DE GAZET VAN AALST Een konkreet geval van ergerlijke luchtbezoedeling milEUMNUMHeH EEN ZEER SLECHTE START hi V J In omgeving Zeebergbrug prikkelt stof het ademen" „Wie doet er wat aan" HULDE ALOIS DE MAEYER Mayerling zelfmoord of doodslag /■J,' ,,rV 6 Fr. het nu rum er 25ste jaargang Nr. 40 Zaterdag 11 oktober 1969 NEC SPE, NEC METU.. ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Mijn vrouw heeft regelmatig last met haar ademhaling door dat stof, mijnheer zei ons een inwoner uit de Aalsterse Van der Noot straat die samen met andere buren niet te spreken is over wat ge noemd wordt de hinder die men ondervindt van een aan de over zijde van de Dender asfaltbedrijf dat zich aldaar enkele jaren geleden is komen vestigen. Aanvankelijk als opslagplaats, vertelt men ons, mr.ar later kwamen er machines bij, die asfalt, een teerderivaat verwerken. KLACHT GEGROND Op sommige uren van de dag is het gewoonweg niet houdbaar van de reuk en het stof die afkomstig zijn van het asfaltbedrijf. Het is niet geraadzaam, hoort men nog, als de wind uit het Oosten komt de venstens open te zetten want men krijgt stof en nog eens stof te slikken. Komt de wind opzetten uit het zuid-westen dan krijgt de om geving van de Albrechtlaan de vol le lading. Maar het is vooral in de Van der Nootstraat en belendende straten dat men de meeste klach ten hoort. Natuurlijk, vertellen ons inwo ners, hebben wij tot dusver niet bij de pakken blijven zitten. Bur gemeester en Schepenkollege en provinciale instanties die ons dan verwezen naar de betrok ken technische diensten te Gent. Er is een mijnheer gekomen van deze dienst en toen heeft men in het betrokken bedrijf filters in gebruik genomen. Maar men kan vaststellen, aldus onze zegs lieden, dat het weinig effekt sorteert. De mijnheer van de Techni sche Diensten te Gent heeft in elk geval erkend dat onze klach ten gegrond zijn. VERPACHT. Men moet bij dit alles bedenken, signaleert men ons in de omgeving van de Zeebergbrug, dat de terrei nen waar het asfaltbedrijf geves tigd is in mei 1940 verwoest werd er kwam bouwverbod omdat het toen in de bedoeling van Bruggen en Wegen lag de Dender ter hoogte van deze omgeving uit zijn S-vorm te rukken. Maar inmiddels heeft men de terreinen liefst voor 30 jaar verpacht aan het asfaltbedrijf. De mensen uit de omgeving van de Zeebergbrug zijn niet woedend. Hun reakties blijven vooralsnog be heerst. Men heeft nu een jurist on der de arm genomen om de ganse affaire eens van een andere kant te bekijken. Kennelijk zijn ze zeer teleurge steld door de administratieve sleur en slenter. Deze mensen zijn name lijk van oordeel dat vooralsnog de gezondheid primeert. En ofschoon niemand het met zo veel woorden zegthet is duidelijk deze mensen hadden ongetwijfeld ook wat medewerking verwacht van diegenen die in de stad geacht worden de belangen van de bevol king, in eerste instantie op het vlak van de gezondheid te behartigen. Dit is nu een frappant ge val van luchtbezoedeling waar over men allerhande kongressen houdt en geleerde verhandelin gen opstelt. De maatregelen lig gen voor de hand, maar de ver antwoordelijke instanties blijven bij de pakken zitten. Wij hebben het zeker niet tegen het bedrijf als dusdanig. Uiteindelijk zijn diegenen verantwoordelijk die een dergelijke bedrijfsaktiviteit hier toelaten VERBETERINGEN Bij afwezigheid van de bedrijfs leider van het asfaltbedrijf, ant woordt een bediende, op onze vraag, dat men eerlang nieuwe ver beteringen mag verwachten. Welke precies kan of mag hij niet nader omschrijven. Stellen wij voorop De klachten van de mensen in de buurt nemen toe...? Repliek: Er komen vast verbeteringen mijnheer, daarenbo ven gaan wij nu naar het stille sei zoen. Zondag 19 oktober as. Zondag 19 oktober wordt Z.E.H. Alois De Maeyer gehuldigd als oud-ieraar van het Koninklijk Atheneum te Aalst, eminent to neelcriticus en front-aalmoezenier 14-18. Te dezer gelegenheid wordt door het stadsbestuur een receptie aangeboden. Te 13 u. gaat in de zaal Carlton Zonnestraat te Aalst een feestmaal door