vakantie voor allen... ieuwig jonge laden-laden Optiek DE VIJLDIR Een bewegingsbadjs Hp attraktip - s*3** van het «Nieuwe Augustabad» Dringende boodschappen voor toeristen Met kinderen op vakantie... Geen te zware kost voor autobestuurder Dergelijke boodschappen kunnen naar toeristen, waarvan men het adres in het buitenland niet kent, worden toegestuurd door tussen komst van de Touring Clubs, die gegroepeerd zijn -in de A.I.T. (Alliance Internationale de Tourisme). Alleen de boodschappen die een dringend en ernstig karakter hebben, worden langs de radiozenders omgeroepen of in de dagbladen gepubliceerd. VOOR DEGENEN DIE THUISBLIJVEN, HOE DE BOODSCHAP VERZENDEN Telefoneer naar de Touring Club te Brussel, naar nummer 02-13.82.40 voor 16u30 iedere dag. Vermeld uw naam en adres; vervolgens de volledige identiteit, het land en de streek waar de opgezochte toerist reist, de kenmerken van zijn voertuig (merk, kleur, nummerplaat) en dan de reden van de oproep. Dikteer dit alles zeer duidelijk. De Touring Club zal de boodschap doorgeven (voor zover ze aan de gestelde eisen voldoet) aan de zender of zenders die door de toerist kunnen ontvangen worden of aan een dagblad. Tweeduizend jaar oud is het mineraalbad van Baden-Baden en afwisselend zijn ontwikke ling. Thans staat Baden-Baden jong zoals steeds aan de top van de Duitse bad plaatsen en vormt in de rij van deze badplaatsen een zeldzaam dualisme, dat van mineraal- en gezelschapsbad. Door de natuur tot een groen eden geschapen en van de schepping bedacht met 68 warme zoutbronnen, die tot de warmste van Europa behoren en steeds door mensen uit alle delen van de wereld be zocht, zo toont zich het eeu wig jonge Baden-Baden aan de vluchtige toeschouwer. INTERNATIONAAL KUUROORD Voor kenners is Baden Baden echter meer. Eens de «zomer- hoofdstad» van Europa genoemd, heeft zij een dwingend begrip hoog te houden. Gelegen in het beto verende dal van de Oos in het noorden, het zuiden en het oosten van de nabije bergketen van het Zwarte Woud omgeven en wijd geopend over de met wijngaard ranken beplante heuvels heen naar de Rijn toe, blééf de stad haar ernstig voorkomen trouw. Zij is een internationaal kuuroord en gezellig kuitureel centrum tegelijk. Baden Baden mag zich een bad plaats voor moderne mensen noe men. Het kan inderdaad bogen op alle kentekens van het klassieke kuuroord met kuurinrichtingen, 'die beantwoorden aan de jongste be vindingen van de balneologie; het beschikt echter ook over de door de huidige mens gewenste moge lijkheden in verband met de sport, de kunst, de kuituur en het gezel schapsleven. Hier kuurt men zonder het eigen lijk te ondervinden. De weidse kuurinrichtingen met de Lichten- taler Allee, de schitterende dans partijen en feesten in het Kurhaus, de heerlijke atmosfeer in het Ca sino, de toneelvoorstellingen in het intieme honderd jaar oude barok- theater, de muziekuitvoeringen, dat alles vormt een onvergetelijke be levenis. Wat eens de «zomerhoofd- stad» van Europa was, is heden het bad met het internationaal flui- dum; kortom. Baden Baden is een stuk van de wereld van heden. Vlak bij de ingang van het Ro- tenbachtal en voor het Landesbad verheft zich het «Nieuwe Augusta bad», dat aan de nieuw ontworpen kuurwijk van Baden-Baden een eigen voorkomen heeft geschonken. De eerste indruk voor de gast die in deze nieuwe badinstallatie at- tentvol verzorgd wordt, is een bele venis, alle onderdelen staan inder daad te zijner beschikking De atmosfeer is de uitdrukking van het bewustzijn dat met de bouw van het «Augustabad» een peil is bereikt dat tenvolle beantwoordt aan de internationale normen te dien opzichte. Steeds zal de badgast de onder vinding opdoen dat hij hier prima en met kennis van zaken verzorgd wordt, of zulks nu geschiedt in een éénpersoonskabine of bij een on derwaterbehandeling, of in de inha latie-afdeling, of bij een kouwater behandeling naar de richtlijnen van Kneipkuur, of bij het nemen van een saunabad met direkte toegang tot de openlucht, of tenslotte bij de een of andere speciale behan deling. De luchtcirculatie is technisch dusdanig geregeld dat er in alle behandelingsruimten een aange name temperatuur heerst. Wat de badgast bij zijn eerste kennismaking vooral opvalt, is het op de zevende verdieping inge richte termaalbewegingsbad, dat voorwaar de attraktie van het «Nieuwe Augustabad» is; het is daarenboven uniek in de rij van de badplaatsen van internationale rang. Hoog boven de daken, op een hoogte van meer dan 40 m., is eenzwembad ingerich', ruim van