, enz. Daaruit kan blijken dat sommigen zich uitslag van de stemming, meteen omtrent nog illusies hebben gemaakt omtrent de de reele politieke verhoudingen, die an ders liggen dan zij in cijfers naar voor komen. Daaruit kan tenslotte ook blijken dat Vlaamse Beweging, onvoldoende rekening men, eens te meer, in de rangen van de houdt met die constanten in het Belgisch poiitiek bedrijf, die de basis vormen van een anachronistische, a-sociale, want negen tiende eeuwse unitaire staatsstructuur. Een van deze constanten is dat een Bel gische regering onder geen beding mag bezwijken als gevolg van een Vlaamse aan gelegenheid. Eén regering heeft ooit, ten tijde van Hertoginnedal, even begeven, maar uiteindelijk bleef zij. Laat staan dat rond een wetsvoorstel Verroken op het gouvernementele vlak herrie zou komen. Het was voldoende dat een Wigny en cs. duidelijk te verstaan hadden gegeven dat een meerderheid voor Verroken, hun ontslag tot gevolg zou hebben, het was een al dan niet vermeend dreigement, dat in elk geval effekt had. De rest was tendele de uitdrukking van een oprechte bezorgd heid om de belangen van dc Vlaamse ge meenschap, ten dele de uitdrukking van een welbedacht electoralisme, en dit over alle partijen heen. Zen tweede Cuntsiaute 1«« de Belgische politiek is deze, die ten koste van de rech ten van een gemeenschap in dit geval de Vlaamse de eenheid van de traditio nele partijen, volgens een verouderde for- mu.e, wil behouden. Dit houdt in dat het wetsvoorstel Verroken ze'fs na een inover- wegingneming gedoemd was om uiteinde lijk in de parlementaire diepvries te ge raken. Men doet er goed aan zicii de namen te herinneren van diverse conservatieve franskiljonse voor-stemmers, omdat men niet zou gewagen van een federalistische stemming Alisschien is het verheugend verschijnsel wel de houding van een twin tigtal Vlaamse socialisten In elk geval om iets dat in de lijn van de verwachtingen ligt, althans voor wie scherp toekijkt, is er geen enkele re den om \errast, om verontwaardigd te zijn. Te weten wat Verroken nu denkt, in de rust van zijn Oudenaardse streek, zou een belangrijk e ement kunnen zijn voor het \asisteiicn van een prognose van de Vlaam se aktie op korte en en lange termijn... R.S. Het Arrondissementeel Hoofdbestuur op 28 juni 1966 vergaderd, neemt kennis van de stemming betreffende de inoverweging- nemmg van het Wetsvoorstel Verroken. Feliciteert de CVP Volksvertegenwoor digers. in het bijzonder de Heren L. Moyer- soen en R. Otte, voor hun stemming, als mede de Volksvertegenwoordigers der an dere partijen, die de inoverweging-neming stemden. Klaagt de stemming aan der PVV Volks vertegenwoordigers, in het bijzonder van de Heren D'Haeseleer en Waltniel. De Orde van Advokaten bij de Recht bank van Dendermonde heeft voor het gerechtelijk jaar 1966-67 Mter Melis uit Sint-Niklaas tot stafhouder verkozen. Tot leden van de Raad der Orde Mr. M. de Coninck van Noyen uit Aalst, Mr. G. Piret uit Dendermonde, Mter. A. De Buckelaere uit Aalst, Mr. M. Duerinck uit Dendermonde, Mr. G. Grysolle uit Aalst, Mr. J. Convent uit Hamme, Mr. R. de Loos uit Lokeren en Mr. R. Maréchal eveneens uit Lokeren.

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1