DE GAZET VAN AALST Culinaire genoegens worden duurder Suksesrijke toemee In V.S. en Kanada van oud-leerling Aal sterse Muziekakade- mie, dirigent Maurice Bonnaerens Wat mag men verwachten van Minister De Saeger Werken kleine ringlaan- Aalst nog niet in 1970 6 Fr. het nummer 25ste jaargang Nr. 49 I Zaterdag 20 december 1969 NEC SPE, NEC METU... ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 Aalst Tel. 241.14 He is Maurice not Maestro to the oichestra». - Oud [ceiling van de Aalsterse Muxiekakademie heeft Maurice Bonnaerens (38) zopas een suk- sesvoüe toernee met het Brussels Kamerorkest in de Verenigde Sta ten en Kanada echter de rug. Ha zijn stud cs aan de stede lijke muziekakadetnie trompet en piano vervolmaakte zich deze musicus aan het Koninklijk Konser- v'tonum te Antwe-pen waar hij een eerste prijs voor piano, harmonie, contrapunt en slagwerk behaalde. Vervolgens was hij ook nog drie jaar leerling in heize!fc!e konseiva- torium in de dirigentenkursus van de befaamde Duitse Dirigent Hans Swarowsky. Sedert 1933 leidt hij het Brus sels Kamerorkest samengesteld uit 17 virtuozen, t.t.z. dertien strijkers, piano of clcvecimbel, fluit, hobo en trompet. Hij werd als dirigent uitgenodigd jn tal van Duitse artistieke centra en kreeg er de Hoogste lof van de strengste critici die vooral zijn uit- Nationale Opvoeding en Kuituur aangeworven voor concerten in bin nen en buitenland. De toernee van het Brussel Ka merorkest met ais dirigent Maurice Bonreerens begon op 6 oktober II. in de Clemson University in South- Carolina. Vandaar uit werden in 'owcCity, in Carmel (Californië), Santé Fe (New-Mexico) in Rocky Mounts en Asheviile (North-Caro lina, in Little-Rock (Arkansas) en in Troy (New-York) kor.certen ge geven. Er volgde tijdens de maand november ook een reeks in ver schillende steden van Kanada Montreal, Ottawa, Halifax, New Brunswick enz Alle mogelijke ministeriële en andere beloften ten spijt, komt er inzake Rijksopenbare Werken in de Aalsterse agglomeratie geen schot. Men verneemt elders in welk tempo de grote Ringlaan en de kleine Ringlaan gaat... voltooid worden. Van de drie Denderbruggen is er amper één die naam waardig en zij werd dan nog wel aange legd... tijdens de bezetting. De spoorwegviaduct aan de Steen weg op Brussel werd destijds ver vangen nadat zij... ingestort vvai'. Men moge het zich herinneren. De Zeebergbrug is een typisch Belgisch museumstuk. De meeste wegen die naar Aalst leiden zijn hopeloos verou derd en gevaarlijk. De Steenweg naar Ninove is slechts een voor beeld. Hopelijk zijn er ter elfder ure nog wel voldoende kredieten voor de werken aan de Aalsterse Pu pillenschool om er voor oktober 1970 de gerechtelijke diensten te vestigen. Dit alles bij gebrek aan finan ciële middelen in een land dat zich de luxe kan veroorloven re cent gebouwde bruggen over de autoweg Brussel-Oostende terug af te breken, wijl zij te smal blij ken te zijn voor een derde rij strook. Wat geldt voor Aalst, geldt voor het ganse arrondissement. Een arrondissement dat vanuit Brussel inzake Openbare Werken stierfmoederlijk wordt behandeld. HET EINDE VAN DE ZESTIGER JAREN In de Amerikaanse pers oogste M aar ice Bonnaerens de beste re censies Uit een dezer recensies Conductor Maurice Bonnaerens, led the group with a gentle but zonderlijke fijne interpretatie prijs den. In 1967 werd het Brussels Ka merorkest door het Ministerie van firm touch. Younger than some of the players, he :s not the autocrat we associate with the old school of European conductors. In the youthful American tradition, he is «Maurice» not «Maestro» to the orchestra. Ook nog ditais dirigent debu teerde Maurice Bonnaerens te Aalst tijdens een ontspannings- en opbeu ringsconcert, op initiatief van de Kristelijke Mutualiteiten in mei 1961. Het vooruitzicht van de einde jaarsfeesten, tevens het einde van toch wel memorabele zestiger ja ren biedt zoals de lezer nu wel weet, allerhande perspektieven