weekkalender /Wir/m Vakantie zonder tranen HANDELSPOCKET Bouwhulp Preek... Tips die een bedorven vakantie kunnen voorkomen Voor de eerste maal in Europa Internationaal Salon van bungalows en chalets in het Park van Vorst ^Prettiger® Vakantie met een echte zonnebril Van OPTIEK PRAET Noteer in uw agenda 00e] Bi' - Draaiend eten... "Knielende,, autobus Een vakantie van reizen en trek ken kan emotionele risico's mee brengen. Hier volgen een aantal nuttige adviezen, die kunnen voor komen dat uw lang verwachte va kantie in het water valt. De psycholoog George Bach zegt dat na de grote vakan'ie meer mensen zijn 'hulp 'inroepen dan in enig andere periode van het jaar. «Vakanties)», zo zegt hij, «zijn traumatische ervaringen.» Een gezin kan zo'n negenenveer tig weken vredig samenleven om tijdens de drie weken vakantie door ruzies uit balans te worden ge bracht. Een vanzelfsprekende zaak want wanneer het gezin bijna 24 uur gezamenlijk reist en bijeen is, zfijn er geen uitlaatkleppen. In het dagelijks leven is de man door gaan 8 uur naar zijn v/erk en heeft de vrouw ook haar vrije momenten. Beslis van te voren of de kin deren al of niet meegaan. Verder is het verstandig om van te voren precies vast te stellen wat het vakantiedoel zal zijn. Is iedereen het met de plannen eens, dan is de kans op nakaarten gering. Wie gaat kamperen of er met een ca ravan op uit trekt, moet niet ver geten dat de vrouw moet koken, afwassen en wassen, maar dan onder moeilijker omstandigheden dan thurs. Kinderen vervelen zich al gauw in de auto, trein, vliegtuig of bus. Neem daarom wat lektuur of spel letjes mee om hen bezig te houden. Neem geen huisdieren mee, doch breng hen zolang in een goed asiel onder; probeer bezoeken aan schoonouders tot een latere datum uit te stellen. Verder is het vooral voor de man tijdens de vakantie hoog tijd om de tijd'te vergeten; U bent een vrij mens. Ga weg wanneer u zin heeft en rij geen honderden kilo meters in ijltempo alsof uw leven er van afhangt. 'Het tegendeel is hoogstwaarschijnlijk waar. Wie om de een of andere reden thuis moet blijven hoeft tijdens de vakantie niet te treuren. Sluit de telefoon af, ga lekker lui lezen en vul uw dagen met nieuwe bezig heden waar u gewoonlijk niet aan toe komt. R.D. De vooruitgang van de prefabrikatie staat de dag van vandaag de konstruktie van weekend- en vakantiehuisjes (en zelfs van permanente woningen) toe, waarvan de prijzen schommelen tussen 100.000 en 500.000 Fr., meubilering inbegrepen. Een tweede woonveiblijf is dus geen droom meer, die alleen een bevoorrechte klasse kan verwezenlijken. Voor de groeiende belangstelling d:e een groot aan'al personen koesteren voor het weekend huisje (er bestaan meer dan 65 merken alleen al voor Belgie en Frankrijk) en om al wat er aan waardevols gemaakt en verkocht wordt in Europa* te tonen, zal het Park van Vorst, gelegen op vijf minuten af stand van Brussel centrum, van 20 tot 28 september e.k. het eer ste internationaal salon voor week end bungalows krijgen, waar alle konstrukties in een natuurlijke groene omgeving aangeboden wor den. Bij mooi weder zullen de bezoekers zich rekenschap kunnen geven van het aangename, kom- fortabele leven dicht bij de natuur. Bij regen of koud weder zullen zij zien in welke mate de konstrukties goed gemaakt zijn om het komfort dat de publiciteit belooft, ook in werkelijkheid te bezitten. De belangrijkste Belgische en buitenlandse merken zullen op dit internationaal salon aanwezig zijn, dat 10.000 m2 beslaat, een salon dat mobiele chalets, bungalows, tuinserren, kant en klare zwem kommen met of zonder dak, sau na's, woonboten met motor omvat. Bovendien zal er een interna tionale gedach'enwisseling plaats hebben, geplaatst onder het voor zitterschap van de h. Boschloos, schepen van Openbare Werken van Vorst en specialist in urbanis'ische problemen, met architekten, urba- nisten, funktionarissen en specia listen, die de konstruktie- en de Inplantingsproblemen van het twee de woonhuis 'in de natuur zullen bespreken. Een gratis tombola zal het de bezoekers mogelijk maken een mo biel chalet of een burlgalow te winnen. Met dit salon, dat Brussel als geografische hoofdstad van Euro pa wel moest organiseren, is het tweede, door iedereen bereikbare woonhuis in de gewoonten opge nomen. su»üSH9 P. Van Geyseghem LANGE ZOUTSTRAAT 8 AALST OENDERSTRAAÏ 13, AALST P.V.B.A. Lid van de Handelskamer