46.734 Is de inplanting van een supermarkt in de nabijheid van ©en modern, eigentijds ziekenhuis verantwoord? WÊBÊKm Kuituurcentrum i Bevolking Ajuinstede einde 1970: inwoners Grand-Bazar expansiediensten plannen voor S.M.-Aalst ter studie DOSSIER: i NEC SPE, NEC METU... - 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD Verantwoordelijkheid DE GAZET VAN AALST De Aloude Keizerlijke Stede, met zovele woelige temperamenten blijkens de perikelen van de laat ste maanden, neemt eerder traag toe qua bevolking. Tijdens het voorbije jaar 1970 steeg deze be volking met amper 118 wat dan op 31 december 1970 een totale bevolking van 46.734 betekent. En vooruit met de dolle-mina's: er waren meer toekomstige vrouw tjes van die 118 nieuwe inwoners: 65 vrouwen en 53 mannen. 27e jaargang nr 5 Zaterdag 30 januari 1971 Redaktie en DE Antwerpse Grand Bazar wil in elk geval haar plannen voor de oprichting van een Supermarkt nabij de Gentsesteenweg en Siesegemkouter doordrijven. Dit bleek afdoende uit het antwoord op onze (telefonisch) vraag aan de Expansiediensten van G.B. Deze plannen liggen verder ter studie, aldus het antwoord van een woordvoerder nu men over de nodige terreinen beschikt. Te gepasten tijd zal een nieuwe vraag met de plannen aan het stadsbestuur van Aalst worden overgemaakt, meerdere gegevens werden niet verstrekt. G.B. liet toen verstaan dat bij het indienen van een «definitief ontwerp» de stad Aalst zich zou moeten uitspreken «op basis van technische motieven». Het rumoer rond deze en een andere aanvraag voor Grootwarenhuisvestiging ver stilde omdat het vorig stads bestuur de voorstellen in de diepvries stak tot na de ver kiezingen. Inmiddels werd dezer dagen ook vanwege Delhaize ten stadhuize opnieuw geinfor- meerd omtrent de stand van zaken. Laatstgenoemd bedrijf had zoals men zich zal her inneren belangstelling voor terreinen in de nabijheid van de Hoezestraat. MEN kan ongetwijfeld niet ont kennen dat de verdere vestiging v. De vraag kan evenwel worden gesteld of de inplanting van een Supermarkt in een omgeving Siesegemkouter en aan de over zijde van de toekomstige Ring- laan waar tenslotte ook de aanbouw van het nieuwe Aalsterse Ziekenhuis is voorzien, in alle op zichten verantwoord is? Bij de keuze van bouwterreinen en het opmaken van hun plannen gaan grootwarenhuisdirekties uiteraard niet over één nacht ijs. De nabij heid van een ziekenhuiscomplex levert voor een grootwarenhuis dat in't biezonder zoals de G.B. Supermarkt op voedingswaren zou afgestemd zijn (met zelfbedie ningsrestaurant) een niet te ver onachtzamen kommerciele attrak- tie. Het toekomstige ziekenhuis waarvan het definitief vooront werp over een drietal maanden zou goedgekeurd zijn, blijkens wat ons dezer dagen werd medege deeld moge dan ingekader zijn in een groenzone: Men heeft nood zaak aan de volslagen waarborg dat de onmiddellijke nabijheid van een Supermarkt in vogelvlucht om en bij de 250 a 300 m geen voortdurende hinder zou zijn door drukte en lawaai allerhande voor zieken en herstellenden. Het nieu we stadsbestuur zal binnen zeer afzienbare tijd opnieuw gekonfron- teerd worden met het offensief van de zijde van het grootwaren huisfront. Wat in 't biezonder G.B. Supermarkt betreft zullen de ver antwoordelijken hun opvattingen inzake ruimtelijke ordening, ver antwoorde stedebouw ditmaal ge loofwaardig kunnen maken. Men hoeft tenslotte niet het voorbeeld te volgen van de histo rie rond de Supermarkt te St. De- nijs-Westrem die reeds geruime tijd