m „Oilst, is een grote stad geworden Kontestatie: Kattestraat& Koolstraat Avondjes-uit Gevoelens Massale belangstelling evenaarde deze uit de «beste Vastenavondtijd» ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBL «Eert averechtse lippie»» N AALST DE GAZET 27e jaargarjg nr 9 zaterdag 27 februari 197, - RedaXtie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST - Te.. 241,4 6,50 fr het num.er NEC SPE. NEC METU. Verrassende escalatie van karnaval '71 in Ajuinstede DE pessimisten hebben altijd ongelijk. Zij die tijdens de voorbije laren de onverbiddelijke teloorgang van de Aalsterse Karnaval had den voorspeld zijn in hun bange verwachtingen bedrogen. De oudste karnavalisten die wij, onmeedogend woensdagvoormid dag hebben gewekt om ons telefonisch hun indrukken weer te geven waren niettegenstaande hun weerbarstige stembanden duidelijk en unaniem van oordeel Karnaval 1971 herinnerde aan de beste ja- ven van Vastenavondlijke uitbundigheid, voor en na de tweede we reldoorlog. Een verklaring voor dit uitzonderlijk sukses voor de massale be langstelling zondag vanwege tienduizenden niet-Aalstenaars, en maandag vooral maandag vanwege de Aalstenaars en randge meentenaren Nee, een preciese verklaring ervoor hadden ze niet. Er was weliswaar de spontane repliek van een hunner, blijkbaar nog in een roes «Dat was te verwachten nadat we sedert 11 okto ber van vorig jaar toch reeds allemaal voor de nodige reklame had den gezorgd». De 43e karnavalstoet Met het onafscheidelijke reuzenpaar voorop Goed, genoteerd deze allusie op de recente elektorale perikelen, in dit geval uit onverdachte neutrale bron, wat niet het geval was met vele andere die tijdens de karnavaleske driedaagse aan bod kwamen via gemaskerden, schrifturen allerhande die regelrecht ontsproten waren aan gekleurde bronnen. Maar dat alles neemt de Aalstenaar er voor de gelegenheid bij, en de vriendelijke vreemde belangstellenden glimlachen, ietwat on begrijpend, maar toch met de ervaring dat Aalst nu eenmaal «een rare stad»» is. Met de allures van een Hen drik Conscience-romanfiguur een kiel, een rode boerens- sjerp en een Limburgs boe- renpetje, leunend op een wan delstok vroeg de man: «Menier, kunde me zeggen welke stroat ik moet pakken voor de Grote Merkt». «De brug over, dan de straat bergop let wel voor de open zwemkom en dan... «'t Is Goed, menier, ik zal daar wel vragen. Ziede, ik ben hier veel joaren weg uit Oilst, is me dat een grooote groooote stad gewerren». Gooiden de vrouwtjes van de Kattestraat met Katjes; in de Koolstraat hield men het bij sparrebomen voor elke drem pel en stemmige Kerstmismu- ziek als protest tegen het feit dat de Kavalkade eens te meer verstek maakte en de Koolstraat andermaal links liet liggen. Wie tijdens de Karnavaldagen flaneerde ge raakte warempel verward met zijn kalender. Men dreigt er overigens, tij dig in 't vooruitzicht van Karnaval '72 met een Marsj naar 't Stadhuis. ACHTERAF bekeken is het eigenlijk jammer dat bv. op die memorabele driedaagse, twee bekende lieden van over de Moerdijk, met name Toon Hermans en Wim Sonnevelt niet te gast waren in deze stad die dus nog steeds ook de toppen scheert van een zorgeloosheid, van een le vensvreugde: Waar men dan toch andermaal kon meema ken dat alle tegenstellingen op diverse niveau's ten spijt, rond de biertafels bont gekleurde gezelschappen letterlijk en figuurlijk een drachtig waren geschaard. Er zou veel kans zijn dat bv. een duo Hermans-Sonneveldt na een konfrontatie met Oilst- Vastenavondt dermate zouden geinspireerd zijn om in hun toekomstige one-manshow voorstellingen een demon stratie te presenteren van echte «Oilsterse Vuil Jean- nette», waarvan alleen Dirk Martens kan weten waar ze hier ooit vandaan zijn geko men. Wat is eigenlijk een «Vuil Jeannet», vroeg maandag een Nederlandse vriend op be zoek Het hem omringen de gezelschap trachtte het de man diets te maken. Tot iemand deze definitie bracht «Een averrechtse hippie». Wat we weeral weten. NIET te na gesproken een exclusief Karnavalesk feest dat te Aalst in beperkte rela tie-kring aanving met cham pagne, kende vooral het tra ditionele Catharinistenbal een uitzonderlijke belangstelling. Want geef toe Om en bij de 1500 al of niet danslusti- ge aanwezigen. In de nokvolle Groen Kruis zaal kweelde een viertal hun «Bloedeigen Kind van Napo leon de Grote». De Oude Garde ging ook op stap. Met vooraan o.m. bur gemeester de Bisschop. En jammer voor wie niet aan wezig was in die echte Mijl- beekse pittige gelegenheid Daar zong een Aalsterse Mar- lène Dietrich, met maxi-benen die de ontwerpers van du Pare voor nieuwe modellen kunnen inspireren, met rauwe, beroerende stem Lily Marléne in oorspronkelijke versie. En nu moet geen enkele lezer ons van teugelloze fantasie verdenken: Maar de «Aalster se» Marléne Dietrich had het lied geleerd, enkele jaren ge leden in de buurt van Moskou tijdens een vakantiereis. Als proef op de som kregen de aanwezigen dan ook nog een Russische versie van Lily... Ook dit nog: de uitroep van de Horeca-lieden uit het Centrum Eureka... Een in zijn voor orde en vei ligheid duidelijk bezorgde Na- to-ambtenaar Een U.S.A. Amerikaan zo weggelopen uit een James Bondfilm stel de maandagavond zeer ern stig de vraag of er bij soort gelijke gelegenheden in deze stad de nodige maatregelen getroffen waren, en men ver dachte individu's in verzeker de bewaring brengt tot het grote Aalsterse feest voorbij is. Een maatregel die men elk jaar met de nodige doeltref fendheid uitvoert in... Rio de Janeiro. Een dergelijk bericht was ten andere nog door de Vlaamse TV, bekend ge maakt. Repliek van een Karnavalzot: Oilst is Oilst en Rio de Jane ver is Rio de Janever. En daarbij, hier iemand is bewa- daarbij, hier iemand in bewa- monde af leveren? Dat niet hé... Dendermonde... vroeg de Nato-man Ja, dat is een naburige buur staat, Oilst is zowat als Cali- fornie, Dendermonde, ver domme, dat is Texas...»

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1