Vi en omstreken Hengelaars waarheen J w IV ¥v)jj Lezerstribune KARNAVAL 1967 zl*& «Galerie DE KEIZER» Vlaanderenstraat 6 AALST - Tel. 242.81 Dender heeft geen vissen... wel vissers... CARLA GALLE, nieuwe lente... nieuw geluid... Vuilnisproblemen Gazet MEC SPE V3D Aalst stirbt- BINNENHUIS VERSIERINGEN INGANG VRIJ 122ste JAARGANG Nr. 86 ZATERDAG 5 NOVEMBER I9S6 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER 56 i 625 18.55 Pitty; )rama;' lands; meid ssima; baren; 625S Enkele maanden geleden werd de joer.Aalstenaar P. Roelandt weerhouden A vosivoor een internationale hengelwed- sable;str'J^- H'J was kunnen doordringen rnaal;'tot ^e nationale selectie in een tor- tique; no°' lussen de beste hengelaars van 22.25r,et vasteland. Nadien werd de Erem- bodegemnaar Marcel Vandeneynde 625Ete Aarschot kampioen van Belgie atles; te9enover een deelnemersveld van 16.50|enkele duizenden hengelaars. 19.01 Twee Denderstrekers, die elders a ga; reputatie verwierven in de hengel- 20.00isport. Nogal een contrast da; pre- ,e Al-cies de Dendorstrekens deze figuren )rion;imoet leveren, op het ogenblik dat ïuws.ide Dender zelf voor de vissers is af geschreven. tr zijn natuurlijk nog iport; stroken op deze rivier die voor de Kon-;hengelsport n aonmerking kon.en. :ra's; Zij zijn schaars. 9.40 Zij die uren willen turen op een naai, kalme, onoewogen dobber kunnen te la er enkele aangename ogenoiikken doorbrengen. De echte vissers trek ken elders. Naar vijvers ot kunstma- derjtig aangelegde vijvers. Maar de Den- port- der zelf is voor hen een bron van ïren;ergernis. iertei MOGELIJKHEDEN Tijdens een onderzoekie in de kringen van de Aalsterse hengelaars werd ons een rekening vocgeiegd. Een rekening van iemand die do hengelsport in het hart draagt; *n uiteraard niet voor uitgaven terug schrikt. Hij maakte een raming van de kosten die hij had gedragen om zijn sporttak te beoefenen. Wielrenners en voetballers zou- u' den wel erg verwonderd zijn, indien en zij die cijfers onder de neus krijgen. Hij kon het natuurlijk heel wat goed koper doen, indien hij in Aalst bleef in het stadspark of elders, maar aan gezien hij ingeschreven is voor het kompetitiehengelen, komt dit uiter aard niet in aanmerking. Het was een bedrag in de duizenden. «Duizenden franken om de meest gezonde vrije tijdsbesteding te be oefenen, die voor een werkman be staat» bevestigde onze zegsman. «De kilometers die ik deze zomer heb afgedraaid klimmen zeer hoog. Maar hoe kan men anders in de kringen van de vooraanstaande fi guren doordringen. Hoe kunnen wij dan- te- tal de naam van onze club enigszins op een behoorlijk peil houden...» In het stadspark sprak ons een man over zijn hobby. «Voor mij is deze vijver ruimschoots voldoende. Ik heb er een gezonde ontspanning mee, en ik vind niet de minste lust om het zenuwslopende werk voor de kompe tities aan te pakken. «Dit is uiter aard een klok die even sterk kan overtuigen, al is het ook duidelijk dat de beschikbare plaatsen toerei kend zijn, om iedereen te kunnen be vredigen. BEUKENHOF Precies in dit verband mag het initiatief van de Parkvissers niet over het hoofd worden gezien. Deze maat schappij heeft in het Beukenhof met de medewerking van velerlei instan ties een visgrond kunnen aanleggen, die enig is in zijn soort. Er zal nog een beetje aanpassing nodig zijn, maar het staat nu toch vast dat hier honderden mensen rustig zullen kun nen hengelen. Ligt hierin toekomstmuziek Een van de vooraanstaande leiders ziet het zo «Toekomstmuziek wel, maar ihet is allemaal beperk!. Wat zou het worden indien de hengelsport in de komende jaren nog een grotere vlucht zou nemen Zullen onze men sen dan de schaarse plaatsjes op de Donk moeten opzoeken Of het meer van Loppem, of de IJzer Dan keren wij terug tot 't basisprobleem van dit ogenblik, dat voorlopig nog niet scherp wordt gesteld... Er is maar één uitweg. De Dender...» Ook hiermee komt de discussie op hetzelfde punt terug. Hoe kan de Dender opnieuw uitgerust worden voor de beoefening van de hengel sport De ingewijden beweren dat het onmogelijk is. De bezoedeling door de nijverheden is in een te ver stadium om de zaak nog te kunnen redden. Misschien na verloop van jaren, maar in de eerste maanden moet in dit verband niets verwacht worden. PRIVE-INITIATiEVEN Dan maar het woord laten aan de privé-initiatieven. Deze oplossing die trouwens in vele gevallen de meest efficiente is zou echter wel