Nieuw hoofdstuk 't Aalsters Pieter Coecke schilderij in Zuid-Afrikaanse stad Durban De moeilijkheden rond het kuituurcentrum Michel - Jackie 1 - Jo-Jef - John/ 1 ONAFHANKELIJK REGIONAAL KOMEN EN GAAN vier kandidaten prins-karnaval 1971... DE GAZET VAN AALST 27e jaargang nr 3 Zaterdag 16 januari 1971 NEC SPE. NEC METU. eheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer WEINIG installatieplechtigheden van nieuwe gemeenteraadsleden zullen momenteel in het ganse vlaamse land een grotere publieke attraktie kennen dan deze te Aalst. Het kon bezwaarlijk anders na de politieke tribulaties die gevolgd zijn op de lokale oktoberrevolutie. Een bomvolle feestzaal, met zelf een aantal toeschouwers op het verboden balkonterrein. Enkele hebben zelf tevergeefs getracht het ganse spektakel ook van uit de hoogte te volgen maar slaag den er niet in zich op te stellen in de hoge zijgalerijen die overigens niet meer alle veiligheidswaarbor gen bieden. Er waren de oude getrouwen van diverse pluimage De nog felle mannen die in stoeten voor Pedro Dherdt of voor Fred Nichels hebben gemanifesteerd. Katolieken, liberalen, socialisten en nationalisten uit de dertiger ja ren. De politieke gangmakers van weleer die zich de vele meetings in de oude Rink herinneren in de bewogen dertiger jaren, en nog veel meer Maar ze stonden een beetje verloren tussen de jongere garde: de politiek - geengageerden, de politiek geinteresseerden, de poli tieke klaplopers, de karnavalisten, mensen die beroepshalve rechts- sreeks te maken hebben met het grote bedrijf dat «de stad» is ge worden, mensen van de dekenijen, van de middenstandsverenigingen niet te na gesproken de echtgeno ten, zonen, dochters en andere verwanten van de verkozen raads leden. En hier en daar een van die echte genadeloze Aalsterse spot vogels. VOLGENS SCENARIO ER was af en toe hilariteit, ap plaus, gejouw vanwege sommige aanwezigen. Maar de onvermijde lijke spanning, vooral bij de aan vang ontlaadde zich niet in inciden ten die sommigen wel hadden verwacht waardoor deze «plech tige» raadszitting voor de nabije toekomst de bestaande tegenstel lingen nog zouden aangescherpt hebben. Al met al een scenario volgens de wettelijke voorschriften. Een burgemeester Frans Blanckaert die uitsluitend nog tot taak had de eed van de verkozen raadsleden De Aalsterse kunstschilder Etienne Le Compte heeft tijdens een recent verblijf in Zuid-Afrika in het museum van de havenstad Dur ban een schilderij kunnen bewonderen die toegeschreven wordt aan Pieter Coecke van Aalst. In dit verband moge opgemerkt worden dat (cfrm. o. M. Dr. Au gust Corbet Pieter Coecke van Aalst) het aantal werken, tekenin gen, houtsneden en schilderijen die «met volstrekte zekerheid aan Pieter Coecke mogen toegeschreven worden» niet zo talrijk zijn. Het lijkt ons wel belangrijk onze belangstellende lezers verder in te lichten omtrent deze «Pieter Coecke» in het Durban museum in Zuid-Afrika. Maandag a.s. zal ten stadhuize een vergadering doorgaan in ver band met de moeilijkheden rond het Kuituurcentrum. De architekten en ingenieurs moeten verslag uitbrengen betref fende de huidige technische situa tie. Anderdeels zal door een niet nader genoemde groep een twee de verslag worden uitgebracht. Op basis van deze twee ver slagen zal het stadsbestuur moe ten beslissen betreffende de ver dere plannen van het Kuituurcen trum. PRUZENKONTROLE Inspekteirrs zijn aanvang deze week ook in het Aalsterse begon nen met een controle op de prij zen vooral in Horeca bedrijven en vleeshouwerijen. Verschillende uitbaters zouden in overtreding genomen zijn. De nieuwe schepenen Henri Van der Veken (C.V.P.), Jan de Neve (V.U.), Etienne Bogaert (C.V.P.), stadssekretaris Chris Willems, Gaston van de Eede (P.V.V.) en Benoni Ringoir (C.V.P.). Een uiteraard nog niet volledige foto, want vooralsnog is het wachten op de benoeming van de voorgedragen kandidaat-burgemeester Marcel de Bisschop. af te nemen en midden een ap- plaudiserende publiek de zitting verliet, nadat uittredend Schepen van Hoorick de scheidende burge meester dankbetuigen overmaakte. B.S.P. PRO SCHEPEN VAN DER VEKEN De zitting werd dan gepresi deerd door Van Hoorick. Achter eenvolgens werd dan het woord gevoerd door W. Vernimmen (B.S.P.), E. Bogaert (C.V.P.), J. de Neve (V.U.), W. Breckpot (P.V.V.) en J. van Droogenbroeck (B.S.P.) De B.S.P. fraktie voert een num mertje op door als eerste schepen H. Van der Veken voor te stellen. Achteraf zou H. Van der Veken er kunnen prat op gaan dat hij ver kozen werd door meerderheid en minderheid, zijnde 26 stemmen van de 27. Er was één blancostem In volgorde werden verkozen E. Bogaert (C.V.P.), J. de Neve (V.U.), G. Vandeneede (P.V.V.) H. Van der Veken (C.V.P.), B. Ringoir (C.V.P.) Behoudens reeds vernoemd H. Van der Veken werden de andere schepenen telkens verkozen met 18 stemmen tegen 9, wat de ver onderstelling toelaat dat het tel kens meerderheid tegen minder heid ging. Nadat de beeediging van de nieuw verkozen schepenen was be ëindigd ontruimde B. van Hoorick op zijn beurt de voorzittersplaats waarin tot aan de benoeming van de burgemeester E. Bogaert zetelt. Het woord werd dan nog ver leend aan B. van Hoorick die het verloop van de nieuwe koalitievor- ming op de korrel nam en een fel le oppositie aankondigde, evenwel zonder de belangen van de stad uit het oog te verliezen. en de reeks is niet eens volledig ontvluchten even het tra ditionele Aalsterse Drie Koningenfeest om zich op het voetstuk van Dirk Martens te plaatsen. Zij althans sloegen blijkens de foto de handen in elkaar in tegenstelling met de andere Aalstenaars die voortdurend elkander in het haar vliegen. Voor de rest had Henri van de Perre voor het nodige brood en spelen gezorgd en wist uiteindelijk nog eens de proef op de som te leveren dat problemen en tegenstellingen op de meest eenvoudige wijze kunnen opgelost worden Wat wenst het karnavalvolk ter stede Varkensvlees, nondeju en bier... en bier. Gust van Pie Kees had overigens, na een langdurig gesprek met Paul Van den Boeynants, gewezen op het feit dat de Aalsterse Varkensmarkt beter aan haar trekken moest komen. Hij werd daarbij uiteraard gesteund door zijn konfraters can Opus-Drackeniers. Een aanloop tot Karnaval, dit Drie Koningenfeest, een Karnaval waar het zeker ditmaal niet aan inspiratie kan ontbreken. Laat de echte Aalsterse harten ontdooien

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1