4 ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD NEC SPE NEC METU Voorstellen eenrichtings verkeer De verkeersmoeilijkheden rijksweg kruispunt Aalst-Gent-Koofstraat Stationeerverbod Vluchtheuvels AZET VAN AALST 27e Jaargang nr 11 Zaterdag 13 maart 1971 Redaktie en Beheer Schoolstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer Van verkeersveiligheid gesproken In Zuid- Afrika bv. heeft men er iets speciaals op gevon den. Voetgangers wier schoenzolen reflekteren- de strips vertonen, die nog wel zichtbaar zijn vanaf 60 meters. Autovoerders wier wa gen behoorlijk is ver licht kunnen de voetzolen met de reflekierende strips opmerken op een afstand van 180 meters. Uiteraard zijn deze voetzolen geen exclusivi teit voor charmante jon ge dames. Ofschoon de kans natuurlijk wel groter is dat zij, deze dames, eerder via de voetzolen zuilen opgemerkt worden. ZOALS hier reeds eerder ge meld betreft een eerste voorstel als onderwerp van gedachtenwis- seling: Enige richting St. Jobstraat- Geraardsbergsestraat. Voor wat eerstgenoemde straat betreft zou dit eventueel tot gevoig hebben dat het verkeer in de St. Job straat uitsluitend is toegelaten vanaf de Geraardsbergsestraat tot de Kapucienenlaan, voor de twee straat vanaf de Haring in de rich ting van het stadscentrum. Enige richting Binnenstraat- Bolleweg wordt eveneens voorge steld, alsmede in de Eikstraat bij de opening van de nieuwe school. Verkeerslichten Kruispunt Korte Zoutstraat - Keizerlijk Plein zouden kunnen vervangen worden door groene lichten met pijlen. Tevens overweegt men ook een aanpassing van de verkeerssigna- lisatie op Kruispunt-Nieuwstraat- Keizerlijke Plaats. Ook verkeers lichten aan de Grote Markt. Aan de fameuze 19 eeuwse Zwarte Hoekbrug zouden ver keerslichten worden geplaatst. Streven naar veiliger en vlotter verkeer in de stad HEDENAVOND komt de stedelijke kommissie van verkeer in ver gadering bijeen in de raadszaal. Op de agenda staan een aantal punten die betrekking hebben op een veiliger en vlotter verkeer in de stad, waar vooral tijdens de spitsuren de opstoppingen steeds toenemen. De kommissie zal uiter aard haar voorstellen die ze nuttig acht aan het stadsbestuur moe ten overmaken en het is uiteindelijk de gemeenteraad die zich ter zake toch wel moet uitspreken. DE KNOOP ZONDER AARZELEN DOORHAKKEN Doeltreffende verkeerssignalisatie aan Kruispunt Moorsel- baan - Leopoldlaan. Vanwege de Rijksadministratie niet langer dulden dat verbreding trajekt St Annalaan-Gentsestraat verder op de lange baan wordt geschoven. De verkeerskommissie zal ook de mogelijkheid van stationeerver- bgd bespreken in de Gheeststraat, Van Langenhovestraat, alsmede het beurtelings stationeren bv. om de 15 dagen. In vele gevallen on getwijfeld de aangewezen oplos sing. Speciaal nog voor de Grote Markt zou tijdens de zaterdagse marktdag een speciale verkeers regeling voorzien worden. Ander deels komt ook de verbreding van de rijbaan Van Wambekekaai na^ bij de Werfkapei ter sprake. Meer veiligheid voor de voet gangers Derhalve Vluchtheuvel op de Grote Markt, op het Kruis punt Moorselbaan-Leopoldlaan. In verband met de verkeers situatie rond dit kruispunt, reeds ettelijke jaren herhaal delijk ter sprake in de raad, en een begrijpelijke voortdu rende bron van ergernis, wordt een behoorlijke regeling hier zeer accuut. Is het plaat sen van verkeerssignalisatie hier een aangelegenheid van de centrale instanties, en blijken deze onvoldoende blij ken van belangstelling