Marcel DE BISSCHOP KANDIDAAT-BURGEMEESTER Boek over de Vliegende Schotels Ten dienste ¥an de kleine man, ten dienste van de ganse bevolking ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD "PE> MEC METU" Vlaams auteur WEVERBERGH (Teralfene) DE GAZET VAN AALST 25ste jaargang nr 43 Zaterdag 7 november 1970 Redaktie en Beheer Schoolstraat 25 - 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer En het vrachten is nu op St. Maarten, van wie mag verondersteld worden dat hij in 't vooruitzicht van de B.T.W. de nodige reserves heeft aangelegd en niet gekonfronteerd wordt met verrassingen. 8s gelukkiglijk niet de zorg van diegenen die ter goeder trouw een zeer omvangrijk verlanglijstje van geschenken opmaken via een vriendelijke brief aan de lieve Sint. BOEKEN over vliegende schotels of andere vreemde ruimtetuigen zijn er in diverse wereldtalen reeds bij de vleet, sedert in de tweede helft van de veertiger jaren dergelijke verschijnselen herhaaldelijk de hoofdtitels kregen op de frontpagina's van de pers. Sedertdien is de belangstelling ervoor fel verminderd en ondanks merkwaardige ooggetuigenverslagen is het vermoeden sterk dat hoogstens nog een beperkt aantal mensen, wetenschapslui en science-fiction-auteurs voor de Vliegende Schotels belangstelling opbrengen. Tenslotte heeft de mens sedert die eerste Vliegende-Schotelsverhalen werden gepresen teerd het meegemaakt dat enkele van zijn soortgenoten de maan heeft bereikt. Dit laatste een realiteit die miljoenen mensen via de T.V. hebben kunnen volgen, waaromtrent men dus niet meer kon twijfelen, in tegenstelling met Vliegende Schotels. BELANGSTELLING VANWEGE C.I.A. Maar de twjifel rond de Vlie gende Schotels blijft. En het is merkwaardig genoeg dat in de vijftiger jaren de Amerikaanse C.I.A. er een verdachte belang stelling voor had. Vliegende Schotels of wat men kortom UFO's is gaan noemen wa ren geen exclusiviteit voor het Westen, ook in het Oosten in de kommunistische landen hebben zij jarenlang de belangstelling gaan de gehouden van autoriteiten en van de bevolking. SAMEN MET ROEMEENS JOERNALIST Niet zo alledaags is dat een vlaams talentrijk auteur als We verberg, voormalig leraar aan het K.A. te Denderleeuw, momenteel ook medewerker aan het Neder landse Weekblad Vrij Nederland en adviseur van een bekende uit geverij voor de vliegende schotels reeds geruime tijd belangstelling heeft opgebracht, mede ingevolge zijn herhaaldelijke verblijven in Roemenie waar hij in kontakt kwam met een joernalist lona Ho- bana. Deze laatste had over het verschijnsel Ufo's in Oost-Europa reeds heel wat gegevens verza meld. Van beiden Weverberg en Hobana verschijnt nu eerlang een gezamenlijk werk in twee delen Ufo's in Oost en West, resp. in het Nederlands en in het Roe meens. Dit werk is gebaseerd op menig wetenschappelijk rapport. Wie er Weverberg voor het eerst hoort over praten kan be zwaarlijk zijn ongeloof verbergen. Maar naarmate deze man er over doorpraat ontkomt men niet aan de indruk dat omtrent de Vliegen de Schotels het laatste woord nog niet gesproken is. EVEN in de voormiddag, van maandag werd Marcel de Bis schop door de C.V.P. als kandi daat-burgemeester voorgesteld, waarop vlug het akkoord van de twee koalitiepartners P.V.V. en V.U. volgde. Zelf in socialistische kringen kon men positieve reakties opvan gen toen de kandidatuur van M. de Bisschop bekend geraakte. Geboren te Aalst op 3 augus tus 1907 als zoon van een in de streek gekende nijveraarsfamilie, voltooide M. de B. zijn Hogere Middelbare Studies aan het Jezui- tenkollege te Aalst. Vanaf 1926 studeerde hij Phar- macie aan de Gentse Rijksuniver siteit en beleefde als student ook fel de vernederlandsing van deze instelling. Hij was het die o.m. een ont vangst organiseerde voor Joris de Leeuw, een vlaamse kontestant avant-la lettre. Na zijn studies aldaar, met on derscheiding, met tussendoor zijn militaire dienstplicht was hij 2 jaar assistent van Prof. Ruyssen. Oud-studiemakkers getuigen van hem dat hij in feite een geboren aanleg had voor wetenschap, voor research. Van 1936 tot 1944 was hij als apoteker verbonden aan de ge vangenis instelling te Vorst. Inmiddels was hij in jan. 1940 als reserve-luitenant gemobiliseerd en nam deel aan de Mei-veldtocht. Na de oorlog vestigde hij zich in zijn geboortestad als apoteker. Zijn populariteit vestigde de aan dacht van de toenmalige C.V.P. fi guren die de vooruitstrevende fractie in deze partij vertegen woordigden. Tijdens de raadsver kiezingen van 1958 werd hij tot raadslid verkozen. Later werd hij voorzitter van de C.V.P. Aalst en plaatsvervanger senator. Inmiddels was hij ook zeer ak- tief in de kringen van A.C.V.- L.B.C., Verbond der Aalsterse Karnavalgroepen. Een merkwaardige persoonlijk heid die steeds gekenmerkt is door een fris studentikoos karak ter, wars van elk fanatisme, die er in niet geringe mate ook toe bij gedragen heeft dat zijn partij een Vlaams en demokratische image verwierf. Maar wellicht, wat min der bekend is, heeft hij zich op een volslagen onbaatzuchtige wij ze ingezet op het sociale vlak ten dienste van de kleine man, een onbaatzuchtigheid die eerder zeld zaam is geworden in deze tijd. In de gegeven omstandigheden kon men bezwaarlijk een meer aangewezen kandidaat-burgemees ter vooropstellen. Want met Mar cel de Bisschop kan deze stad, de bevolking het stellen zonder een ombudsman. Zijn persoonlijke in tegriteit staat er borg voor dat hij voor alles de belangen van de be volking zal dienen, niet het minst van de kleine man Een «Open- Deur-Beleid».

De Gazet van Aalst | 1970 | | pagina 1