DE GAZET VAN AALST Schepenssllege zou vsor- iselieisl maken inzake rekeningen Kommissie Ipenfeare Onderstind [Halsters) Wis zijn de verantwoordelijken? Hoeveel dodelijke ongevallen nog op kruispunt Moorselhaan-Leopsldlaan Mijl be ke, Hardnekkige C.V.P. De volledige waarheid Omtrent de vrouw van Caesar 6 Fr. hst nummer 25ste jaargang Nr. 46 Zaterdag 22 november 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 Andermaal heeft zich dezer dagen een zwaar ongeval voorgedaan op het kruispunt Moorselbaan-Aibrechtlaan- Leopoldlaan. Een der vele in de reeks ongevallen waarvan ook re?o~ dodelijke. Alleszins het Aalsters stadsbestuur is niet onbekend met deze triestige verkeerssituatie want bij herhaling werd er tijdens gemeenteraadszittingen reeds de aandacht op ge vestigd. Er gaat inderdaad geen week voorbij of op dit kruispunt geruchten gebeurt een ernstig ongeval. Soms dagelijks, kleinere aan rijdingen. Daar kan de Aalsterse politie best over mee praten. Komt dit omdat er zoveel roekeloze autobestuurders zon der stoppen de Moorselbaan oversteken Soms wel, doch meestal niet. In vele gevallen zijn het vreemden die mis leid zijn door de brede Leopoldlaan met twee betonnen rij wielstroken naast, die over de Moorselbaan door lopen Wie onbekend is met dit kruispunt, zal onbewust de Moor selbaan oversteken, ook al heeft deze laatste weg voorrang Naar verluidt zou het Aalsters schepenkollege voorbehoud maken inzake de K.O.O.-rekeningen '68. Deze rekeningen zullen op de eerst volgende gemeenteraadszitting, men vermoedt vrijdag 28 november, aan de raad worden voorgelegd voor de gebruikelijke goedkeuring. Dit voorbehoud zou het gevolg zijn van het feit dat Schepenkolle ge nadere toelichtingen wenst omtrent bepaalde posten die betrek king hebben op betalingen aan sommige behoeftigen. In een brief aan de K.O.O.-voorzitter heeft de burgemeester dan ook gevraagd om meer preciese inlichtingen. HET BLIJFT BIJ BELOFTEN. De Aalsterse burgemeester die zich inzonderheid met de stedelijke verkeersproblemen bezig houdt heeft destijds uitdrukkelijk verklaard in een raadszitting dat het nodige zou gedaan worden voor het kruispunt Moorselbaan-Leo- poldlaan Tot dusver is dat niet gebeurd. Het is bij beloften geble ven net zoals b.v. voor het Burgemeestersplein, ter hoogte van het stedelijk park. Men verschuile zich inzake het kruispunt Moorselbaan- Leopoldlaan niet achter het feit dat de Moorselbaan geen stadsweg is. Op zijn minst zou men reeds kunnen verwachten dat aan het einde van de Leopoldlaan bv. knipperlichten worden ge plaatst. Blijkbaar heeft men echter daartoe noch de middelen noch de tijd gevonden. Het loopt in elk geval de spuigaten uit en de publieke opinie is dan begrijpelijkerwijze ook hard in haar oordeel omtrent de stadhuiselijke onverantwoorde lijkheid. Zij is de beloften hardsgrondig beu. De houding van het schepenkol lege heeft allerlei geruchten tot ge volg in politieke middens. Op een vergadering van de Aals terse C.V.P.