in zake culinaire genoegens. De uitnodigingen restaurateurs arriveren bij de vleet, waarbij zo wel de ene als de andere zijn bes te schotels presenteert. RESTAURANTS IN DE STREEK. De meeste restaurateurs in de streek hebben voor de eindejaars feesten wel een beperkt trouw kliën- teel dat er de voorkeur aan geeft Kerstdag en Oudejaarsavond te vie ren buitenhuis. Maar het luidt, vanwege restau rateurs, dat ditmaal de belangstel ling ietwat graag op dreef komt. Neen, men wijt het niet aan de steeds hogere prijzen de alge mene kosten in het restaurantwe zen nemen fel toe prijzen die dan schommelen vanaf zeer demo- kratische schotels aan 250 fr. tot 650 fr. en in sommige selekte gelegenheden tot 900. Men rekent er evenwel dat de volgende dagen het aantal gereser veerde diners in stijgende mate zai geschieden. Tegenvaller zei ons een restau rateur, wiens gelegenheid ietwat af gelegen ligt in het Pajottenland elk jaar druk bezocht vanuit de Aalsterse agglomeratie kunnen wel de weersomstandigheden zijn. De recente fel mistige avonden schrikken eerder af voor inschrij vingen. Dat speelt natuurlijk in het voordeel van deze restaurants die in 't stadscentrum gelegen zijn. Wie zq, allemaal inschrijft voor eindejaarsdinersJe hebt er ge woon weg geen idee van. Thans v/el uit alle lagen van de bevolking, niet langer meer de welstellende burger. Opgelet waarde lezer, politionele instanties verwachten tijdens de eindejaarsfeesten opnieuw de tradi tionele stijging van diefstallen en inbraken Blijkbaar willen sommi gen aux frais de la princesse royaal feesten. Wie er aan twijfelt kan bv. de vergelijking maken met streken als Diest en Mechelen. Het verlanglijstje dat in de der tiger jaren aan wijlen Hendrik de Man, toen minister van Open bare Werken, tijdens een werk bezoek te Aalst werd overhan digd is nog grotendeels geldig. Wellicht kan men dit vriende lijk aan Minister de Saeger her inneren tijdens het geplande be zoek van een afvaardiging uit de streek. Wat men van Minister de Sae ger mag verwachten moet ditmaal meer zijn dan vage beloften en vage projekten die in dossiers blijven. Als men deze verwach ting niet heeft, is dit bezoek al leen tijdverlies, dus volkomen overbodig. Pessimistische vooruitzichten inzake Rijks-Openbare Werken in de Dirk Martensstede GEBREK AAN KREDIETEN De werken aan de ringlanen Capucienenlaan, Leo de Bethune- laan en Parklaan zullen in 1970 nog niet worden aangevangen. Aanvankelijk had men gehoopt dit wel te kunnen doen maar bij gebrek aan kredieten moet men zich met uitstel wel tevreden stelten. Voor de onteigening van huizen tussen de Gentsestraat en St. Annalaan werd 10 miljoen voorzien. Momenteel zijn in totaal 6 huizen onteigend als mede het voormalige complex van de Cartonnage van Opdenbosch. Budgetair gezien stellen deze onteigeningen geen problemen omdat men vrijwel zeker is dat voor de twee volgende dienst jaren eveneens 10 miljoen zal worden ter beschikking gesteld. GROTE RINGLAAN TER PLAATSE TRAPPELEN Het nieuwe profiel van de Capucienenlaan, Leo de Bethunelaan en Parklaan voorziet, zoals hier reeds werd gemeld, 4 rijstroken van elk 3,5 m., 2 fietspaden, 2 parkeerruimten en wat overblijft is ter beschikking van de... voetgangers. Maar. aldus hoort men in bevoegde kringen verklaren Het ge tuigt van veel optimisme indien met de werken in 1971 zal aangevan gen worden. Voordien zouden de bomen dienen verwijderd te worden, wat normalerwijze een aangelegenheid is van het Aalsters stadsbe stuur. Men steekt het overigens niet onder stoelen of banken dat het inzake Rijksopenbare Werken in Aalst niet vlot. Reeds in 1956 heeft de toenmalige Minister van Audenhove beloften gedaan. Ook de werken voor de grote ringlaan, meer bepaald de Viaduct over het N.M.B.S. rangeerstation en Dendermondsesteenweg zullen vertraging kennen, zodat de voltooiing van de grote Ringlaan niet zal gebeuren voor, ten vroegste 1975.

De Gazet van Aalst | 1969 | | pagina 1