AARDGAS Kiippersbusch 7ternational Belangrijkeimededeling van de GASMAATSCHAPPIJ over de ombouw der Stadsgastoestellen op Voor uw GASPROBLEMEN en GASAPPARATEN steeds welkom De kapelwagen van Oostpriesterhulp te Aalst 3 ST. JOZEFSTRAAT, 20, AALST Tel. 053/239.67 open tot 20 u. 's zaterdags tot 18 u. Vanaf MAANDAG 30 JUNI aanstaande te 9 uur worden de abonnées der volgende straten der Stad aangesloten op het aardgasnet PAAR ONPAAR Van Tot Van Tot Posthoornstraat 2 98 1 97 Regelsbruggestraat 124 124 Marktweg 6 184 1 183 Gentsestraat 2 110 3 157 Arbeidstraat 106 122 63 71 30 f- 32 Nieuwbeekstraat 4 122 5 153 Vrijheidstraat 78a Vlaanderenstraat 2 34 1 15 Diepestraat 2 34 1 47 Stefaan de Jonghestraat 72 72 15 101 Capucienenlaan 2 130 7 95 Karei van de Woestijnestraat 2 30 5 07 Leo de Bethunelaan 120 132 99 115 95 95 (app) Beekvo?dstraat 2 64 1 25 Gustaaf Papestraat 22 90 3 61 Sint Jobstraat 48 278 31 221 Broekstraat 12 12 1 3 Om deze ombouwoperatie vlot te doen verlopen, verzoeken wij ons Geacht Kliënteel de verschillende richtlijnen welke wij hun zullen verstrekken, strikt te volgen. Wij danken U bij voorbaat voor uw welwillende medewerking. De kapelwagen van Oostpries terhulp wordt stilaan een vertrouwd beeld voor de inwoners van Aalst. Vorig jaar maakten drie soortge lijke wagens een «blitz-tournee» door de stad. Zij brachten u het verheugend nieuws dat na 20 jaar harde Stalinistische vervolging en druk in Tsjechoslowakije een po ging tot liberalisering, een periode van vrijheid en menswaard'gheid was aangebroken. Het was de eer ste keer dat men openlijk ver klaarde dat vrijheid een ondeelbaar goed is voor alle mensen, onge acht hun levensbeschouwing. ledereen weet wat in dat hoop volle land. Tsjechoslowakije, sedert 21 augustus 1968 is gebeurd. En laat ons hopen dat dit land met zijn moedige bevolking niet een tweede keer die donkere weg moet gaan. In deze Oostbloklanden ligt In eerste instantie het werkterrein van Oostpriesterhulp. Oft werd ons officieel opgedragen toen Rome in 1964 Oostpriesterhulp goedkeurde en verhief in de rij van de kerke lijk gemanda'eerde liefdadigheids instellingen Een tot dan toe privé initiatief kreeg een kerkelijk ge mandateerde opdracht. Men kan natuurlijk allerlei oor zaken en verklaringen gaan zoe ken en wellicht ook vinden waarom die kerkgemeenschappen werden vervolgd. Dat is echter niet essentieel. Van groot belang is het besef dat heel wat gewone men sen. naast hun priesters, beroving van vrijheid en sociale promotie en zelfs gevangenisstraffen ver kozen boven de ontrouw aan hun Godsgeloof en Kerk. Dat is nu de taak van Oos'pries- terhulp de omwille van hun trouw geslagen broeders helpen. Dat is geen anti-kommunisme, maar een diep kristelijke houding In sommige landen, bv. Joego slavië, is een verrassende herop bloei van religieus leven waar te nemen en niet het minst bij de jeugd. Wanneer nu die Kerk ach ter het IJzeren Gordijn zo in aan zien stijgt bij de jeugd, dan is het omdat die jeugd jarenlang door atheistische scholen gesluisd, in de Kerk een gemeenschap heeft ontdekt die, tegen de kommuns- tische propaganda in, geestelijke waarden verdedigt. Een gemeen schap die vervolging heeft verduurd voor geestelijke waarden. Een be moedigend waarde-oordeel. Van 7 *ot 16 juli doet de kapel wagen zijn tournee door Aalst. Met dank aanvaarden wij kleren in goe de staat, levensmiddelen choco lade, vis- en vleeskonserven, rijst, cacao, koffie, macaroni, speciaal soepen in pakjes, peperkoek, ver der stoffen op de rol, breiwol, me- dikamenten, bandappara'en en schrijfmachines in goede staat. Dank voor uw geldelijke bij dragen. PROGRAMMA VAN DE AKTIE Zoiidag 6 juii Zondag voor de kerk achter het IJzeren Gordijn; predi katie en kollekte voor Oostpriesterhulp in de parochiekerken van Sint h.iiunus, Sint Jozef, Mijlbeek. H. Hart. Immerzee'3 d" parochiekerken ,an Si"« Antonius, Sint Anna. Dj huis aan huis inzameling geschiedt als volgt Maandag 7 en dinsdag 8 juli iSint Martinusparóchie. Woensdag 9 juli Sint Jozefsparochie. Donderdag 10 juli O L. Vrouwparochie (Mijlbeek). Vi-joag 11 juli H. Hartparochie. Maandag 14 juli Sint Antoniusparochie (Capucijnen). Dinsdag 15 juli Sint Annaparochie. Woensdag 16 juli Parochie Sint Jan de Doper (Immerzeel). Openluchtmissen bij de kapelwagen Tijdens de inzamelaktie worden tv.ee eucharistievieringen gehouden in openlucht bij de kapelwagen en dit op volgende data cn plaatsen Dinsdag 8 juli te 19u30 op ue t.out markt; donderdag 10 juli te 19u30 op de parking van de Bloemenveiling U aanwezigheid zouden wij ten zeerste op prijs stellen. Bij ongunstig wl zullen de Eucharistievieringen resp. doorgaan in de Sint Martinus- kerk en in de kerk van O. L. Vrouw Mijlbeek. Bericht voor verlofgangers Gezien de kermis en de daarmee samen vallende verlofperiode zijn wellicht vele inwoners van Aalst afwezig. Mogen wij hen voorstellen hun pakken en geldelijke bijdragen te willen afgeven in een dichtbijgelegen klooster of pastorie. Dank u voor He extra inspanning. p W KAN. COLINETSTRA/ 2 (tegen poiitieburee!) AALST TEL 261.55 open alle dagen van 9 tot 21 u. ?ondag gesloten.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 3