Üe en omstreken Realisme en gevoel Na de pendel-arbeid... de pendel-aankoop. KLEIN LOGBOEK RIJDEN MET PAT GAUTOT N «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 N.M.B.S. wil Brussel bevoordeligen Speciale reistarieven voor huisvrouwen die naar Brussel reizen Waarheen met de Denderstreek Opnieuw belangrijke diefstallen te Aalst NEC SPE, NEC METU Gazet van Aalst ALLES VOOR DE WONING INGANG VRIJ 22ste JAARGANG Nr. 66 ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1966 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER (Eigen Berichtgeving) De Handelsdirectie te Brussel van de N.M.B.S. plant een speciale tarief voor huismoeders die binnen een straal van 80 km. rond Brus sel naar de hoofdstad willen reizen. Dit voorstel beoogt wellicht het reizen per trein in dit autotijdperk terug in de hand te werken, maar willens nillens zal het ook de zuigkracht versterken van datzelfde Brussel. Op de pendel-arbeid zal dus in de toekomst ook de pendel aankoop volgen. In commercieel opzicht kan dit voor de provinciale agglomeraties binnen hogergenoemde straal rond Brussel slechts nadelig zijn en dit in de eerste instantie voor de lokale nijverheid en handel. De concentratie te Brussel wordt dus verder in de hand gewerkt door de N.M.B.S. EXPERIMENT TE DENDERLEEUW EN WAVER Van deze bijzondere tarief, die 50 procent vermindering voorziet voor reizen naar Brussel, zouden de huis moeders alleen geen gebruik kunnen maken tijdens de spitsuren. Men zou aanvankelijk experimen teren op de lijn Denderleeuw-Brussel en Waver-Brusse!. Daarenboven zou het in de bedoeling liggen dit expe riment te propageren via de BRT en RTB en de beide TV-zenders. MIDDENSTAND BENADELEN IN PROVINCIALE AGGLOMERATIES Op het eerste zicht lijkt dit N.M.B.S.-plan sympathiek ten op zichte van de huismoeders. Maar het feit dat men deze tarieven uitsluitend plant voor reizen naar de hoofdstad is een veeg teken. Op een tijdstip dat in alle hoeken van de provincies lofwaardige pogin gen worden gedaan om de streek- ekonomie te bevorderen, op een tijd stip dat de gedachte van de decon centratie van Brussel, en dit in alle opzichten, meer en meer veld wint, lijkt het wel alsof de N.M.B.S. (op N.M.B.S. «Pendel-aankoop» te Brussel bevorderen Neem de titel van dit artikel nu niet onmiddellijk voor waarheid, we reden echt niet even een toertje om met Pat Gautot, neen, zover reikt onze waaghalzerij niet. Wat ons betreft, we hielden het tijdens onze kennismaking liever bij het gezellig drinken van een stevige borrel met deze piloot die de laatste tijd zo regelmatig de kolommen der sportpagina's van de krant komt vullen. U Pat Gautot voorstellen doen we wel graag, zij het dan bij voorkeur toch op de vaste begaanbare grond. Hoe we met hem kennis maakten? Wel, onlangs werden we uitgenodigd om ergens in een spijshuis in de stad even binnen te wippen op een ont vangst en terzelfdertijd, hoe kan het ook anders, te proeven van een ere- wijn die de autostal «Buonaparte» Pat Gautot aanbood naar aanleiding van diverse overwinningen tija'.ens enkele recente autokoersen. Het was Bert Van Hoorick die namens het stadsbestuur kwam zeggen hoe fier de stad mocht zijn om naast het traditionele «park-hengelen», vinXen- zettingen en «houtmarkt-kaatsen», ook een autopiloot met naam onder zijn bewoners te tellen. Dat was dan de eerste kennisma king, verder ging het niet, wel maak ten we met Pat een afspraak om la ter even binnen te springen en wat verder te praten. Naar die afspraak zijn we dan gegaan, enigsziins als leken, met het beproefde vragenlijs tje voor vraaggesprekken ergens in een zak geborgen. Dat lijstje bewees ons helemaal geen dienst, er kwam doodeenvoudig mets van terecht, want praten met Pat Gautot is met een een dolle rondrit maken in die fantastische wereld van de autosport een wereld die voor velen van ons nog steeds onbekend terrein is. Pat Gautot is Aalstenaar, jong zaakvoerder van de Etn. Gautot, ver delers voor de streek van Ford-wa gens, echtgenoot, vader van een zoon en dat is dus ongeveer het ge wone lijstje van ieder vraaggesprek, maar hij is vooral piloot, geboeid liefhebber van deze passionante sport. In zijn ruime, prettige woning zijn we dan even gaan grasduinen in. knipsels van entoesiaste krantenver slagen, foto's, overwinningstrofeeen en talrijke herinneringen aan de reeds vele koersen. Het zal zowat tien jaar geleden zijn dat Pat Gautot voor de eerste maal achter het stuur van zijn wa gen plaats nam om een autowed strijd te betwisten en die wedstrijd (vervolg op blz. 2) wiens inspiratie de klok wil ach- teruitzetten. Tegenover een dergelijk plan kan de middenstand hier en elders slechts argwanend staan. De N.M.B.S. kan geen enkele ernstige reden inroepen die dit opzet moti veert. Het ganse voorstel betekent noch min noch meer een geschenk aan «Brussel». Het is een favorisatie ten nadele van diegenen die de massa uitmaken van de Belgische belastingbetalers. Het is de plicht van de midden standsgroeperingen tegenover een dergelijk plan te reageren en zeker te voorkomen dat daarvoor eventueel kosteloze publiciteit zou gevoerd worden via radio en T.V. VEILIGHEID Zondag