zegevierde... Alles naar wens bij Eendracht Frans Melckenbeeck Sportkring heeft tegenslag Herleving in de kijker faalde... Lucien Van Impe is er bij Miel Coppens op komst Sterke Roger De Wolf Bij de juniores Bloemen voor Anfoon Heymans SPORT op alle fronten VOETBAL WIELRENNEN Eendracht heeft in de wedstrij den tegen de Eerste klassers van Waregem en Lierse bewezen dat het met de voorbereiding vlot ver loopt en dat men tegen de kompe titiestart kant en klaar zal zijn. De witzwarten hebben twee keer de nederlaag geleden, doch tegen Lierse verdiende men zeker te win nen daar de bezoekers bijzonder tijdens de eerste helft het initiatief volledig in handen van de Aalste- naars dienden te laten. Dezen had den echter geen greintje meeval voor doel, terwijl het integendeel bij de bezoekers allemaal meeliep. Vele Aalsterse supporters waren opgekomen om Dré Denul bij zijn nieuwe formatie aan het werk te zien. Dré bereikte zijn doel, daar hij een doelpunt scoorde, hoewel hij voor de rest toch niet kon ont snappen uit de greep van het duo Fons Lockefeer en Eddy Van Den Eynde. Tijdens deze partij is bijzonder het fraai werk van de nieuwe aan winst Keynen opgevallen. Toen hij na de herneming vooraan werd ingeschakeld viel hij alras op door zijn mooie voorzetten en sober werk, doch de beloning bleef uit. Het waren integendeel de Liere naars die nadat zij met 1-2 het kommando in handen hadden, met een derde voltreffer het vonnis van de Eendrachters voltrokken. Nadat de Sportkringers tot nog toe al hun tegenstrevers zonder veel moeite hadden overwonnen, dienden zij nu het hoofd te buigen voor de bezoekers van Wetteren. Voegen wij er echter aan toe dat de Haringjongens met een gehan- dikapte ploeg in het veld dienden te komen daar keeper Willy Van De Velde ingevolge een gebroken vinger belet diende te geven ter wijl anderzijds ook Van Mosse- velde en De Boeck ingevolge ver wondingen er niet bij waren. Toen, nadat de gasten op winst waren gekomen, Dirk Wellekens de stand in evenwicht bracht, dachten de Ajuinen nog volop aan KAATSEN de overwinning en deze ware er misschien nog gekomen had doel man Raemdonck geen twee slip pertjes gemaakt die evenveel doel punten kostten. Daarmee was de achterstand voor de Aalstenaars meteen te groot, zodat men de eerste nederlaag van het seizoen diende te aanvaarden. Sportkring heeft nu toch al het bewijs gekregen dat men het tus sen de palen met Van De Velde zal moeten doen, al loopt Raem donck met de volle overtuiging rond dat hij, eens ingespeeld, zijn plaatsje in het fanionelftal waardig zal zijn. Herleving deed het zeer goed tegen Braine en wist zo de zege op zak te steken. Het werd een spannende partij die gelijk opging doch tijdens de allerlaatste loodjes dikteerden de Aalstenaars onweer staanbaar de wet. In de Gewestelijke Bevordering had Sint Anna weinig moeite met Baardegem, terwijl integendeel de tweede ploeg van Herleving het minder goed deed. Bij de Krefters werd het een echte krachtmeting tussen de her boren bezoekers van Super Wieze en de kampioenen. De Krefters hebben het nooit zo moeilijk ge had om over de sloot te komen, doch uiteindelijk zijn zij er toch ■in geslaagd een verdiende over winning te bemachtigen. De derby tussen de Belskes en de Charlies bracht buiten ver wachting ook heel wat spanning. Elkeen had verwacht dat Belskes ongestoord naar de zege zouden wandelen doch de Charlies oor deelden er anders over en gaven hun gastheren ruimschoots de han den vol alhoewel tijdens het be slissend moment de Belskes dan toch de plak zwaaiden. Toen te Lede een groep van twintig renners aan de leiding reed en niemand van de rest nog kon terugkomen, waren de kansen op de zege voor Frans Melckenbeeck zo mooi als het maar zijn kon. In dit groepje zaten inderdaad ver scheidene van zijn ploegmaats die niet beter vroegen dan de gewezen Ledenaar een handje te mogen toesteken in zijn zegeplannen. Bij zonder op Vic Nuelant werd gere kend om voor zijn vriend de weg naar de overwinning te effenen. Men weet inderdaad dat de kleine Moorselnaar uit de Ronde is geko men met een moreel om bergen te verzetten, terwijl hij ook nooit voorheen op dreef was zoals nu. Niemand uit het groepje mocht dan ook roeren of Nuelant haakte zijn wagentje aan en bracht de belhamels weer terug naar de ben de. Zo ging het dan ook met een gesloten groep naar het