De Handelskamer van Aalst gewest Belangen van regionale handel en nijverheid behartigen WIL U DUBBEL VAN HET LEVEN GENIETEN schaf u dan terstond de panty-kous aan PANTAGILE 99 F MINITOP 89 F RESISTPANTY 69 F PANTALETTE 59 F Productiviteitscomité Denderstreek: doel en activiteiten 18 Voor de meeste Handel- of Nïj- veraars uit de streek is de HAN DELSKAMER geen onbekende meer. Toch willen wij graag van deze Jubileumuitgave van de GA ZET VAN AALST gebruik maken om ze even in het licht te stellen. De Handelskamer van Aalst en Gewest werd gesticht bij K.B. van 29 december 1841. Haar eerste Voorzitter was de Heer Charles CUMONT. In juni 1936 werd de Handels kamer een V.Z.W met nieuwe standregels. Haar bevoegdheid strekt zich uit over het ganse Arrondissement Een panty-kous du Pare is werkelijk iets aparts onberispelijke snit en afwerking rijke keus "confectie -maten naden die men zelfs niet vermoedt ingewerkte taille-band. Een zo volledig komfort kan alleen du Pare U bieden. Geniet dubbel van het leven met de "bevrijdende mode" van de panty-kous du Pare. een waas rond het been... Super licht, super fijn, super rekbaar, uit Agilon, met een speciaal inzetstuk. De meest geraffineerde pan ty-kous du Pare. een ohzo kom- fortabele panty kous, met fijne, effen mazen. Haar ingewerkt rugstuk garandeert U een onvoorstelbare be wegingsvrijheid. de echte ladder- vrije panty-kous. Resist+ kwaliteit. Absolute zeker heid. Rekord rek baarheid. Ruitvor mig inzetstuk. de panty-kous die niet meer kost dan een kous. Voor U met een jong sil houet en... een jong budget 1 Aalst en omvat de Kantons Aalst, Herzele, Ninove, Geraardsbergen en Zottegem, samen 81 gemeenten met een bevolkingscijfer van 264.221 inwoners (statistieken 31- 12-68). Het Arrondissement telt 3.066 bedrijven, die in totaal 38.862 personen te werk stellen (statistieken R.M.Z. 1967). Als regionale kamer, is ze aan gesloten bij de Nationale Federa tie der Handels- en Nijverheidska mers van Belgiè, die op haar beurt deel uitmaakt van het net der In ternationale Handelskamers Het doel van de Handelskamer was en is nog steeds de belan gen van de plaatselijke handel en nijverheid te behartigen. Wisselen de ekonomische omstandigheden bepalen de door haar te volgen weg. Zo bleek de laatste jaren vooral het grote belang van de export. Om haar leden op weg te helpen richtte de Handelskamer in 1968 haar 3e exportseminarie in. Citeren wij verder de verscheidene zitda gen, ingericht in samenwerking met de BELGISCHE DIENST VOOR DE BUITENLANDSE HANDEL, tij dens dewelke in persoonlijke ge sprekken door Handelsprospecto ren voorlichting verschaft werd over exportmogelijkheden naar het buitenland. Een immer stijgend aantal oor sprongsattesten. die op het secre tariaat gelegaliseerd worden, wijst op een groeiende export. a) Belgische oorsprong Aantal Waarde 1961 1.633 162.242.425 B.F. 1968 3.052 347.419.870 B.F. b) Vreemde oorsprong 1965 394 19.190.252 B.F. 1968 441 34.759.907 B.F. In de loop van 1968 werden 31 A T A. boekjes afgeleverd, bestemd voor tijdelijke uitvoer van beroeps- voorwerpen, goederen voor jaar beurzen en handelsmonsters. Dagelijks kan beroep gedaan worden op de Handelskamer voor het bekomen van adressen van bin nen- en buitenlandse fabrikanten, van notriteitsinlichtingen, enz. 'Een bibliotheek met interessant documentatiemateriaal is ter be schikking. Een vertaaldienst voor engelse, duitse, franse, spaanse en 'Italiaan se handelscorrespondentie lost ook dit probleem op voor onze expor teurs. Door dagelijks kontakt en mede werking met de Economische Dienst van de Stad en het Actie comité voor Economische Expan sie van het Arrondissement Aalst, worden ook de investeringsbelan- gen niet uit het oog verloren. Den ken wij even aan het industriepark Wijngaardveld te Aalst, In dustriezone Ninove Industrie zones Erembodegem Industrie- zone Erpe-Mere Jaarlijks worden prijzen toege kend aan leerlingen van de plaat selijke Technische en Handelsscho len, Beheerders van de Kamer ma ken deel uit van examencommis sies en wij hopen dat de wissel werking school-industrie in de toe komst nog meer in de hand zal gewerkt worden. Deelname van de Handelskamer aan de Handelsfoor, aan de Ste delijke Hopcomissie, medewerking met de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf, prijsuitreiking aan Bouwploegbazen, kursus ingericht door de RIJKSDIENST VOOR AR BEIDSBEMIDDELING. enz. bewij zen het meeleven van het Patro naat met de diverse activiteiten in de streek. Et, GEERINCKX, Ondervoorzitter-Sekretaris Generaal. Het Productiviteitscomité Den derstreek is gegroeid uit de vaste overtuiging dat er iets moest ge daan worden voor de bedrijven uit onze streekbedrijven die voort durend met voortdurende aanpas singen geconfronteerd worden, waardoor nieuwe behoeften ont staan. Een eerste opdracht berust dus in het opsporen van die behoeften, die zich vooral laten gelden op het niveau van bedrijfsbeleid en be drijfsbeheer. Bedrijfsleiders, kader leden en zelfs alle werknemers moeten in de mogelijkheid gesteld worden om zich zowel met nieuwe beheers- en organisatietechnieken als met wijzigende werkomstandig heden vertrouwd te maken. Via het kontakt met specialis ten, wiens activiteit mogelijk wordt gemaakt, dank zij de steun van de B.D.O.P., wordt aan het regionaal bedrijfsleven de kans geboden theorie en praktijk zó te interpre teren, dat zij de opgedane tech nieken snel kunnen assimileren, te meer daar in onze programma's tijd wordt voorzien voor het op lossen van individuele problemen. Het is tevens kenmerkend dat het de meest dynamische en voor uitstrevende bedrijven uit de streek zijn die aan onze initiatieven het meest vertrouwen hebben geschon ken. Inderdaad zullen de bedrijven meer en meer voor de keuze ge steld worden of de vooruitgang volgenóf hem te precederen en alzo de eigen middelen baas te blijven, wat eveneens de kans op onaangename verrassingen vermin dert. Behoudens praktische kursussen zal begin november een paritair col- locquium doorgaan, waar in een neutrale en ontspannen atmosfeer zal gediscussieerd worden over u de nieuwe aanpak van het be drijfsbeheer onder het perspektief van de beroepsmobiliteit Door het inrichten van deze ak- tiviteiten is het Productiviteitsco mité Denderstreek ervan - over tuigd zijn bijdrage te leveren om de steeds hogere eisen aan het be drijfsleven gesteld, met succes te ondervangen en te oriénteren.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 18