Grand Bazar wil in elk geval supermarkt aan Gentsesteenweg Het AARDGAS binnen enkele dagen bij U thuis I Rechtbank eerste aanleg in Pupillenschool INFORMATIE Hecht belang aan toekomstige Ringlaan Niet ingenomen met beslissing gemeenteraad. Ook tehuis voor dertigtal verlaten kinderen in afwachting dat de rechtbank over hun lot zal beslissen. Volksvertegenwoordiger D'Haeseleer Modernizering stadscentrum via Pupillenschool. Guldensporen- viering te Aalst Nieuws in 't kort De Gazet van Aalst 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 27 Zaterdag 5 juli 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAI VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.1e De Antwerpse Grand Bazar wil in elk geval een G.B.-bedrijf aan de hoek Gentsesteenweg - baan Siesegemkouter ongeveer ter hoogte van de Boudewijnlaan. Dit liet een woordvoerder van de dienst Expansie van Grand Bazar te Antwerpen dui delijk verstaan, toen hij daarover door ons blad werd onder vraagd. Deze woordvoerder zei dat de Grand Bazar zich natuurlijk niet zou neerleggen bij de beslissing van de Aal- sterse gemeenteraad, die een principiële goedkeuring tot inplanting van het bedrijf niet genegen is, zoals blijkt u5t| de recente zitting. Tijdens deze zitting hadden zowel leden van de meerderheid als van de minderheid technische bezwa ren tegen de inplanting van een Supermarkt op hogervermelde plaats. OOK ZELFBEDIENINGSRESTAURANT Door het Antwerps grootwarenhuisbedrijf werd een K.O.O.-terrein aangekocht met een oppervlakte van 1 Ha. De vestiging van een Supermarkt, een in de ketting van de G.B.-bedrijven, momenteel meer dan vijftig in het ganse land, ligt in de lijn van de verdere expansie politiek van Grand Bazar, die een soortgelijk bedrijf ook te Ninove wil oprichten. Eer» voorbeeld van deze Supermarkt, die voor ca» 80 op de verkoop van voedingsprodukten afgestemd is, is deze aan de Dampoort te Gent. De huidige oppervlakte te Aalst zou echter nu reeds onvoldoende zijn en de direktie van G.B. zou zinnens zijn over te gaan tot de aankoop aldaar van nog nieuwe terreinen ter grootte van 10 m2, om dat het meteen wil profiteren van de ontworpen Ringlaan. Overigens zou het ook in de bedoeling liggen een zelfbedieningsrestaurant aldaar op te richten. De woordvoerder van de G.B. Expansiediensten liet verstaan dat ca. 50 70 personeelsleden ter plaatse zouden aangeworven worden en hoopt zo vlug mogelijk met de aanbouw te kunnen starten. Voordien zal G.B. een definitief ontwerp indienen, waarover, aldus dezelfde woordvoerder, het Aalsters stadsbestuur zich zal moeten uitspreken wij citeren «op basis van technische motieven». Leden van het schepenkollege en raadsleden hadden reeds gewezen op het gevaar dat de inplanting van een Supermarkt aan de Gentse steenweg zou betekenen voor de verkeersveiligheid. Ons behoort het Noordzeestrand... Op een bijeenkomst in het Aalsters stadhuis hebben ambtenaren van het Ministerie van Justitie en Openbare Werken, de volksverte genwoordigers D'Haeseleer, Van Hoorick, Vernimmen en Willems, alsmede burgemeester Blanckaert, en de schepenen Ringoir en Van Sinay de bestemming van de Pu pillenschool besproken. Achteraf kon worden vernomen dat het definitief vast staat dat de Rechtbank van Eerste Aanleg en aanverwante diensten, diensten van het Ministerie van Landbouw en van het Ministerie van Finan cien (B.T.W.) alsmede het kadas ter in gebouwen van de Pupillen school zullen ondergebracht wor den. Tevens wordt een voorlopig tehuis voorzien voor een der tigtal verlaten kinderen en dat in afwachting dat de recht bank over hun lot zal beslis sen. Volksvertegenwoordiger D'Haese leer zou er tijdens deze bijeen komst op aangedrongen hebben dat de voormelde bestemming slechts voorlopig is, zoals hier ten andere ook in dit blad herhaalde lijk werd vooropgesteld. De heer D'Haeseleer was terecht van oor deel dat de modernizering van het stadscentrum, ook ten bate van de middenstand, via de Pupillen school een oplossing kan en moet krijgen. N.v.R. Voorlopig wordt dus de afdeling van de arr. rechtbank ondergebracht in de Pupillen school. Als het stadsbestuur doordenkt zou het thans van de centrale diensten moeten eisen dat het plan van het adminis tratief centrum wordt herzien, derwijze dat er ook de arr. rechtbank in ondergebracht wordt. Gebeurt dat niet, dan wordt de voorlopige bestem ming van de Pupillenschool defi nitief en «Aalst, moderne stad» een elektorale slogan zonder meer. Inmiddels getuigt het van 19e eeuwse mentaliteit dat men dan toch 30 kinderen onder brengt in een kazerne en men moet er zich eens over bezinnen over de wijze waarop dat wordt geschreven in afwachting dat de rechtbank over hun lot zal beslissen.» M.a.w. in gans het Vlaamse land is er geen behoorlijk ruim mo dern complex ten behoeve van die 30 jonge sukkels... En dat anno 1969. zie in dit nummer pag. 3 De jaarlijkse Guldensporenviering heeft plaats op dinsdag 8 juli a.s. en niet op 11 juli zoals verkeer delijk in het kennisprogramma werd vermeld te 20 u. in de stadhuisfeestzaal. De feestrede zal vermoedelijk ge houden worden door de Vlaamse auteur Marnix Gijsen. Op het pro gramma staat verder een optreden van De Elegasten en van de voordrachtkunstenaar Gerard Ver- meersch. VERKEERDE GENEESMIDDELEN De 22-jarige J.L. uit Haaltert diende in allerijl naar het zieken huis te worden overgebracht, nadat hij bewusteloos was aan getroffen, naar achteraf bleek ten gevolge van het innemen van verkeerde geneesmiddelen. Het hoofdbestuur van de C.V.P. Aalst kwam in vergadering bij een en luisterde naar een toe spraak van oud-minister Hulpiau die de politieke situatie behan delde en zei niet akkoord te gaan met de V.U. en de P.V.V. inzake de debatten over de grondwetsherziening in de Ka mer. ANTI-LAWAAI Het zo pas door de Aalsterse gemeenteraad goedgekeurde politiereglement tegen het la waai voorziet o.m. het verbod van luidsprekers binnen een straal van 300 m. van zieken huizen, rustoorden en scholen.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1