Tragisch levenseinde van bekende jonge Aalstenaars schokt bevolking Met drie in een bed in stedelijk hospitaal In memeria Fritz git Marleen Van der Stock «t ARM AALST P\64*. co* ONAFHANKELIJK REGIONAAL WEEKBL i DE GAZET 27e jaargang nr 15 Zaterdag 10 april 1971 Redaktie en Beheer AALST NEC SPE, NEC METÜ... Solstraat 26 - 9300 AALST Tel. 241.14 6,50 fr het nummer ZELDEN heeft een tragisch ongeval waarbij Aalstenaars om het leven kwamen, tijdens de laatste jaren, een zo diepe ontroering en medeleven gewekt als dit waarbij de 31 jarige Fritz van der Stock en zijn zuster, Marleen echtgenote H. Van Moorter zondagmorgen rond 9 u te Arcis-sur-Aube, nabij Troyes (Frankrijk) om het leven kwamen. De lezers kennen vrijwel allen het relaas van het auto ongeval waarbij ook nog een bejaarde dame uit de tegenliggende wagen om het leven kwam. In het ziekenhuis te Troyes verblijven, zwaar gewond de echt genote van wijlen Fritz van der Stock, Veerle Wellekens, en het zoontje Peter, in de nabijheid bezorgde familieleden. H. Van Moorter werd overgebracht naar het ziekenhuis te Aalst voor verdere ver zorging. Het onstellende nieuws bereikte reeds zondagmiddag familie en vrienden te Aalst. Een groepje Aalstenaars, o.w. de burgemeester was er dezelfde dag ter plaatse en keerden in een mistige ochtend van zondag op maandag terug. Te Troyes was de Belgische konsul een voorbeeld van hulpvaar digheid, de plaatselijke Gendarmerie Nationale buitengewoon voor komend: En ook een ziekenhuis dat in alle opzichten bewondering afdwingt. HET GEZINSDRAMA TE LEDE Woensdag drong te Lede vrij vlug het verschrikkelijke nieuws door van een ge zinsdrama dat zich enkele uren voordien heeft voorgedaan in een anders zo rusti ge woning aan de Stokstraat. De postbode Wilfried Desoeter stelde bij zijn terugkeer tot zijn verbijstering vast dat zijn echtgenote Rosalie Blon- deel midden een bloedplas lag en ge leidelijk aan het einde van haar krachten was, dra daarop trof hij zijn vierjarig dochtertje Kathy levenloos nabij het bad. Het bleek dat de jonge vrouw ten prooi was aan een geweldige inzinking en haar dochtertje zou verdronken heb ben, dan achteraf zou getracht hebben zelfmoord ie plegen. De ongelukkige moeder werd naar het ziekenhuis over gebracht waar men hoopt haar te kun nen redden. Innig medeleven Voor de families is er ongetwijfeld het innig medeleven, spontaan, uit ter harte vanwege de bevolking te Aalst en omgeving. Op de traditionele Paasvreugde drukt zwaar de pijnlijke schaduw van de dood van twee kinderen uit het gezin Van der Stock dat reeds vroeger door het verlies van een zoon werd getroffen. Wie vindt de woorden die het oeverloze leed van de families te Aalst en te Erpe moet milderen Men mijmert rond het vers van een Vlaamse dichter De lente zal ons nooit verlaten, waar wij ook blijven in de tijd. Zij houdt met glimlachend erbarmen haar armen over ons gespreid». Die lente, in de visie van de dichter, is de grote Hoop, het Ge loof dat het leven ergens doorloopt. Begrafenisplechtigheid maandag as. Maandag 12 april as. worden wijlen Fritz van der Stock en mevr. Marleen Van Moorter-Van der Stock ten grave ge dragen. De uitvaartplechtigheid Bijeenkomst aan het rouwhuis, Moutstraat 5 om 9.30, waarna de kerkelijke dienst te 10u30 in St. Maartenskerk. Paasklokjes bloeien altijd.. Het behoort tot de geplogen heden of