la de petitie tegen vestiging grootwarenhuis inHoezekouter m Waar «Jan de Lichte» aanleiding is tot nieuwe politieke moeilijkheden te Aalst Bewoners machten sedert maanden op antwoord van Stedebouw Japanse Keizer Hiro-Hito ook op bezoek bij Honda-Aaist P ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBLAD DE 27e jaargang nr 13 Zaterdag 27 maart 1971 Redaktie en Beheer Sl Istraat» 9300 AALST NEC SPE. NEC METU. Tel, 241.14 6,50 fr het nummer Ettelijke maanden nadat de petities tegen de vestiging van groot warenhuizen in de «Hoezekouter» ten deie Erembodegem en ten dele Aalst, ondertekend door vrijwel de meeste bewoners van de Villalaan, de Kareelstraat, de Verenigde Natienlaan, de Hoezekouter, aan Stedebouw te Gent werden toegestuurd, is daar officieel nog niet de minste reaktie op gekomen. De mensen uit deze residentiele wijk zijn uiteraard niet alleen on gerust maar ook «verwonderd» dat een officiële dienst een beleefd en korrekt gestelde «petitie» onbeantwoord laat. Goed, men neemt aan dat men niet van de ene dag op de andere bv. de ontvangst van een petitie bevestigt. Maar men vindt het in deze tijd van inspraak van inspraak, inderdaad niet meer zo vanzelfsprekend dat Stedebouw potdoof blijft. DE NIEUWE WETGEVING Omdat iemand die het ambts- behalve weet gesignaleerd heeft, kan men in het ultieme geval nog steeds een petitie richten waarop normalerwijze en beleefdheidshalve een antwoord moet volgen. Der halve dreigt er thans een nieuwe reaktie los te breken in het Erem- bodegems-Aalsterse grensgebied, zoals gezegd de «Hoezekouter». Niet alle voordrachtavonden, causerien etc. die bij de vleet in Vlaanderen doorgaan zijn nutteloos, zodat ook mensen uit voormelde omgeving des kundig ingelicht zijn omtrent de nieuwe wet op stedebouw dd. van 22 december 1970. Een wet, die als men de bekende puntjes op de i's zet niet meer toelaat dat men bv. zo maar twee bakstenen neven elkaar legt, of om het anders te illustreren op zijn eigen stuk grond zijn kam- peertent opslaat om er tij dens de vakantie te verblij ven. Kortom, de lezer snapt het wel krachtens die wet zal men er niet langer meer mo gen toe bijdragen via afge dankte trams, oude of nieu we barakken het landschap te ontsieren en dit land, en ons leefmilieu nog, nog meer te verknoeien. Zich sterker voelend dan een jaar geleden, met de nieuwe wet in de hand, zijn mensen in de Hoe zekouter meer dan ooit zinnens zich niet neer te leggen bij de plannen tot vestiging van de N.V. Sarma (Zie D.G.V.A. 5 jan. 1970) Een woordvoerder van de N.V. Sarma zei ons telefonisch in dit verband «Dat de plannen normaal doorgaan. Hogere instanties heb ben een bevestigend advies uitge bracht». Weet men veel, of wil men veel zeggen op de betrokken gemeente huizen, in dit geval in allereerste plaats te Erembodegem, steeds mensen uit de Hoezekouter besef fen nu dat men tijdig de stier bij de horens moet vatten, dus geen laattijdig misbaar maken zoals te Gent is gebeurd vanwege de Pro vinciale overheid tegen de vesti ging van een Supermarkt te De- nijs-Westrem. Waarom er niets in huis kwam van dit hoge protest: «De klacht was niet ont vankelijk want arriveerde enkele dagen te laat». LENTE: Het wachten is nu op het plukken van. madeliefjes N.V. SARMA PLANT VERDER In elk geval, en dat is duidelijk, men wil voor geen voldongen feit gesteld worden: Men weet dat de N.V. Sarma verder haar projekt uitkiemt, en dat recente nieuwe kontakten gelegd zijn, voor ver koop van gronden ten behoeve van de vestiging van nog een ander grootwarenhuis. In dit laatste ge val betreft het niet meer de Del- haize die tussen de Hoezestraat en Verenigde Natienlaan een com plex droomde. De naam van de nieuwe geinteresseerde groep blijft even onbekend als de naam van de betrokken grondeigenaars. Zegt men in de Hoezekouter: «Wij hebben hier niet gebouwd om volgend jaar, of over twee jaar midden het lawaai van een of twee grootwarenhuizen ons laatste greintje rust te laten ont nemen en evenmin nog meer verpest te worden door parkeer- gelegenheden voor auto's. De inplanting van grootwaren huizen alhier zou een aanflui ting betekenen van de nieuwe wetgeving die dan toch felle sankties voorziet voor diegenen die haar overtreden. Een tenslotte Waar blijft een verhelderend antwpord op onze petitie aan Stedebouw. EN DE AALSTERSE K.O.O. PLANNEN N.V.R. Naar aanleiding van een artikel in onze krant betreffende de (andere) plannen van Super markt Grand Bazar, en deze van de K.O.O. Aalst voor een nieuw ziekenhuis wordt ons volgende vraag gesteld 1. De K.O.O. Aalst heeft re cent een stuk grond verkocht dat duidelijk dienst voor de inplanting van een grootwarenhuis. 