II. naar aanleiding van de Ijzerbedevaart te Diksmuide en het weekeindtoerisme, was de Rijks wacht niet alleen bedrijvig langs de verkeersaders wat zij overigens voortreffelijk doet maar ook op alle mogelijke vliegvelden. Zo o.m. ook op dit van de Aero-club Aalst, waar een zorgvuldige kontrole werd uitgeoefend. Of men vreesde een herhaling van het fameuze vliegtuigincident boven Kaaskerke-Diksmuide uit de dertiger jaren te beleven, of een of ander se rieus luchtbombardement van dat fa meuze geheime Vlaamse leger, waar van oud-Ledenaar Staf Van Essche nu wel de «geheimen» heeft moeten toevertrouwen aan de gerechtelijke instanties. In elk geval hebben sommige haatdragende hoofdstedelijke krin gen we schrijven wel haatdra gende hun toemaatje gekregen. Zie La Dernière Heure, Le Soir en cs. LONEN Uit gegevens van het V.B.N. ziet de stijging van lonen in de nijverheid van oktober 1964 tot oktober 1965 er als volgt uit in Engeland en in de E.E.G.-landen Engeland 10,7 Belgie 10,2 Nederland 9,5 Frankrijk 7,4 Italië 5,0 In West-Europa is de Bondsrepu bliek het land waar de hoogste lonen worden uitbetaald. Meer dan één jaar na het ver schijnen van het K.B. betreffende de geweststudies (voor het arr. Aalst) staat men nog even ver. M.a.w. de toewijzing ervan aan een of andere bevoegde studie groep laat derwijze op zich wach ten dat bepaalde vraagtekens willens nillens oprijzen. Zeven jaar na de opdracht tot het opmaken van een richtplan voor de ontwikkeling en de ruim telijke ordening van de Dender streek beschikt men inderdaad nog maar amper over een basis studie. Dit betekent dat men zich ten aanzien van de ontwikkeling, van de modernizering van de Dender streek, een tempo veroorlooft dat geen gelijke tred houdt met de sociale, ekonomische en kulturele noodwendigheden. Welnu, een dergelijke stand van zaken is, steeds voor wat speci fiek de Denderstreek betreft, zoal niet om onmiddellijk te wanhopen dan toch om alle officieel optimis me met wantrouwen te bejegenen. Er zijn inderdaad enkele be langrijke feiten en gegevens die men niet zonder meer terzijde kan leggen 1. Het aantal nieuwe werkge legenheden staat op verre na niet in verhouding met de aangroei van de aktieve bevolking. 2. In sommige Gentse indus triële en professorale krin gen pleit men wel over wogen voor een pendelar- beid Aalst-Gent (Kanaal zone). 3. In het zg. Vijfjarenplan van Minister De Saeger is er ook maar nergens sprake van de Denderstreek en dit in haar ruimtste geogra fische omschrijving. Konkreter uitgedrukt betekent dit o.m. dat de twijfelachtige status Denderstreek - Slaapka mer - Brussel en Gent in de hand wordt gewerkt. Dat het wegennet hopeloos achteruit geraakt. Dat een in hy giënisch opzicht zo belangrijk vraagstuk als dit van de bezoede ling van de Dender onaangeroerd biijft. Dat de R.ng aan Aalst een aangelegenheid van stukken en brokken blijft. Dat de infrastructuur op het stuk van de gezondheidszorg in de Denderstreek een aanfluiting is van de moderne medische we tenschap bij ontstentenis van een modern ziekenhuis, bv. te Aalst, bij ontstentenis van materniteiten in verschillende zones, enz. Om dan nog niet te gewagen van wat stilaan dreigt uit te groei en tot een werkelijk schandaal van sleur en slenter het dossier van het Aalsteis Kuituurcentrum. 0 0 0 Als minister van Openbare Wer ken heeft de h. De Saeger reeds de reputatie verworven van een doortastend man te zijn. Het luidt dat hij bij het opstellen van zijn plannen vooral rekening houdt met de budgetaire mogelijkheden. Realisme en een gevoel voor rechtvaardigheid zijn evenwel niet in tegenstelling. Welnu, wie de geschiedenis van de Denderstreek terdege kent, weet dat deze sedert decennia door opeenvolgende ministers van openbare werken onrechtvaardig werd behandeld. Deze toestand van onrechtvaar digheid leidt tot een al dan met onbewuste wanhopigheid En van "deze wanhopigheid is er een re cent voorbeeld Is het geen triestig teken aan de wand dat bv. een stuk van de Denderstreek, met name Dendermonde, een uitweg meent te vinden voor de sociale - ekonomi sche ontwikkeling via een voorstel inhoudende de in planting aidaar van een ad ministratief - militair appa raat als Shape Wellicht illustreert niets meer de achterstand van de Dender streek. Daarom, en als het waar is dat aan de top in dit land de verant woordelijkheid geen teleurgang kent, is de tijd gekomen dat men te Brussel met realisme maar ook met gevoel gaat denken aan de Denderstreek. C.L.K. s Nachts hebben stoutmoedige dieven zich opnieuw toegang ver schaft tot een vijftal woningen. Deze keer werd de omgeving van de Immerzeeldreef en Schietbaan bezocht. In de Immerzeeldreef werd o.m. binnengebroken in het Sociaal Centrum. De diefstallen werden telkens op dezelfde wijze gepleegd door middel van valse sleutels. Op alle plaatsen hadden de dieven het alleen gemunt op geld en verscheidene duizenden franken werden buitgemaakt. Door de politie van Aalst werd een onderzoek ingesteld, terwijl de B.O.B. van Aalst eveneens ter plaatse kwam. Het nieuwe slachthuis te Aalst nadert zijn voltooiing

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1