DE GAZET VAN AALST Filature du Canal: toch optie voor aankoop Ook Parlementairen op Aalsters politieboekje Burgemeester Blanckaert "Politie feliciteren, Na logenstraffing van krantenberichten 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 43 Zaterdag 1 november 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Te!. 241.14 99 ZEI ons een parlementair wiens verkeerd geparkeerde auto met P- plaat ook niet ontsnapte aan de gestrenge aandacht van een momen teel druk verbaliserende Aalsterse poltie Kijk eens, ik vraag geen voordelen. Ofschoon parlementairen voor dergelijk overtredingen niet vervolgd worden, let ik er angstvallig op de voorgeschreven ver keersreglementeringen niet te overtreden. Maar het kan eenieder overkomen. Ik ben anderzijds van oordeel dat de politie en rijkswacht vooral preventief moet optreden en repressief waar het niet anders kan. Het is een kwestie van oordeelsvermogen, van opleiding, van opvoeding en natuurlijk van algemene richtlijnen. Men kan de Aalsterse politie agenten bezwaarlijk een verwijt maken. Ze voeren de orders uit van hun overheid. Niettemin zou diezelfde overheid er eens moeten over nadenken in welke situatie politiemannen en rijkswachters verkeren, wanneer ze als gewone burgers, na korps- of verbroederingsfeesten, ook al eens per auto huiswaarts keren GUNSTIGE INTERPRETATIE. Een antwoord op de vraag waar om de Aalsterse poiitie, plotseling tot een felle aktie is overgegaan die bij het merendeel der bevolking niet sympathiek onthaald wordt. Tijdens de dagen van het Aals ters Politiekorps, meer bepaald op de bewuste zaterdag, toen de poli tie een paar uur, alleen preventief optrad en dus niet verbaliseerde is men tot de vaststelling gekomen dat het aantal overtredingen in fei te heel wat hoger ligt dan het blijkt uit de processen-verbaal die tot dusver binnenkwamen. Van dan af, heeft de Aalsterse politieover- heid gesteld dat het aantal proces sen-verbaal in elk geval de daar opvolgende dagen min of meer zou evenredig zijn met het aantal over tredingen die ongestraft wer den vastgesteld tijdens de twee uren good-will aktie». PARLEMENTAIRE VRAAG De betrokken drie parlementairen maken er uiteraard geen drama van Maar het is wel duidelijk dat ze ontstemd zijn. Overigens niet al leen zij maar... ook sommige, wat men pleegt te noemen, trouwe adverteerders in de jaarlijkse pu- bliciteitsbrochure van het Aalsters politiekorps. Deze politievrienden zijn ten onrechte natuurlijk van mening dat zij alvast ook wel wat kunnen rekenen op de good will, op begrip van de Aalsterse po litie. Omdat er onder deze adver teerders heel wat bedrijven zijn met rijdend personeel, dat onvermijde lijk ook al eens een overtreding be gaat, is de reaktie des te feller Men hoort dan ditJarenlang steun ik de publiciteitsbroohure van de Aalsterse politie. Niet uit kom- merciële overwegingen. Maar ge woon weg uit sympathie voor de Aalsterse politie. En dan moet het mijn zoon overkomen dat hij am per één minuut verkeerd geparkeerd staat of pardaf hij komt het boekje op. Goed de Aalsterse politie zet de puntjes op de i. Wij middenstan ders ook Ik ga bij bevoegde in stanties informeren in welke mate het beroep op privé-bedrijven voor publiciteit vanwege officiële diens ten zoals bv ook de politie dan niet via een tussenpersoon, zo vanzelfsprekend is. Desnoods zorg ik ervoor dat een parlementaire vraag wordt gesteld aan de Minis ter van Binnenlandse Zaken. Het is duidelijk de man is woe dend... NiET ERG OPGETOGEN In en rond het Aalsters stadsbe stuur blijkt men ook al niet erg opgetogen met wat genoemd wordt het overdrijven van de Aalsterse politie Een C.V.P.-mandataris die niet wil genoemd worden Het heeft zo vaag een elektoraal tintje. Her inner u hoe ten tijden van het ho mogeen C.V.P. stadsbestuur, toen malige politiediensten het de mid denstand lastig maakte met een overdreven prijzenkontrole. De toenmalige burgemeester de h. Bor- remans kreeg klachten bij de vleet, maar kon uiteraard niet optreden. Het toenmalige CVP stadsbestuur kreeg per slot van rekening de veeg uit de pan Andere klok: «Olie op het vuur is het feit dat precies in de socia listische pers fel werd van leer ge trokken tegen het optreden van de Aalsterse politie. Tot ergernis van partijgenoot en burgemeester Blanckaert, die zijn politie door dik en dun verdedigt En inderdaad lezer, op het ogen blik dat wij dit neerschrijven, ar riveert een burgemeesterlijk be richt waarin de