Vijfentwintig jaar zwemclub Nepto is 28 Was de oorlogsperiode voor tal van zaken verre van bevorderl ik, dan was het toch precies deze donkere tijd die een hoogtepunt be tekende in de werking van de Zwemclub. Op een bepaald ogenblik telde de Zwemclub inderdaad meer dan 1.000 leden. Een hoogtepunt dat nadien nooit meer zou bereikt worden. Natuurlijk is daar een logische verklaring voor. Er was zeer weinig andere ontspannings mogelijkheid, en de zwemclub was voor tal van jonge mensen meer dan een tweede thuis geworden. Was er zeer intense werking ter plaatse dan was de expansiemogelijkheid naar buiten, zwemfeesten op verplaatsing eerder beperkt. DE AQUA BELLS. Aan dat alles zou spoedig ver andering komen na de bevrijding het aantal leden daalde gevoelig maar de werking bleef zeer intens. Waren de successen niet zo den derend op sportgebied, dan zullen velen zich zeker nog de haast we reldberoemde balletgroep van Nep- tunus Aalst herinneren die optrad onder de welluidende naam van Aqua'Bells. Onze dames onder lei ding van Mevrouw Van den Bos sche, echtgenote van de toenmalige Zwembad-Direkteur trokken door een goed stuk van Europa en ken den prachtige successen in Spanje, Oostenrijk, Engeland, Frankrijk, Ne derland. Duitsland enz... Niet in het minst genoot het Aalsterse publiek van deze unieke kunstgroep, en elk nieuw zwemfeest was weer een re velatie. De grootste vermaardheid behaalde zeker het viertalMevr. Van den Bossche, Juffrouw Hélène De Smet, Juffrouw Yessie Calle- baut en Juffrouw Hilda De Ridder. In deze periode ook kon Neptu- nus de eerste kampioene van Bel gië vieren in de persoon van Hilda De Ridder, die de titel haalde over de 200 m. streekzwemmen. Na het vertrek van Mevr. Van den Bos sche naar Gent waar haar echtge noot Direkteur werd van de Gentse baden werd het ballet verder uit gebouwd onder leiding eerst van Yessie Callebaut en nadien van Mevrouw Sack. Ook deze nieuwe formatie kende tal van succesrijke voorstellingen. Velen zullen.zich be paald nog de tijd van de Water- Shows te Aalst herinneren in de prachtige zelfgemaakte decors, met speciale belichtingen enz. dat alles was het werk van een ploeg tech- niekers onder de leiding van Jan de Mulder en Henri Peerlinck, beiden kabienjongens aan het Zwembad verbonden en die talloze uren heb ben geofferd om het verwezenlijkte mogelijk te maken. In die periode ook was het dat voor het eerst gewerkt werd met een zeer primi tieve maar degelijke onder-water belichting, dit alles dank zij de me dewerking van het Stadsbestuur en de bemiddeling van de Heer De Stobbeleir, toenmalig Schepen. Naast deze ballet-formatie be schikte de Club nog over een wa terpolo-ploeg die vooral werd ge stimuleerd door Dolf Van den Berg Louis Van Cromphout en vele an deren. Ze waren zeker niet de bes ten maar ze bezorgden de Club veel genoeglijke avonden van ka meraadschap en verstandhouding Het Competitie-zwemmen was in tussen onder de leiding gekomen van Jef Heyvaert die met kunde en geduld onze jongens en meisjes klaarstoomde voor de Kampioen schappen van Vlaanderen, waar dan ook menige titel werd wegge kaapt, denken wij aan Gilbert Van der Schueren, Willy Bombeeck, Francine Van Poelvoorde, Clement Liebaut en tal van andere jonge krachten. NIEUWE START. Na een periode van werkelijke hoogkonjunctuur kwam. zoals dat het geval is in de meeste sport clubs een periode van verval. Het ledenaantal liep steeds maar terug zodat in 1955 besloten werd de activiteit voor een drietal jaar te bevriezen. In 1960 werd door enkele jonge mensen gestart met de uitbouw van een nieuwe club die weldra het gestreken vaandel hoog zou doen klimmen aan de Belgische Zwemhemel. De eerste stoten wer den gegeven door Paul Beeckman. toen nog student, thans Dokter Beeckman aan het A. Z. te Gent; verder door Willy Haeck, de hui- HERINNERING AAN BALLETGROEP AQUA'BELLS... waar zij onderscheidelijk 19e en 20e werd op de wereldranglijst. Nu ONDER DE GARANTIE VAN DE STAAT Veer alles wot betreft