en omstreken Is Denderstreek een stuk «Lelijk Belgie» m-, 11 20 29 19' OFFICIËLE HANDELSFOOR Contra vestiging Shape KLEIN LOGBOEK STAD AALST 10 dagen grote attrakties n r Eigentijdse «Make-up» ten gerieve van bewoners en toeristen ontbreekt Duivenliefhebbers: r Iïr* BOUWVERGUNNINGEN NIEUWERKERKEN TREEDT TOE TOT INTERKOMMUNALE K r anten lezers Wijs en onwijs... VAN tot AUGUSTUS 1966 dig NEC EPE, NEC METU. Gazet van Aalst DE GAZET VAK AALST en omstreken VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK Kantoor Schoolstraat 26, Aalst Telefoon: 241.14 Postrekening: 381.72 3 maandab. 6 maandab. Jaarabonnement 52.50 F 120,— F 230,— F 22ste JAARGANG Nr. 59 DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1966 2,50 F HET NUMMEP Is de Denderstreek een stuk van dat «Le!ijk Belgie» dat de bekende Ant werpse architekt Braem hééft bedoeld in een spontane opwelling van re- aktie tegenover de oerwoudpolitiek die inzake ruimtelijke ordening in dit land woekert Laten wij het al dan niet complexe probleem van de ruimtelijke ordening over aan specialisten en beperken wij ons voor wat de Denderstreek betreft tot de ogenschijnlijke detailkwesties die te maken hebben met de «make- up» van onze stadjes en dorpjes iangsheen de Denderboorden. Als we dat nauwgezet gaau doen, en daartoe onk mogen beroep doen op belangstellende lezers, dan zou wel kunnen blijken dat heel wat openbare instanties deerlijk tekortkomen, dat er wei enkele gemeentebesturen zijn die hun plicht begrijpen en hun stad en hun dorp, om het VTB-voorzitter Jan van Overstraeten na te zeggen, schoner en beter willen maken. Het zou kunnen zijn dat die noodzakelijkheid aan een «make-up» van de Denderstreek meer te maken heeft met initiatief, dynamisme en verbeel ding, dan met financiële mogelijkheden. «Geen bijster mooi meisje» Bij analogie heeft ooit eens iemand, die in Vlaanderen niet de eerste de beste is, maar wiens naam we weivoeglijkheidshalve met noemen, van de Denderstreek beweerd jat zij bezwaarlijk een mooi meisje zou tunnen genoemd worden. Aangenomen dat dit zo is (schoon er o.i. geen lelijke meisjes zijn, hoogstens Kantippcs) hoeft men toch geen Roger Vadim te zijn om te weten dat waar de latuur te kort schiet, de «make-up» de tunst is van de re-creatie. Als we het aanschijn van de Den derstreek in toeristische perspek- tieven gaan beschouwen, dan is het zeker niet overdreven te bewe ren dat zij uiteraard elke vorm van toeristisch sex-appeal ontbeert om het nu eens zeer sterk uit te drukken maar dat zij, steeds de Denderstreek, zelfs een behoor lijke minimum vorm aan «make- up» ontbeert. Koeien krijgen leverziekte Meer, in vele opzichten is ze vuil, slordig onwelriekend langsheen de grootste on overdekte riolering die de Dender is, on- ïygieoisch de koeien langsheen de Den- Ier krijgen de leverziekte, zei senator E. Coppens. Nergens, tenzij misschien in Nederland, schenken onze propere Vlaamse huisvaders en huismoeders meer aandacht aan een net en goed onderhouden huis. Rijd langs de wegen, ook in de Denderstreek, en je zal bv. vastste'.len dat een der belang rijkste vormen van vrije tijdsbesteding bestaat tn het netjes schilderen van huis gevels, het bijhouden van bloemenperkjes, het wekelijks wassen van de auto's, enz... Waarmee maar wil gezegd zijn dat niet de partikuiieren verantwoordelijk zouden ztjn voor het feit dat de Denderstreek er niet uitziet als een fris, mooi, lachend meisje. Schoon het «Verboden te storten» nog altijd op het merendeel van de Den derstreek-Belgen werkt als een rode lap op