te ge ven herhaaldelijk hebben zich op dit kruispunt reeds zware verkeersongevallen ge daan, dan dient het stadsbe stuur de lakse houding van de centrale instanties maar te kontesteren en op eigen initiatief en met eigen midde len te zorgen voor een be hoorlijke, doeltreffende ver keerssignalisatie. Het is niet de eerste maal dat daarop in deze krant wordt gewezen. Het kruispunt rijksweg Aalst- Gent-Koolstraat is de laatste jaren in steeds grotere mate een knel punt geworden. De oplossing die voor de hand ligt is de geplande ver breding van deze Rijksweg tussen St. Annaiaan en Gent sestraat waartoe momenteel reeds het merendeel der hui zen onteigend zijn. Tijdens 'n recent onderhoud met de be trokken diensten te Gent en een afvaardiging van het Aal- sters stadsbestuur werd aan gedrongen op de afbraak al vast van de woningen, tussen Koolstraat en Gentsestraat, waarvan het grootste gedeel te is onteigend, en een aantal sedert ettelijke tijd niet meer bewoond worden. De Aalster- se Schepen van Openbare Werken heeft toen voorge steld, de terreinen die na de afbraak van deze woningen zouden vrij komen, voorlopig als perkeerterrein te gebrui ken. De administratieve molen te Brussel draait evenwel zeer langzaam als het Rijksopen- bare Werken in de provincie steden betreft, wat tot ge volg heeft dat er duidelijk geen schot komt in de ver breding van dit gedeelte van de Rijksweg. Natuurlijk, men weet het: het argument van de Rijksdiensten Beperkt budget. Meteen wordt het Aalsters stadsbestuur wel verplicht voorlopig zelf naar een op lossing te zoeken Voorstel om het verkeer rond dit Kruispunt te ontlasten Een omleiding via de Molendreef Krotten en Ploegstraat en Karei van de Woestijnestraat. Op zijn minst zal de kommissie er hedenavond zeer goed aan doen zich tweemaal te bezinnen alvo rens te besluiten dit voorstel de finitief aan het stadsbestuur over te maken. Men kan er natuurlijk van uit gaan dat de bewoners van deze straten niet meer recht heb ben... op rust... dan de bewoners van de Rijkswegen. Evenwel: dient men o.m. te bedenken dat deze voorgestelde omleiding niet zo aanbevelenswaardig is in de om geving waar een Rijksschool voor Buitengewoon onderwijs is geves tigd. Daarenboven is men er des tijds vanuitgegaan dat de Karei Van de Woestijnestraat geen door gaand verkeer in de richting van de Ploegstraat mocht bieden, ge let op het nabij gelegen tehuis voor Bejaarden. Aan de voortdurende verkeers opstoppingen aan het Kruispunt Koolstraat en Rijksweg-Aalst-Gent dient ongetwijfeld een einde te komen. De voorgestelde oplossing is echter eens te meer voorlopig. De ervaring leert ons wat hier en el ders «voorlopig» betekent. Men moet daarbij bedenken dat vrij vlug ter hoogte van de bocht van de Gentsesteen weg en Kapucienenlaan, en kele oude woningen werden afgebroken. Maar aan de overzijde wordt vooralsnog niet geraakt. Ach, tenslotte bieden sommi ge van deze woningen nog de gelegenheid om er eventu eel grote gezinnen onder te brengen...! Want normalerwijze zijn niet zovele eigenaars bereid om een woning te verhuren aan een of ander gezin met acht, negen of meer kinderen. Weet je, dergelijke gezinnen zijn nu uit de tijd! Alleen leegstaande huizen, met alle allures van krotten kunnen nog best ter beschikking wor den gesteld van deze «ouder wetse» gezinnen... Anno 1971. (Zie verder in dit blad de sa menstelling van de leden van de kommissie voor verkeer).

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1