met als gelegenheidsspre kers Dr. Jur. G. Claus en Prof. R. Vyncke. Wie aan dit feestmaal wel deel nemen kan inschrijven via storting van 265 fr (huldealbum inbegre pen) op P.R. 507119 van F De Bisschop Capucienenlaan 29 Aalst VOLGENDE WEEK Vijfentwintig jaar geleden verscheen voor het eerst dit weekblad. Te dezer gelegenheid presenteren wij volgende week, in de eerste plaats aan onze trouwe lezers een Julileumnummer. Lectuur over mensen en dingen uit stad en streek: Een blik terug, maar nog méér een blik op de toekomst. KALFSTAARJTES. Neen, precies in de omgeving van het stedelijk park is de lucht niet zo fris. Ook wij ade men het stof en snoven de prik kelende reuk van teerderivaten. Wie behartigt hier de belangen van enkele honderden gezinnen in deze wijk Wie Wat betekenen in deze situa tie de stedelijke, provinciale en nationale instanties die te ma ken hebben met de volksge zondheid 11 De politie kan ter zake niet optreden mijnheer Zij heeft hier onlangs wel iemand verba liseert wegens het deponeren van een doosje kalfstaartjes voor hongerige katten nabij de Dender. Een proces-verbaal we gens het storten van vuil op openbare wegen... Wij proest ten het uit... van prikkelend stof en asfaitreuk... D.O.C. PRECIES een jaar voor de ge meenteverkiezingen heeft het Aal- sters kollege van Burgemeester en Schepen ontdekt dat een be stendig kontakt noodzakelijk is tussen «de leiders (sic) van de stad en de burgers». Deze merkwaardig iate vaststel ling heeft tot gevoig dat va een publiciteitsblad elke week een be taalde pagina stadsberichten zul len verschijnen. Voor een stad üie financieel in de knel zit wel u.t- nemend initiatief Omtrent de noodzaak van een dergelijk initiat ef kan men om di verse redenen van mening ver schillen in een stad en een streek waar de gemiddelde bewoner een intense lezer is van bv. Het Volk, Het Laatste Nieuws (om niet te gewagen van andere kranten en weekbladen) d e wel elke dag een bel|oorlijfta lokale en regionale berichtgeving presenteren aan hun lezers. Indien de berichtgeving in de persmedia niet altijd volledig .s voor wat de stad Aalst betreft dan heeft dit in niet geringe mate te maken met het feit, dat het stadsbestuur ter zake sedert jaren het verstrekken van informatie be oefent op het niveau van een of andere bu tengemeente. Hiermede wensen we geen afbreuk te doen aan de indivueie initiatieven van sommige leden van het stadsbe stuur. Inmiddels is het duidelijk dat met dit ber chtenblad van meet af slechts is gestart en de initiatief nemers, gebruik makende van hun positie zich een zekere exclusivi- te t toekennen. Geen enkel blad is tijdens de voorbije dagen bv. in kennis gesteld van een om diverse redenen belangrijke vergade ring, gisteren donderdag, ten stadhuis, met betrekking tot het aanduiden van een voor- z tter, een ondervoorzitter en een sekretaris. Het bericht verschijnt dus wel «exclusief» op de officiële pagina van het publiciteitsblad. Hoe dan ook: Het kollege van burgemeester en schepenen heeft alle elementen gekreeerd die re gelrecht zullen leiden naar een konfl ktsituatie met de pers een deels, en politieke verwikkelin gen in het stadsbeleid anderdeels. EERLANG IN ONS BLAD door Luc Delafortrie, oud-Aalste- naar en bekend auteur van levens verhalen van Priester Adolf Daens en d.ens broer Pieter Daens- De waarheid over Mayerling waar men op 30 januari 1889 Kroonprins Rudolf van Oostenrijk dood aantrof naast het lijk van de jonge Barones Marie von Vet- sera. Moord of zelfmoord? Al of niet een liefdesdrama? De auteur legt u zijn konklus.es voor Kroonprins Rudolf, gehuwd met de Belgische prinses Stefanie, was een uitzon derlijk begaafd man met vooruit strevende opinies die door de konservat eve regering van zijn vader moreel werd gebroken. «Mayerling - Zelfmoord of Doodslag» brengt u een origineel «dossier» van het beruchte drama dat eenmaal de wereld schokte. Wij twijfelen er niet aan of onze lezers zullen met belangstelling dit boeiend «dosser» lezen.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1