DE GAZET VAN A In het stedelijk ziekenhuis sterven mensen in de gangen ■i Ca. 700 jonge aalstenaars drukken hun wensen uit Een enquête 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 42 Zaterdag 25 oktober 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 PROVINCIEBESTUUR STUURDE PROJECT UITBREIDING 68 BEDDEN TERUG K.O.O. voorzitter: Indien geen beslissing voor 15 novem ber, uitbreiding zonder provinciale toelating In het Aalsters stedelijk ziekenhuis mogen patiënten sterven in de gangen. Zoals bv. het geval is geweest deze week. Bij gebrek aan plaats in de ziekenzalen. Sommige patiënten liggen er met serum zo maar in de kijker. Familie van een zieke die dezer dagen, op medisch advies in observatie diende opgenomen te worden kreeg te horen dat er allicht wel plaats vrij komt, wijl een patiënt stervende is... Excuseer ons, gevoelige lezer, maar de triestige waarheid heeft haar rechten. In een ziekenhuis van de Belgische welvaart stad heerst een si tuatie die menselijker wijze niet alleen in-triestig is voor de pa tiënten en hun families maar ook het personeel noopt zijn taak te verrichten in uiteraard moeilijke omstandigheden. Deze situatie in het Aalsters stedelijk ziekenhuis is een oud zeer. De huidige K.O.O. heeft er van meet af aan pogen aan te verhelpen door een voortdurende uitbreiding van het aantal bedden en door uiteindelijke oplossing het hier reeds uitvoerig gesignaleerde projekt voor een nieuw ziekenhuis. Wat dit laatste betreft werd onlangs het voorlopig ontwerp over gemaakt aan het Ministerie van Volksgezondheid, dat eenmaal te ruggestuurd met de nodige bemerkingen als definitief voorontwerp voor 1 maart zal overgemaakt worden. Nu staat reeds vast dat de staatstussenkomst 268 miljoen bedraagt van de voorziene 400 miljoen zijnde 67,5 ADMINISTRATIEVE VITTERIJEN... Omdat de realisatie van het nieuwe ziekenhuis volgens de huidige procedure een kwestie van verschillende jaren is. moet willens nillens aan de huidige ziekenhuissituatie worden verholpen. Een voorstel strek kende tot uitbreiding van 68 bedden (om en bij de 20 miljoen) werd door het Aalsters stadsbestuur goedgekeurd en overgemaakt aan de provinciale instanties. Eilacie, om administratieve motieven allerlei naar men althans geredelijk mag veronderstellen werd dit voorstel door de pro vinciale instanties teruggestuurd. Administratieve motieven Men vit omtrent de plaats van een lift, een toilet en dergelijke meer... in het nieuwe paviljoen waar de 68 bedden worden ondergebracht. Dit betekent onvermijdelijk een niet te veronachtzamen vertraging in de uitvoering van dit zo noodzakelijke projekt. Er is niet het minstg bezwaar dat nog meer mensen van dit leven afscheid nemen in een ziekenhuisgang... Zelf is K.O.O.-voorzitter Van Droogenbroeck het volledig eens dat de huidige situatie onaanvaardbaar is, kortom onmenselijk. Indien de provinciale instanties voor 15 november ter zake geen gunstige beslissing treffen nemen wij zelf de verantwoordelijkheid voor de ge plande uitbreiding van de 68 bedden VOORUIT STADSBESTUUR... Men schrijft Het niet graag Maar... het wil ons voorkomen dat niet alle verantwoordelijke instanties te Aalst zich voldoende in zetten achter het projekt van het nieuwe ziekenhuis. Tijdens ver schillende gemeenteraadszittingen waar het projekt reeds te berde kwam, behandelt men het in de kille taal van administratieve regle menteringen en cijfers. Maar bij ons weten heeft nog niemand - maar dan ook niemand tijdens een dezer raadszittingen de be wogen taal gebruikt die men zo dikwijls aanwendt voor futuliteiten allerhande. De wijze waarop zieken in het stedelijk ziekenhuis worden onder gebracht, bij gebrek aan ruimte, is tergend. Het minste dat men van het Aalsters stadsbestuur mag verwach ten het is solidair verantwoordelijk een tussenkomst op het hoogste niveau waardoor de verwezenlijking van het nieuw ziekenhuisprojekt binnen zeer korte termijn kan gebeuren. Spoedprocedures moeten in dit land niet uitsluitend aangewend worden voor reusachtige Natocomplexen... D.O.C. Dit onderzoek heeft tot een aan tal niet onbelangrijke konklusies geleid. Zo is meer dan de helft van de jeugd lid van een van de 35 Aalsterse jeugdbewegingen of ver enigingen. Wie ervan geen lid is of het lidmaatschap van een dezer jeugdorganisaties opzegt motiveert dit met de verwijzing dat de akti- viteiten verouderd zijn of het ver wijt dat de betrokken organisaties een religieuse of partijpolitieke kleur heeft. Benevens de jeugdbewegingen en verenigingen zijn er de vriende groepjes. Aan de hand van de uit slagen van het onderzoek noteert het verslag dat volgende aktivitei- ten Jongens 14-15 jarigen: sport en uitstappen 16-19 jarigen: dansen 19-20 jarigen cafébezoek, dansen, sport. Meisjes 14-20 jarigen: dansen 14-15 jarigen: uitstappen 17-20 jarigen: diskussies, café bezoek. De aktiviteiten van deze vrienden groepen verlopen in optimale voor waarden, althans volgens de ant woorden afwezigheid of minieme tussen komst van volwassenen vanaf 16 jaar gemengd zelfde leertijd In groepsverband blijkt er een rui me belangstelling te bestaan voor de meest diverse aktiviteiten muziek beluisteren op bezoek in bar of dancing het uitvoeren van een opdracht gezelschapsspelen groepsporten als basket, volley bal en voetbal (uiteraard jon gens). Houden van fotografie, muziek, sport, dansen enz maar.. Reakties wijzen op noodzaak aan wezenlijk stedelijk jeugdbeleid De resultaten van een onderzoek bij de Aalsterse jeugd tussen 14 en 20 jaar is niet alleen verhelderend voor het Jeugdbeschermings- komitee maar ook voor tal van andere instellingen, niet het minst ook de stedelijke overheid. Belangrijk is dat men er op afdoende wijze voor gezorgd heeft dat dit onderzoek objectief zou zijn, en door de keuze van de en quêteurs en door de keuze van de ondervraagden, die bij toeval werden aangewezen en waardoor deze groep ondervraagden, qua leeftijd, sociaal milieu, filosofische en politieke opvattingen, studies of beroep in elk geval representatief is voor de ca. 4.400 jonge mensen van de hoger vermelde leeftijdsgroep. KV; "ëiSÊè. Een voor de jeugd alhier meer recreactlemogelijkheden TONEEL EN FILM IN DE DIRK MARTENSSTEDE. -fr Niet minder dan 60 van de ondervraagden is niet erg te vreden met de bestaande jeugd- klubs. -fr Zijn de jongere werknemers te vreden over hun job dan is dat minder het geval met de werk neemsters. •jür 46 jongens en 40 meisjes zouden meer aan sport doen indien ter stede daartoe meer gelegenheid zou zijn. Men klaagt ook over gebrek aan tijd. Höe ouder, hoe minder men sport beoefent. Film op televisie geniet meer voorkeur dan in een zaal. 43 van deze jongeren zijn van mening dat het toneelleven te Aalst voldoening schenkt. Inzake film in de Aalsterse bios copen zijn 73 tevreden. 85 bezoeken nooit een dis- kotheek. 70 beschikt over Vervolg op blz 6

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1