AALST Vijftig jaar Eendracht Aalst DE GAZET VAN Het AARDGAS binnen enkele dagen Mi D thuis! Huwelïjkskantoren doen nog steeds goede zaken doet je met de iie\de NATUURLIJK ben je zeer argwanend tegenover huwelijksagent- schappen. Het lijkt er allemaal nogal on natuurlijk aan toe te gaan. Tenslotte heb je het meisje of de jongen van je dromen zelf willen kiezen, zonder bemiddeling van derden, zonder tussen komst van een of ander huwelijkskantoor. Je hebt het zowat aan het toeval overgelaten En de herinneringen aan dat toeval is omfloersd met de nodige romantiek: Als je een bloemlezing huwelijksadvertenties doorleest zal je, tussen de lijnen door, kunnen merken hoe de romantiek zeer dik wijls komt gluren. Of dacht je dat het alleen koele, berekende geesten zijn, zonder hart, zonder emoties, die via een huwelijkskantoor of dito adver tentie op zoek gaan naar de ware zij of hij. Of wat dacht je van dit ««Jonge man 23 jaar. weinig kontaktge- legenheid wenst kontakt met lieve, mooie en ernstige juffrouw 18-24 jaar oud enz». En een andere «R.K. jonge dame, 38 jaar oud, slank, blond, charmant uitO.VI. verlangt kennismaking voor mog. huw. met R.K. knappe man max. 45 jaar», En tenslotte nog eentje: «Ben twintig, 1,60 blond-vriend, noemen me mooi Houd van muziek lit. - ben romantisch zoek partner max. 25; groot, knap met zelfde belangstelling». En de reeks in die aard kan voort gaan. ««Sterke Verhalen» Direkteurs van huwelijks agent schappen die beroepsbehalve zwijgzaam bescheiden zijn, zou den je «sterke verhalen» kunnen vertellen over deze romantiek via hun bemiddeling. Zo bv. de echte geschiedenis een der vele van een zij en hij, uit dezelfde gemeente, die na een felle kibbelpartij een toch wel serieuse verloving verbroken hadden. Een paar jaar hielden zij het vol. Toen schreef zij en hij naar een huwelijkskantoor. En zo kwam de dag dat beiden mekaar ontmoetten op een huwelijkskan toor te Brussel. Via korresponden tie onder nr. langs het agentschap hadden zij ontdekt dat zij voor elkaar geschik waren Zij leven lang en gelukkig enz. Natuurlijk zijn er ook minder appetijtelijke geschiedenissen. Veelal dan via rechtsstreeks hu- walij|;sadveillenties, zonder een bemiddeling waar twijfelachtige mannen (en ook wel vrouwen) een financele slag wensen te slaan via een gelegenheidskennismaking' met het oog op een huwelijk Er zijn in ons land evenwel een aantal ernstige grotendeels katolieke agentschappen die het vertrouwen mogen genieten, want zeer gewetensvol te werk gaan. Wie WIE maakt zoal gebruik van een huwelijksagentschap. Vrou wen merkwaardig genoeg uit intel- lektuele milieus en zelfstandige beroepen. Vooral ook uit onderwijs- middens. De mannen zijn herkomstig uit de meest diverse milieus, vanaf een arbeider tot en met een ge neesheer Tijdens het begin var de zestiger jaren vooral ook ko lonialen En dan in belangrijke mate ook weduwen en weduwe- naars. Maar globaal genomen is het grootste gedeelte die een hu welijkspartner via een huwelijks- agenschap zoeken uit eerder be- VERVOLG OP BLZ. 2 zie in dit nummer pag. 3 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.1a ofSL De Eendrachtploeg uit het jaar 1924. Rechtstaande: K. Spaens, Springael, V.d. Poorten, G. V. d. Broeck Odilon Van de Sijpe, Ch. Reu, Leon V. d. Borght, Perelinck. Geknield: Van Gerven, De Matte, Meys, Scheerlinck, M. Mertens Heden zondag ontvangst ten stadhuize Heden zondag wordt Eendrac!»- Aalst door het stadsmagistraat ontvangen naar aanleiding van het vijftigjarig bestaan van deze door heen alle wisse|valigheden heen. steeds populair gebleven voetbal ploeg. Ontstaan na 1-18 via de fusie van twee ploegen Sportkring en Steun geeft moed blijven aan de beginperiode van Eendracht de namen verbonden o.m. van eerste bestuursleden als Karei Panne Etienne Eman e.a. en verder als toenmalige spelers Staf Paling, Marinus Walgraef, Le Compte, Van Ciney om ons tot deze namen te beperken. Later in de Ere-afdeling zullen de ouderen zich vooral de namen her inneren van Gaston de Block, Adolf de Buck, Karei Voogt, De Munter J., Petit, A. Verhulst, A. De Beul De Bilde, Boone.Cooreman en Peleman en niet het minst van de Aalsterse industrieel Pierre Cor nells aan wie Eendracht Aalst in de jaren voor de laatste wereldoorlog enorm veel te danken heeft. En uit de naoorlogse periode velen zich ongetwijfeld herinneren de jonge, sympatieke Emiel de Buck, ingevolge verwondingen tijdens een wedstrijd op White- Star, om het leven gekomen. Programma der feestelijkheden: Te 11 u, Plechtige H. Mis ter nagedachtinis der overleden sport vrienden in de St Martinuskerk. Te llu.45 Ontvangst ten stad huize. Te 18 u. Jubileumwedstrijd Eendracht I - S.K. St. Niklaas I Te 20u.30 Feestmaal in de sa lons Verspaille. 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 31 Zaterdag 9 augustus 1969 NEC SPE, NEC METU ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1