SPAREN gewone spaarboekjes termijnboekjes spaarberts LEVENSVERZEKERINGEN EN RENTEN KREDIET RAADPLEEG Het ASLK-AGENTSCHAP AALST Esplanadeplein 7 Tel. 053-257.55 en/ofhet Discontokantoor der NATIONALE BANK VAN BELGIE Keizerlijke Plaats 42 Aalst Tel. 053-243.68 Alle inlichtingen, vertrouwelijk en vrijblijvend. dige sportdirekteur, Eric Robbrecht nu Sportsecretaris, Guido Van den Bremt, bestuurslid en Claude Ber- tiaux die intussen de Club verliet. Wat deze jonge mensen in enkele jaren presteerden grenst gewoon aan het ongelooflijke. Van nul af vertrokken voerden zij de Aalsterse zwemmers en zwemsters naar de hoogste top in de Belgische zwem- wereld. Om al dat jong geweld in ernstige banen te leiden werd be roep gedaan op Mevrouw Schelck die gedurende de moeilijkste jaren de Club als Voorzitster zou leiden met geduld, vooruitzicht en door zettingsvermogen. Nadien werd zij in de Voorzitterszetel opgevolgd door de zeer sportieve Notaris P. Breckpot die tot aller voldoening tot op heden de teugels flink in handen houdt. Zoals in alle liefhebberssporten is de financiële kant natuurlijk het steeds weerkerende probleem. Om aan tal van moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden werd beroep ge daan op een werkgroep, dat is de vergadering van ouderen, meestal ouders van zwemmers en zwem sters die, volledig onbaatzuchtig heel wat uurtjes offerden aan het ineenknutselen van allerlei materi aal, het samenstellen en uitgeven van een Cluborgaan h'ct inrichten van het jaarlijks Clubfrr i het in richten van zwemfeesten ic VlcI enz... Het past hier z< aan al deze mensen publiek ci te zeg gen voor al wat zij 1 1 hebben gedaan, zonder I r. u werkelijk en financiële 'eun v 3 deontwikkeling van de Club niet bij te houden. MERKWAARDIGE PR -IT AT ES Wat de sportieve k mogen wij zeker i uitslagen van de I 1967 behaalden wij r,; Rombaut, Carla G'A en onze aflossingsplc 6 ka- oenschildjes, in 1968 t Hugo Van de Maele, Danic Rombaut, Carla Galle en onze aflo v - gen (dames) 7 kamp.ooatitels, in 1969 tot nogtoe 5 maar zeker 6 titels weer met Carla Grlle, Da nielle Rombaut en onze dames-af- lossingsploegen. In 1968 en ook dit jaar eindigden wij tweede in de ranglijst naast de rijke Club Scaldis. Vergeten wij zeker niet de prestaties van Carla Galle tijdens de Olympische Spelen te Mexico nog kunnen wij niet vergeten dat onze andere sterzwemster Danielle Rombaut om onbegrijpelijke rede nen niet mee mocht naar Mexico, hoewel zij daar zeker zeer dicht zou geëindigd zijn in haar spurt specialiteit. Naast en achter deze vedetten staan een heleboel jongeren klaar om weldra de fakkel over te nemen van hen die binnen kortere of lan gere tijd de weg terug zullen moe ten gaan, wij denken aan een Ann Van Geert, Ann Breckpot. Mia Cop- pens, Freddy Van Geert, Jean Hay- aert Karei Van Thienen. Jan Bijl, Willy Van Driessche, Herwig Bue- kens, Annie Van Driessche, Katrien Ghysen, Kathleen De Landsheer en vooral aan de grootste beloften Michèle Breckpot en Hugo Bijl. Zij zullen naast onze bestaande en blijvende waarden als Carla, Da nielle, Linda en Martine Boelaert. Linda Hayaert, Huguette Bijl. Hugo Van de Maele zeker de toekomst van Neptunus veilig stellen. Naast deze afdeling Competitie zwemmer beschikt Neptunus nog over een keur mers die v/erkc van Lange E ken. in deze schitterende alle een os ;s~ e Callebaut), ff el. Mevrouw Den S'. ck. Willy De Brouwer, en zelfs steeds getrouw op ijn voor afstands- prtempera- gevestigde Al r! 'i oio in mindere of meer ei-: be'cng stellen in de meest -onde van alle sporten kunnen j maar één raad geven, neem eens kon'.Ai op met Neptu nus kom eens kijken op de oefc- stonder van donderdag te 18.30 u. of zaterdag 17.30 u. daar kan U de Club leren kennen zoals zij wer kelijk is. daar zal U kunnen vast stellen hoe het laaiend enthousias me van een nooit versagende Willy Haeck en zijn hulptrainers over slaat op alle aanwezigen. G. Thybaert

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 28