opvatting en harmonisch van voorkomen. Ertoe behoort een breed terras met uitzicht op het mooie stadsbeeld, op het lokkende Rotenbach'al, op de nieuwe kuur wijk en op de nabije bergketen van het Zwarte Woud. Na het bewegingsbad heeft de gast de gelegenheid op de gaan derij of op het terras in een lig stoel uit te rusten. Ongetwijfeld zal de kijk op de omgeving hem aanzetten tot wandelen in het Rotenbachtal of vlakbij door de nieuw aangelegde omgeving. Ge schikte en licht stijgende wegen kruisen dit dal. Baden-Baden, de wereldbekende badplaats in het Oosdal, heeft door de bouw van deze moderne kuurinstellmg dat het Augustabad is, zijn aantrekkingskracht mer ketijk opgedreven; de prestaties in dienst van de lijdende mens zijn in aantal gestegen. Door de uitstekende genees krachtige baden, waarover het «Nieuwe Augustabad» beschikt en de technische instellingen die er aan verbonden zijn, zal het onge twijfeld tot de verbetering en de heling van de kwalen waaraan de badgasten lijdende zijn, bijdragen. Gaat u met de kinderen naar het strand of bos Vul dan een beker met deksel met ijsblokjes uit de koelkast. De beker werkt verfrissend voor uw tas met le vensmiddelen en als het ijs ge smolten is hebt u meteen heer lijk koel drinkwater. Vooral wanneer u met kleine kin deren naar het strand gaat zijn badlakens erg praktisch. De al lerkleinsten kunt u op het laken neerleggen om hen te verscho nen, de grotere kinderen lopen minder kans bij het eten brood in het zand te laten vallen als zij op een strandlaken zitten. Bovendien kunt u de kinderen met zo'n groot formaat hand doek gemakkelijk aan- en uit kleden en heerlijk afdrogen. Maar strandlakens zijn over het algemeen niet goedkoop. Gaat u niet zo erg vaak naar het strand, dan loont het zeker de moeite om een paar badhand doeken, die qua kleur en dessin bij elkaar passen, aan elkaar te stikken. Na het seizoen haalt u het strandlaken in een wip weer los en u hebt weer volop plezier van de handdoeken. Kleding van synthetische vezels zoals tricot-nylon, nylon-veloers en dergelijke, mogen dan erg praktisch zijn zo gewassen, zo droog en geen gekreuk, maar trek uw kinderen deze soort kleding liever niet aan wanneer u op reis gaat. In trein, bus en auto is het dikwijls toch al warm en dit nylon-materiaal neemt helemaal geen transpiratievocht op. Ook ondergoed van synthe tisch materiaal is niet aan te bevelen. Trek uw kinderen op reis liever een gemakkelijk shirt aan van badstof of een katoenen jurkje. De meeste kinderwagens wor den tegenwoordig gemaakt met een afneembare bak, zodat deze gemakkelijk als reiswieg, bv. in een auto, kan worden meege nomen. Zet u de wagenbak of reiswieg liever niqt.Jos op de achterbank neer, maar veranker hem bv. met behulp van een opgeblazen luchtbed dat u in tweeen klapt tussen de leuning van de voorbank en de zitting van de achterbank. Voor dit doel kunt u ook (een) flinke kof- fer(s) of een paar hoofdkussens gebruiken. Moet u nu plotseling remmen, dan kan de wieg nooit van de achterbank glijden. Modieuze brillen en zonnebrillen «Gekleurde zonneglazen in alle dioptriën» PONTSTRAAT, 14, Aalst - Tel. 224.09 Centrum voor aanpassing van kontaktlenzen De vakantie is in aantocht en weldra zal het verkeer op onze wegen nog drukker worden. Lange tochten kunnen levensgevaarlijk zijn voor bestuurders die niet gewend zijn aan grote afstanden. Belangrijk is o.m. de voeding van de bestuurder voor en tijdens de rit. Daarom wordt er van bevoegde zijde gewaarschuwd tegen overvloedige en zware maaltijden. Hoe omvangrijker de maaltijd, des te sneller treden vermoeidheidsverschijnselen op, alsmede een verminderd koncentratie- vermogen. Daarom de volgende aanbevelingen voor automobilisten Wees voldoende uitgerust en start niet met een lege maag. Een goed ontbijt doet wonderen. Eet lichtverteerbare, vetarme spijzen. Om de twee uur een pauze van minstens 10 minuten. Liefst een kleine wandeling maken en de ramen openzetten, ten einde frisse lucht in de auto te laten. Gebruik de middag- en avondmaaltijd op de normale tijden. Eet niet te veel, vermijd vette sausen, dikke soepen en zware ra gouts. Eet niet te haastig, neem er de tijd voor. Geen alkohol. Liever vruchtesap, mineraalwater of mefk. Het is beter «bij beetjes» te drinken dan ineens een grote hoeveelheid. Thee, koffie en coca-cola in matige hoeveelheden. Bij beginnende vermoeidheid een langere rustpauze nemen. Het kan levensgevaarlijk zijn vermoeidheid door medicijnen te onder drukken.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 4