einde en niemand verwachtte nog een uit val, tot plots Roger Blockx te Oor- degem uit zijn krammen schoot. Hij sloeg vrij vlug een gat, doch even vlug had Vic Nuelant hem te pakken. De Moorselnaar treuzelde Met twee dagen vertraging ver overde Frans Melckenbeeck dan toch de zegebloemen. Inderdaad, dinsdag II. was hij te Zottegem nog eens als in zijn glorietijd. Na in de overtuiging dat Melcken beeck zou terugkomen, doch on dertussen bleef Blockx naarstig voortdoen en toen Nuelant nie mand zag opdagen vergat hij zijn rol als waakhond en deed zijn deel aan de leiding. Hij was er zich van bewust dat zijn vriend Frans gevangen zat in de groep van de achtervolgers zodat hij besloot om zelf zijn kans te wagen. Nuelant zegde tijdens deze vlucht dan ook al zijn steun toe aan zijn gezel met de stille hoop dat deze oogluikend zou toezien en hem de eerste zege- bloemen bij de profs zou laten ver overen. Roger Blockx heeft echter tijdens het huidig seizoen nog niet veel gepresteerd, zodat hij zelf de zege kon gebruiken om zijn bla zoen wat op te smukken. Meteen heeft men begrepen dat Nuelant naast de zegebloemen greep daar hij er in de spurt natuurlijk niet aan te pas kwam. Hoe ook, Vic Nuelant heeft elkeen kunnen over tuigen van zijn mogelijkheden en misschien slaagt hij wel in zijn opzet om tijdens de volgende duels in de Denderstreek een zege palm in de wacht te slepen. gans de wedstrijd op het voorplan gestreden te hebben, liet hij op het einde iedereen in de steek om afgescheiden zijn tweede palm van hei seizoen in de wacht te slepen. Wij hadden er in onze vorige uitgave op gewezen dat Lucien Van Impe veel kans maakte gese- lekteerd te worden voor de Ronde van de Toekomst, nadat hij in de Ronde van Luxemburg zo sterk had gepresteerd. Er was zoals men weet reeds vroeger een keuze ge daan, doch veel zekerheid hierom trent was er niet, daar nadien de Toekomstronde diende te worden verdaagd en de renners die des tijds werden aangeduid nu mis schien niet meer over dezelfde mo gelijkheden beschikten. Het is zo uitgevallen ook, want de vroeger aangeduiden Roger Genne, Roger Volckaert, Jos De Schoenmaker, Roland De Witte en Julien De Win ter vielen door de mand, terwijl de andere gelukkigen Roger De Vlaeminck, Henri Frenay, Edward Janssens, Frans Mintjes en Ward Goossens in hun plaats kwamen. Samen met deze vijf zullen dus Lucien Van Impe, Michel Coulon en Englebert Opdebeeck in de Toekomstronde van start gaan. In ieder geval een flink achttal dat best in deze Ronde scherven kan ■maken. Dat Lucien Van Impe trouwens nog steeds de grote konditie heeft bewees hij nog zo pas met een prachtige tweede plaats te Over- mere, waar hij slechts voor groot meester Dierickx moest onderdoen. Miei Coppens heeft te Lede be wezen dat hij stilaan weer de oude wordt. De Merenaar heeft er veel moeten voor doen om het vroeger peil te bereiken nadat hij reeds het ganse seizoen door tegensla gen en ziekte werd geremd. Hij was te Lede bij het groepje dat de beslissing uitlokte en hij zou ook tijdens het gans verloop van de wedstrijd vooraan strijden. Het was slechts toen de vlucht van het duo Blockx - Nuelant tot stand kwam dat hij zich even misreken de zodat de zegebloemen hem ont glipten, alhoewel zijn mooie ere plaats hem toch veel voldoening gaf. Dat de Denderstrekers het er te Lede zeer goed afbrachten mag dan ook gezegd worden, daar van ■het kopgroepje ook nog de andere streekrenners Fernand Hermie, Eti Lievens en Luc De Meester deel) uitmaakten. Laatstgenoemde deeo' het als neofiet opvallend goed ens deed zich in dit hoog gezelschap meer dan eens opmerken. Na een min of meer ongelukkige periode is Roger De Wolf opnieuw de oude, alhoewel hij nog steeds niet kon postvatten in de bloemen tuin. Te Merchtem maakte hij noch tans een zeer mooie kans op de overwinning toen hij zich van het kopgroepje de sterkste toonde. I Spijtig kwam de snelle Huysmans roet in het eten van de Aalstenaar gooien zodat hij zich met de 2e plaats moest tevreden stellen. Antoon Heymans is bij de ju niores uit het Aalsterse beslist de topfiguur. Hiervan gaf hij trouwens tijdens het jongste weekeinde een nieuw bewijs met een mooie over winning te Laken waar hij er al de beste Brabanders van langs gaf. Ook Wilfried Wesemael was er zeer verdienstelijk en eindigde op ererang.

De Gazet van Aalst | 1968 | | pagina 18