een Spaanse stier. Beweren dat het elders allemaal niet veel beter en niet veel schoder is, doet niets ter zake. Elk moet maar vagen voor zijn eigen drempel. Twee opvallende aspekten van die «lelijke» Denderstreek zullen wij in een volgende bijdrage behan delen. In dit geval komen zowel de verantwoordelijkheden én van partikuiieren én van openbare be sturen in 't gedrang. Clk. Geraardsbergen: Het ziet er naar uit dat bijaldien het Henegouwse stadje Chièvres de Nato-bonzen be valt, uit een nog wei onverwachte hoek verzet valt te vrezen. Duidelijker De duivenmelkers uit het Geraardsbergse zouden over hun toekomstige Nato-buren niet te spre ken zijn. Zij vrezen inderdaad dat op het vliegplein van Chièvres het luchtver keer terug intenser zai worden. Schrijft het plaatselijke blad De Geraard «Als t mogelijk was zou den de doven kunnen gelukkig zijn met die piaag. Mooi vooruit zicht voor ouderen die hunkeren naar vrede, stilte en rust. Het gaat nu al zo rampzalig met de vluchten zeggen zij (de duivenmelkers). Wat za. het dan worden met al die radar en de rest Zij hebben gelijk en het zou ons niet verbazen moest de Shape in de streek die liefhebbers lelijke parten spelen.» Welke parlementair springt voor de Geraardsbergse duivenliefheb bers in de bres Wie, zegt U, waarde lezer Voorstel tot verkoop van oude pastorij. Pensioen voor oud-burgemeester Van Landuyt. Tijdens de laatste raadszitting hebben de vroede vaderen van Nieu- werkerlon de toetreding van hun ge meente tot de Interkommunale goed gekeurd. Burgemeester Meuleman stelde de raad ook gerust omtrent de fusie plannon die momenteel geen kansen maken. De burgemeester was ook van oor deel dat om bezuinigingsmaatrege- Volgende bouwtoelatiiigen werden door het stadsbestuur verleend Emiel Vinck, bouwen van appar tementen, Binnenstraat 339. Paul Maes. bouwen van garage, Caudronstraat. Carolus Van i faeverbeke, verbou wen van winkelhuis, Dompelstraai. Kinderen Haentjes, bouwen van appartementsgebouw, De Visschere- straat. Robert Van den Bossche, verbou wen van woning, Beekstraat 109. N.V. Gas en Elektriciteit v. Noord Belgie, bouwen van kabien, Van Geemstraat. Van Besien, bouwen van winkel huis, Pontstraat 20. Marcel Neetens, bijbouwen van len best zou overgegaan worden tot de aanbouw van een nieuwe, maar kleinere pastorij. De huidige pastorij is te groot, zei de burgervader, en de onderhoudskosten te aanzienlijk. Tijdens dezelfde raadszitting werd ook een pensioen gestemd ten voor dele van oud-burgemeester Van Lan duyt. Veldwachter One-manprotcst De veldwachter van Nieuwsrker- ken heeft dezer dagen nog wel voor het (nieuwe) gemeentehuis een one- manprotest gehouden tegen het feit dat hij te veel onbetaalde overuren moet presteren. De Engelsen en de Zweden zijn de beste krantenlezers van Europa. In Engeland verschijnen er 573 krantenexemplaren op elke 1000 zie len, in Zweden niet veel minder. Maar de Spanjaarden zijn de slechtste: bij hen verschijnen slechts 71 krantenexemplaren per 1000 zie len. Het verschil is wel erg groot. Het kan een gevolg zijn van het eerst langzaam uitsterven van het analfa betisme, dat in warme landen groter is dan in de noordelijke, ook van de armoede van het platteland, van de perscensuur en van de voorliefde van de zuidelijken voor discussies bij pu blieke televisieuitzendingen (in ca fe's, enz.). In eTF geval, ze zijn de slechtste krantenlezers. De jonge Belgen worden meer en meer trouwlustig. Dat blijkt uit een statistiek die ditmaal, niet liegt In 1964 huwden inderdaad in ons land 65.00S