In antwoord op de verschillende reakties verschenen in ons blad van donderdag II. betreffende het artikel «Moet Aalst Kapot?» ont vingen we van Oud-Minister L. Moyersoen volgend artikel Mijnheer de Directeur, Ik heb met verwondering, en niet zonder spijt, kennis genomen van de menigvuldige reacties die de brief die ik u verleden week toestuurde, bij Aalsterse vrienden heeft teweeg gebracht. Het volstaat nochtans eerst het proza van Mijnheer W. te herlezen en daarna met kalmte en zonder vooringenomenheid mijn terechtwij zing in handen te nemen, om vast te stellen dat zoveel emoties ongewet tigd zijn en zoveel verdachtmakingen ongegrond. Ik heb terecht op het artikel van W. «Moet Aalst Kapot?» gereageerd omdat dit artikel in vetjes een grove onwaarheid verkondigde, namelijk «dat de bevolking van Aalst en Ni- nove binnen korte tijd voor ALLE zaken Rechtbank van Eerste Aan leg, Arbeidsrechtbank en Rechtbank van Koophandél naar Dendermonde moeten...» en dat steller daarop gro tendeels zijn betoog steunde om de Aalsterse parlementairen ter verant woording te roepen. Is het juist wat die man vertelde, of niet Indien het niet juist is, waarom zou ik het niet mogen schrijven dat het niet juist is. Was het niet van belang dergelijke onwaarheid in de kiem te doden, of moeten we onze zaak laten bederven door een voor stelling die in strijd is met de feiten. Ik aanvaard niet dat men de be langen van Aalst op zo lichtzinnige wijze compromitteert, te meer dat het de schrijver duidelijk te doen was om onder de gekozenen van ons arrondissement zondebokken te vin den voor de mislukking die kollega Van Hoorick in de kamerkommissie had opgelopen. Welnu, ik herhaal het, mijn kol lega's en mij treft geen verwijt. Geen van uw correspondenten heeft mij op het stuk van mijn te rechtwijzing tegengesproken. Dat de verbetering van de materiele toe stand der magistraten niet beslis send ter zake is helemaal akkoord, maar heb ik ooit het tegenoverge stelde beweerd Waarom dan die verdachtmakin gen... en die plotselinge aanvallen van misnoegdheid, gericht tegen mijn persoon Uitdrukkelijk schreef ik «Het probleem ligt elders» en daarmede beaamde ik dat het probleem bleef bestaan en ernstig genoeg was om niet door dergelijke middelen te wor den bedorven. Waarom zou ik ter gelegenheid van een terechtwijzing die op twee konkrete punten droeg, gans een be toog schrijven over een onderwerp dat aan uw lezers zo dikwijls reeds werd uiteengezet Mijn standpunt heb ik overigens voor niemand weggestoken. Tot drie maal toe heb ik een afvaardiging van ons arrondissement bij de Konink lijke Commissaris en bij de Minister van Justitie geleid en daar met het comité, het standpunt van Aalst, toegelicht en verdedigd. Waarom wordt dat door uw correspondenten verzwegen Ik spreek dan niet van de talrijke gesprekken die ik gevoerd heb met de Minister van Justitie, met de voor zitter van de Commissie en met de leden ervan, om hen trachten te over reden het amendement van Van Hoo rick en consoorten te aanvaarden. Ik heb nooit aan iemand wijs ge maakt dat de zaak eenvoudig was, en gemakkelijk te halen, want ener zijds is er niemand die het princiep zelf van de gerechtelijke hervorming betwist en anderzijds de toepassin gen die men voor Aalst wenst, stui ten op gevestigde toestanden die meer dan honderd jaar oud zijn. Die moeilijkheden overwinnen we zeker niet met mekaar in de haren te vliegen. Dat men dus ophoude dit treurig schouwspel te geven van ver deeldheid, die tot niets baat en al leen maar nutteloos verbittering te weeg brengt. Hoogachtend, L. Moyersoen. eens op de commercialisatie van de hengelsport kunnen aansturen. Indien de initiatieven van vereni gingen of besturen uitgaan Poste rijen, Spoorwegen, Ministeries kan het geheel nog binnen de perken worden gehouden, maar de andere mogelijkheden kunnen zeker niet los gehaakt worden uit een financiële uitbating. En dan Dan zal de toe stand nog scherper worden gesteld en zal de rekening van onze Aalster se hengelaar nog gevoelig toénemen. Of moet naar grote middelen ge grepen worden Zoals een drietal Aalstenaars die samen een vrij groot bedrag hebben geinvesteerd in een chalet aan de oevers van de IJzer, waar heel wat Aalsterse vissers op bezoek gaan. Mogelijkheden, maar met beperkte draagkracht. In dit verband kan wel verlangd worden van de openbare besturen dat ook zij iets zouden wagen, maar hiervoor zijn zij uiteraard