Lof der zotheid, Aalsterse stevige traditie En zo was het dan weer eens... ff C/3 C/9 Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 8 Zaterdag 22 februari 1969 NEC SPE, NEC METU... \.p ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Centrale Y| VOOR AALST EN OMLIGGENDE estreat 17 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 41e KARNAVAL WEEKEINDE SPIJTS ONGUNSTIGE WEERSOMSTANDIGHEDEN TOCH NOG EEN MEEVALLER. Opgelet... Hopla de beentjes voor de personaliteiten. Alles in acht genomen, niet het minst de ongunstige weersomstan digheden, is de 41e Aalsterse Kar naval toch nog een meevaller ge weest. Men is het er over eens dat zondag het aantal vreemde bezoekers wel lager was dan vorig jaar en dat dinsdagavond het Aal- sters stadscentrum niet meer de karnavaleske drukte van de grote jaren kende, dat het ras der «Vuil Jeannetten» onwederroepelijk uit sterft, maar spijts dit alles blijft Aalst zijn reputatie van het Vlaam se Binche behouden. Het behoort overigens ook al tot de karnavaltraditie dat de rasechte Ajuin die het omwille van zijn leef tijd wat kalmer aan doet, achteraf Het vlot blijkbaar niet in de prinselijke familie te Aalst. In die zin dat het tijdens het voorbije week-eind vol liep met prinsen allerhande. Vic I, niet verkozen, lan ceerde naar verluidt met sukses zijn «Parodie op de Prins(en)». Die parodie was zo duidelijk dat zij verwarring stichtte bij diegenen die met de prinselijke hiërarchie te Aalst onvoldoende vertrouwd zijn. Heeft men het op de troon van Prins Luc I, of beter, op de scepter van ons aller Prins gemunt Wie zal het zeggen Piet Korrel van Het Laatste Nieuws heeft in een gelegenheid, genoemd de «Patat- bar» (neen, het is geen restaurant met aardappelschotels, etc.) de gelegenheid gehad Luc I te intervieuwen. Uit dit gesprek citeren wij o.m. volgende vragen en antwoorden Was het lastig dingen naar de zotskap van de Prins Men zou er de moed bij verliezen. Toch wist ik dat ik het zou halen op de> planken. Zo gebeurde het ook. Heeft de verkiezing iets te maken met politiek Onrechtstreeks, jawel. Als je burgemeester van Aalst zou worden, wat zou je dan als eerste ver richting beogen Ik zou maken dat het verkiezen van Prins Karnaval rechtvaardig gebeurt. Ik zou iets doen voor onze gehandikapten en ons moederhuis. Is het er niet goed in het moederhuis Is het te klein De vrouwen vliegen er buiten met het kind tegen de borst. En dan deze vraag en antwoord Ss dat nog een Prins die daar binnenkomt Neen, dat is die lastigaard van een Vic, die absoluut wou verkozen zijn. Hij wil me overal belachelijk maken. Ik ben weg, hoor. Aldus uit het intervieuw in Het Laatste Nieuws. Blijkens dezelfde krant heeft Mevrouw Peirlinck, de echtgenote van Luc I, gezegd dat haar man veel tegenkanting heeft ervaren voor zijn verkiezing. Er komen zelfs dreigtelefoontjes bij te pas. Als het zo blijft voortduren zal de politie van deze gang van zaken moeten in kennis gesteld worden. Er moet dus over gewaakt worden dat de demokratische rechten van de verkozen Prins Luc I niet in 't gedrang worden gebracht, want met Prins-Regenten weet men nooit waar men aan toe is. Het Aalsters Establishment wake over zijn Prins. Een koningskwestie heeft ons land bijna aan de rand van de afgrond gebracht. Een prinsenkwestie zou Aalst... zou Aalst wat... en dan Leve de Brouwerij... Leve Prins Luc, leve Prins Vic, leve Prins Rudolf, leve Prins Kamiel. Geeft... acht Hoofd... links... Hoofd... rechts... Hoofd... centrum... Pj. het proces maakt van «zijn karna val» met de bedenking «dat het niet is zoals in zijn tijd». En pre cies die bedenking wijst er op hoe elke Aalstenaar met hart en nieren verbonden blijft aan de jaarlijkse lof der zotheid. Maar om het met een variante te zeggen op een uit spraak van Stijn Streuvels De herinnering aan het verleden is nu eenmaal mooier dan dat verleden zelf. en hier en daar ook wel geergerd. Geergerd bv. de notabele man uit Oostende, die maandagavond met vrienden een geanimeerd gesprek voerde aan een bekende toog van een Aalsterse gelegenheid en er onverwachts zijn «zaligheid» kreeg... «Moe-je van Oosteinde komen,» zei de man, «om te Aalst op de plank gelegd te worden.» 's Mans boekje werd er om het in het karnavaljargon te zeggen inderdaad nogal opengelegd en wijl hij tot het ras der (West- vlaamse) politici behoorde, bleek dat boekje betrekkelijk boeiend naar inhoud. De foorkramers, die zich aanvan kelijk ernstig bezorgd gemaakt hadden, bleken woensdag vrij te vreden. De uitbaters van drank gelegenheden wisten vooraf dat het ijzige weer niet zo nadelig zou zijn voor hun zaken. «Moe-je van Oosteinde komen»... Inmiddels hebben duizenden Aal- stenaars en andere trouwe bezoe kers een der oudste is een thans 85-jarig vrouwtje uit Den- derhoutem die onafgebroken de 41 karnavaloptochten heeft bewon derd vooral zondag en maan dag zich in de specifieke Aalsterse karnavalsfeer kunnen ontspannen Bars... in Voor de jeugd voltrok zich een belangrijk stuk van de karnaval in de bomvolle gelegenheden aan de Hopmarkt. Ook de bars elders in de stad kenden een verhoogde belangstelling. Het ziet er naar uit dat Aalst, als centrum van dancings en bars, een reputatie krijgt die meer én meer tot buiten de streekgrenzen door dringt De beruchte Aalsterse Fasadeklassers Of «Wist U dat al van de akademie Dat wij een akademie hebben met een geur van toma tensoep, van zeer twijfelachtige kulinaire oorsprong met naamloze overschot van eergisteren, enz.»

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1