en omstreken Eindelijk... Raadszitting te Aalst Licht... Tien jaar burgervader. Drie jaar geleden werd president Kennedy vermoord Sportcentrum Verlichting Hulde aan de burgemeester De Aalsterse advokaten en de gerechtelijke hervorming Vissen in de keider Een droeve verjaardag... Gazet van Aalst NEC 3PE. NEC METU. t22ste JAARGANG Nr. 91 DONDERDAG 24 NOVEMBER I960 DE GAZET VAN AALST en omstreken VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK Kantoor Schoolstraat 26, Aalst Telefoon 241.14 Postrekening - 98..72 6 maandab 120 F 3 r.iaandab 52.50 F Jaarabonnement 230 - - F 2,50 F HET NUMMER Burgemeester Frans Blanckaert heeft tien jaar achter de rug in de voorzitterszetel van de Aalsterse raad. Een lange periode, die voor de burgemeester zelf wellicht zeer viug is voorbijgegaan. In het politieke leven zijn immers altijd gebeurtenissen voorhanden, die het levensritme enigszins opjagen. Ter gelegenheid van dit jubileum werd hij gehuldigd door de frak- ties van de P.V.V. (bij monde van de h Unaeseleer), B.S.P. (de h. Ver- nimmen) en C.V.P. (de h. De Bisschop). Zij prezen de inspanningen die burgemeester Blanckaert heeft gedaan om de Aalsterse raad op een waardige wijze te leiden. De ganse zaal was ingenomen door het stadspersoneel, leden van de C.O.O. die bloemen aanboden en ook huidewoorden uitspraken. Alleen de Volksuniefraktie verliet de zaal toen de hulde begon. Nochtans had de voltallige oppo sitie een bijzondere inspanning ge daan om de hulde, die te half tien moest doorgaan, precies op dit tijd stip te laten starten. In zeventig minuten werden nage noeg 66 punten afgehandeld en voor één keer ging een uitgave voor de bloemenveiling er zeifs door met een parigheid van alle raadsleden... Nadien kwam de spijtige wan klank door de afwezigheid van de V.U.-fraktie, maar het werd tenslotte een gemoedelijke avond, die zelfs de 1 nacht streelde... BIJZONDERE INSPANNING De dagorde zelf bood nochtans j genoeg stof voor een uitvoerige be- spreking. Een van de belangrijkste punten was de begrotingswijziging die een bijzondere inspanning liet doorsche meren. Het nadeiig saldo van meer dan vijftig miljoen werd nu terugge bracht tot ruim 28 miljoen, zodat schepen Ringoir in deze rehabilitatie toch wel een bloempje mag ontvan gen. Het zou naief zijn in de toekomst dezelfde plannen te maken, maar het bewijs is nu toch geleverd dat er alleszins een ernstige besparing kon verwezenlijkt worden. Verder is het dossier voor de wer ken aan het sportcentrum weer op gevist en schijnt alles nu in de goede baan voor de bezaaiingswerken... indien men. nu ook in Brussel een beetje meewil. De raadsleden kregen ook een ko pij van het plan voor de uitrusting van de wegen met de openbare ver lichting, terwijl de beslissing werd genomen voor de aanwerving van gronden voor de tuinwijk die thans wordt gepland. 10 jaar reeds oefent burgemeester Blanckaert zijn ambt uit. We zien hem hier bij de opening van de laatst gehouden Handelsbeurs in gezelschap van Mevrouw Soubry, afgevaardigde van de Minister van Middenstand. Na de jongste raadszitting werd in de raadszaal van het stadhuis een viering op touw gezet van burgemeester Blanckaert, die nu tien jaar het voorzitterschap van de Aalsterse raad waarneemt. Schepen Claus huldigde hierbij de sociale werker Frans Blan ckaert, die alle takken van het politieke leven in het Aalsterse heeft doorlopen, als raadslid, lid van de C.O.O.voorzitter van de C.O.O. en tenslotte als burge meester. Hij noemde hem de waar dige opvolger van Alfred Nichels die in de dertiger jaren het burge meesterschap waarnam. Marcel De Bisschop sloot zich hierbij aan namens de C.V.P. frak- tie, terwijl de h. Dhaeseleer zijn waardering vertolkte namens de P.V.V. groep voor de stiptheid waarmee de burgemeester de be langen van de stad behartigt. Willy Vernimmen sprak namens de B.S.P. fraktie en herinnerde aan de verdiensten van de burge meester, terwijl bij elke gelegen heid ook de figuur van mevrouw Blanckaert in de hulde betrokken werd. Secretaris Roger Vandewiele was de tolk van het stadsperso neel dat aanwezig was op deze feestviering, terwijl voorzitter Van Droogenbroeck