Marcel DE BISSCHOP tot Burgemeester van ^Bonten in de ótad de Dirk Martensstede benoemd w KRONIEK jggl DE JEUGD Eenrichtings verkeer uitgebreid ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD j Dl GAZET AALST NEC SPE, NEC METU... 27e jaargang nr 6 Zaterdag 6 februari 1971 e— Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer Op initiatief van het Groenkomitee Aalst werd donderdagvoormid dag een begin gemaakt met een aktie die gericht is op meer ««groen» in de stad. In de Stationstraat werden een reeks boompjes aange plant. Richard de Gols Objectieve normen Reinilde Verleysen Jeugd... Dr. P. Vanderbeke Medisch korps versterkt. Sylvie Petit Eeuwige glimlach... DINSDAG AS. EEDAFLEGGING BIJ GOUVERNEUR Bevestigd wordt de benoeming van Marcel de Bisschop tot burgemeester van de stad Aalst. Dit bericht werd officieel aan het bestuurskollege van de stad, donderdagvoormiddag, medegedeeld. De h. M. de Bisschop zal dinsdag as. door de gouverneur beeedigd worden. Het eenrichtingsverkeer zal uit gebreid worden tot de St Job straat uitsluitend in de richting naar Kapucienenlaan en tot de Geraardsbergsestraat uitsluitend in de richting naar het Centrum. Anderzijds zou eerlang de blau we zone ook in andere straten rond het stadscentrum van toepas sing worden. mensen in de aalsterse raadszaal DE «put» aan de Aalsterse Mo lenstraat zal dus niet gevuld wor den wat ons een V.U. raadslid in de weken die volgden op het drie ledig bestuursakkoord met over tuiging verklaarde. De Volksunie zetelt in het sche penkollege, behoort tot de be- stuursmeerderheid, wat betekent dat zij mede verantwoordelijkheid draagt en haar politiek gedrags patroon daarop zal moeten af stemmen. Meer vertrouwdheid met het steeds ingewikkelder administra tief apparaat moet willens nillens tot het inzicht leiden hoeveel hin dernissen het ritme vertragen in de richting naar de eigentijdse op lossing van de noden, de behoef ten in de Dirk Martensstede. Hindernissen die nog steeds het gevolg zijn van onze struktu- ren, de niet te vermijden, druk van zwaar doorwegende groepsbelan gen uit diverse richtingen en van diverse aard, inhaerent aan onze maatschappij en last but not least van de verplichting tot het aan vaarden van compromissen In een koalitie. De V.U. Aalst heeft gekozen voor het beleid van Openbare Werken. Dat getuigt van een durf en een moed, want precies dit as- pekt van een gemeente- of stads beleid intrigeert het meest de be volking. Jan De Neve heeft alvast de eerste weken blijken gegeven van de bereidheid zich volledig in te zetten voor de taak die hij aan vaardde, en het pleit voor hem dat hij, in antwoord op een vraag van een verslaggever bv. erkend heeft dat zijn voorganger voor wat be paalde betwistingen inzake de triestige affaire Ten Berg geen schuld trof. Tijdens de eerste zitting van de raad met een werkagenda werd hij door B. Van Hoorick vrij hard handig aangepakt n.a.v. de recep tie in het V.U. lokaal waarop J. De Neve zijn personeel uitnodigde. De B.S.P. voorman noemde dit een morele druk. De repliek is gekomen van een welsprekender, maar ook meer emotionele Frans de Brul. Het wa re wellicht beter geweest indien de Schepen zelf een antwoord had verstrekt en erkend had dat dit inderdaad niet met de geplo genheden strookte maar grote en kleine vergissingen heel menselijk zijn. En het initiatief tot de ge wraakte receptie slechts een «da gelijkse» politieke zonde is. Uitdrukkingen als «profiteurs mentaliteit» zou men, van om 't even welke zijde, best achterwege laten. Vage verdachtmakingen in een openbare vergadering schep pen een hoogst onaangename sfeer. Wie a zegt moet ook b zeg gen. Dat iedereen zich zonder enige frustatie zou moeten kunnen be wegen