Eerste aardgasaansluitiitg in agglomeratie eg 16 juni a.s. Een omvangrijke operatie INFORMATIE Premie bij aankoop van nieuwe apparaten 700 aansluitingen per week Telefoonaansluitingen verlopen steeds vlotter Brandsiiclitiiii en diefstal bij oud stadssekretaris De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr 11 Zaterdag 15 maart 1969 NEC SPE, NEC ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Bij een dergelijke operatie, waar bij voor de streek alleen ca. 40.000 toestellen moeten omgeschakeld worden, stelt de openbare opinie zich natuurlijk vragen, in dit geval vooral de huismoeders. Zegt een woordvoerder van de betrokken maatschappij «Het aantal apparaten die dienen afge schreven te worden ligt eerder aan de lage kant. Het betreft vrijwel uitsluitend toestellen die het ook zonder de omschakeling op het aardgas niet lang meer zouden doen. Kortom, toestellen die hope loos versleten zijn.» Niettemin heeft de maatschappij een tegemoetkoming voorzien via een premiestelsel a rato van 180 F per brander van een fornuis, waar bij ook het oventje als dusdanig wordt in rekening gebracht. Voor een fornuis met vier branders en een oven die niet meer bruikbaar zal zijn dus een premie van 940 F, want voor het apparaat wordt als schroot 40 F toegekend... Deze premie is vanzelfsprekend onafhankelijk van de kortingen die eventueel de leverancier naar keuze ook nog zou toekennen. Over het hoe en het waarom van het aardgas hebben wij hier reeds vroeger uitvoerig gehandeld. Van dit gas is ongetwijfeld de belangrijkste eigenschap dat het... werd gevonden Want in een nabije toekomst zou het tradi tionele stadsgas steeds meer problemen stellen, inge volge het stijgende naoorlogse verbruik, waarbij echter dient opgemerkt dat het aantal gasfabrieken sedert 1945 in ons land (van 80 in het begin van deze eeuw) tot 12 daalde. Andere eigenschap van het aardgas Amateurs (zeif) moordenaars zal het niet helpen nog het kraantje open te zetten. Aardgas is niet giftig en bevat geen koo'mono- xyde. Tenslotte is het tweemaal «rijker» of «agressie ver», bevat nl. het dubbele kalorisch vermogen van hst gewone stadsgas. In het Aalstarse is men, zoals de lezer weet, reeds begonnen met de voorbereidende werken. Het aardgas komt uit Nederland in ons land via een hoofdleiding Antwerpen Brussel (met dan verder naar Frankrijk) van waar een vertakking naar de kust is voorzien vanaf Zellik. Het is via deze vertakking te Kerksken dat de aansluiting met Aalst werd ver wezenlijkt. De eerste verbruiker zal pre cies op 16 juni op het aard gas worden aangesloten. Voor deze laatste operatie werd de stad verdeeld in 12 sek toren. Per week zullen iiidens de periode van 16 juni tot 29 september ca. 700 ver bruikers worden aangesloten. De werkzaamheden zullen al leen tijdens de vakantiepe riode, tweede helft van juli en begin augustus, worden onderbroken. De verbruikers in elke sektor zullen tijdig worden verwit tigd, derwijze dat zich geen moeilijkheden zullen voordoen en de huismoeders in hun keukenbedrijf slechts kort stondig zullen gestoord wor den. Haperingen in de pro grammatic kunnen zich voor wat de aansluitingen betreft slechts voordoen bij verbrui kers die afwezig zijn op de vastgestelde dag. Niet het minst belangrijke men gaat ook een geleidelijke vermindering van de tarieven toepassen. En voor de over schakeling van de apparaten op het aardgas hoeft men van zelfsprekend niet te betalen. D.O.C. Bouwheren van grote komplexen soms in gebreke. Als de kabels voorhanden zijn dan geschiedt momenteel in het Aalsterse <de telefoonaansluitingen binnen de veertien dagen. Aldus werd ons bevestigd door de verantwoordelijke diensten. Eilacie, het verluidt dat sommige bouwheren van grote appar tementsgebouwen nalaten tijdig de technische diensten van de iR.T.T. te verwittigen, zodat de kopers of huurders van appar tementen die een aansluiting op het telefoonnet vragen uiter mate geduld moeten hebben. Het wordt dan ook aangeraden, bij de aanbouw van appartementsgebouwen en soortgelijke om vangrijke komplexen, niet tot het laatste ogenblik te wachten. TELEX Gent Aalst. De verbindingen tussen de R.T.T. Gent en Aalst zullen in de toekomst ook al beter zijn, omdat de gegevens vanuit Gent betreffende aanslui tingen op het telefoonnet niet langer via de post zullen gebeuren, maar voortaan via een speciale telex. Het nieuwe komplex ten behoeve van de uitbreiding van de R.T.T. aan de Ridderstraat zal evenwel pas einde '69 begin '70 in gebruik kunnen genomen worden. (Info.) Wedersamenstelling Woensdag werd overgegaan tot de wedersamenstelling van de feiten die vorige week werden gepleegd ten huize van de oud stadssekretaris De Meyst. Men weet dat Mevrouw D'Haenens, geboren L. De Lands heer, een diefstal en brandstichting pleegde in het huis van de heer De Meyst, en de dag daarop werd aangehouden. De vrouw legde bekentenissen af. De wedersamenstelling geschiedde in aanwezigheid van de procureur van Dendermonde, onderzoeksrechter Tas en de B.O.B. Aalst In onze vorige uitgave werd in verband met deze brandstichting en diefstal het adres van de daderes verkeerdelijk aangegeven. Het is inderdaad niet Schoolstr. nr. 11, maar Schoolstr. nr. 15. De Aalsterse vroede vaderen... of tien jaar bestuursbeleid. (Zie elders in ons blad)

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1