iri§ vrouwen In hel siriidperk veer hun respektievelijke kandidaten in memoriam Na verkiezing van Prins karnaval '71 Naar eendags- Honderden vrienden namen afscheid van KAREL COLSON sluiting middenstands bedrijven in bet Aalsterse ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD - NEC SPE. NEC METU 27e jaargang nr 7 Zaterdag 12 februari 1971 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 9300 AALST Verkeerdelijk veronderstelt men dat hoofdzakelijk de verkiezing van politieke man datarissen de passies fel kan doen oplaaien, en wat meer is soortgelijke innerlijke explosies een exclusiviteit zijn van diegenen die verondersteld worden het sterke ge slacht te zijn. DOLLE MINA ROES Drie Aalsterse dames, kennelijk in een dolle-mina-roes hebben tijdens het vorig weekeinde, even na de verkiezing van Prins Karnaval 1971, aan de Feesthal in de Schoolstraat een openlucht demonstratie gegeven van de scherpe vinnigheid, die dra oversloeg in een vechterslus't, als gevolg van hun tegendraads, meer tegenstrijdige sympathien voor twee verschillende kandidaten voor de prinsentitel van de Aalsterse Karnaval. Er waren oog- en hoorgetuigen die met duidelijk, cynisch mannelijk genoegen het vertoon volgden. Echter niet de Aalsterse politie die met de voor deze speciale gelegenheid passende takt tussenbeide diende te komen en de drie vrouwen diende te scheiden en tot bedaren te brengen. Aansluitend met het nationaal verzet van de Middenstand te gen de B.T.W. provisie en de hiermede gepaard gaande be toging op 18 februari te Brussel zullen naar gemeld wordt ook de Aalsterse middenstandsbe- drijven sluiten als protest. Sluitingsaffiches te bekomen N.C.M.V. arr. Aalst Dirk Martensstraat 67 Aalst voor verdere inlichtingen Tel. 257.78 - 299.96 Zoals reeds eerder gemeld werden vorige werk in de Aalsterse Stationsstraat op de beide voetpaden bolacai's geplant, op initiatief van het lokale Groenkomitee en in samenwerking met het stadsbe stuur. Uiteraard belangstelling vanwege bekende Aalsterse figuren uit diverse milieus. Voor de belangstellenden Van dit evenementje krijgt men een filmpje op het Vlaamse T.V. scherm, zondag 14 februari as. in het vooravondprogramma «Groene Gordels». Karei Colson «Zij zijn niet waarlijk dood Die in ons harte leven». Karei, Gans je aardse leven ben je ons als een voorbeeld van geestdrift en werkkracht, offervaardigheid en schoonmense- lijkheid voorop gegaan. Belangloos heb je je steeds ten dienste gesteld van je medemensen, zowel in de K.A.J.-beweging, waarvan je te Aalst de medestichter was, als in het Aalsters toneelleven, waarop je naar inhoud en vorm een belangrijke en ver nieuwende stempel hebt gedrukt. Als voorzitter van de Achterlinie heb je de boodschap van Liefde helpen uitdragen naar al onze minder bedeelde broeders en zusters in de wijde wereld. Met je hevige religieuze, sociale en kulturele bewogenheid heb je soms met luttele middelen, maar altijd met een totale inzet-van-jezelf alle lagen van je volk trachten om hoog te tillen naar een beter en schoner mens-zijn. Aan je vrouw, kinderen en kleinkinderen, aan ons allen heb je onvergetelijke waarden en dagen geschonken. Boven de pijn en droefheid om je heengaan leeft in ons een diepe vreugde, een dankbaarheid om alles wat je voor ons geweest bent en blijven zult. F.D.B. Karei Colson behoorde bij de eerste ploeg die de K.A.J. stichtte te Aalst. Met geestdrift trad hij tot de beweging toe. Toen de twaalf die zich op de taak hadden voorbereid van wal staken, werd hij belast met de inrichting van de afdeling St Jozef. Karei Colson haalde tal van jonge arbeiders bijeen, schreef artikels in de plaatselijke pers, dichtte, ging overal spreken onder meer over toneel, en richtte het Kajotterstoneel op dat een openlucht vertoning gaf op Mijlbeek met een stuk van Henri Gheon. Op donderdag 7 juni 1928 hield het Verbond der K.A.J. van het arrondissement Aalst, zijn eerste vergadering. Karei Colson werd als voorzitter aangesteld, en gaf samen met Michel De Saedeleer, die algemeen secretaris werd de grote stoot tot verdere ontwikkeling. Vele jaren zijn sindsdien voorbij gegaan. Diegenen die de tijd van Colson hebben meegemaakt behouden er een dankbare herinnering aan. Karei is trouw gebleven aan zijn ideaal. Hij stichtte een mooi ge zin en gaf zich verder weg aan toneel en alle werken die zijn idealisme aanspraken, zijn leven strekke ons allen tot voorbeeld. L.M. Honderden vrienden uit het Aal sterse hebben gisteren een laatste afscheidsgroet gebracht aan wij len Karei Colson, deze bezielende figuur wiens naam onafscheidelijk in 't biezonder zal verbonden blij ven aan Groep Tijl, welke in de naoorlogse jaren in stad en streek als het ware een «renouveau» in luidde in het liefhebberstoneel. HIJ HAD DE ZWARE LAST OP ZICH GEDRAGEN In de Kapucienenkerk waar de be- grafenismis werd opgedragen weerklonk in herinnering aan deze Aalsterse figuur de aanhef van het vers van Marnix Gijsen «Hij had de zware last op zich gedragen. Mijn vadertje hij was rechtvaar digheid...» Beter kon Karei Colson niet wor den getypeerd.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1