van de Commissie van Openbare Onderstand, hoofd- politie - kommissaris Bombeeck, en brandweerbevelhebber Devidts zich namens de onderscheiden diensten hierbij aansloten. Burgemeester Blanckaert ten slotte sprak zijn dank uit tegen over dit huldebetoon en onder streepte vooral dat de sprekers niet geaarzeld hebben zijn echtge note hierin te betrekken. Hij toon de zich ook fier over de medewer king die hij heeft kunnen verlenen in de realisatie van belangrijke projecten die in de voorbije jaren in Aalst werden uitgewerkt. Een lijst aangaande de verlichting der stad werd aan de raadsleden overhandigd, zodat het meteen ook een leidraad za! zijn in de vragen welke dienaangaande gesteld wor den. Voor de inwoners van straten die nog wachten op een degelijke verlichting, ligt hierin het geheim van de periode van uitvoering. Momenteel zijn in het stadium van de eerste uitvoering Hoeze- straat, Verenigde Natienlaan, Ka- reelstraat. Burchtstraat, Oude Den- derlaan, parkeerplaats van de Mo lenstraat en St. Job. Volgende werken kunnen hierbij aangesloten worden de toegangs weg tot het rustoord voor bejaarden, de Schietbaan, Siivain Vandergucht- laan. Ter studie voor uitbreiding zijn de industriezone op het Wijngaerdveld, H. Hartlaan, Leopoldlaan, Albrecht- laan, Affligemdreef, Bergekouter. Ter studie voor verbetering Es- planadestraat, Vaartstraat, A. Lié- naertstraat, Stationstraat, Vrijheid straat, Gentsestraat (gedeeltelijk), Vredeplein (gedeeltelijk), Graan markt, Kapellestraat, Dirk Martens- straat, Koolstraat. De vrijgekomen lampen in deze straten kunnen aangewend worden in de Sint Apolloniastraat, Goud bloemstraat, Doornstraat, Rozen- dreef, Oude Abdijstraat, Ledebaan en Onegem. Het wordt stilaan een traditie dat de Aalsterse vereniging «Wagtail» in de Belfortzaal een tentoonstelling opzet van exotische vissoorten. Dit keer werd in de kelder een prachtige expositie samengebracht. Voorzitter M. Vinck, secretaris Wim Stock, ondervoorzitter J. Vlasschaert penningmeester P. Debolle, biblio thecaris R. Van Audenhove e.i film- verantwoordelijke E. Wambacq zul len de liefhebbers van de aquaria met de originele vissoorten weer eens op een uitzonderlijk bezoek vergasten. Er werd immers een rui me verscheidenheid geboden, ook een aantal soorten die door kruisin gen werden verkregen. ««Wagtail» Aalst heeft hiervoor heel wat inspanningen moeten leve ren, maar het resultaat is er. Deze tentoonstelling loopt tot zondag 27 november. Tot nog toe hadden de Aalsterse advokaten hun steiiingname in deze kwestie niet uitdrukkelijk en in groep kenbaar gemaakt. Hoewel niemand in de kringen van de Aalsterse advokaten er aan twij felde dat een grote solidariteit aan wezig was rondom deze voor Aalst en de Denderstreek uiterst belang rijke kwestie, werd de afwezigheid van een duidelijke steiiingname meer en rneer als een tekort aange voeld. Bij enkeie gelegenheden immers was het stilzwijgen van de Aalsterse advokaten uitgelegd geweest als een afzijdige en zeifs tegenstrijdige hou ding tegen de amendementen van Aalst. Minister Wigny, in de onzekerheid omtrent de precieze houding van de Aalsterse advokaten, had er bij gele genheid vari zijn onderhoud met een Aaisterse delegatie eveneens naar geïnformeerd. Om alle verhaaltjes uit de wereld te helpen zijn de Aalsterse advoka ten op donderdagavond bij mekaar gekomen. Na een laatste toelichting door Mter J. M. de Bruyn kwam de ver gadering tot de verheugende vast stelling dat slechts één Aalsterse advokaat de steiiingname van de Aalsterse advokaten niet deeide. Deze steiiingname blijkt uit vol gende motie «De Aalsterse advokaten betreuren dat de amendementen, ingediend door de volksvertegenwoordigers van Aalst, werden verworpen. Het belang der rechtsonderhorigen uit het arrondissement Aalst wordt door het ontwerp in zijn huidige staat miskend. Dit belang moet nochtans de oplos sing beheersen Dit belang eist dat de rechtsmacht dicht bij het volk zou staan. In ons arrondissement wordt dit zeer onvoidoende verwezenlijkt. Nochtans telt ons arrondissement een kwart miljoen rechtsonderho rigen en zijn bevolking groeit gesta dig aan. Er valt bovendien