DE GAZET VAN Namen samenwerking tussen bevolking en politie Het AARDGAS binnen enkele dagen if U thuis! Hoofdpolitiekommissaris Geeroms: Per jaar 1500 verkeers ongevallen op Aalsiers grondgebied. STEDELIJKE KINDERKRIB voor wanneer en dan is er nog het nieuwe noodzakelijke ZIEKENHUIS enz. enz. 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 37 Zaterdag 20 septemb. 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD VOOR AALST EN OMLIGGENDE Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 u «•Toenemende verkeersintensiteit in stadscentrum» ZATERDAGNAMIDDAG PROEF OP SOM DE tijd dat de Aalsterse po litie processen-verbaal diende op te stellen ten laste van kin deren van om en bij de 10 jaar wegens het stelen van brood en wat al meer aan elementaire voedingsprudukten behoort tot het donkere, miserabele verle den van de vorige eeuw. In een recent historisch re laas over de Aalsterse politie heeft de Aalsterse stadsarchi varis. A. van der Heyden nog eens gewezen op het feit dat de meeste processen-verbaal uit die tijd het gevolg waren van de hemeltergende a-sociale toe standen. Vergelijkt men zelf met een recenter verleden, de jaren die aan de tweede wereldoorlog voorafgingen, dan blijkt dat men het in de Dirk Martensstede, met de ca. 40.000 inwoners uit die tijd kon stellen met een po litiekorps bestaande uit 51 le den, officieren inbegrepen. Van daag de dag volstaan amper de 108 politiemannen voor een stad met een bevolking die over bij na dertig jaren steeds met een goede vijfduizend eenheden is gestegen. En dit is dan een beeld van de Zuid-Westelijke gevel van de Aal sterse kinderkrib, naar een voor ontwerp van architekt Ben Blanc- kaert. Voorontwerp dat zoals we reeds melden (Zie D.G.v.A. 10 mei II.) geraamd wordt op ca 43 miljoen. Deze -kinderkrib zou in geplant worden aan de Raapstraat op een terrein van 48 a 75 ca. Wij schreven hier reeds dat, al- alles goed verloopt, dit projekt tegen 1973 kan verwezenlijkt zijn. Wellicht is dit een wat optimis tisch perspektief. Op de keper beschouwd is het toch wel een kurieuze zaak: Te Brussel haalt men in wat veronder steld worden verantwoordelijke kringen te zijn, met wijselijke al lures de schouders op-als men het heeft over de pendelarbeid van massa's Aalstenaars met inbe grip van jonge moeders. Men acht het normaal. Tot in zekere mate kan dat juist zijn. Maar de zelfde verantwoordelijken zijn niet eens bereid om een speciale fi nanciële inspanning te doen voor de vlugge verwezenlijking van een toch wel noodzakelijke stedelijke kinderkrib in het hart van een fo- renzengebied- Ergens hebben wij de indeuk dat de Aalsterse instanties ietwat te zachtzinnig te werk gaan tel kens zij de bekende voetstappen verrichten bij de nationale instan ties. Want zo bv. zijn wij ook niet erg gerust omtrent het tempo waarin het niet minder noodzake lijke nieuwe stedelijke ziekenhuis tot stand zal komen. En de reeks kan voortgezet worden. In het huidig tempo ziet het er naar uit dat 't Land van Aalst, een wel zeer onkomfortabele slaap kamer van hoofdstad Brussel blijft. Verkeer: 75 van politieaktiviteiten Men mag gerust stellen dat de taak van de politie vrijwel in de praktijk totaal verschillend is ge worden met deze van een kwart eeuw geleden. De enorme toege nomen intensiteit van het verkeer heeft bv. tot gevolg dat 75 van de aktiviteiten van de Aalsterse politie willens nillens afgestemd is op het verkeer. Reeds op het Aalsters grondgebied doen zich jaarlijks 1500 verkeersongevallen voor. Waarbij dienen gevoegd te wor den de talrijke andere aktiviteiten o.m. de onderzoeken in verband met de toenemende diefstal'en allerhande, vechtpartijen, stijgen de gezinskonflikten waar de politie wordt bijgehaald en wat al meer, niet te na gesproken de onver mijdelijk daarbij horende intenser wordende administratieve aktivi teiten. Een beter inzicht in de taak van de politie, in haar zeer heterogene aktiviteiten. kan er toe leiden dat de bevoiking er meer waardering zal weten voor op te brengen. Een initiatief in het kader van de 15 Aalsterse Politiedag, met een vrij bezoek aan het politiekommissariaat en de verkeersaktie, heden zater dag, is ongetwijfeld ook daar toe een goede aanloop. Met als uitgangspunt dat de politietaak ook en vooral een opvoedend, preventief karakter heeft zullen zaterdagnamiddag van 15 tot 17 uur, een groot aantal politieagenten in de stad opgesteld worden, precies op de belangrijkste kruispunten en de drukste straten. Ditmaal nu eens niet op ge beurlijke overtreders van het verkeersreglement op het be kende boekje in te schrijven, maar om zowel de voetgangers als de bestuurders nuttige op merkingen te maken ze vrien delijk te wijzen op hun verkeer de handeling. Dus tijdens deze uren niet processen - verbalen, tenzij voor gebeurlijke... Een verkeersaktie, zegt Hoofdpolitiekommissaris Gee roms die bedoeld is als een experiment, waaruit dan de nuttige konklusies zullen ge trokken worden. Een experiment dat elders vooral in Nederland o.m. reeds werd toegepast en te Aalst al leszins op zijn tijd komt- Toenemende verkeers intensiteit in stadscentrum De aanpak ditmaal n.a.v. de 15 dag van het Politiekorps is kenne lijk geinspireerd door een lofwaar dige bezorgdheid voor een nauwe re samenwerking tussen bevol king en politie. Er is geen enkel ernstig motief waarom de poiitie ook te Aalst geen populairder ima ge zou krijgen bij de Ajuinen en vreemdelingen op bezoek. Een dergelijke werkelijke populariteit hoeft zeker geen afbreuk te doen aan het noodzakelijk prestige dat een politiekorps dient te bezitten. Zij kan er integendeel toe bijdra gen. Het is in dit verband goed dat voor het eerst ook een ernstige poging werd gedaan tot een nau wer informatief kontakt met de pers. In die richting kan ongetwij feld nog heel wat verwezenlijkt worden niet het minst inzake de verkeersproblematiek in de stad. Plannen Hoofdpolitiekommissaris heeft daaromtrent zeer duide lijke plannen, die uiteraard de goedkeuring moeten verwerven van het stadbestuur. Want in de eerstkomende ja ren zal men te Aalst onvermij delijk gekonfronteerd worden met een nog hogere verkeers intensiteit. De veligheid van au tobestuurders, van de voetgan gers, de kommerciele belangen van het stadscentrum zijn daar bij diverse factoren die een rol zullen spelen. Het strekt de Hoofdpolitiekommissaris tot eer, dat hij zich grondig met (leze problematiek bezig houdt. (Zie ook elders in ons blad het programma van de 15 Politie korpsdag), r zie in dit nummer pag. 3

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1