Aalst Tel. (053) 227.57 betekent veilig bouwen zonder zorgen betekent goed en goed- LfijVJUL-LffiiUiÊ» koop bouwen. Onze faam honderden referenties honderden gelukkige gezinnen. Dezer dagen werd vlak over de grens, in Aken, een heel bijzonder restaurant geopend. Op een hoogte van ruim honderd meter boven de stad biedt het restaurant een fan tastisch uitzicht over de wijde om geving. En om het allemaal nog mooier en spannender te maken, draait het restaurant ook in de ronde. Het hele huis is namelijk boven op een watertoren, op een soort draaischijf gebouwd. Wie een uurtje tijd heeft, kan precies een hele draai meemaken en onder het eten genieten van een telkens wisselend uitzicht. Het laatste nieuws op het gebied van autobussen is wel de «knie lende autobus», die door re expe rimentele afdeling van General Mo tors in Amerika is ontwikkeld en ook in produktie zal worden ge nomen. Een speciale wielophanging stelt de bus in staat, verscheidene cen timeters te «knielen», zodat de reizigers gemakkelijker kunnen in- en uitstappen. Speciaal bij die halten waar een voetpad ontbreekt. Bovendien is de bus uitgerust met een konstruktie om rolstoelen zon der moeite de bus in en uit te laten rijden. r.d Een ander nieuwtje is het audio visuele kommunikatiesysteem voor de passagiers, die op zachte vlieg- tuigstoelen (in salon opstelling) van het uitzicht kunnen genieten. De handgrepen en lussen zijn ver licht en ook onder de zitplaatsen is verlichting aangebracht. Het ver- warmings- en airconditioningsys teem is onderverdeeld in zes afzon derlijke kontroleerbare zones. Kortom een bus om van te dromen als u tijdens de spitsuren op de tram staat samengeplakt I De grote Amerikaan Mark Twain zei het volgende over een preek ten voordele van de missies «iNa vijf minuten te hebben geluis terd besloot ik 50 dollar te geven, na 10 minuten vond ik 40 genoeg, na dertig minuten 10. Maar de preek duurde reeds een uur en toen nam ik 2 dollar terug uit de schaal en verdween.» Levenswijsheid Karakter zonder kennis heeft vaker tot sukses geleid dan kennis zonder karakter. (Cicero, 106-43 voor Christus). Wens hun een gelukkige naamdag Zondag 29 juni' Pieter; Piet; Pierre; Peter; Paul. Maandag 30 juni Adilia; Adalsinde; Emiliana; Lucina; Martiaal. Dinsdag 1 juli Diederik; Klarus; Regina; Rombout. Woensdag 2 ju'li Linden; Martiniaan; Otto; Processus. Donderdag 3 juli Amabel; Anatol; Hefiodoor; Hiacint; Ireneus; Leo; Tryfon. Vrijdag 4 juli Bertha; Bernardinus; Flaviaan; Hermine; Grivot; Ulrrk. Zaterdag 5 juli Antonius; Cyrllla; Filomena; Marinus; Zaccarie; Zoe. Maanstanden Volle maan op 29 jun! te 20u04. Sterrenhemel Venus kunnen we 's morgens waarnemen, vanaf 2 u. Mars is 's avonds waarneembaar. Jupiter is in voor- en nanacht waar te nemen. Saturnus is in de nanacht te zien, vanaf 1 u 19. Bijzondere dagen Zondag 29 juni Heden HH. Petrus en Paulus. De Kerk voegt op deze feestdag beide apostelen samen, niet alleen omdat zij op dezelf de dag de martelaarskroon verwierven, maar tevens omdat de Kerk' beiden als haar voornaamste grondleggers wil eren. Dinsdag 1 juli Allerkostbaarst bloed van Jezus. Gedachtig het woord dat wij zijn vrijgekocht door het bloed van de Zaligmaker, heeft de Kerk ons een feest willen schenken, gewijd aan de bijzondere viering van dat kostbaar bloed. Toen in 1934 het 19e eeuwfeest van de verlossing gevierd werd, heeft Pius XI deze feestdag tot een feest van de hoogste rang verheven. Woensdag 2 juli O. L. Vrouw Bezoek. Het voorwerp van dit feest is het bezoek dat Maria bracht aan haar nicht Elisabeth na de boodschap des Engels. Aanvankelijk werd dit feest vooral door de Franciscanen gevierd, totdat Paus Urbanus VI het tot heel de Kerk uitbreidde, ten einde door Maria's voorspraak het einde te bekomen van het zg. Westers schisma. Toen in 184z op die dag de zege over de omwenteling te Rome behaald werd, verhoogde Pius IX dit feest tot dubbel van de 2e klas. Agenda ZONDAG 29 JUNI Brussel Dag van de groet aan de vlaggen van de Afrikacampagnes. Diksmuide Ijzerbedevaart. Grimbergen: Grote Ruitersprocessie. Oostende Zeewijding. Zoerïe-Parwijs: Internationale muziekwedstrijd. VRIJDAG 4 JULI Namen 23e grote feeerie. In de natuur Van 1 tot 16 juli stijgt de gemiddelde temperatuur met 2°2'. Volkse weerkunde Is de eerste juli regenachtig, Gans de maand 'is twijfelachtig.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 5