tot de beperkte mogelijk heden van het stedelijk ziekenhuis: Af en toe ziekenbedden die opge steld staan in de gangen. Niet leeg. Maar met een patient, leder een weet het nu stilaan. Reeds vroeger werd hier in ons blad deze situatie uit de doeken ge daan. Maar dinsdag werden we ander maal gealarmeerda door mensen die wellicht voor het eerst met dit aspekt van de Belgische zie kenzorg gekonfronteerd geen vrede blijken te nemen met deze Aalsterse way of life. In de namiddag konden wij ons dan zelf vergewissen: Zeven a acht bedden, stonden inderdaad ander maal in een der zijgangen van het stedelijk ziekenhuisEendagspa- tientjes die een lichte keel- of neusoperatie hadden ondergaan. Maar die zeven of acht bedden waren amper voldoende. In enke le twee kinderen, en in één bed... drie kinderen. Onvermijdelijk een beetje bloed hier en daar. Daar- rond nerveuze moeders of groot moeders duidelijk hunkerend naar het einde van de dag: Tenminste thuis hebben hun kinderen een behoorlijk bedje. Acht u dat normaal vroegen wij enkele mensen in de gan gen van het stedelijk hospi taal Iemand die met de situa tie vertrouwd is zei ronduit «Het is een schandaal Maar hier in het hospitaal kunnen wij er niet aan ver helpen. Het zijn diegenen die het voor 't zeggen hebben, de politici die dringend het nodige moeten doen, maar ja...». Een moeder Dit is de eerste, maar ook de laatste keer dat ons dit overkomt: Geen bed voor een kind. Wat voor een stad is dat. in kringen van het stads bestuur: Er zijn in totaal 338 bedden inbegrepen de 55 van de Kraaminrichting. Er zijn geen bedden in reserve. In juli as. wordt begonnen met de uitbreiding van het ziekenhuis waardoor bij komend 60 bedden, elk in een aparte kamer, voorzien zijn. Wanneer dit gerealiseerd zal zijn 250 werkdagen zijn voorzien, neem dus een jaar. Wij wachten op de goedkeu ring van Volksgezondheid voor de plannen van een Tehuis voor Bejaarden te Mijlbeke, waardoor het St. Lievensgesticht zou ontlast worden en meteen meer ruim te vrij komt. Het dossier is echter vanwege provinciale diensten naar Brussel overgemaakt, instee van naar Aalst, Daardoor blijft ook dit aanslepen. Ad ministratie hé. (Lees elders in ons blad Modern ziekenhuiswezen te Aalst). «Wij zijn maar als de biaren in de wind A. Roland Holst Ais veelbelovende bloesems zijn ze ons in de lente van hun leven ontvallen. Wij kunnen de leegte in onze harten slechts vullen met al les wat zij ons tijdens hun leven gegeven hebben. Het was helaas kort, maar rijk aan schone en goede dingen. Hun volksverbondenheid en vlaams - nationaal ideaal be leefden zij in een onvoorwaar delijke trouw, rechtlijnigheid, eerlijkheid en offervaardig heid. Belangloos en in volle over gave hebben zij zich steeds ingezet op alle nederige posten, waar de partij hen riep. Steeds en overal hebben zij hun medemensen vreugde en blijheid bijgebracht. Wegens hun oprechte en diepe socia le bewogenheid tellen zij on der alle Aalstenaars zonder onderscheid vele vrienden. Zij sloten zich met hun waar heid en principes niet op in een ivoren torentje, maar droegen ze door talrijke menselijke kontakten in alle eenvoud uit. Frits en Marleen, wij geloven dat jullie dood slechts een verandering van woning is. Moge de Heer van het leven jullie daar in zijn volle vreug de en vrede opnemen. F.D.B,

De Gazet van Aalst | 1971 | | pagina 1