Eendracht logenstraft formeel Geen sprake van "opkoop,, Naar gemeenschappelijk front van de middenstandsorganisaties op gewestelijk vlak? SPORT SENSATIE GEKORTWIEKT WIE OF WAT INSPIREERDE:DE "KWAKKEL, P «Fantasie zei meneerken» Op initiatief van de Aalsterse Dekenijen Of toch wat anders? 196950-jarig jubileum... De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 4 Zaterdag 25 januari 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Het bestuur van Eendracht Aalst heeft reeds woens dag via een persbericht formeel gelogenstraft dat er zou sprake zijn van verkoop van de klub aan een h. Michiels van Crossing Molenbeek, zoals Het Laat ste Nieuws en het weekblad Sport 69 met veel tam-tam had laten verstaan gegeven. In zoverre het weekblad, vooral in 't Aalsterse, sen satie wou verwekken, had het ongetwijfeld zijn doel bereikt en kwam Sport 69 ruimschoots aan zijn trek ken. Maar ettelijke sportlezers zijn nu razend omdat zij de indruk hebben deerlijk bij de neus te zijn ge nomen. Even zeer bondig samenvatten: Het weekblad voornoemd bloklet- terde dat de h. Michiels, algemeen sekretaris van Crossing Molen beek, ontslag had genomen en zijn aandelen (5 miljoen) had laten uitbetalen via 5 wissels van elk t miljoen, te vereffenen in een periode van 5 jaar. Steeds volgens deze sportsen- satie had diezelfde h. Michiels een grote droom, met name de leiding van een ploeg in handen te nemen en het blad vernoemde Zoals reeds eerder in dit blad werd bericht zal resp. op donderdag 30 januari e.k. te 20 u. en op donderdag 6 februari e.k. te 20 u. in een stadsgelegenheid een verga dering voor handeldrijvende middenstanders doorgaan, dit op initiatief van het Verbond van de Aalsterse Dekenijnen. In een mededeling luidt het dat op deze vergadering voor de eerste maal alle nationale problemen uit de praktijk van de handelaar besproken zul len worden. Verder wordt in deze mededeling gezegd «Het gaat niet om protest- vergaderingen, doch om een positieve bijdrage tot sane ring van vele wantoestanden, die nooit gepubliceerd wer den.» PROBLEMEN ALLERHANDE Het pensioen van de midden stander, de vestigingswet, de kre dietverlening aan de middenstand het sociaal statuut van de mid denstand, de belastingontduiking de B.T.W., het ongekende sluik- werk, aftruggelarijen ten nadele van de handelaars, sommige as- pekten van de ekonomische expan sie in de streek staan op de agen da van de eerste vergadering. De wettelijke regeling van de verkoopspraktijken, de bescher ming en de voorlichting van de verbruiker, het recht op bestaan van de handelaars, alsmede het stedelijk beleid zijn de program mapunten, of zo men wil, de dis- kussiepunten van de tweede ver gadering. (vervolg op laatste blz.) Verdwenen Richard Van Langenhoven uit Dender opgehaald. De 39-jarige Richard Van Lan- genhove, wonende Molenstraat te Aalst, sedert 20 december II. ver- dwenen, nadat hij van zijn dag taak in de stedelijke vismijn naar huis terugkeerde, werd gisteren, donderdag, omstreeks 10 uur, uit de Dender opgehaald, ter hoogte van de C.C.B.-fabrieken aan de grensscheiding Hofstade - Herder- sem. Men vermoedt dat de man mis leid door de duisternis in de Den der is terechtgekomen. WEGWIJZER VAN DE 41e KARNAVALSTOET Zondag 16 februari te 14 u. Vorming Moorselbaan (slot) en aanpalende straten. Hoveniers- str., Varkensmarkt, Molendries, Sint Annabrug, Werf, Molenstr., Kapellestr., Graanmarkt, A. Lie- nartstr., Stationsplein (voor Sta tion), Stationsstr., Esplanade, Kat- testr., Grote Markt (tribunen), Nieuwstr., Vredeplein, Keizerlijke Plaats, Korte Zoutstr., Kan. Coli- netstr., Geraardsbergsestr., Sint Camielstr., Watertoren, Scherre- veldstr., Sint Janstr., Houtmarkt, Zonnestr., Korte Zoutstr., Lange Zoutstr., Grote Markt, Molenstr., Burchtstr. (ontbinding). merkwaardig genoeg dat hij, de h. Michiels, reeds onderhandeld had met Eendracht, meer gepaald met ««voorzitter» Etienne Mertens. En wij citeren letterlijk Sport 69: ««Het was trouwens voor niemand een geheim meer dat de h. Mer tens al geruime tijd E. Aalst wou ««verkopen». Inmiddels weet de lezer die met de Aalsterse klub bekend is, wel dat de h. Mertens als voorzitter werd opgevolgd door de h. L. Bosteels. Blijkbaar kon Sport 69 dat niet weten: Heeft men meer beoogd dan sensatie Wat dan wel Het zou wellicht de moeite lonen zon der veel misbaar eens te trachten te achterhalen of er geen andere motieven met betrekking tot Een dracht een rol kunnen spelen. Men kan daarbij de vraag stellen wie of wat deze Sport-Show heeft helpen inspireren. De Eendrachtleiding is natuur lijk aan soortgelijke publiciteit gewend. Maar ernstige mensen uit het direktiekomitee bleken donder dagochtend op zijn zachtst uitge drukt zeer ontstemd. Eendracht Aalst kan inder daad in juni a.s. jubileren. Want gegroeid tijdens ds oorlogsjaren 1914-18, tussen twee ploegen die iets wilden presteren ten voordele van de opgeeisten, ging Eendracht inderdaad in juni 1919 van start met als eerste spelers grotendeels frontsoldaten. Wij hebben ergens de indruk dat eventuele ambitieuze sportexpansieplannen op Aal sterse grendels zouden stui ten. Voor de rest is Sport-sen- satie uitnemend... Het Brus sels weekblad in kwestie zal vanzelfsprekend de zaken rechtzetten. Het blad is nu ook eenmaal gesteld op pre ciess informatie... G.v.A. Volgende week vrijdag zal Prins Karnaval '68 (hierboven) zijn prinselijke waardigheid moeten overdragen aan zijn opvolger. Vier kandidaten voor de titel Prins Karnaval '69 Luc, Fons, Rudolf en Vic.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1