paartjes. Dit waren er 2.559 meer dan in 1963 54 procent ervan waren tussen 20 en 30 jaar. terras, Binnenstraat 236. Jan De Beul, verbouwen van gevel Vai. de Saedeleerstraat. Alfo i De Vriendt, verbouwen van woning, Brakelstraat 38. Jozef Beek, bouwen van garage, Hyacintenstraat 4. öenoit Beeckman, bouwen van appartementsgebouw Nieuwbeekstr. René Pannakoek, herbouwen van pomphuis en garage, Binnenstraat. Gustaaf Van Wesemael, verbou wen van voorgevel. Oude Dender- mondse steenweg 23. Jos Singelijn, bouwen van woning hoek Boudewijnlaan - C. Haelter- manstraat. Philip Van Balen, bouwen van bad,kamer, Oude Dendermondsestg. Jozef Van Gucht, bouwen van wo ning, Biekorfstraat. Mevr. Dhondt Hubert, bouwen van on:ng en dienststation, hoek Gent sesteenweg en St. Apoloniastraat. Frans Neetens. bouwen van wo ning en garage, Nederveldstraat. Jean Baptist Vertongen, bouwen van woning, Langestraat. INTERKOMMUNALE BABBELS OF SAMENWERKING De bijeenkomst van de burgemeesters uit het Aa.sterse, die, als we ons niet ver gissen is gepland voor september as. en vooral een gedachtenwisseling beoogt te zijn omtrent de mogelijkheid van een in tensere samenwerking in mterkommunaal verband, heeft slechts nut indien de resp. deelnemende burgemeesters zich ernstig op de gestelde problemen gaan voorberei den. Tot dusver heeft de Interkommunale (Aalst-Erembodegem) nog niet veel aarde aan de dijk gebracht. Het toetreden van Nieuwerkerken, ingevolge een recente raadsbeslissing in deze gemeente, laat ver onderstellen dat hei ganse opzet nog wel kansen maakt. Want tot dusver stonden de meeste bur gervaders u:t omliggende gemeenten vrij sceptisch tegenover wat zij vooral een beredeneerd Aalsters initiatief noemden. Van Aalsterse zijde zal men dan ook op de hoger vermelde bijeenkomst een duide lijke omschrijving moeten geven van deze problemen die zowel ten behoeve van de bevolking van de stad als de omliggende gemeenten een oplossing in ïnterkommu- naol verband eisen. In allereerste instantie, wat sommigen er ook mogen over denken, is een dezer interkommunale problemen de planning van een modern ziekenhuis. Men doet er goed aan van bij de aanvang niet te zeer het accent te leggen op de voordelen die bv. een Interkommunale kunnen bieden inzake ekonomische expansie. Dit moge dan juist zijn, recente ervaringen hebben daar omtrent felle teleurstellingen gewekt. In elk geval, deze burgemeesterlijke bijeenkomst mag zeker met ontaarden in interkommunale gemeenteraadsbabbels. BIER DRINKEN Van de landen van de EEG staat het kleine Luxemburg voorop in bet bierver- bruik met 125 liter per kop. Daarop volgen Belgie met 120 liter en West-Duitsland met 119 liter. Champagne-Frankrijk ver bruikt toch nog 37 liter en onze limonade minnende Noorderbroeders 35 liter. SHAPE EN DENDERSTREEK Terwijl Dendermonde de vestiging van SHAPE-NATO aldaar*zou verwelkomen ais een belangrijke bijdrage tot plaatselijke expansie, steigert men te Geraardsbergen tegen het plan waardoor de Gaulle's zwarte schapen naar de streek van Chièvres-Cam- bron-Casteau in Henegouwen zouden ko men. Chièvres ligt inderdaad amper op 20 km vnn Geraardsbergen. Daarom zegt men in het stadje van de Oudenberg, terecht, zou Pierlala zeggen In die Shape-kwestie werd naar onze mening niet gevraagd. Er is in elk geval een troost Het blijkt dat de Shape de Leeuw van Waterloo kracht wil bijzetten- M.a.w. anti-Gaullisten gedenkt de Slag van Waterloo. Gedetailleerd dagprogramma versch ijnt kortelings in dit blad.

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1