van start was gegaan toen de hogere instanties tegen de aan bouw ervan hun bezwaren naar voor brachten. Weet iemand wat er van die bezwaren tegen deze Supermarkt te St. Denijs-Westrem uiteindelijk is terecht gekomen (Zie informaties betreffende de projekten van Grootwarenhuizen in de agglomeratie de gazet van Aalst 21.2.70 5.7.70) Ook Delhaize informeerde opnieuw grootwarenhuizen hier en elders in de lijn ligt van de ontwikkeling de distributiesektor. De vorige Aalsterse gemeente raad heeft reeds meer dan een jaar geleden een negatief advies uitgebracht betreffende de even tuele vestiging van een G.B. Su permarkt aan de Gentsesteenvveg die er toen reeds ca. Ha. gron den had aangekocht, eigenlijk af komstig van de K.G.O. Voordien waren deze terreinen bestemd voor sociale woningbouw. In onze vorige uitgave signaleerden wij dat via een Antwerps aankoopbureau Immodis de nog noodzakelijk res terende gronden, ongetwijfeld ten behoeve van G.B. werden gekocht. De bezwaren van de vorige ge meenteraad waren van stedebouw- kundige aard en hadden ook be trekking op wat toen in de ge meenteraad werden genoemd «het gevaar van een dergelijke inplan ting op reden van verkeersveilig heid». Er is naar aanleiding van de aanvragen van de betrokken groot warenhuizen, terecht, gewezen op het gevaar voor de kommerciele ontwrichting van het Aalsters stadscentrum. Anderdeels werd ten stadhuize ook vooropgesteld dat een weige ring tot inplanting van een G.B. Supermarkt nabij de Gentse steenweg en meteen ook gren zend aan de toekomstige Ringlaan het betrokken bedrijf eventueel niet zou kunnen verhinderen een aanvraag in te dienen in een na bije randgemeente waardoor de nadelige invloed voor het stads centrum evenmin zou kunnen af geremd worden. Nadelige invloed die vooral het gevolg zou zijn van de ruime parkeergelegenheden die bv. ook de G.B. Supermarkt zou voorzien. Een maquette van het toekomstige ziekenhuis te Aalst, om ons er allen nog eens aan te herinneren aan een der meest noodzakelijke behoeften voor de gemeenschap: Een belangrijke taak voor 't nieuw stadsbestuur en toekomstige K.O.O. voorzitter en leden. Konklusie van betrokken deskundigen «THEORETISCH DE MOGELIJKHEID OM VERDER TE BOUWEN» SCHEPENKOLLEGE WENST WAARBORGEN VIA VERGELIJKENDE STUDIE Tijdens de raadszitting van de stad Aalst, gisteravond zou uiter aard als belangrijkste agendapunt van de 34 dit betreffende de vraag om machtiging aan het Schepen- kollege om een vergelijkende stu die betreffende de werken aan het Kuituurcentrum aan bod komen. Er was uiteraard daarvoor in 't biezonder belangstelling vanwege mensen uit de Molenstraat. PUT MINDER DIEP Aan de kwestie van het Kui tuurcentrum is dan dinsdag II. een Algemene Sectie vergadering, voorgezeten door Schepen E. Bo- gaert voorafgegaan in aanwezig heid van de architekten en de aan nemer alsmede van een afvaardi ging van de Dekenij van de Molen straat. Blijkens het verslag van de be trokken deskundigen, de architek ten, ingenieur blijft het wij cite ren «theoretisch mogelijk om ver der te bouwen». Echter zou men de diepte van de kom beperken tot 7 m wat met een een vermindering van de hoog te van de twee ondergrondse ver diepingen tot gevolg zou hebben. Tijdens de bespreking op deze bij eenkomst kwamen o.m. tussen de h.h. E. Bogaert, J. De Neve, F. De Brul, W. Breckpot, B. Van Hoo- rick. W. Vernimmen. Ingevolge een tussenkomst van laatstgenoemde kregen leden van Vervolg op blz 15

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1