te betreuren dat ons administratief arrondissement gesplitst blijft op gebied van de rechtsbedeling. Dit is een uniek feit in het land. Een oplossing rnoet gevonden wor den die de drie jurisdicties handels rechtbank, sociale rechtbank en rechtbank van eerste aanleg, in het bereik stelt van de bevolking op eigen gebied. Het komt de Aalsterse advokaten voor dat in dit verband de meest lo gische en de meest duidelijke oplos sing is Het oprichten te Aa.st van een eigen arrond.ssememsr&chioaiik (get.) R. Cassiman, G. Grysolle, H. Muylaert, J. Coene, A. Mares, Chr. Caiewaert, W. Ruyssinck, G. Eemans R. Guns, Gh. Willems, A. Moreels, W. Van de Velde, L. Moyersoen, J. Van Wiele, A. Debeuckeiaere, W. Wouters, J.M. de Bruyn, Chr. Wil lems, A. Pauwels. Aalst, 17 november 1966». De plannen voor het Aalsiers Kuituurcentrum hebben de voorbije dagen een belangrijke weg afgelegd in de administratieve kanalen. Nadat het dossier reeds tijdens de voorgaande regering werd in gediend en de belofte werd gedaan dat aan Aalst prioriteit zou worden gegeven, moest door de instelling van een raad van advies voor de ku.tuurcentra een nieuwe hinderpaal overschreden worden. Na de installatie van deze raad verschenen schepen Van Hoorick en de architecten Van Herreweghe en Deneef voor de leden met hun project. Lr werden talrijke vragen gesteld en inlichtingen ingewonnen, maar de raad was zo ingenomen met de Aalsterse voorstellen dat de goedkeuring onmidds.sijx werd g^_even. Enkele dagen later deelde min ster Van Eislande aar. de Aalsterse schepen mee, dat h:j ook het voorontwerp had goedgekeurd, waardoor thans aan de lastenbceker kan worden gewerkt Een belangrijke beslissing in de weg die door het kuituurcentrum tot hiertoe werd gevoegd. De toekomst is nu dichterbij gekomen. WARREN-RAPPORT OVER KENNEDY-MOORD LOKT NIEUWE KRITIEK UIT ONBEHAGEN BLIJFT De thans 3 jaar oude moord op de Amerikaanse president J. F. Kennedy is de laatste tijd in de Verenigde Staten en ook in Europa opnieuw het middelpunt van de belangstelling. Een nieu we golf van spekulaties, onthullingen en kritiek naar aanleiding van de moord op Kennedy overspoelt Amerika en Europa. Na de jongste «ontdekking» van een niet-officiele foto waarop de werkelijke moordenaar zou staan af gebeeld, is er het verhaa. van de samenzwering die door Amenkaanse privé-detectives werd ontdekt, die menen te kunnen bevestigen dat er meerdere Kennedy-moordenaars zijn. Deze geschiedenis heeft al heel wat ophef gemaakt, temeer daar althans volgens een Amerikaans tijd schrift een zestal personen die, alhoewel van zeer ver soms, enig uitstaans hadden met de feiten, on dertussen in uiterst geheimzinnige omstandigheden overleden zijn. In de Verenigde Staten gaat geen week voorbij zonder dat een nieuw boek, een nieuwe reportage met nieuwe theorieen en hypotesen over de moorddadige aanslag op de op sensatie beluste markt worden ge worpen. Het was op 22 november 1963 dat in Dallas (Texas) 6 schoten knalden die een vroegtijdig einde stelden aan het leven van een jonge en populaire president. Nooit tevo ren had een dergelijke misdaad de mensen in alle werelddelen zo diep geschokt als die welke op J.F. Ken nedy werd gepleegd. Talrijk zijn degenen in Amerika die de officiële versie bestrijden vol gens dewelke Lee Harvey Oswald alleen de moord heeft bedreven. Hun belangrijkste en zeker sen sationele argumenten kunnen als voigt samengevat worden 1. Een reportage in «Ramparts- magazine» over de mysterieuze dood van tien personen die van ver of na bij betrokken waren bij de gebeur tenissen in Dallas. 2. Het feit dat de Rontgen-opna- men evenals de autopsie-foto's van de vermoorde president nog steeds onvindbaar zijn gebleven. 3. De onmogelijkheid dat volgens de USA-regering aanvaardbare tesis de drie dodelijke schoten door één zelfde persoon werden afgevuurd en dat een dezer schoten tegelijk én Kennedy én de Texas-gouverneur Connally trof. Deze argumenten richten zich op de eerste piaats tegen het werk van de Warren-kommissie, die in sep tember 1964 na tien maanden lang onderzoek in opdracht van president (vervolg op blz. 2)

De Gazet van Aalst | 1966 | | pagina 1