16-jarige knaap onder voertuig op auto-rodeo ml lacing vedette t^ilicine *St.<^ierre: gevoelige ogen Een uitzonderlijke tentoonstelling in Oud-Hospitaal ERNSTIG GEWOND VEILIGHEIDSMAATREGELEN Tijdelijk met blindheid bedreigd "Een Halve Eeuw Felix de Boeck,, I Universeel De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 15 Zaterdag 12 april 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 De autc-rodeo die op Paasmaandag in een weide nabij het stadspark te Aalst werd gehouden, kende een zeer grote belangstelling. Daaraan is ongetwijfeld niet vreemd de sensationele kant van deze sport. Jammer genoeg heeft deze ma nifestatie een triestige afloop gekend. De 16 jarige Edmond De Leenheer, vergezeld van zijn grootouders, en afkomstig uit de Stationsstraat te Den- derleeuw. is als toeschouwer inderdaad onder een voer tuig terechtgekomen. Hij werd onmiddellijk naar de O. L. Vrouwkliniek over gebracht. Donderdagvoormiddag vreesde men te moeten overgaan tot de amputatie van een been. De inrichters van deze sportmanifestatie waren door dit voorval ten zeerste onder de indruk. Het luidt dat aan de voorgeschreven reglementeringen inzake veiligheid werd voldaan. Blijft de vraag of deze reglementeringen doeltreffend genoeg zijn. (Info) Ofschoon niet voor de onmiddellijke toekomst zou de direktie van dc Generale Bankmaatschappij toch het inzicht hebben in het begin van de zeventiger jaren een volledig nieuw modern komplex aan te bouwen, ter ver vanging van het huidige indrukwekkende gebouw, dat sedert jaren een vertrouwd beeld is in de Nieuwstraat. De nieuwe plannen zouden, vooral ten behoeve van het talrijke personeel, rustige moderne kantoren beogen. De zangvedette Liliane St. Pierre, wier impressario de Aal- stenaar Milo De Coster is, wordt met tijdelijke blindheid bedreigd Haar optreden voor de Franse TV werd afgelast. Voordien zou de Aalsterse arts Dr. Bceykens haar reeds gewe zen hebben op de risico's die zij liep door het scherpe licht van de schijnwerpers tijdens de shows. Jarenlang is kunstschilder Felix de Boeck bij het grote publiek vrijwelen onbekende gebleven. En toch behoort hij met een Permekesfeen Magritte, een Delvaux tot deze groep wier naam op internationaal niveau weerklank vindt. Het Aalsters stadsbestuur heeft samen met de Bank van Brussel het zeer prijzenswaardig initiatief genomen vanaf 19 april a.s. tot 11 mei in het Oud-Hospitaal een retrospek- tieve ««Een Halve Eeuw Felix de Boeck» in te richten. Tijdens een perslunch hebben de h. A. Van Landuyt, direkteur van voornoemde bankinstelling, en de h. schepen Van Hoorick deze ten toonstelling toegelicht, waarvoor terecht een zeer ruime belangstel ling wordt verwacht, nadat men reeds kon ervaren dat voor een Valerius de Saedeleer retrospek- tieve niet minder dan 22.000 be zoekers werden geteld. De h. Van Landuyt wees op de taak van een financiële 'instelling als een bank, die niet langer meer een burcht mag zijn, maar een welbegrepen eigentijdse opvatting van het maecenaat heeft te ver wezenlijken. Schepen Van Hoorick sprak terloops ook over kunstmanifesta ties, vooral ten behoeve van de jeugd, die voor september a.s. worden op touw gezet te Aalst. Over de mens en de kunstenaar sprak oud-Aalstenaar Dr. Mark Galle, die er aan herinnerde dat hij voor het eerst kennis maakte met het werk van deze grote kun stenaar 'in de werkkamer van wij len Herman Teirllnck, waar het prachtige doek «Moederschap» was opgehangen. Namens de inrichters dankten schepen Van Hoorick en direkteur Van Landuyt ook de leden van het werkkomitee, de hh. A. Blanckaert, P. van den Abeele, I. De Vos, L. van der Meirsch, F. Kieckens, W. van Herreweghe en W. Schel- faut. De kunstminnaars kan de zeer mooie" katalogus een prestatie van de h. Louis van den Eede ten zeerste worden aanbevolen. Tijdens deze bijeenkomst werd ook gewezen op de universele waarde van het werk van de Mees ter van Drogenbosch. Hij zelf, Felix de Boeck, zat er minzaam en pijprokend bij en liet de lof over zich heengaan. Men weet niet goed wat men het meest moet bewon deren de mens of de kunstenaar... beiden even oprecht en vol liefde voor het leven.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1