-raad die door de mees te raadsleden werd bijgewoond, heeft de h. Mark Vermang ge vraagd dat de juiste toedracht van deze geruchten aan de raadsleden zou bekend gemaakt worden ten einde de nodige politieke besluiten te kunnen trekken. De aard van deze geruchten worden door de C.V.P. als zeer ernstig beschouwd. Dit blijkt ook uit het feit dat het Dagelijks Be stuur van deze partij samen met de C.V.P. gemeenteraadsleden voor woensdag 11. werden samengeroe pen. Men bevestigde dat deze ver gadering speciaal betrekking heeft cp wat door het raadslid de h. M. Vermang werd gevraagd. Ook in B.S.P. middens werd ter zake van gedachte gewisseld. In de middens van de oppositiepartij en, de P.V.V. en de V.U. bleek men eerder laat op de hoogte van de geruchten. Al met al is felle deining ont staan. Van bepaalde C.V.P. zijde werd opgemerkt dat schepenen en raadsleden van deze partij de K.O.O. reke-iingen niet zouden goedkeuren tenzij inmiddels de ge vraagde toelichtingen aan de K.O.O.-voorzitter, via de brief van de burgemeester, voldoening zou den geven. Verwacht wordt dat de 3.S.P. leden eveneens dezelfde houding zouden aannemen. Omtrent de P.V.V. en de V.U. frakties in de gemeenteraad maakt men zich bij de meerderheidspar tijen geen illusies. Men ontveinst zich dan ook in deze partijen niet dat politieke verwikkelingen kun nen ontstaan. Van de C.V.P. Aalst werd ons volgende mededeling verstrekt Overeenkomstig een eenstem mige beraadslaging van haar raads vergadering dd. 14 november 1969, heeft het uitgebreid Dagelijks Be stuur van de Afdeling Aalst van de C.V.P. kennis genomen van be paalde geruchten welke in omloop zijn betreffende een onjuiste aan wending van uitgaven in de K.O.O. van Aalst en van het feit dat het Schepenkollege deze toestand heeft onderzocht en advies aan de hoge re overheid heeft gevraagd. De C.V.P. staat er op te verkla ren dat het van het grootste be lang is dat de K.O.O. het vertrou wen van de bevolking waardig zou zijn bij het vervullen van haar maatschappeljike opdracht. De C.V.P. vraagt, in het belang van de mandatarissen in de K.O.O. volle dige klaarheid en acht het haar plicht de moraliteit in de politiek te verdedigen •4.. Volgende week verschijnt in het vlaams weekblad Voor Allen en De Gazet van Aalst Christelijk Socialisme, Socialistisch Christendom mogelijk door E.H. Marcel de Cubber De Aalsterse tuinwijk «Ten Berg» biedt deze dagen een niet zo aantrekkelijk beeld. In september II. beloofde het stadsbestuur een behoorlijk wegendek- De mensen van Ten Berg worden stilaan zeer ongeduldig HARDNEKKIGE geruchten betreffen de K.O.O. doen sedert verscheidene dagen in hoofdzake lijk politieke middens, de ronde. Deze geruchten scheppen een hoogst onbehaaglijke sfeer. Laten wij duidelijk zijndeze geruchten komen er op neer dat bepaalde personen die volgens de wettelijke voorschriften niet als behoeftigen kunnen beschouwd wordenvanwege de K.O.O. gel delijke steun zouden ontvangen hebben. Vergissingen zijn zeer mense lijk en niemand moge er leedver maak in scheppen. Het luidt ove rigens dat de betrokken personen onmiddellijk zouden bereid ge weest zijn de ontvangen bedragen terug te betalen. In deze stroom van geruchten hoede men zich zeker voor poli tieke verdachtmaking, vooral in een stad waar de politiek door allerlei cenakels lang niet altijd op het gewenste niveau wordt be dreven en men amper één jaar voor de gemeenteverkiezingen staat. Ten overstaan van deze ge ruchten reageert de publieke opi nie echter zeer scherp en ont breekt het haar niet aan verbeel ding. Deze geruchten moeten dan ook herleid worden tot wat zij in feite te betekenen hebbende preciese waarheid. De vrouw van Caesar mag on der geen enkel opzicht verdacht kunnen gemaakt worden.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1