Begroting stad Aalst 1969 m x sa. 285 miljoen P-lf-tf- kanton Halst en gemeenteverkiezingen op 29 mei in gemeenteraad Ziekenhuis Hartoverplantingen inspireert... De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 21 Zaterdag 24 mei 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 De begroting 1969 van de stad Aalst zal op 29 mei a.s. ingediend worden ter bespre king in de Aalsterse gemeen teraad. Zij werd donderdagavond reeds besproken door de meerderheidspartijen, waar na zij in de verenigde sekties en de financiële kommissie zal te berde komen. Deze begroting heeft betrek- Volksvertegenwoordiger D'Haeseleer P.V.V. kanton Aalst heeft niet op verklaring van Vanaudenhove gewacht. Door ons ondervraagd over de betekenis van de verklaring \-pp de nationale voorzitter O Vanaudenhove op het kantonale vlak in het vooruitzicht van de gemeenteverkiezingen in 1970, zei volksvertegen woordiger D'Haeseleer dat de P.V.V. in het kanton niet op deze ver klaring heeft gewacht, verklaring die overigens is afgelegd buiten^ kennis van het permanent komitee van de P.V.V. De P.V.V. in het kanton heeft op deze verklaring niet gewacht, ver duidelijkte de Aalsterse P.V.V.-volksvertegenwoordiger nog, want se dert geruime tijd reads staat het vast dat niet alleen in Aalst, maar ook in tal van randgemeenten personen die tot dusver buiten de libe rale kringen stonden, als kandidaten zuilen fungeren op de P.V.V.- lijsten voor de gemeenteverkiezingen. Verschillende van hen zijn be kende en populaire figuren, aldus de h. D'Haeseleer. VOORLICHTINGS VERGADERING Woensdag had een voorlich tingsvergadering plaa'.s ten behoeve van de stedelijke ver enigde sekties en da K.O.O. leden in verband met de moei lijkheden tot de financiering van een interkommunaal zie kenhuis. Zoals hier reeds eerder uit voerig werd gemeld, zal onge twijfeld worden afgezien van deze formule en de K.O.O. Aalst op eigen initiatief over gaan tot de planning en aan bouw van een ziekenhuis. estracn king op een totaai bedrag van ca. 285 miljoen. Het te kort wordt geraamd op 70 miljoen, waarin begrepen de overdrachten van de vorige jaren. De Zuid-Afrikaanse arts Prof. Dr. C. Barnard inspireerde met zijn Hartoverplantingen Begga D'Haese dochter van oud-senator Bert D'Haese (Hekelgem) tot boven afgebeeld niet alledaags vier meter hoog metalen beeldhouwwerk. Men kan het kritisch bekijken of ge woonweg bewonderen in de Vrije Technische School te Veurne. Zo op het eerste zicht te zien een welvaartsbeeld, deze foto van forenzenauto's voor het stationsplein te Denderleeuw. Een toto die vooral typisch is voor de DendeCstreek. die men inderdaad evengoed kan schieten te Aalst, Haaltert, Ninove, Zottegem ee noem maar op. Het aantal forenzen blijft onrustwekkend stijgen. En het zal onbe twistbaar toenemen wijl belangrijke nieuwe en grote nijverheden in de Denderstiaek achterwege blijven en men eerlang de sluiting mag verwachten van oude bedrijven. Inmiddels blijft een noemenswaardig initiatief toch wel achterwege. Als men noteert dat de peirspektieven voor de Denderstreek op basis van de beschikbare gegevens, alles behalve hoopgevend zijn, dan blijft de vraag of men nog lang bij de pakken zal blijven zitten, kortom of men geen andere initiatieven moet nemen dan de traditionele voet* stappen, interpellaties, moties en dergelijke meer. Uiteindelijk kan men in deze sttaek dezelfde inzet, de passie opbren- gen die, zoals reeds gemeld, tienduizenden Walen wisten te demon- sfreren voor werk in eigen streek. De tijd is gekomen dat de gekozenen van het volk, de vakbondleiders, kortom allen die verantwoordelijkheid dragen, voor het welzijn vanj deze streek, voor de toekomst van de jongere generaties, hun volle verantwoordelijkheid moeten opnemen. Het is waarachtig niet te vfroeg.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1