Aalstenaars en randgemeentenaren bi [voorkeur met vakantie naar 't land van Don Quichotte Het AARDGAS binnen enkele Hahjeff bïi U thuis! REISPASSEN-REKORD... Zon en goedkoop - Handelaars uit centrum ge kant tegen wederopvoedings- centrum in pupillenschool. Verzoek tot dringende op lossing van parkeerprobleem. - Inspraak bij oprichting van shoppingcentra. Hengelen in Noor wegen en Zweden Het onderzoek naar verdovende middelen Het Tsjechisch koor SEVERACEK op koncertreis in Vlaanderen 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 25 Zaterdag 21 juni 1969 NEC SPE, NEC METU ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 24 Aalst Tel. 241.14 Het land van Don Quichotte en van Maria Lecina blijft in steeds grotere mate de Belgen bekoren voor een vakantie. De Aalstenaars en de randgemeentenaren maken daarop geen uitzondering, wat blijkt uit de gegevens die ons werden verstrekt door verschillende gemeentediensten die belast zijn met de reispassen voor alle 's Heren landen waar dit dokument nog vereist is. En dat zijn er alle internationale vredelievende verdragen en organismen ten spijt, nog heel wat. OERA... IE VAKANTIE IN 'T ZICHT Dus maar Spanje gegarandeerde zon en momenteel nog het goed koopste toeristische land. Herman Talloen van V.T.B. Aalst bevestigt dat met kennis van zaken Zo bv. zijn de prijzen van de eersterangshotels nog steeds vrijwel dezelfde als twee jaar gele den, wat niet het geval is met de meeste andere landen en zeker niet met Frankrijk, momenteel voor de toerist een dure affaire. Het Spanje dat de toerist be zoekt is niet datgene dat leeft in Madrid, Sevilla of Barce lona, maar het Spanje met zijn zonovergoten stranden, waar het dolce far niente het dagelijks programma is. Nu reeds zijn alle apparte menten die een Aalsters agentschap in Zuid Spanje ter beschikking had voor de twee de helft van de maand juli verhuurd. 80 van de reis passen te Aalst, Erembode- gem, Nieuwerkerken en Lede geven als bestemming het geboorteland van koningin Fa- biola aan. zie in dit nummer pag. 3 Op het Aalsters stadhuis had de dienst Bevolking vanaf 1 juni tot 18 juni II. reeds 600 reispassen klaargemaakt ter beschikking van de reislustigen, wat in acht geno men de cijfers van 1967 op een rekord wijst (723 in 1967 voor de ganse maand juni). Dan volgen de reispassen voor Joegoslavië, Roe menie, Zweden en Noorwegen. Het luidt dat laatstgenoemde twee lan den de voorkeur genieten van en kele hardnekkige Aalsterse henge laars. Erembodegem noteerde reeds van af 1 juni tot 18 juni 65 reispassen; Lede tijdens dezelfde periode 48 en Nieuwerkerken 45. Zowat in dezelfde richting als te Aalst, met dien verstande dat er te Nieuwer kerken ook wel een merkwaardige voorkeur aan bod komt voor de Oost-Europese landen, tot en met Bulgarije. Natuurlijk geeft deze reispassen- statistiek geen volledig beeld van de reisplannen in de agglomeratie. Voor de ons omringende landen zijn bv. geen reispassen voorzien. Italië blijft nog steeds aan bod komen, West-Duitsland, vooral het Rijn land, blijft populair. Maar Aalstenaars met zware beurzen blijken ook reeds de safarie-genoegens ontdekt te iben, bij voorkeur in Kenya, iet familiebezoek aan ver- iten in de Verenigde Staten en Canada blijft een stevige traditie. Alvast het Vlaamse Immobilien- wezen kan zich verheugen in de Spaanse liefde van de Vlamingen. Het kan verkeren... Het koordinatiekomitee van de Aalsterse Middenstandsvere nigingen, waarbij aangesloten zijn het Algemeen Midden- standsverbond, het N.C.M.V., het Liberaal Middenstandsver- bond, de Vereniging van de Aalsterse Dekenijen, verga der woensdag II. Het nijpend probleem van de parkeergelegenheden in het stadscentrum, mogelijke plan nen voor shoppingcentra en de bestemming van de Pupil lenschool werden tijdens deze bijeenkomst grondig bespro ken. Deze punten werden ver werkt tot een reeks konkrete voorstellen die nog deze week aan het stadsbestuur schrifte lijk zouden overgemaakt wor den. De vertegenwoordigers Van de ver schillende middenstandsverenigin gen en Dekenijen stellen een on middellijke oplossing voor betref fende het parkeerprobleem, via het ter beschikking stellen van de bin nenkoer van de Pupillenschool aan de Graanmarkt en de Stadsfeest- halle aan de Schoolstraat. Tevens wordt de vraag gesteld om de blau we zone in te voeren op de Hop markt. Voorts wordt ook gevraagd om een onmiddellijke aanpak van de plannen strekkende tot onder grondse parkeerruimten aan de Graanmarkt, Esplanade en Hop markt. Het koordinatiekomitee is verder van oordeel dat geen bouwerijun- ningen mogen toegekend worden aan shoppingcentra aan de rand van de stad, indien de Aalsterse middenstanders geen gelegenheid krijgen hierbij betrokken te wor den. Voordien moet daarenboven grondig de mogelijkheid worden onderzocht betreffende een shop pingcentra via het K.O.O.-complex aan de Ridderstraat, de Peper straat en de Pupillenschool. Betreffende laatstgenoemd com plex wordt verwacht dat het stads bestuur zich vlug en duidelijk zal uitspreken omtrent de bestemnrng van deze voormalige kazerne. Het komitee verzet zich evenwel soli dair tegen de vestiging in de Pu pillenschool van een wederopvoe- dingscentrum. ZAAK OPGESCHROEFD Rijkswachtdiensten hebben dezer dagen een onderzoek ingesteld in een vijftal drankgelegenheden te Aalst naar mogelijke verdovende middelen. Dit onderzoek leidde tot geen enkel resultaat en alles laat veronderstellen dat de aanleiding tot dit onderzoek' enigszins werd opgeschroefd. In verantwoordelijke kringen zou men stilaan tot de vaststelling geko men zijn dat betreffende bepaalde aspekten van de exploitatie van de bars toch enigszins wordt overdreven en er mogelijks wel individueel verslaafden aan verdovende middelen te akteren zijn, maar en daar gaat het in hoofdzaak om de jeugd ter zake vrijuit gaat. Niettemin willen rijkswacht en andere politiediensten de verdere evo- lutie op de voet volgen. Op uitnodiging van de schola cantorum Cantate Domino van het Sint Maarteninstituut te Aalst, zal dit beroemde meisjeskoor optreden te Gent, te Brussel en voor onze stadsgenoten ook te Aalst op vrijdag 27 juni e.k. in de feestzaal van het stadhuis te 20 uur. Beide koren zingen kleine meesterwerken van de vroegste eeuwen der polifonie tot hedendaagse komponisten.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1