h. Blanckaert o.m. schrijftwij citeren Sommige bladen hebben de laatste tijd vermeend, alsdat de politie enigzins overdrijft inzake verkeer en parkering. Zij wil dit uitbaten, wat hun recht is, maar geenszins ten goede komt aan de gemeenschap De burge meester neemt het dan op voor zijn politiediensten die zegt hij deze taken niet met genoegen vervullen maar als het noodza kelijk blijkt dan hebben zij wel de plicht op te treden En verder wordt in dit bericht gezegd dat men in stee van de politie in 't algemeen te laken men ze beter zou feliciteren omdat zij het tenslotte verdie nen, als dienaars van de open bare orde en veiligheid die hun taak gewetensvol vervullen». EN DAN NOG DAT... BONDIG, ook nog deze reakties Waarom precies één jaar voor de verkiezing plotselinge aandacht voor de verkeersmoeilijkheden. Die dateren toch reeds van na de laat ste verkiezingen. Het is inzake parkeermogelijk- heden te Aalst heel wat moeilijker dan in centra zoals St. Niklaas en Kortrijk die nochtans niet minder gekonfronteerd worden met ver keersdrukte». Het is één of andere variante op de bekende Don Camillohisto- rie Ik vind het normaal dat men me verbaliseert wegens overtreding. Maar het optreden van de politie moet korrekt, hoffelijk gebeuren. Welnu, in alle objectiviteit: dat is niet altijd het geval. Daarenboven wordt het o.m. tijd dat alle politie mannen ten overstaan van het pu bliek een min of meer A.B.N. ge bruiken. Een behoorlijk taalgebruik verzacht de zeden... Men hoort dan ook enkele dok ters die duidelijk on'stemd zijn over 't feit dat de politie niet altijd voldoende begrip zou aan de dag leggen voor de parkeermoeilijkhe- den waarmede zij tijdens huisbe zoeken hebben af te rekenen. En dan, beste lezer, niet alleen de Aalsterse politie wordt op de korrel genomen. In een gemeen te uit de Aalsterse agglomeratie werd enkele tijd geleden... de chauffeur van een ziekenwagen die verkeerd geparkeerd voor een dringend geval... geverbali seerd. VOLGT REINIGHE'DSDSENST Aalst, Clochemerle Want daar mede is 'blijkbaar de kous niet af Het luidt dat de laatste dagen ook de Reinigheidsdiensten de puntjes op de I zetten en het bv. bewoners van appartementsgebouwen moei lijk maken. Op het stadhuis zijn er in die richting alleszins geen in- strukties gegeven... Begrijpe wie begrijpe kan... N.v.R. Twee medewerkers gingen op speurtocht in verband met de herrie rond het op treden van de Aalsterse politie. De re akties die zij vlijtig noteerden leest u in de hier volgende bijdrage. Zonder kommentaar. Niet zo expressief ais het bekende «Treurend Ouderpaar van Kathe Kollwitz te Vladslo bij D ksmunde; is dit mo numentale kruis dat zich boven de duizen- de soldatengraven van het (Duitse) kerkhof in Lommei, Noord-Lim burg) verheft, maar toch ook een blijvende nutteloosheid van elke aanklacht tegen de oorlog, waarvan de do den dezer dagen dan, tradit egetrouw, worden herdacht met bloemen en redevoeringen. Het likwidatiekomitee van de N.V. Filature du Canal heeft de berichten betreffende een optie van aankoop van het fabrieks complex laten logenstraffen. Een dergelijk bericht verscheen het eerst in Het Laatste Nieuws ën werd nadien door andere dagbladen overgenomen. In onze uitgave van 13 september laatstleden werd hier reeds geschre ven over onderhandelingen van een financiële groep die als vertegenwoordigers de h. De Landtsheere, burgemeester van Buggenhout en de gebroeders De Pauw van de N.V. Azijnbrou- werij van Merchtem hadden aangeduid. BESTEMMING Inmiddels werd ons in middens van deze financiële groep wel be vestigd dat de eerder vermelde optie van aankoop juist is. Men zou echter deze voortijdige lek niet erg op prijs gesteld hebben met als gevolg de logenstraffingen. Men laat opmerken dat dergelijke be richten in de pers reeds vroeger de onderhandelingen hebben bemoei lijkt. Op onze vraag wat desgevallend de bestemming zou zijn van het fabriekscomplex kregen wij een eerder ontwijkend antwoord. Ook werd ons gezegd dat berichten omtrent voorgenomen plan nen van appartementsgebouwen niet juist zijn. Er werd eerder aan gedacht aldus onze zegsman te pogen het bedrijf, na over name verder in dezelfde industriesector te laten produceren. SCEPTISCH In syndikale kringen staat men zeer sceptisch tegenover de voort zetting van het bedrijf na overname. Men weigert te geloven dat de werkverschaffing van de werknemers nog lang zou gewaarborgd zijn.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1