in om 't even welk partij lokaal, zoals F. de Brul het on geveer formuleerde veronderstelt de volledige afbraak van een zeke re vorm van verzuiling. Maar daar over werd hier reeds vroeger ge zegd dat iedereen met een derge lijke afbraak akkoord gaat, tot de dag dat men er metterdaad wil mee beginnen. Alvast tot en met de as. parle mentsverkiezingen zal de Aalster se raad na het heengaan van L. D'Haeseleer, toch nog met drie Kamerleden af en toe wel ge kenmerkt worden door een felle bewogenheid. Ondanks de politieke aanvallen die de B.S.P. o.m. nog steeds richt op Marcel de Bisschop zou de toekomst wel eens kunnen uit wijzen dat in de gegeven omstan digheden diens burgemeester schap de recente aangescherpte tegenstellingen mettertijd kan mil deren. Hij beschikt ook over die gaven die hem de mogelijkheid bieden aan die funktie ook en niet in 't minst die menselijke dimen sie te geven welke sommigen nu eenmaal, ook in zijn eigen partij, ontberen. Normalerwijze kunnen voor M.d.B. elektorale bedoelin gen niet langer meer zijn grote zorgen zijn: Dat de B.S.P. een opbouwende oppositie wil voeren, aanvaarden wij oprecht. Wat er ook moge ge beurd zijn en hoe groot ook de ontgoocheling van B. Van Hoorick wij blijven geloven in de bereid heid van zijn engagement m.b.t. de vooruitgang van de stad. In 't biezonder op het vlak van kul- turele expansie heeft hij Aalst een eigentijdser image gegeven. Echter, de globale image van de stad van Daens en Bijl wordt mede gediend door de figuur van de burgemeester. Het zou oprecht jammer zijn voor Aalst indien die figuur verder het mikpunt blijft vanwege de B.S.P. In de nieuwe Aalsterse raad zit nu, weliswaar aan de overzijde, de jonge Renilde Verleysen. Tij dens de eerste zitting noteerde zij vlijtig. Wellicht biedt zich de gele genheid om samen met de altijd glimlachende mevrouw Sylvie Pe tit «mans» genoeg te zijn om som mige dolle mina eisen om te bui gen tot konkrete voorstellen. Het eisen-pakket is niet gering. Onder de nieuwelingen een B.S.P. raadslid Van der Speeten, die het van meet af op nam voor de minder-validen. Met overtui. ging. Interpreteerde evenwel een tussenkomst van Jan Caudron ver keerd. Fris blozend een jonge Dirk Baert die uiteraard ook nog wat moet wennen en een (schijn indruk wekt van voortdurende ver wondering om bijkomstige vitte rijen. Naarmate de tijd verder glijdt krijgt men wel de gelegenheid om de echte jonge politieke talenten te ontdekken. Er zijn een aantai nieuwelingen van de tweede leeftijd veertigers en vijftigers. Onder hen een Dr. Van der Beke (V.U.) die in de nabijheid zit van Dr. Dufour. Mag van dit ter zake gespecializeerde duo verwacht worden dat al hun kollega's ietwat intenser belang stelling bijbrengen voor het ge plande noodzakelijke K.O.O. zie kenhuis, dat meer is dan een K.O.O. aangelegenheid, mede ge steund door B.S.P.-raadslid die als K.O.O. voorzitter tot juni as. ook wel voldoende een dosis ervaring heeft? Een nieuw P.V.V. geluid, met een zeer persoonlijke inslag is Richard De Gols: Objektieve nor men voor personeelswerving, po neerde deze liberale syndikalist, wiens inzicht in de sociale realiteit van de welvaartstaat hem af en toe brengen tot radikaie stellingen Graag toegegeven: hij geniet onze biezonder politieke belangstelling: Bijna vijfentwintig jaar geleden deelden wij samen in dienst van generaal Piron ergens in West- Duitsland onze laatste sneden brood en sigaretten. Omdat het Duitse zure brood dat de Bel gische legerleiding ons te verobe ren gaf een bittere nasmaak liet. Maar terug naar de Aalsterse raadszaal De B.S.P. oppositie zit terug links, de V.U. - P.V.V. C.V.P. rechts. x x x x

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1