2. In de onmiddellijke nabijheid voorziet dezelfde Aalsterse K.O.O. de bouw van een ziekenhuis. Wij gaan akkoord met uw opvatting dat de inplanting van een grootwa renhuis in deze omgeving niet ver antwoord is. Maar hoe verant woord de K.O.O. haar houding dan? Ons antwoord 1. Het Aalsters stadsbestuur moet nog altijd beslissen wanneer een nieuwe aanvraag vanwege Su permarkt Grand Bazar arriveert. 2. Het kan zeer nuttig zijn dat het Ministerie van Openbare Wer ken te gepaste tijd ingelicht wordt betreffende een mogelijke situatie die niet beantwoordt aan de opvat ting die de «makers» van de nieu we wet heeft geinspireerd. TWEE eeuwen nadat de bendeleider Jan de Lichte, zoals de lezer weet afkomstig uit Velzeke, te Aalst werd geraadbraakt dreigt deze 18 eeuwse kontestant, anno 1971 de oorzaak te zijn van nieu we politieke moeilijkheden te Aalst. Deze politieke moeilijkheden hebben zich vrij vlug toegespitst na dat in De Aankondiger een uiteraard betaalde burgemeesterlijke ad- vententie verscheen waarbij n.a.v. de T.V. feuilleton over Jan de Lichte (naar de volksroman van Louis Paul Boon, die mordicus voor houdt dat Jan de Lichte de allereerste socialist was) geinteresseer de personen die voor een rol of figuratie in aanmerking komen op donderdag 1 april tussen 9 en 10 u tenstadhuize uitgenodigd wor den waar ze door de B.R.T. Diensten worden opgewacht. Een op wachting die belooft wanneer men bedenkt dat grote en struise mannen de voorkeur krijgen. De V.U. fraktie, duidelijk op inspiratie van volksvertegenwoordiger Dr Van Leemputten voormalige burgemeester van Velzeke, heeft op haar beurt een bijeenroeping van een buitengewone raadszitting gevraagd in verband met deze burgemeesterlijke mededeling. Het is inderdaad zo dat in bedoeld T.V. feuilleton het 18 eeuwse Velzeke wordt voorgesteld als een oord van verderf. Aan de afvaardiging van de V.U. die donderdagvoormiddag in verband met deze T.V. Jan de Lichte-affaire ten stadhuize was, zou men op het Pieter Coeckekabinet verklaard hebben dat het een banale 1 aprilgrap betrof. De V.U. zou deze voorstelling van zaken aanzien als een uitvlucht- sel en verwacht dat donderdagavond 1 april te 20 u tijdens een buitengewone vergadering een acceptabele verklaring zou gegeven worden. Dat uiteraard niemand noch kop noch staart krijgt aan de ganse historie hoeft niet te verwonderen. 1 aprilgrappen zijn stilaan uit de tijd, maar niettemin had men er toch goed aan gedaan precies aan de B.R.T. diensten op deze datum niet die service te bewijzen. ARME KLAREN - ST ANNA LIEFST NIET LANGER ACHTER TRALIES De Orde van de Zusters Clarissen (Arme Klaren - St Annalaan te Aalst) zijn blijkens een mededeling van oordeel dat zich thans de vraag stelt of zij nog langer «achter de tralies» dienen te blij ven, Zij zijn voorstanders van het verwijderen van die «tralies», wat geen afbreuk wil zijn aan de betekenis van hun afzondering binnen de kloostermuren. TIJDENS OFFICIEEL VERBLIJF IN ONS LAND Naar verluidt zou de Japanse Keizer Hiro-Hito die in de tweede helft van september officieel in ons land zal verblijven ook een inert bezoek brengen aan het te Aalst gevestigde bedrijf Honda. Ofschoon nog niet definitief bevestigd zou dit bezoek toch reeds voorzien zijn in het programma van het keizerlijk bezoek, dat ook in belangrijke mate in funktie staat van de Japanse ekonomische belangen. FELLE GROEI Honda thans een Japans bedrijf met internationae reputatie ging in 1948 officieel van start met amper... 34 werknemers. De man die de basis legde was Soichiro Honda die in de eerste naoorlogse jaren uit het Japans iegerarsenaal 500 2 takt motortjes opkocht. Tijdens de daaropvolgende jaren groeide het bedrijf zeer vlug uit. In 1959 werd overgegaan tot de Stichting American Honda Motor, amper twee jaar later kwam de European Honda Motor, in 1962 de N.V. Honda Motor in Belgie met de vestiging op het Wijngaardveld te Aalst. In japan is Honda momenteel qua export van motorindustrie het belangrijkste bedrijf.

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1