kavalkade gaas in eik door ÜëiËtïST HET BARRE WEER EN DE KARNAVAL IS Op Brusselse Ëouwwerf "Fit IS EEN IMS Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 7 Zaterdag 15 februari 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Feestkomitee sekretaris H. Van de Perre ««We zullen ons warm lachen Het stedelijk feestkomitee besliste reeds aanvang dezer week dat de karnavaloptocht in geen enkel geval zou ver schoven worden. De barre weersomstandigheden waren aan leiding tot een gedachtenwisseling omtrent eventuele moei lijkheden waarmede men zondag a.s. zou kunnen af te reke nen hebben. Oudere lezers zullen zich herinneren dat in 1946 de karnaval optocht een week diende uitgesteld te worden ingevolge de overvloedige sneeuwval. «Wij zullen ons warm lachen», was het antwoord van feest- komitee-sekretaris Henri Van de Perre, op de vraag of men zich geen zorgen maakte voor het welslagen van de karnaval optocht. Men houdt er wel rekening mede dat mogelijke een of andere vreemde groep zal verplicht zijn verstek te maken. Maar de naoorlogse ervaring heeft geleerd dat het verscliui- Verbroedering met Mainzer - Ranzer - Garde. ven naar een volgende zondag een zeer nadelige weerslag heeft voor de belangstelling buiten de stad en streek. Inmiddels werd dan tijdens het voorbije weekend de karnavalfoor geopend. In De Klaroen was er het verkleed bal van de Vereniging van de Aalsterse Komische Groepen. Dank zij een tussenkomst van het Aalsters raadslid, de h. Marcel De Bisschop, was er ook een delegatie van de Mainzer - Ranzen - Garde (gesticht in 1837), een der oudste Duitse karnavalgroepen uit Mainz, de stad van Dirk Mar tens' leermeester Gutenberg. Tijdens de dag was deze afvaardiging bestaande uit de hh. Albin Borg, Friedrich Thelen en Hans Smidt reeds ontvangen geworden ten stadhuize door de burgemeester. De h. A. Borg overhandigd.» aan de Aalsterse burgervader een exemplaar van het kleinste boekje ter wereld. De delegatie overhandigde dan namens de Ranzen - Garde het Ordeteken aan de burgemeester, schepenen, stadssekretaris en de sekretaris van het Aalsters feestkomitee. Er had ook een verbroedering plaats tussen de Duitse delegatie en de "International Dragons Association ofte I.D.A.» De Aalstenaars werden op hun beurt door de groep uit Mainz uitge nodigd tot een Fremdensitzung in de Golden Halle van hun stad. Aalst biedt als de Vlaamse karna- velstad altijd het komische Neusje van de zalm. Wie zondag naar de Ajuinstede komt valt, niettegen staande de Ajuinsoep, toch met zijn Neus in het vet. De bezoeker moet er alleen maar aan denken dat de Aalsterse karnavalisten een olifantengeheugen hebben en der halve mag hij, de bezoeker, zijn Neus niet voorbijpraten of volgend jaar krijgt hij het op dit bekend reukorgaan. Want het moge dan waar zijn dat volgens sommige wetenschapslui de Aalstenaars in het IJstijdperk, net als de Neus- beren, een Neus hadden die tot een slurf was verlengd, door de loop der ontelbare eeuwen is hij tot normale proporties terugge bracht, maar niet afgestompt Ajuinen hebben een fijne Neus. Taalkundigen moeten het eens uit zoeken of de uitdrukking Neuswijs niet in de keizerlijke karnavalstad is ontstaan. Van de Aalsterse Neus hierboven een typisch specimen... i1 Op nevenstaande Brusselse bouw werf kwam dezer dagen een jong Aalstenaar om het leven- Een van die vele bouwvakarbeiders, een van de duizenden, uit de Dender streek die dagelijks naar de hoofd stad pendelen en Brussel tot een modern Europees centrum maken. De avond van het ongeval zat een gezelschap bouwvakarbeiders op de late pendeltrein Brussel - Den derleeuw. Zij hadden de krant nog niet gelezen en werkten op een Armand Pien hebben wij in een ultieme poging voor het ter per se gaan, niet kunnen bereiken- Blijkbaar was de populaire TV- weerman bang zich op glad ijs te begeven. Wat ons interesseer de was het oordeel te kennen van Pien omtrent de mogelijke evolutie van het weer tijdens het week-end, bezorgd als we zijn om het algemeen belang, meer bepaald de 41e karnaval te Aalst. Ukkel heeft ons dan maar aangeraden vrijdag om 16 uur kontakt te nemen. Onze zegsman hield het voor vandaag vrijdag bij hetzelfde weer: koud. Maar de karnavalisten weze ge signaleerd dat zij via nr. 02- 74.38.04 de weersvoorspelling dus heden vrijdag vanaf 16 uur kunnen vernemen. Het volstaat te zeggen dat u in het Aalsterse woont en bezorgd is om de karnaval. Het dient ge zegd, op het Weerkundig Insti tuut is men voldoende vertrouwd met de karnaval. En men hoopte het beste. Maar, donderdagmid dag dierf men zich nog niet aan voorspellingen wagen. andere werf, maar hoe het kwam, zij kenden het tragische nieuws al. Zij waren somber, moe en oud voor hun leeftijd. Zij kenden niet eens de naam van het slacht offer. Maar hij was een van hen. «Ze zeggen allemaal dat wij veel geld verdienen in den bouw, maar verdomme zij kennen ons mizerie niet, zij weten niet wat werken is op den travaux in Brussel, in den ondergrond of boven op het ?8ste verdiep.»

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1