alleen aan gewezen op de rivieren en beken die onder hun voogdij liggen. Dat is o.i. nog de meest doeltreffende oplos sing het te nutte maken van de beken en waters die onder het be stuur van de openbare machten lig gen. Het provinciaal bestuur heeft in het Beukenhof al iets ondernomen Het kan misschien op die weg voort gaan. De technische aspekten kun nen wellicht problemen doen rijzen, maar hiervoor beschikt men momen teel zeker over de aangepaste appa ratuur. Kan deze overweging niet in de wintermaanden even uitgediept wor den Het kan een passend antwoord zijn op de vraag die voor vele hen gelaars thans rijst waarheen ga ik in de komende zomermaanden Of is het misschien noodzakelijk zoals 'n Aalstenaar het zegde eerst het belang van de hengelsport te onderstrepen in de huidige vrije tijdsbesteding. Het ligl uiteraard net in onze bedoeling hiervoor de wagentrekker te zijn. Maar een beet je begrip zou toch heel wat kunnen goedmaken. De waardering voor de Denderstrekers - kampioenen kan de stimulans zijn. De besteding van de vrije tijd de inzet. En daar is het toch elke dag om te doen... D.P. Het was in de voorbije lente. De naam Carla Galle werd ingeschre ven op de recordtabels van de Belgische zwemwereld. Velen bouwden hoge verwachtingen op dit meisje uit Denderleeuw. Zij kwamen van heinde en ver. Maar vooral uit de Dirk Martensstede. Trainer Haeck en zijn vrienden hadden immers al vastgesteld dat de vooruitgang van Carla Galle voor vele jonge krachten de stimulans was geweest om door te dringen tot het zwembad. In die jonge krachten konden ook nieuwe talenten ontdekt worden Nationaal werd Carla Galle als een certitude aanzien voor Mexico. De kenners vermoedden dat zij ook een nieuwe lente zou worden in de dames-zwemwereld, waarin in de voorbije jaren toch steeds dezelfde na men op het voorplan waren gekomen, maar nooit tot de internationale elite waren doorgedrongen sinds Raymonde Vergauwen. En Carla Galle bereikte het doel._De recordwals werd niet gestopt, zij liet tijden afdrukken die op een Europees niveau stonden. Het zwem bad werd door geestdriftige jongens en meisjes overrompeld. De voorselectie voor Mexico kwam en... Carla Galle kreeg een plaatsje. Voor haar werd zelfs een ticket vrijgemaakt, maar iedereen gunde haar die kans. Zij heeft niemand ontgoocheld. Verre van, op de hoogvlakte van Mexico heeft zij de laatste twijfel weggenomen. Carla Galle kan, indien zij op dezelfde weg kan blijven, tegen Mexico '68 het niveau bereiken waarop zij een hoofdrol kan vertolken. Nu zij heeft aangevoeld (bij haar terugkeer wachtte op Zaventem zelfs een spiksplinternieuwe bromfiets waarmee zij de verplaatsingen tussen de universiteit en het zwembad gemakkelijker zal kunnen afleg gen) dat de Belgische sportpers en alle ingewijden zonder vooroordelen haar positie zullen steunen in de Belgische Olympische ploeg, komt voor Caria Galle het ogenblik waarop de laatste hinderpalen zullen moeter. overwonnen worden. In dit verband zal het wellicht nodig zijn de wenken die zij in Mexico heeft gekregen bij het verblijf en bij de wedstrijden zelf in praktijk om te zette. Dat Carla Galle in Denderleeuw woonachtig is, doet er niet toe. Trouwens, haar resultaten bewijzen dat het Stedelijk Sportcomité de goede richting heeft gekozen met het peterschap te aanvaarden... In de laatste vergadering van het feestcomité werd beslist volgende wegwijzer te volgen voor de Karna- valstoet op zondag 5 februari 1967 Moorselbaan (vorming) Hoveniersstraat Molendries Kapellestraat Albert Liénartstraat Stationplein Stationsstraat Esplanade Kattestraat Grote Markt Nieuwstraat Keizerlijke Plaats Geraardsbergsestraat Sint Kamielstraat Scherreveldstraat Houtmarkt Zonnestraat Korte Zoutstraat Lange Zoutstraat Grote Markt Molenstraat Burchtstraat HANDELSPOCKET een gids die wegwijs maakt voor uw bouwplannen Auto's brillen komfortabele schoenen verzekeringen huishoudartikelen vindt U verder in dit blad. De voltallige gemeenteraad zal op maandag 7 november een bezoek brengen aan een installatie voor huisvuilvgrbranding te Gent. Het stadsbestuur is er zich inder daad van bewust dat binnen afzien bare tijd geen plaatsen voor het storten van huisvuil in de omgeving van Aalst meer zullen te vinden zijn, zodat men tijdig maatregelen dient te nemen door een dergelijke ver brandingsoven op te richten in onze stad.

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1